Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

No to wezmę jednak tego Asusa za 530 - wiem już, że ma Glaciatora. Chłodzenie PCS+ gorsze i karta się grzeje, zaś z Glaciatorem mam teraz Asusa 8800GS i jest naprawdę cicho.

http://www.techpowerup.com/reviews/Powerco...4850_PCS/1.html

kolejny test w którym PCS+ wychodzi celująco

Edytowane przez finesse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy to jedno, lecz niektóre opinie ludzi mówią, że karta się przegrzewa w 3D - zobacz opinię człowieka na dole z xtremesystems. I jeszcze jest test na francuskim portalu (wcześniej podawałem linka), gdzie opisali to zjawisko.

 

O Asusie Glaciator nic takiego nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte , jesli mowimy o non referencie z Zalmanem , a ja sie nie myle - nie posiada regulacji obrotow. Kabel 2 zylowy , mozesz dokupic kontroler typu fan mate :)

:blink: Zamówiłem tą kartę na agito:

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/gigabyte...054.335876.html

Czy mowa o tej wersji|?

To jest pewne ze ona nie ma regulacji obrotów?

Proszxe o szybka odpowiedz zebym zdążył zmienic zamowienie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówili nawet i o 85C u PCS'a.

Asus mial u mnie 75 stopnii, ale we Furmarku podkrecony do 690/2150 :wink:

W grach jest roznie, ale srednio 60-65 stopnii.

Zerotherm to suszara, wiec jesli chcesz miec 1 stopien mniej(czy w ogole testowali we frumarku??), ale za to duzo wyzszy poziom halasu oraz 1 rok gwarancji mniej to bierz Powercolor'a.

 

 

Wersji TOP Asusa w 3d max temp to o ile dobrze pamiętam 75 stopni to o 1 stopień więcej niż PCS'a

a ty miales te karty, ze tak sie ochoczo wypowiadasz? Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja BIOS 011.007.000.000

Numer katalogowy BIOS 113-AA48501G68.24P

Data BIOS 2008/08/14

 

Mozesz podac reszte swoich oznaczen?

 

To samo tylko

Data BIOS 2008/08/05

Numer katalogowy BIOS 113-AA48501G68.21P

 

Mógłbys wrzucić ten swój bios bo chciałbym zobaczyc czy on może pomoże mojej karcie. Jak nie to wysyłam na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wezmę jednak tego Asusa za 530 - wiem już, że ma Glaciatora. Chłodzenie PCS+ gorsze i karta się grzeje, zaś z Glaciatorem mam teraz Asusa 8800GS i jest naprawdę cicho.

530 to drogo jak za takiego glaciatora. Tydzien temu na waszawskiej gieldzie chodzily po 500-520 zeta, a tam jest z reguly drozej niz w netowych sklepach (a dolar stoi na podobnym poziomie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Asus Top przyjeżdża do mnie w przyszłym tygodniou z całym zestawem. Wachałam się między Topem a Toxikiem od saphire, aż w końcu Toxiców zabrakło :wink: .

 

Mam pytanie. Czy warto na nim montować radiatory na sekcji zasilającej TOPA (tak jak jest fabrycznie np. w Toxicu?).

 

Bardzo proszę o uwagi od użytkowników tej karty.

 

Btw - Firekage - TOP ma radiatory na ramie, przynajmniej tak mi podali w sklepie.

Dołaczam się do pytania. Czy jest sens montować dodatkowe radiatory na ASUS 4850 TOP? (chodzi o sekcję zasilającą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja BIOS 011.007.000.000

Numer katalogowy BIOS 113-AA48501G68.24P

Data BIOS 2008/08/14

 

Mozesz podac reszte swoich oznaczen?

 

To samo tylko

Data BIOS 2008/08/05

Numer katalogowy BIOS 113-AA48501G68.21P

 

Mógłbys wrzucić ten swój bios bo chciałbym zobaczyc czy on może pomoże mojej karcie. Jak nie to wysyłam na gwarancje

prosze: BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam pytanie czy cooler AC Accelero Xtreme 2900 wyjdzie na 4870 tzn chodzi mi czy otwory moznarzowe sa takie same. prynajmniej te wokol rdzenie bo te pozostale mozna uciac xD na 4 sruby powinno przymac do tego thermopady na ramki i heyah. bo samo chlodzenie na 2900 jest identyczne jak w 4870 tylko nie znam rozstawu otworow montazowych . bylbym wdzieczny za jakies wskazowki.

 

tu macie link http://www.pc-cooler.com.pl/?action=showprod&id=1197

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mnie meczy zebym mu sprzedal HD4850 a ja potrzebuje kasy wiec tak sobie mysle za ile by go sprzedac ;)

Ta karta to referencyjny gigabyte z 512mb pamieci ALE z zalozonym accelero twin turbo i radiatorem home made na pamieciach :D (jak ktos sobie nie moze wyobrazic to fotki w sigu).

Do karty mam wszystko co bylo w pudelku a uzywana nie byla dluzej niz 2 miesiace

Za ile mu sprzedac ta karte xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość dla użytkowników Visty 64bit oraz Ati Tray Tools ;D

Po godzinnym przeszukiwaniu internetu, udało mi się znaleźć bodajże najlepszy sposób na ominięcie podpisywania sterowników!

Pomijając możliwość wciskania F8 (chyba najgorszy), uruchamiania tryby testowego (denerwujące Test Mode w rogach ekranu), trudnym podpisywaniu sterowników (w moim przypadku żaden sposób nie działa) jest oto program który sam odpala Viste bez sprawdzenia sterowników! Poprostu, działa tak jakbyście cały czas ciskali F8 za każdym razem, tylko robi to SAMODZIELNIE, a odpalanie Visty trwa najdalej 10sek dłużej!

Polecam! Póki Ray Adams nie wyda podpisanych sterowników (w co raczej wątpie) to jest to chyba najlepszy sposób!

 

>>ReadyDriverPlus Download<<

rzeczywiście pomogło w odpaleniu ATT, ale każda zmiana taktowania u mnie w tym programie to zwis

 

na CCC albo RivaTuner mogę kręcić jak chcę O.o

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mnie meczy zebym mu sprzedal HD4850 a ja potrzebuje kasy wiec tak sobie mysle za ile by go sprzedac ;)

Ta karta to referencyjny gigabyte z 512mb pamieci ALE z zalozonym accelero twin turbo i radiatorem home made na pamieciach :D (jak ktos sobie nie moze wyobrazic to fotki w sigu).

Do karty mam wszystko co bylo w pudelku a uzywana nie byla dluzej niz 2 miesiace

Za ile mu sprzedac ta karte xD

za pięć złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście pomogło w odpaleniu ATT, ale każda zmiana taktowania u mnie w tym programie to zwis

 

na CCC albo RivaTuner mogę kręcić jak chcę O.o

 

POzdr.

A jak pisalem , ze po cholere sie meczyc w odpalanie ATT skoro riva dziala to ludzie nie sluchali :)

 

Skoro juz jestesmy przy chlodzeniu od 2900 to ciekawe czy suszarka by weszla na referencyjnrgo 4850 - jakby nie patrzec jest to chlodzenie , ktore dobrze sobie radzi z cieplymi kartami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie miejsce na takie pytania...

a napisal bym gdzies indziej to zostal bym tutaj odeslany <_< (nie mowcie ze nie bo juz nie raz to widzialem)

chyba ze ktos zrozumial ze chce sprzedac przez forum... ale wtedy bym na gieldzie pisal... pytam sie ile warta i tyle...

 

nie mam zamiaru sie klucic ani dochodzic kto ma racje

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napisal bym gdzies indziej to zostal bym tutaj odeslany <_< (nie mowcie ze nie bo juz nie raz to widzialem)

pytam sie ile warta i tyle...

 

nie mam zamiaru sie klucic ani dochodzic kto ma racje

Rany, popatrz sobie ile kosztuje taka karta, ile chlodzenie, odejmij jak bardzo lubisz tego kolege i sprzedaj.. rece..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście ale oprócz Ice-Q jest też his 4850 ze zmienionym chłodzeniem robiony w stylu Glaciatora/Saphire'a:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,60993/

 

A sam ICE-Q zmienił dostępność na towar na zamówienie z data bliżej nie określona w kompuszrocie , więc chyba już są blisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście ale oprócz Ice-Q jest też his 4850 ze zmienionym chłodzeniem robiony w stylu Glaciatora/Saphire'a:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,60993/

Bylo strone wczesniej. A samo chlodzenie powinno byc dosc wydajne, ale dam sobie reke obciac, ze glosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...