Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tez problem z podlaczeniem mojego Palita Sonic z TV Samsunga fullhd 32". Problem polega na tym, iz po podlaczeniu grafy z TV kablem DVI-HDMI i przy ustawieniu rozdzialki na TV 1920x1080 na czarnych (ciemnych) elementack mam zielona sieczke, bardzo duze mrowienie na czarnych elementach jest. np panorama przy ogladaniu filmow. Problem zielonego mrowiania znika gdy ustawie odswierzanie na 24 Hz :/ Wtedy ekran pulpitu windowsa troche razi i przy paru min gapienia sie w TV boli glowa, ale w filmach kolory sa juz bardzo dobre. Wczesniej mialem 7900GS i nie bylo problemu z wyswietleniem obrazu w 1080i (tylko z 1080p byl problem). A tutaj 24Hz troche mija sie z celem. Mial ktos podobny problem ? Moze cos zle ustawiam ?

Przypuszczam ze nie skonfigurowales TV tak zeby "wiedzial" ze dostaje sygnal z kompa i wlaczyl sobie tzw. dopalacze, wybierz jako zrodlo PC, tylko mi zostalo w glowie po przegrzebaniu w temacie TV LCD, niedlugo taki Samsung zagosci i u mnie ?

 

PS: 656 ? czy 551?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze nie skonfigurowales TV tak zeby "wiedzial" ze dostaje sygnal z kompa i wlaczyl sobie tzw. dopalacze, wybierz jako zrodlo PC, tylko mi zostalo w glowie po przegrzebaniu w temacie TV LCD, niedlugo taki Samsung zagosci i u mnie ?

 

PS: 656 ? czy 551?

551 :)

Co do wygnalu to jest ustawione na HDMI2 -> PC, wczesniej na karcie NVIDII bylo dosc ok, musze sprawdzic inna karte z serii HD4800. I jeszcze pogrzebac.

 

Art385 :

Podpialem kabel do HDMI 2 tak jak w instrukcji pisalo. Dziwne ze na 7900gs wsio bylo ok w 1080ia tutaj kiszka

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą grafiki obecnie mam 3870 i jestem zainteresowany 4870 i tu jest moje pytanie jaki wzrost wydajności odczuje czy warto zmienić a może lepiej poczekać na spadki cen zaznaczę że gram w rozdziałce 1280x1024 19c.

Do tej rozdzielczości myślę że starczy Ci w zupełności 4850.

4870 to już trochę nad wymiar, pytanie jeszcze jaki masz sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam radka , ocb z tym screenem w kontekscie sterow?

dokładnie błąd od początku HD4xxx

To na jakiś konkretnych sterach czy na wszystkich taki "efekt specjalny"?

obojętnie jakie się ukazały do HD4xxx Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program informuje bodajze o niepewnym napieciu na 12V. De facto jesli masz dobry zasilacz to olalbym to co ten program mowi z racji tego , ze te programiki odczytuja wartosci z czujnikow , ktorych jakosc nie jest najlepsza , ich kalibracja tez , cos jakbys sprawdzal Vcore na CPUZ , a nie miernikiem.

 

Mniej wiecej takie jest tlumaczenie :

 

Napiecie VGa jest poza bezpiecznym obszarem. Plyta glowna nie dostarcza pewnego (w znaczeniu "zaufania" , stabilnosci , pewnosci) napiecia 12V.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program informuje bodajze o niepewnym napieciu na 12V. De facto jesli masz dobry zasilacz to olalbym to co ten program mowi z racji tego , ze te programiki odczytuja wartosci z czujnikow , ktorych jakosc nie jest najlepsza , ich kalibracja tez , cos jakbys sprawdzal Vcore na CPUZ , a nie miernikiem.

 

Mniej wiecej takie jest tlumaczenie :

 

Napiecie VGa jest poza bezpiecznym obszarem. Plyta glowna nie dostarcza pewnego (w znaczeniu "zaufania" , stabilnosci , pewnosci) napiecia 12V.

Zasilacz mam raczej dobry Be Quiet 450 W a to reszta:

Płyta - Asus P5Q Delexe

Karta - Asus EAH 4850 512M

Pamięć - 4G Geila

HDD - samsunga 500G

Procesor - Q6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie mocniejsza gre , np. Crysisa jesli masz , daj detale VH , sprawdz to miejsce :

Dołączona grafika

na roznych rozdzialkach , jesli dostaniesz frameratu na nizszych to karta , jesli nie to proc. Z wlasnego doswiadczenia wiem , ze takiego GSO moze blokowac PDC na 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pozostał mi tylko Warhead, ale testowałem to w podobny sposób na benchmarku wbudowanym w pierwszą częśc, z tym że z taktami 700/2200, i efekt był taki sam ;/

Testując za to FC2 w rozdzielczościach 1440x900 i 1680x1050 (nominalna) różnica wynosi 1-2fps na korzyść mniejszej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry- 'ni z gruchy, ni z pietruchy'- nie moge zainstalowac Far Cry II, wyskakuje ponizszy blad CRC. Wydaje sie, ze to blad nosnika...ale poprosze o podpowiedz. Mam hotfixa do tej gry.

 

Dołączona grafika

Niedlugo zrobie sie tu temat pomocy wszelakiej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie bardzo zastanawia, a nie znalazlem odpowiedzi w tym temacie.

Sprzet jak w sigu, taktowania 670MHz GPU i 1048MHz memki, procesor przetaktowany na 3GHz (box), catalyst 8.9, gpu-z 0.2.8, windows xp SP3. Ustawilem dwa profile, 30% i 70% obrotow na karcie. Zapuszczam demko Tropics od Unigine, w tle chodzi catalyst, cpu-z i gpu-z.

 

1) GPU-Z pokazuje caly czas 1RPM. Zmiany profilu w CCC skutkuje wiekszym halasem dochodzacym z budy, czyli smigielko sie szybciej kreci. Wie ktos co zrobic zeby pokazywalo jak trzeba?

2) W trybie okienkowym render jest bardzo nieplynny, jest 60fps, po czym nagly spadek do 20fps i znowu 60fps - a sam obraz zamiast plynnie jest wyswietlany raz szybciej, raz wolniej. GPU-Z nie pokazuje nic nienormalnego, za to cpu-z pokazuje ze co chwila zmienia sie mnoznik proca (x6-x12). O co tu chodzi? Problem wystepuje jedynie w trybie okienkowym.

3) Zakonczylem calego benchmarka na 30% obrotow. Temp. max. doszla do 68 stopni. Po zmianie obrotow na 70% temperatura maxymanla wynosi... nawet 67 stopni o.O Regulacja obrotow nie przynosi ZADNYCH wymiernych rezultatow (1 stopien mniej przy roznicy 50% obrotow???) O co tu chodzi?

 

Kurcze w trakcie demka wyskoczylo kilka drobnych artow, znowu zjezdzamy z taktami :/

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a wiec tak, dokladnych testow nie podaje bo niechce mi sie robic sreenow itp, jestem spragniony gry po prawie 3,5 miesiecznej walce z grafa.

 

Odczucia:

A wiec widac golym okiem roznice miedzy 2x2900xt a 4870. Karta spoko, temp spoko ale po 4h giercowania VPU Recover mi sie pokazal przy 67 stopniach :/ WTF :/ Moze to byl przypadek ale niewiem zobaczymy jak bedzie dalej. Czy moze wylaczyc VPU recovery?? Ogolnie karta miodzio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radek220

 

Zegarami :)

 

//

 

Panowie szybkie pytanie.

 

Która wersja ATIToola najlepsza/najstabilniejsza ?

 

OS: VISTA Ultimate + SP1

Edytowane przez NZR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma jakis pomysl jak zwalczyc to denerwujace VPU Recovery ? Wczoraj w Crysisie srednio co 45min-1h wlacza sie ten irytujacy restart grafiki.

1. polepszyc chlodzenie, zrobic fanix-a

2. odkrecic grafe na standard

3. zmienic stery na 8.9, bo 8.10 u niektorych zwiekszaja czestotliwosc VPU Rec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...