Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi jedno:

Po co Ci w 2D wysokie taktowanie?

Zdradz chodz jedna zalete tego...

 

 

Zmniejszajac taktowanie za to zyskujesz:

Nizsza temp, a co za tym idzie mniejszy halas

Nizsze zuzycie energii

Wydluzenie zycia grafiki

 

 

740MHz?

A bylbys tak dobry i podal jakie masz napiecie na grafice?

Mozna to sprawdzic w zakladce overclocking Ati Tray Tools.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj asus na max napieciu z biosa (1,2v) robi tylko 725, ale na 1,4v robi juz prawie 900, wiec nie martw sie jezeli Twoj robi malo na def napieciu, bo to wacle nie swiadczy o malym potencjale karty. No chyba, ze nie chcesz robic vmoda.

Co do tatkow w 2d to mam 350/750, bo jak dalem 500 na pamieciach to kaplica - vpu recovery co chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na GPU mam 1.19

 

zmieniłem aby na 2d były mniejsze takty ;) w sumie mam kompa od 3 dni i to bez obudowy jeszcze : P

 

temp grafy to jakies 37-40 stopni... jak sie nagrzeje to z tego co wiedzialem nie przekracza 45 jak na razie... powtarzam ze mam kompa od 3 dni i dopiero sie staram zorientowac co i jak ;)

 

Dołączona grafika

(ale bedzie w obudowie za jakis czas -> jak mi ją przyślą -> coś długo czekam)

 

mój wiatraczek nagina na 100% wiec troche suszarka ale jakos mi to szczegolnie nie przeszkadza bo moja poprzednia grafa 6600 to były takie trzy szuszarki wiec dla mnie to troche cicho nawet jakby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jedno:

Po co Ci w 2D wysokie taktowanie?

Zdradz chodz jedna zalete tego...

 

 

Zmniejszajac taktowanie za to zyskujesz:

Nizsza temp, a co za tym idzie mniejszy halas

Nizsze zuzycie energii

Wydluzenie zycia grafiki...

Zwróć uwage, że on prawdopodobnie nie dosłyszy, skoro ma na stałe wentylator na 100%!!! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kompa od 3 dni mowie ze sie dopiero staram zorientowac co i jak działa :D

 

u mnie wiatrak był ustawiony na 100%... moze cos z tym zrobie dzisiaj :)

 

jakim programem zmieniacie predkosc wiatraczka? robicie fan fixa?

 

na razie zmieniłem wszystko na pierwotne ustawienia :) -> jak bedzie potrzeba to podkrece najwyzej :)

 

ej a jak zmienic taktowanie 2d? bo nie wiem jeszcze : / wiem jedynie jak 3d zwiekszyc hmmm

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Pytalem, bo gdzies mi wpadla w oko informacja, ze przy podnoszeniu napiec (ponad fabryczne) zasilacz musi byc wydajniejszym... niz zalecany przez producenta karty.

Zakladajac podniesienie V do 1.4 podszedlem do sprawy tak, jakbym montowal 4870. A dla tej karty minimalna moc zasialacza to 500W. (W przypadku Sapphire).

 

Ciesze sie, ze moge bez obaw o spadki napiecia :D sprobowac Vmoda :D:D

Troche sie rozpedziles z tym zasilaczem. Nie nowa juz 350 fortrona daje rade z radkiem po vmodach (sprawdzone empirycznie) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

wam tez nie działa zmiana prędkości wiatraczka w tym programie? ja mam wrazenie ze 20% i 100% to to samo... jakby nic sie nie działo hmm a moze moj wiatraczek jest zablokowany na stałe hmmm?

 

 

jak zmniejszyc wartosc w 2d? :(

 

o lol w programie GAMING HUD moge ustawic az 1.24 na GPU :D (2-3 stopnie sie podniosła temperatura) a jakos mi sie wydawało ze max był 1.19 no cóż :D -> dorzuciłem jeszcze do memory 0,09V i podkręciłem na 750/1073 i 3dmark06 wyniósł 14021 :) niezle niezle... ale skończyła mi sie ta wartość 750 już :( nie moge więcej podkrecić :/ jak wy kręcilisice na wiecej?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyspa, też mam tą kartę tyle że z 512MB. Z tego co się zorientowałem to jest tak samo jak z Toxicami- stałe 100% prędkości czy to w 2d czy w 3d ;( Jeśli chcesz zmniejszyć obroty musisz pokombinować z regulatorem obrotów i wtyczką. Ja ustawiłem tak że karta jest prawie nie słyszalna w kompie, a temperatury podskoczyły o jakieś 2-3oC ;p

 

Swoją drogą nie działa mi kodowanie filmów kartą ( zawsze urzywa procka, ale wcale karty) ani regulacja napięcia GPU i Mem HUDem, ktoś może wie czemu tak się może dziać? Mam stery 9.7 ( tak, te z płyty od grafy, na innych z sieci miałem niemiłe atrakcje a poza tym jako kiepski z anglika wolałem w wersji PL ;p ).

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, a z poziomu ATT ile max mozecie podniesc napiecie?

Ktos probowal sam zdefiniowac swoje?

 

 

OC karty ma sens, ogromny przyrost min fps w Crysis z 21 na 27fps.

Takty poszly z 640/920 na 700/1050

 

Na 1088 pamieci sypia artami.

 

 

Swoją drogą nie działa mi kodowanie filmów kartą ( zawsze urzywa procka, ale wcale karty) ani regulacja napięcia GPU i Mem HUDem, ktoś może wie czemu tak się może dziać? Mam stery 9.7 ( tak, te z płyty od grafy, na innych z sieci miałem niemiłe atrakcje a poza tym jako kiepski z anglika wolałem w wersji PL ;p ).

Mnie tez nie dziala, masz do wyboru cos z x264?

Sciema z tym kodowaniem, a jakosc fatalna...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, a z poziomu ATT ile max mozecie podniesc napiecie?

Ktos probowal sam zdefiniowac swoje?

 

 

OC karty ma sens, ogromny przyrost min fps w Crysis z 21 na 27fps.

Takty poszly z 640/920 na 700/1050

 

Na 1088 pamieci sypia artami.

na 700/1050 w 3dmarku06 masz arty? (sproboj programem Gamer HUD -> tam da sie napiecie podniesc) (mamy chyba takie same grafy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, a z poziomu ATT ile max mozecie podniesc napiecie?

Ktos probowal sam zdefiniowac swoje?

Nie, przez ponad 210 stron tematu nikt nie probowal :P Niestety nic Ci to nie da. Tylko fizyczny vmod da wieksze napiecie.

Na moim Ausie nic nie daje podnoszenie napiecia w biosie, ale juz na def mialem 1.21v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przez ponad 210 stron tematu nikt nie probowal :P Niestety nic Ci to nie da. Tylko fizyczny vmod da wieksze napiecie.

Na moim Ausie nic nie daje podnoszenie napiecia w biosie, ale juz na def mialem 1.21v.

jak Ty ustawiłeś to 850 na GPU <WOW>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym polecić zestaw, który kupiłem : S1 + Scythe Slip Stream 1200RPM 120mm + radiatorki Zalmana.

 

Temperatury na standardowych taktach : 36C w 2D, 48C w 3D...

 

A wszystko praktycznie bezgłośne.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dałem 750/1093 i3dmark06 bez poblemów ->14081 -> tylko w 1 momencie juz od dluzszego czasu gdy smok przelatuje nad statkiem ma 1klatke czarną całą ze tak powiem... nie wiem od czego to... wydaje mi sie ze zamale napiecie na ram ale potestuje jeszcze i sie dowiem hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wyspa

Nie te takty sa 100% stabilne.

Arty zaczynaja sie gdy pamiec pracuje wyzej niz 1088MHz

 

 

 

Na catach 8.11 karta dziala stabilnie, ale po graniu jak odpale filmik avi (h264) nastepuje bsod, tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na catach 8.11 karta dziala stabilnie, ale po graniu jak odpale filmik avi (h264) nastepuje bsod, tez tak macie?

Nie ,u mnie nie ma czegoś takiego,ale zainstalowane mam 8.10.

 

Pytanko o napięcia..w zasadzie do wszystkich co modowali kartę..jakie jest bezpieczne napięcie 24h/7?

 

Aktualnie 1.33v-830/2250...,ale myśle nad 1.35v..albo 1.4v czy na dłuzszą mete mozna tak trzymać?

 

Jeszcze czy ktos posiada MSi hd4850 quad pipe?,bo coś kiepsko mi się pamięci kręcą..aż musiałem je dovoltować(szły tylko na 2120Mhz) i nie wiem czy to tylko moja sztuka czy wszystkie te msi tak mają..To nie jest do konca referent,mimo identycznego pcb.Karta ma kostki samsunga.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm Radka 4870 1 gb od Gigabyta,chłodzenie jest ciche i da się regulować prędkośc wiatraka,mozna też ustawić na auto w zaleznosci od temp.

Temeratury nie są duże jak ustawie na 31% działania wiatrak to max jest 55-60 stopni w czasie grania w Crysisa,jak wezme 100% to mega kosiara się odpala w kompie ale i tem nie przekracza 45 stopni :D

Na grafe wieje z góry wiatrak z Katany II z przodu budy jest 120 mm z tylu tez i zasialcz wyciąga powietrze,opłaca się na grafie zmieniać chłodzenie?

To Gigabytea to jest chyba jedno z lpeszych,myle się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na catach 8.11 karta dziala stabilnie, ale po graniu jak odpale filmik avi (h264) nastepuje bsod, tez tak macie?

U mnie był taki sam efekt po OC ale się skończyło jak obradiatorowałem sekcje zasilania i zostawiłem wentylator na 12V :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem na 745/1088 i jest ok -> jak mialem 750/1093 czy jakos tak to zobaczylem arta wiec lekko cofnąłem suwaki ;)

 

w gamer hud znikła mi opcja na podniesienie napiecia na 1.24 :( -> moge tylko 1.19 ble o co biega yyy

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2 można zamontować na tę kartę: http://www.materiel.net/ctl/Cartes_graphiq...ouble_slot.html (niereferencyjne pcb)?

 

Czy ktoś już tego próbował?

 

Przeszukałem sieć i znalazłem tylko zdjęcia tyłu karty - wygląda na to, że plomby omijają śrubki mocujące wentylator; czy jednak zdarza się, że sklep przykleja na nie własne?

 

 

 

Ewentualnie na te: http://www.materiel.net/ctl/Cartes_graphiq...ouble_slot.html

http://www.materiel.net/ctl/Cartes_graphiq...ouble_slot.html - wygląda na to, że mają referencyjne pcb, ale co z plombami?

 

 

 

Edit.

Znalazłem jeszcze takie zdjęcie na słowackiej stronie: http://slike.slo-tech.com/35642.jpg

Niestety zdjęcie jest marnej jakości (komentarze są oczywiście po słowacku) i tylko można domniemywać, że jest to właśnie ten model.

 

Chyba, że ktoś prztłumaczy: http://slo-tech.com/forum/t320895/49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ta Sapphire ma inne pcb - mogą być problemy.

Niestety (stety?) jest tańsza od tych referencyjnych, które podałem (pozostaje jednak problem z ewentualnymi plombami) - dlatego wolałbym ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na catach 8.11 karta dziala stabilnie, ale po graniu jak odpale filmik avi (h264) nastepuje bsod, tez tak macie?

 

wyłacz w att wspomaganie wmv acceleration (standard tweaks/ system) u mnie pomogło

 

 

 

Na catach 8.11 karta dziala stabilnie, ale po graniu jak odpale filmik avi (h264) nastepuje bsod, tez tak macie?

 

wyłacz w att wspomaganie wmv acceleration (standard tweaks/ system) u mnie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid_afd: ty bez vmoda zrobiłeś grafe na 750/1150? tez robiłeś tak jak ja w tym programie z podnoszeniem tych napięć?

Bez żadnych Vmodów, tylko tyle co dał hud czyli 1.19V +0,09V pamięci, ( swoją drogą dziś go odblokowałem a przysiągłbym że wcześniej nie mogłem włączyć regulacji napięcia :damage_wall: ). Inna sprawa że w grach nic nie widać, a jak teraz uruchomiłem 3dMarka to zobaczyłem artefakty a "mógłbym przysiąc że wcześniej ich tam nie było" =s Przy 735/2310 widziałem 1-2 artefakty na cały test czyli można przyjąć 730/2300 ( i na takie przeprawiłem teraz w sygnaturce ).

 

Co do podkręcania możesz użyć AtiTool lub RivaTuner.

 

 

Mnie tez nie dziala, masz do wyboru cos z x264?

Sciema z tym kodowaniem, a jakosc fatalna...

Cały bajer polega na tym że kumpel ma HD4870 i u niego wszystko ładnie śmiga, a ja mam HD4850 i tak kolorowo nie jest =s Też nie mam nic z opcji x264, ale on (po bojach z zainstalowaniem kodeków) takową opcję ma :F Żeby było śmieszniej specjalnie kupiłem HD4850 po przeczytaniu jednej z ciekawostek - "do 19x szybciej koduje filmy niż zwykły procesor"... :mur: Co do jakości x264 ja nie mam zastrzeżeń :P Prawie wszystkie filmy które teraz ściągam po prostu muszą być w mkv i x264 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...