Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle sterownik ekranu przestaje działać, co skutkuje dziesięciosekundowym freezem. Z początku myślałem że to temperatury (które i tak 'cudownie' obniżyły mi się po aplikacji 9.6), lecz niezależnie czy ustawię manualne obroty czy 100% na sztywno, to i tak czasem złapię laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja troche z innej beczki mianowicie posiadam radeona 4870 i podlaczylem komputer do TV przez HDMI. Oczywiscie za pomoca przejsciowki DVI>HDMI ktora dostarczyl producent karty. Problem polega na tym ze w ogole nie ma dzwieku. Instalowalem sterowniki 9.6 hdmi audio i w menedzerze urzadzen pojawil sie ATI Function driver for high definition audio - ati aa01. Dzieki temu we wlasciwosciach audio moglem wybrac jako domyslnie ATI HD Audio rear output. Niestety dalej nie ma dzwieku. Nastepnie zainstalowalem sterowniki Realtek ATI HDMI Audio Driver 2.25 i wtedy w menedzerze pojawil sie zamiast ATI Function driver for high definition audio - ati aa01 -> ATI HDMI Audio Driver. Po tej czynnosci we wlasciwosci audio nie bylo juz nic do wyboru poza moim domyslnym SoundMaxem hd audio. Jak mam ugryzc ten problem bo juz brakuje mi pomyslow. Prosze o jakies wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o karcie Asus ATI Radeon HD4850 Matrix 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-Express? Chciałem kupić Sapphire'a ale niestety w sklepie techplanet.pl nie jest dostępny, dlatego wśród dostępnych produktów tylko ten ma dobre chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....że sie wpierdziele w rozmowę :)...

 

... stałem się szczęśliwym :unsure: posiadaczem HIS 4870 Turbo (straszny szumofon ;) ) i mam do Was pytanko odnośnie temperaturek... czy to normalne że karta (takty stock 780/1000) idle ma koło 57C? w stresie nie przekracza 70C... na idle trochę mi dużo mimo wszystko ??

 

stery 9.6, wszystkie ustawienia - auto - default

Edytowane przez pr1est

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam dzisiaj oficjalnie do użytkowników 4850 :D. Kupiłem referenta gigabyte z wyprzedaży w Komputroniku za 385zł i jestem więcej niż zadowolony. Po przesiadce z ostro wykręconej (która już u nowego właściciela :) ) 8600GT (takty 730/1800/2000) różnica kolosalna... Crysis na "wysokich" chodzi :D.

Żeby było jasne.. Karta wcale nie jest głośna (w spoczynku).. Za to na pewno jest gorąca :D . Stwierdzam tylko że trafiła mi się padaka bo 630 na rdzeniu to już max... Pamięci powyżej 1050mhz krzaczą obraz w furmarku.

 

Cholera.. Pobawiłem się trochę Furmarkiem i karta sypie artefaktami na STANDARDOWYCH taktowaniach.. Co robić? Mogę to do salonu odnieść na reklamacje czy muszę wysyłać kurierem? Nie ma ich może za dużo ale czasem mrugnie jakaś żółta plamka, coś się schrzani w obrazie futerka na sekunde..

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam dzisiaj oficjalnie do użytkowników 4850 :D. Kupiłem referenta gigabyte z wyprzedaży w Komputroniku za 385zł i jestem więcej niż zadowolony. Po przesiadce z ostro wykręconej (która już u nowego właściciela :) ) 8600GT (takty 730/1800/2000) różnica kolosalna... Crysis na "wysokich" chodzi :D.

Żeby było jasne.. Karta wcale nie jest głośna (w spoczynku).. Za to na pewno jest gorąca :D . Stwierdzam tylko że trafiła mi się padaka bo 630 na rdzeniu to już max... Pamięci powyżej 1050mhz krzaczą obraz w furmarku.

 

Cholera.. Pobawiłem się trochę Furmarkiem i karta sypie artefaktami na STANDARDOWYCH taktowaniach.. Co robić? Mogę to do salonu odnieść na reklamacje czy muszę wysyłać kurierem? Nie ma ich może za dużo ale czasem mrugnie jakaś żółta plamka, coś się schrzani w obrazie futerka na sekunde..

A w grach masz arty? Poza tym jak grać w FURMARK? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja troche z innej beczki mianowicie posiadam radeona 4870 i podlaczylem komputer do TV przez HDMI. Oczywiscie za pomoca przejsciowki DVI>HDMI ktora dostarczyl producent karty. Problem polega na tym ze w ogole nie ma dzwieku. Instalowalem sterowniki 9.6 hdmi audio i w menedzerze urzadzen pojawil sie ATI Function driver for high definition audio - ati aa01. Dzieki temu we wlasciwosciach audio moglem wybrac jako domyslnie ATI HD Audio rear output. Niestety dalej nie ma dzwieku. Nastepnie zainstalowalem sterowniki Realtek ATI HDMI Audio Driver 2.25 i wtedy w menedzerze pojawil sie zamiast ATI Function driver for high definition audio - ati aa01 -> ATI HDMI Audio Driver. Po tej czynnosci we wlasciwosci audio nie bylo juz nic do wyboru poza moim domyslnym SoundMaxem hd audio. Jak mam ugryzc ten problem bo juz brakuje mi pomyslow. Prosze o jakies wskazowki.

A podłączyłeś dźwięk do karty graficznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w grach masz arty? Poza tym jak grać w FURMARK? :lol2:

Gdzie napisałem że gram w furmarka :lol2: :lol2: ? Pobawić - testować (w tym przypadku) :).

 

Najlepsze jest to że nie ma artów a grach, ale właśnie idę grać to posprawdzam dokładnie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Furmark nie obciaza pamieci , za to mocno gpu , a co za tym idzie - zasianie czipa. Jesli z tym jest problem to i w "ciezkich" grach mozesz miec to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem ATI TOOLA na scan of artifact i tak zaczęło sypać artami że tej kostki prawie nie było widać :E. Po czym obraz zdechł (monitor nie dostawał sygnału) i teraz komp albo w ogóle nie wstaje (nie ma obrazu, komp startuje) albo pojawi się jakaś kratka niebieska na ekranie (jeden wielki artefakt) po czym znowu zdycha...

Moim zdaniem ewidentnie GPU jest walnięte..

Na opisie usterki napisze że podczas gry pojawiły się artefakty i obraz przestał być dostarczany do monitora.. Pewnie jak bym napisał że testowałem kartę to stwierdzą że to ja ją popsułem bo ją kręciłem (to od początku mi się nie podobało - 5mhz więcej i zwis).

 

Piszę ten opis i jadę do komputronika (mam nadzieje że nie będę musiał odsyłać o to potrwa dłużej ...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe z czego miales pamiatki chyba hynixa albo quimodne....jak samsungi to ladnie sie kreca:Psam mam i oc jest swietne:)\

 

 

pozdrawiam

Quimindy.. Wiem bo zmieniałem pastę termo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Karty ATI mają wbudowaną kartę dźwiękową, nie trzeba podłączać do karty kabla z zewnętrznej dźwiękówki.

I wg. testow uzywanie tego to spasdek wydajnosci o bodajze 5% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomnieli poprzednicy nie podlacza sie nic z zewnatrz. Mimo wszystko we wlasciwosciach dzwieki i urzadzenia audio pojawila sie "nowa karta dzwiekowa" ATI HD Audio rear output. Ale ustawienie jej jako domyslej nie zmienia faktu ze dalej nie ma dzwieku. Juz kompletnie nie wiem co to za przyczyna. A moze kabel HDMI ma jakies znaczenie bo z tego co wyczytalem przejsciowka DVI-HDMI od ATI pozwala na przekazywanie dzwieku. Naprawde porazka z tym jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś niepochlebne opinie o tej karcie?

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/his-rade...054.341702.html

 

wygląda na "odchudzoną"...

Nie kupuj tego..

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=12684 + http://www.cooling.pl/akasa-radiatorki-bga...ukt,209056.html + http://www.cooling.pl/zalman-zmrhs50-radia...ukt,551548.html . Ogólnie najlepiej brać coś opartego o konstrukcje referencyjną.. Asus taki jest. Jeszcze warty uwagi jest Szafir z Zalmanem > jakieś 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomnieli poprzednicy nie podlacza sie nic z zewnatrz. Mimo wszystko we wlasciwosciach dzwieki i urzadzenia audio pojawila sie "nowa karta dzwiekowa" ATI HD Audio rear output. Ale ustawienie jej jako domyslej nie zmienia faktu ze dalej nie ma dzwieku. Juz kompletnie nie wiem co to za przyczyna. A moze kabel HDMI ma jakies znaczenie bo z tego co wyczytalem przejsciowka DVI-HDMI od ATI pozwala na przekazywanie dzwieku. Naprawde porazka z tym jest :/

Ja mam u siebie w TV opcje wyboru dzwiek: cyfrowy/analogowy zobacz jak z tym u ciebie.

A co do domyslnego urzadzenia to ja czasem musze recznie przestawic w panelu sterowania a czesem juz jest jak kabel tylko podepne.

CO do jakosci to nie poraza a dodatkowo u mnie jak sie np da pauze w filmie to jest takie "prrprrr" w glosnikach -_-"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

mam dość poważny problem, otóż zachciało mi się poprawienia Accelero :angry: , zdjąłem chłodzenie wypolerowałem podstawkę złożyłem wszystko tak jak należy i tu się zaczyna problem grafika wcale nie wstaje, kompletnie nic czarny ekran i koniec :blink: sprawdzałem niby nie ma żadnych uszkodzeń, jestem ciekawy czy przyjmą mi kartę na gwarancje, ale obawiam się jednego na karcie miałem pencilmoda i był zmodyfikowany bios, jak sądzicie czy jest jakakolwiek nadzieja..... sklep w którym kpiłem kartę to "PIXEL" w Zabrzu......

Dam znać jak się sprawa zakończy :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpierw sprawdz czy działa na stockowym chłodzeniu. Daję głowę, że podstawka accelero powoduje jakieś zwarcie albo cos w tym stylu (kolega miał identyczny problem, dopiero przy 3 zamontowaniu karta mu odpalila na accelero, na stockowym odpalala za kazdym razem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...