Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

LOL Firekage, nic niekomu nie narzucam. Przeczytaj jeszcze raz co napisalem, wyrazilem tylko SWOJE zdanie. Co z tego, ze chcial refa MSI? Podalem cene najtanszego w tym momencie referenta na allegro- asusa, ktory przeciez niczym sie nie rozni. Sam pisales, ze chcial referenta moze pod katem modow, a potem wyskakujesz z jakims gigabytem na zmienionym pcb. Jak dla mnie refernt to karta na referencyjnym pcb, a nie z ref chlodzeniem. Piszesz jakby nonref byl lepszy, dla mnie jest zupelnie odwrotnie.

Co do gainwarda non gs to wyobraz sobie, ze znam ta karte, bo ja mialem. Glosne jak suszarka chlodzenie, brak radiatorow na zasilaniu i pamieci, marne oc, na pamieciach wrecz zerowe, mimo, ze ma samsungi.

Najbardziej mnie rozbawila jednak wypowiedz o pascie. Przeciez nie musisz jej kupowac, na accelero jest juz zaaplikowana i jest na pewno conajmniej tej samej klasy co na tak bardzo polecanych przez Ciebie produktach fabrycznych. Zakup pasty jest tylko opcjonalny i zeby Twoj argument mial jakikolwiek sens to musialbys tez wymienic paste na karcie, w ktorej nic nie "dlubiesz" ui nie zmieniasz chlodzenia.

Ciagle zapominasz o tym, ze nawet jak cena karty+accelero, bedzie wieksza niz jakiejs tam karty z niereferencyjnym chlodzeniem, to i tak dostajesz za ta cene karte z nieporownywalnie wydajniejszym chlodzeniem i bezglosnym. Nie mozesz temu zaprzeczyc. Uparcie porownujesz jakies tam fabrzycznie montowane wynalazki do accelero co jest bezsensem. Nie chcesz sie bawic w zmiane chlodznia- nie musisz, ale czemu zabraniasz tego innym. Zobacz, ze czlowiek, ktory chcial kupic tego msi, chcial tez zalozyc accelero - jego wlasna decyzja, a Ty mu piszesz, ze bez sensu. Co prawda pasywnie accelero zbyt dobre nie bedzie, ale z wentylami na pewno lepiej i ciszej schlodzi karte niz KAZDE polecane przez Ciebie rozwiazanie. Ja nikomu nic nie narzucam, nie moglem sie jedynie zgodzic z tym, ze zrownujesz jedno z najwydajniejszych ac na rynku z jakimis tam fabrykantami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

LOL Firekage, nic niekomu nie narzucam. Przeczytaj jeszcze raz co napisalem, wyrazilem tylko SWOJE zdanie. Co z tego, ze chcial refa MSI?

To , ze skoro pytal o refa to dostal odpowiedz lacznie z sugestia co lepsze przy "modach".

 

Podalem cene najtanszego w tym momencie referenta na allegro- asusa, ktory przeciez niczym sie nie rozni. Sam pisales, ze chcial referenta moze pod katem modow, a potem wyskakujesz z jakims gigabytem na zmienionym pcb. Jak dla mnie refernt to karta na referencyjnym pcb, a nie z ref chlodzeniem.

To , ze napisalem "moze pod katem modow" jest moim przypuszczeniem , wczytaj sie jeszcze raz , on nic o tym nie pisal.

 

Piszesz jakby nonref byl lepszy, dla mnie jest zupelnie odwrotnie.

Co do gainwarda non gs to wyobraz sobie, ze znam ta karte, bo ja mialem. Glosne jak suszarka chlodzenie, brak radiatorow na zasilaniu i pamieci, marne oc, na pamieciach wrecz zerowe, mimo, ze ma samsungi.

W tym momencie zalatuje hipokryzja od twojej osoby bo wczesniej non stop pisales jakie to fajne. Co do suszarki , fan mate polecilem takze do Gigabyte.

 

Najbardziej mnie rozbawila jednak wypowiedz o pascie. Przeciez nie musisz jej kupowac, na accelero jest juz zaaplikowana i jest na pewno conajmniej tej samej klasy co na tak bardzo polecanych przez Ciebie produktach fabrycznych. Zakup pasty jest tylko opcjonalny i zeby Twoj argument mial jakikolwiek sens to musialbys tez wymienic paste na karcie, w ktorej nic nie "dlubiesz" ui nie zmieniasz chlodzenia.

Czepiasz sie dla samej zasady probujac osmieszyc moja wczesniejsza wypowiedz , problemem jest to , ze glowny nacisk polozylem na Accelero + wentyle. To kosztuje.

 

Ciagle zapominasz o tym, ze nawet jak cena karty+accelero, bedzie wieksza niz jakiejs tam karty z niereferencyjnym chlodzeniem, to i tak dostajesz za ta cene karte z nieporownywalnie wydajniejszym chlodzeniem i bezglosnym.

O czym Ty piszesz? Wydajniejsze , glosne? Skoro czesc osob z tego forum ma refy bez modowania to wala ich temperatury , albo halas. Jesli zas interesuja ich i temperatury , i halas tak do takiego Zalmana , czy twojego mozna zakupic fan mate i recznie regulowac pod winda , zas pod gry dac maxa. Malo tego...nadal jest taniej i lepiej niz z Accelero. BTW , Genki maja plomby na chlodzeniu...tez modowalbys to Accelero? Po co?

 

 

Nie mozesz temu zaprzeczyc. Uparcie porownujesz jakies tam fabrzycznie montowane wynalazki do accelero co jest bezsensem. Nie chcesz sie bawic w zmiane chlodznia- nie musisz, ale czemu zabraniasz tego innym.

Uparcie bede porownywal bo to kosztuje 60 zl. Te 60 zl mozesz przeznaczyc na dodatkowe 512 ramu na tej karcie i kupic powiedzmy wersje 1GB , te dodatkowe 60 zl mozesz przeznaczyc od razu na lepsze "referencyjne" chlodzenie czyly model z lepszym coolerem , te 60 zl wreszcie mozna dolozyc do innej karty , z innego obozu i olac majsterkowanie.

 

Nikomu nie zabraniam , to jest rowniez moja opinia , uwazam to za bezsens skoro chce kupic za 530-550 MSI , dolozyc do tego 60 zl za Accelero oraz 10-15 ne wentylator do tego. Liczac lacznie dostanie bez laski modele z niereferencyjnym chlodzeniem i od ATI , i od nV jak Twintecha czy Sparkle.

 

Jesli nie widzisz bezsensownosci takiej zabawy to juz nie moj problem , moze autor zastanowi sie.

 

Zobacz, ze czlowiek, ktory chcial kupic tego msi, chcial tez zalozyc accelero - jego wlasna decyzja, a Ty mu piszesz, ze bez sensu. Co prawda pasywnie accelero zbyt dobre nie bedzie, ale z wentylami na pewno lepiej i ciszej schlodzi karte niz KAZDE polecane przez Ciebie rozwiazanie. Ja nikomu nic nie narzucam, nie moglem sie jedynie zgodzic z tym, ze zrownujesz jedno z najwydajniejszych ac na rynku z jakimis tam fabrykantami.

Wyzej , nie bede odpowiadal na to samo 2x , ale inaczej. Czy lepiej? Sprawdzales chlodzenie Twintecha? Znasz Sparkle? Dodam od siebie , ze mam GTX+ , o czym wiesz , ale na niereferencyjnym DK. Myslisz , ze to sie grzeje? Tylko , ze ja nie bralem refa od Asusa by dokupic sobie jeszcze Accelero.

 

Skoro piszesz , ze ja cos komus zabraniam tak przyjmij do wiadomosci , ze ja tez podalem inne rozwiazania , gdzie dostanie karte , przy ktorej nic nie bedzie musial majsterkowac bo i po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was ponownie mam problem ktory nie zostal rozwiazany mianowicie gdy flaszuje bios to po restarcie i zaladowaniu windy wywala mi blad sterownika i nie moge go zainstalowac spotkal sie joz ktos z tym problemem we wczesniejszych postach pisalem joz o tym pozdrawiam

 

sterowniki najnowsze catalisty 88,11 sys:win xp

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was ponownie mam problem ktory nie zostal rozwiazany mianowicie gdy flaszuje bios to po restarcie i zaladowaniu windy wywala mi blad sterownika i nie moge go zainstalowac spotkal sie joz ktos z tym problemem we wczesniejszych postach pisalem joz o tym pozdrawiam

 

sterowniki najnowsze catalisty 88,11 sys:win xp

U mnie jest to samo. Wgrywałem biosy modowane przez siebie, oraz autorstwa Fog'a i dalej to samo. Win XP oraz 7 Beta. Dałem sobie spokój i siedzę na sterach 8.7 :/ 

 

 

Dziwne jest to że przed formatem systemu bios od Fog'a działał na 8.10 (innych nie sprawdzałem), po formacie już niestety nie chce zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie zalatuje hipokryzja od twojej osoby bo wczesniej non stop pisales jakie to fajne. Co do suszarki , fan mate polecilem takze do Gigabyte.

Pokaz mi prosze gdzie. Cos Ci sie pomylilo, nigdzie nie pisalem jakie to super, tylko, ze temp sa calkiem fajne, ale za to cholernie glosne. Nie zmienia to faktu, ze oc do d.py, na tak pozadanych przez Ciebie samsungach oc wynosilo 0%(slownie "zero procent"). Jasne, ze mozna skrecic obroty, ale tempy juz nie beda wtedy fajne. Gdzie tu sens?

 

Czepiasz sie dla samej zasady probujac osmieszyc moja wczesniejsza wypowiedz , problemem jest to , ze glowny nacisk polozylem na Accelero + wentyle. To kosztuje.

Sam sie osmieszyles, ja to tylko podkreslilem.

 

O czym Ty piszesz? Wydajniejsze , glosne? Skoro czesc osob z tego forum ma refy bez modowania to wala ich temperatury , albo halas. Jesli zas interesuja ich i temperatury , i halas tak do takiego Zalmana , czy twojego mozna zakupic fan mate i recznie regulowac pod winda , zas pod gry dac maxa. Malo tego...nadal jest taniej i lepiej niz z Accelero. BTW , Genki maja plomby na chlodzeniu...tez modowalbys to Accelero? Po co?

Rzeczywiscie nie ma o czym z Toba rozmawiac. Nie potrafisz nawet przyznac racji gdy podaje Ci niezaprzeczalny fakt. Gdzie jest lepiej? Lepiej=wyzsze temperatury jak dla Ciebie i wiekszy halas? Sry, smieszne po prostu. Obejrzyj jaki kolwiek test ac. Odnosnie fan mate pisalem juz wyzej. Gainward owszem ma plombe, ale kazda srednio rozgarnieta osoba poradzilaby sobie z jej zdjeciem. Mialem przez 2 czy 3 dni na nim jakiegos pentagrama, bo mnie juz szlag trafial z ta suszara, potem plomba z powrotem na karte poleciala i nie ma najmniejszego sladu.

 

Uparcie bede porownywal bo to kosztuje 60 zl. Te 60 zl mozesz przeznaczyc na dodatkowe 512 ramu na tej karcie i kupic powiedzmy wersje 1GB , te dodatkowe 60 zl mozesz przeznaczyc od razu na lepsze "referencyjne" chlodzenie czyly model z lepszym coolerem , te 60 zl wreszcie mozna dolozyc do innej karty , z innego obozu i olac majsterkowanie.

Przeciez ja caly czas pisalem o roznicy w wydajnosci miedzy tymi chlodzeniami a nie o cenie. Pewnie, ze trzeba doplacic, odkryles ameryke. Cena z accelero i tak bedzie na poziomie proponowanych przez Ciebie gtx+ a chlodzenie o niebo lepsze. Mozna przeznaczyc na lepsze chlodzenie fabryczne, ale w tej cenie nie dostaniesz ZADNEGO lepszego chlodzenia. Powiem wiecej, w zadnej cenie nie dostaniesz lepszego fabrycznie zamontowanego ac.

 

Nikomu nie zabraniam , to jest rowniez moja opinia , uwazam to za bezsens skoro chce kupic za 530-550 MSI , dolozyc do tego 60 zl za Accelero oraz 10-15 ne wentylator do tego. Liczac lacznie dostanie bez laski modele z niereferencyjnym chlodzeniem i od ATI , i od nV jak Twintecha czy Sparkle.

Jesli nie widzisz bezsensownosci takiej zabawy to juz nie moj problem , moze autor zastanowi sie.

Pewnie, ze sie dostanie modele z niereferencyjnym chlodzeniem (i zazwyczaj rowniez niestety z niereferencyjnym pcb) za ta cene, ale zadne z tych chlodzen nie dorowna wydajnoscia accelero. Nie twierdze, ze zmiana chlodzenia musi sie kazdemu usmiechac, ale Ty nie potrafisz nawet spojrzec prawdzie w oczy i przyznac rzecz oczywista dla kazdego, czyli, ze wydajnosc chlodzenia bedzie lepsza. To czy to sens czy bezsens juz nie nam oceniac, tylko kazdemu kupujacemu indywidualnie. Nigdzie nie pisalem, ze lepiej dlubac albo nie dlubac, tylko wymienilem co sie zyskuje dlubiac troche przy karcie. Ty za to, demonizujesz zmiane chlodzenia i jeszcze do tego zaprzeczasz faktom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakikolwiek 9800GTX+ odpada - mieszkam we Francji, gdzie ich cena wynosi przynajmniej 200 €, na najtańszego 4850 trzeba wydać 135 - 145 € . Nie licząc wysyłki.

 

http://www.materiel.net/ctl/Cartes_graphiq...850_T2D512.html czy do takiej karty da radę podłączyć Fan Mate 2 ? To jednak 4 €, a nie 24 (ACA S1). Zresztą cena jak na kartę niereferencyjną jest chyba niezła.

Czy w połączeniu z regulatorem obrotów osiągnę lepsze wyniki (cisza) niż S1 + choćby Tc Pro 80mm?

W testach piszą, że w load temperatury nie przekraczają 60 stopni po overclockingu.

 

Może na moim miejscu wybralibyście inną kartę? http://www.materiel.net/ctl/Cartes_graphiques/ Na przykład tę: http://www.materiel.net/ctl/Cartes_graphiq...ouble_slot.html - jest tańsza tylko o 10 € - po dodaniu S1 wyniosłoby 169 €. Średnio opłacalne? <_<

Edytowane przez Boruteczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakikolwiek 9800GTX+ odpada - mieszkam we Francji, gdzie ich cena wynosi przynajmniej 200 €, na najtańszego 4850 trzeba wydać 135 - 145 € . Nie licząc wysyłki.

 

http://www.materiel.net/ctl/Cartes_graphiq...850_T2D512.html czy do takiej karty da radę podłączyć Fan Mate 2 ? To jednak 4 €, a nie 24 (ACA S1). Zresztą cena jak na kartę niereferencyjną jest chyba niezła.

Czy w połączeniu z regulatorem obrotów osiągnę lepsze wyniki (cisza) niż S1 + choćby Tc Pro 80mm?

 

Może na moim miejscu wybralibyście inną kartę? http://www.materiel.net/ctl/Cartes_graphiques/

Mozliwe, ze fan mate nie bedzie wogole potrzebny. Nie widac na zdjeciu ilu zylowy kabel ma wentyl w tej karcie. Jezeli 3 to bedziesz mogl kontrolowac obroty poprzez sterowniki. Co do ciszy to przy odpowiednich wentylach accelero moze byc zupelnie nieslyszalne. Nie wiem jak z glosnoscia tego ustrojstwa, musialbys znalezc kogos kto ma ta karte i go spytac. Moze ten wentyl tez bedzie cichy przy niskich obrotach, ale nie wiadomo jak wtedy z glosnoscia. Generalnie bym powiedzial, ze chlodzenie na tym msi wyglada na solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze fan mate nie bedzie wogole potrzebny. Nie widac na zdjeciu ilu zylowy kabel ma wentyl w tej karcie. Jezeli 3 to bedziesz mogl kontrolowac obroty poprzez sterowniki. Co do ciszy to przy odpowiednich wentylach accelero moze byc zupelnie nieslyszalne. Nie wiem jak z glosnoscia tego ustrojstwa, musialbys znalezc kogos kto ma ta karte i go spytac. Moze ten wentyl tez bedzie cichy przy niskich obrotach, ale nie wiadomo jak wtedy z glosnoscia. Generalnie bym powiedzial, ze chlodzenie na tym msi wyglada na solidne.

Właśnie szukam po różnych forach i nie mogę znaleźć. :oops:

Chłodzenie według testów jest bardzo wydajne i ciche; że wydajne wierzę, ale czy ciche? Mój zasilacz był zachwalany jako cichy...

 

http://www.materiel.net/album/26349.jpg - wygląda na to, że kabelek jest czterożyłowy. Fan Mate 2 pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam po różnych forach i nie mogę znaleźć. :oops:

Chłodzenie według testów jest bardzo wydajne i ciche; że wydajne wierzę, ale czy ciche? Mój zasilacz był zachwalany jako cichy...

 

http://www.materiel.net/album/26349.jpg - wygląda na to, że kabelek jest czterożyłowy. Fan Mate 2 pasuje?

Jezeli jest 4-zylowy to fan mate chyba nie pasuje, ale i tak do niczego go nie potrzebujesz. Mozesz kontrolowac obroty wentylatora za pomoca Catalyst Control Center. Tylko jak kabel jest 2-zylowy to jest sens uzywania fan mate'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dzisiaj prawdopodobnie stanę przed wyborem 4850-ki z chłodzeniem GLACIATOR zamiast referenta mam 2 szybkie pytania:

 

1. Czy da się edytować bios w tej karcie za pomocą RBE?

 

2. Czy ktoś ma założone Accelero na tym modelu? Jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem w tym wątku.

 

O vmody nie pytam, bo już znalazłem. Niestety ołówek na 99% odpada, ale to jeszcze jakoś przeżyję.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dzisiaj prawdopodobnie stanę przed wyborem 4850-ki z chłodzeniem GLACIATOR zamiast referenta mam 2 szybkie pytania:

 

1. Czy da się edytować bios w tej karcie za pomocą RBE?

 

2. Czy ktoś ma założone Accelero na tym modelu? Jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem w tym wątku.

 

O vmody nie pytam, bo już znalazłem. Niestety ołówek na 99% odpada, ale to jeszcze jakoś przeżyję.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

1. Pewnie, ze sie da, nie wiem co by moglo stac na przeszkodzie.

2. A czemu by mialo nie wejsc? To jest najzwyklejszy w swiecie referent ze zmienionym chlodzeniem. Mam zalozone accelero na takim samym asusie, tylko z zamontowanym fabrycznie chlodzeniem referencyjnym, a nie glaciatorem. Same karty sie niczym nie roznia oprocz chlodzenia.

3. Jw, to jest karta referencyjna, wiec spokojnie zrobisz vmoda olowkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pewnie, ze sie da, nie wiem co by moglo stac na przeszkodzie.

2. A czemu by mialo nie wejsc? To jest najzwyklejszy w swiecie referent ze zmienionym chlodzeniem. Mam zalozone accelero na takim samym asusie, tylko z zamontowanym fabrycznie chlodzeniem referencyjnym, a nie glaciatorem. Same karty sie niczym nie roznia oprocz chlodzenia.

3. Jw, to jest karta referencyjna, wiec spokojnie zrobisz vmoda olowkiem.

No i tu jest problem, bo takie proste to chyba nie jest niestety...

 

Wiele wskazuje na to, że wersja non-TOP (EAH4850/HTDI/512M, czyli ten wg Ciebie "referent" z Glaciatorem) ma 3 fazy, więc już chociażby sekcja zasilania jest kompletnie przebudowana. Referenty mają 2 fazy, co za tym idzie pcb layout również się różni, więc prosty pencilmod staje pod wielkim znakiem zapytania. Podobnie zresztą jak montaż S1, który mógłby na przykład zahaczać o kondensatory umieszczone bliżej GPU. Zresztą sam popatrz na post largon'a z XS i na dyskusję poniżej.

 

W sumie to prosiłbym użytkowników posiadających Asusa z Glaciatorem, którego otrzymali zamiast referenta, o wypowiedź czy ich karty faktycznie da się zwyczajnie podmalować i jak wygląda ich pcb. Może largon się myli (raczej wątpliwe).

 

Tak prawdopodobnie wygląda vmod karty którą mogę kupić, co jest dla mnie sporym minusem. LINK

Edytowane przez H3ct0R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem, bo takie proste to chyba nie jest niestety...

 

Wiele wskazuje na to, że wersja non-TOP (EAH4850/HTDI/512M, czyli ten wg Ciebie "referent" z Glaciatorem) ma 3 fazy, więc już chociażby sekcja zasilania jest kompletnie przebudowana. Referenty mają 2 fazy, co za tym idzie pcb layout również się różni, więc prosty pencilmod staje pod wielkim znakiem zapytania. Podobnie zresztą jak montaż S1, który mógłby na przykład zahaczać o kondensatory umieszczone bliżej GPU. Zresztą sam popatrz na post largon'a z XS i na dyskusję poniżej.

 

W sumie to prosiłbym użytkowników posiadających Asusa z Glaciatorem, którego otrzymali zamiast referenta, o wypowiedź czy ich karty faktycznie da się zwyczajnie podmalować i jak wygląda ich pcb. Może largon się myli (raczej wątpliwe).

 

Tak prawdopodobnie wygląda vmod karty którą mogę kupić, co jest dla mnie sporym minusem. LINK

Ten z xs rzeczywiscie jest inny. Widzialem wczesniej tylko takiego glaciatora i stad moja wypowiedz. Ten z allegro, podobnie jak wszystkie inne glaciatory, ktore widzialem jest zwyklym referentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cieżkiej walce z biosem stwierdzam ze nie każdy radeon z rodziny 4xxx nie da się zmodować w moim przypadku jakie kolwiek wgranie starego steru typu 8.7-8.8 konczy sie restratem i bluscrean a wiadomo ze zmodowac da sie tylko jak ma sie stary sterownik nowsze blokuja ta mozliwosc zmodowaia biosy w radeonie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas kupić nową kartę wreszcie ;)

Gram w 1680x1050 więc myślę że 4850 z 1GB będzie wystarczający.

http://www.megadeal.pl/product_info.php?info=p8146

Czy ten gigabyte ma referencyjne PCB i bez problemu zadziała na nim mod z Techpowerup? Oczywiście założę na niej 120mm fandera.

A może lepiej kupić najtańszego 4850: http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/348806 i założyć na niego WC(mam starego Abadona GPU, w razie czego mógłbym kupić coś innego)

Albo w cholerę wywalić to WC i założyć AC z Accelero S1? A na procka też coś innego - nie znam się co jest teraz na topie.

A może dołożyć do 4870(przy założeniu robienia modów na 4850)?

 

Pieniądze nie są jakims specjalnym ograniczeniem, będzie warto to dołożę(choć wolałbym jak najmniej - gram więcej na Xboxie, ale mimo wszystko w FPS grac na padzie się chyba już nie nauczę, stąd upgrade kompa)

 

Proc to pewnie będzie E8400 w niedalekiej przyszłości.

I jak wyżej napisałem, karta tylko do FPSów i TPP ewentualnie. Żadnych wyścigów, platformówek(ala Prince of Persia) itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z xs rzeczywiscie jest inny. Widzialem wczesniej tylko takiego glaciatora i stad moja wypowiedz. Ten z allegro, podobnie jak wszystkie inne glaciatory, ktore widzialem jest zwyklym referentem.

Ja mam takiego z ESC i posiada 3 fazy, jest taki jak ten z xs.

 

Niestety jak na razie nie bawiłem się w modowanie, więc nie pomoge :(

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cieżkiej walce z biosem stwierdzam ze nie każdy radeon z rodziny 4xxx nie da się zmodować w moim przypadku jakie kolwiek wgranie starego steru typu 8.7-8.8 konczy sie restratem i bluscrean a wiadomo ze zmodowac da sie tylko jak ma sie stary sterownik nowsze blokuja ta mozliwosc zmodowaia biosy w radeonie pozdrawiam

No to ja mam chyba wyjatkowego farta, bo u mnie i na gainwardzie 4850 non gs i na asusie 4850 dzialaly modyfikowane biosy na sterach 8.9 i 8.10. System 2008 x64.

 

Chyba czas kupić nową kartę wreszcie ;)

Gram w 1680x1050 więc myślę że 4850 z 1GB będzie wystarczający.

http://www.megadeal.pl/product_info.php?info=p8146

Czy ten gigabyte ma referencyjne PCB i bez problemu zadziała na nim mod z Techpowerup? Oczywiście założę na niej 120mm fandera.

A może lepiej kupić najtańszego 4850: http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/348806 i założyć na niego WC(mam starego Abadona GPU, w razie czego mógłbym kupić coś innego)

Albo w cholerę wywalić to WC i założyć AC z Accelero S1? A na procka też coś innego - nie znam się co jest teraz na topie.

A może dołożyć do 4870(przy założeniu robienia modów na 4850)?

Pare stron wczesniej kilka osob podawalo swoje tempy na wc i byly minimalnie nizsze niz na accelero. Jednak jesli juz masz uklad i blok to nawet bym sie nie zastanawial, tylko od razu go pakowal na karte i do tego jakies radiatory na pamieci u zasilanie, ewentualnie jeszcze nawiew.

Jak chcesz robic mody i zalozycna karte dobre chlodzenie to raczej sens doplaty do 4870 maleje, bo spokojnie uzyskasz wydajnosc przewyzszajaca 4870 (na ktorym nie zrobisz moda olowkiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z was posiada może gv-r485zl-512h ? Jeśli tak to jakie maksymalne stabilne częstotliwości rdzenia i pamieci udalo się wam osiągnąć ? Kupując tą kartę kierowałem się tym, że jest oparta na identycznym PCB jak wersje 1GB OC i MCC, które spokojnie powinny podkręcić się do 740 Mhz dla rdzenia. Moja grafika wysypuje się już przy 695Mhz dla rdzenia. Prawie tak samo jak mój referencyjny 4850... Reszta zestawu to a64 5400+ BE @3,22GHz, 3GB RAM, Gigabyte MA78G-DS3H i PSU OCZ500SXS. Mam nadzieję, że owe ultra durable 2 od gigabajta nie jest w przypadku tej karty jakąś ściemą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogl by ktos zapodac testy palita z pomaranczowym chlodzeniem? Szukalem i nie znalazlem..I ogolnie poczytalem troche i dochodze do tego ze kupilem jakies gowno i mam dola :/ jak by ktos mogl odpowiedziec to bede wdzieczny bo jeszcze jest szansa ze moge odeslac tego palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam problem z referantem Asusa. A mianowicie od pewnego czasu karta strasznie się grzeje. Pisząc tego posta ma 82 stopnie przy 50% coolera. Wcześniej tak nie było. WTF?

Tylko nie piszcie, żebym zmienił chłodzenie :P bo było wszystko ok.

 

OS: Vista 32bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob bedzie objawialo sie przetaktowanie GPU? (zbyt duze podniesienie zegara)

czy rowniez bedzie tak samo jak w przypadku pamieci i bedzie sypac artami w grze/programie?

 

mam powercolora 4850 pcs+ 1gb i GPU cisne na 700 bez problemu jednak pamieci to maja max jakies 1040 (myslalem ze nieco wiecej uda mi sie uzyskac)

i dziwi mnie troche ta sytuacja poniewaz temperatury nie sa wysokie (widac jakies lipne pamieci mam zamontowane)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob bedzie objawialo sie przetaktowanie GPU? (zbyt duze podniesienie zegara)

czy rowniez bedzie tak samo jak w przypadku pamieci i bedzie sypac artami w grze/programie?

Zwiechy i chwilowe spowolnienia (przycięcia) obrazu podczas pracy lub grania kiedy to GPU jest obciążone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...