Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiecie na to ?

http://allegro.pl/item451092468_aab_coolin...dajny_13db.html

http://allegro.pl/item451092531_arctic_coo...ny_10_5_db.html

 

Bede robił paczkę zbiorczą także bedzie opłacało mi sie z tego sklepu...

 

/edit

 

a wogole jak to pomiescic na accelero ktore ma 215 mm ? a 2 x 120 mm to bedzie 2,5 cm za duzo.Są jakieś problemy z montażem?

Edytowane przez majkick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic Gainwarda GS 4850, czy jest jakis sposob by sprawdzic kiedy karta zostala wyprodukowana (kod producenta czy cos), bo z tego co czytalem te po 18 wrzesnia sa juz z nowym biosem i poprawionym chlodzeniem, podobno nie wywalaja czarnych ekranow?

tak, nowe maja aluminiowe w calosci radiatory - ja mam takie, stare mialy heatpipy miedziane...

dodatkowo z tylu karty jest taki backplate, metalowa blaszka wzmacniajaca mocowanie karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic Gainwarda GS 4850, czy jest jakis sposob by sprawdzic kiedy karta zostala wyprodukowana (kod producenta czy cos), bo z tego co czytalem te po 18 wrzesnia sa juz z nowym biosem i poprawionym chlodzeniem, podobno nie wywalaja czarnych ekranow?

Tutaj opisal to :

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=5767979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogole jak to pomiescic na accelero ktore ma 215 mm ? a 2 x 120 mm to bedzie 2,5 cm za duzo.Są jakieś problemy z montażem?

Ja mam 2x120 na accelero, zamontowane opaskami zaciskowymi, jeden wentyl wystaje ze 2 cm, ale nic to nie przeszkadza.

 

Mam kilka pytan. Zrobilem vmoda laczac 2 punkty na pcb, bo malowanie rezystowa dawalo mi max 1.25. Ustawilem 1.32V spokojnie robi 800, nie wiem jak wiecej, bo musze znowu flashowac bios, zeby podniesc limit. W 2d ustawilem w biosie tak, zeby bylo 1.1V, ale takie napiecie wskakuje mi dopiero po zaladowaniu windowsa, wczesniej jest 1.32. Czy to normalne? Jesli nie to ktora wartosc napiecia zmienic w RBE, zeby obnizyc napiecie pomiedzy postem, a zaladowaniem windy? Tak wogole to po ostatnim flashu biosu przestal mi sie wylaczac komp. Zamyka sie system, a komp dalej pracuje. Moze to miec jakis zwiazek?

Dziwna sprawa jeszcze wystapila jak podlaczylem monitor crt przez przejsciowke jako drugi, zeby na biezaco monitorowac temperatury. Co chwile mam vpu recovery, a po odpieciu crt jest wszystko ok na samym lcd. Da sie cos z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy Palitow Sonic, jaka macie wersje biosu? u mnie jest:

 

Dołączona grafika

 

A widze po zdjeciach ze sa juz z wersja z biosem 11.008.... ktos wie co wprowadza nowy bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie bootowania systemu wciskasz f8 i wybierasz odpowiednią opcje.

 

Natomiast na stałe się nie da (od momentu wprowadzenia którejś z poprawek systemu)

Mozna, mozna- jest maly toolsik, ktpry powoduje, ze wszystko jest ok tylko w rogach ektanu pojawia sie na stale napis 'tryb testowy' sprawdzilem i dzial. Jutro bede w domu to napisze jak tylko go odszukam. Instalujemy ATT, nastepnie tego EXE'ka, zaznaczamy'test' i dziala jak ta lala. Do jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna, mozna- jest maly toolsik, ktpry powoduje, ze wszystko jest ok tylko w rogach ektanu pojawia sie na stale napis 'tryb testowy' sprawdzilem i dzial. Jutro bede w domu to napisze jak tylko go odszukam. Instalujemy ATT, nastepnie tego EXE'ka, zaznaczamy'test' i dziala jak ta lala. Do jutra.

No dobra , ale kiedyś to się z poziomu systemu wyłączało póki MS nie "poprawił" :) Zresztą równie dobrze można użyć RT który instaluje się na wyłączonym podpisywaniu a potem działą bez dalszych problemów ( co najwyżej triggeruje UACa przy włączeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam taki problem z HD4850; na catalistach 8.9 i 8.10 wiesza mi sie komp przy ladowaniu systemu, zaswieci sie czerwona dioda na karcie i wszystko sie wiesza :angry: na wersji 8.7 wszystko dziala bez problemu (8.8 nie sprawdzalem)

czy ktos z Was mial taki problem z tymi sterownikami? czy to moze byc wina przerobionego biosu? mam w biosie ustawione 2D na 300/500Mhz, a 3D na 720/1100Mhz, bardzo prosze o porade, pozdrawiam

 

 

juz windowsa przeinstalowalem i przy instalacji catalystow na czysty system dalej to samo :sad: help!

Edytowane przez MiruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już Catalysty 8.10

Właśnie je ściągam, napiszę później jak się sprawują :] Wy także testujcie :]

 

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx

ktos juz testowal? jak sie sprawuje fanfix? czy to sa ustawienia dla trybu 2d i 3d czy jedno ogolne? i od ilu % mozna ustawic wiatrak?

 

 

witam wszystkich, mam taki problem z HD4850; na catalistach 8.9 i 8.10 wiesza mi sie komp przy ladowaniu systemu, zaswieci sie czerwona dioda na karcie i wszystko sie wiesza mad.gif na wersji 8.7 wszystko dziala bez problemu (8.8 nie sprawdzalem)

czy ktos z Was mial taki problem z tymi sterownikami? czy to moze byc wina przerobionego biosu? mam w biosie ustawione 2D na 300/500Mhz, a 3D na 720/1100Mhz, bardzo prosze o porade, pozdrawiam

 

 

juz windowsa przeinstalowalem i przy instalacji catalystow na czysty system dalej to samo icon_sad3.gif help!

mozliwe ze przesadziles z ustawieniami dla 2D - bo niektore uklady nie lubia pracy ponizej pewnego poziomu... dla mnie w 2D powinno byc z 500/1000 minimum...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, aby już ktoś cytował, oto porównanie alternatywnych chłodzeń dla 4850:

chłodzenie dla 4850 wg egieldy

+ w miarę przystępny poradnik instalacji.

Dzieło może nie wyczerpujące, ale na pewno przydatna lektura przed zakupem alternatywnego chłodzenia.

Od razu zauważam, że nie odkryli niczego, czego wy już nie napisaliście w tym wątku, ale jest to podane w bardziej skondensowanej formie co może się podobać czytelnikom.

 

Palit wydał dwie bardzo interesujące karty.

4850 sonic z cichym i wydajnym chłodzeniem, ale zdarzyły się problemy z wadliwymi sekcjami zasilania.

4870 sonic wyglądająca jak Gainward 4870 golden sample ale kosztuje 720zł. Na dzień dzisiejszy to jest 200zł taniej. Czy z tą edycją były także jakieś problemy? Jak z głośnością tej karty? Palit podaje że jest cicha.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam taki problem z HD4850; na catalistach 8.9 i 8.10 wiesza mi sie komp przy ladowaniu systemu, zaswieci sie czerwona dioda na karcie i wszystko sie wiesza :angry: na wersji 8.7 wszystko dziala bez problemu (8.8 nie sprawdzalem)

czy ktos z Was mial taki problem z tymi sterownikami? czy to moze byc wina przerobionego biosu? mam w biosie ustawione 2D na 300/500Mhz, a 3D na 720/1100Mhz, bardzo prosze o porade, pozdrawiam

 

 

juz windowsa przeinstalowalem i przy instalacji catalystow na czysty system dalej to samo :sad: help!

Ja mam przerobiony bios. 2d 500/750, 3d 800/1100 i dzialaja mi catalysty 8.9 i 8.10 bez problemu. Jak instalowalem starsze niz 8.9 (8.6 i 8.7) to mi nie wykrywaly po prawnie karty i po pozniejszej instalacji 8.9 nie dzialal mi juz CCC, wiec reinstalka windy. Po reinstalce nie sprawdzalem starszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie Powercolory 4850 ze zmienionymi układami chłodzenia?

Mi się podobają, ale nie wiem, czy są ciche? Mają miedziane blaszki na zasilaniu co dobrze wróży.

Chodzi mi konkretnie o te:

POWERCOLOR RADEON HD4850 512 PX HDM/DP

POWERCOLOR RADEON HD4850 1024 PX 2DV/TV - ta została oceniona na xtremesystems tak:

 

Zalety:

» Quality «

» Performance «

» DX10.1 Support « - też mi zaskoczenie ;)

» HDMI+HDCP+Audio «

» ZERotherm Cooler with good performance & Extremely Silent «

» One of the most Quietest graphics card on the market «

» Overclock «

» Price « - no teraz to raczej tania nie jest 1gb 590zł i drożej, ale była też wersja 512mb taniej.

 

Wady:

» No CUDA/PhysX Support « :lol2: - czyli wad brak?

 

i na koniec:

Extremely Recommended - a xtremesystems znani są z wysokiej jakości testów. No to jest może ta poszukiwana 4850 bez wad?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie jakos odkleic pozniej przyklejone radiatorki na sekcje zasilania? zeby nie bylo problemow z gwarancja...

mam Gainwarda 4850 GS i mysle nad zakupem radiatorkow na sekcje zasilania i ramy, ktos juz kupowal montowal, moze opisac jak wyglada montaz czy nie trzeba zdejmowac chlodzenia fabrycznego? prosze tez o pstrykniecie fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a xtremesystems znani są z wysokiej jakości testów. No to jest może ta poszukiwana 4850 bez wad?

sam mozesz zrobic takie "testy" ;)

btw: I bought this card but temperature is not low , on idle 54c on full load reaches 80c even at %100 fan speed and fan speed is not quiet at %100 fan speed ! why is so hot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem orginalny bios i zalozylem wiatraczek,dalej zwiecha przy starcie :angry: ,na jakim OSie wam dziala? ja mam problem na viscie 32bit, po wgraniu 8.7 dziala bez problemu

Ja dzialam na 2008 x64 i wszystko jest ok na catalystach 8.9 i 8.10

 

czy da sie jakos odkleic pozniej przyklejone radiatorki na sekcje zasilania? zeby nie bylo problemow z gwarancja...

mam Gainwarda 4850 GS i mysle nad zakupem radiatorkow na sekcje zasilania i ramy, ktos juz kupowal montowal, moze opisac jak wyglada montaz czy nie trzeba zdejmowac chlodzenia fabrycznego? prosze tez o pstrykniecie fotki?

Bez problemu zdejmiesz radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzilem sobie z problemem, sciagnalem orginalny bios, sflashowalem i RUSZYLO, widze ze nowe sterowniki nie toleruja grzebania w biosie :sad: hmmm jak tu teraz podkrecic mojego radka? czy pozostaje tylko podkrecanie Atitoolem?

 

 

 

 

 

... po zmodowaniu biosu nowym RBE dziala OK :rolleyes:

Edytowane przez MiruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mozesz zrobic takie "testy" ;)

btw: I bought this card but temperature is not low , on idle 54c on full load reaches 80c even at %100 fan speed and fan speed is not quiet at %100 fan speed ! why is so hot

Nie mogę, póki nie kupię karty, a jak kupię to już raczej nie po to aby zaraz odsprzedać. A jeżeli chodzi o resztę, to każdy może testować, ale chodzi o reputację portalu wykonującego test, a ta w przypadku xtremesystems jest wysoka.

Edit: 80c w stresie przy karcie fabrycznie podkręconej to wg mnie nie jest dużo. Ważne, że jest cicha nawet przy 100% obrotów a do 75% obrotów autor testu nie słyszał jej w ogóle.

No i to solidne wykonanie, miedziaki na wszystkim co może się grzać, na pamięciach, na zasilaniu...

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...