Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Panom z ATI podziękujemy za design chłodzenia. Po zdarciu tej warstwy temp spadły o 20 stopni.

Znaczy najpierw nie sprawdziłeś czy się chłodzenie nie zapchało ? :lol2: tylko się bawiłeś w jakieś wyszukane workaround'y by ci się karta nie wywalała ?.

Zapewne pomogłeś tysiącom userów :) tym zdjęciem :lol2: a design chłodzenie jest jaki jest załóż filtry do kompa i będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Palit ,też mam obawy ale czemu nie montują w innych kartach Hdmi np? A w jakie gry bym chciał pograć np. fallouta 3 ,far Cry 2 i inne nowsze tytuły.

Każdy, powtarzam każdy Radeon od 2900 ( a nawet wcześniej) ma HDMI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy, powtarzam każdy Radeon od 2900 ( a nawet wcześniej) ma HDMI!

Dokładnie. Różnica jest taka, że palit oferuje HDMI bezpośrednio na raiser PCI, a u inncyh producentów jest to przelotka DVI->HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie. Różnica jest taka, że palit oferuje HDMI bezpośrednio na raiser PCI, a u inncyh producentów jest to przelotka DVI->HDMI

 

Dokładnie o to mi chodziło ale czy opłaca się kupować karte czy nawet nie patrzeć na pality i dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy więc nie piszcie żebym poszukał na forum ani na googlach bo to już zrobiłem i nic nie znalazłem. Zakładam temat ,bo mam zamiar dowiedzieć się konkretnie na temat tej karty co o niej sądzicie i czym popieracie swoje opinie. Chce wiedzieć czy np. opłaca się kupić Palit RADEON HD 4870 1 GB Sonic Dual Edition za 980zł czy odpuścić sobie tę karte. Interesuje mnie dlatego też ,że ma sporo wyjść np. Hdmi które bym wykorzystał

 

 

Ja Tobie sprzedam moja 4870 1GB( http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,63041/ ), zakupiona 14.11.08 w Poznaniu za 890zl w tym koszty przesylki paczki priorytetowej wartosciowej (na kwote 900zl). W 3DMarku Vantage robi mi ponad 8200pkt, nie rozkrecana czy modowana. Chyba zbyt mocno ingerowalem gdy odinstlowywalem sterowniki po sprzedanej 4870 512MB i teraz system mi odrzuca instalacje Catalyst Control Center. Jedyna rada, ktora dostalem do tej pory to reinstalka systemu a to jest niewykonalne z pewnych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa , jedna uwaga - ATIKMDAG.SYS , jak i sporo bsodow pod Vista na grach.

nic takiego nie wyskakiwalo na df,po modyfikacji biosu coh i wic sie wywalal z tym ale tylko w cf wgranie nowszego biosu rozwiazalo problem,Tomek w swojej procedurze tez nie zaowazyl zadnej dolegliwosci z tym plikiem a czesc gier testuje pod vista x64,mozna pileczke odbic ostatno na sli z 8800gtx w cod 5 nie moglem pograc pod Vista sterownik sie restartowal.

Na viscie 32bit jechalem 3 miechy teraz 64bit i zero problemu z tym plikiem problem wystapi jak grafa bedzie przegrzana i ten pliczek wyskoczy z bledem.

 

to sie dopiero grzalo nadodatek obudowa to NZXT ADAMAS tak pochlanial cieplo ze rece mozna bylo ogrzewac,to przestroga jak ktos by taka bude chcail kupowac

Dołączona grafika

 

@frencci

odinstaluj stery normalnie,uruchom kompa w trybie awaryjnym i wyczysc resztki driver claner

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tomek w swojej procedurze tez nie zaowazyl zadnej dolegliwosci z tym plikiem a czesc gier testuje pod vista x64

To zapytaj sie Opsona co o tym sadzi. On siedzi na Viscie i gra znacznie wiecej niz Focus , w wiekszej ilosci gier sam to sprawdzal. Potwierdzal to. Malo tego , Opson tez ma wiele grafik na stole do zabaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj sie Opsona co o tym sadzi. On siedzi na Viscie i gra znacznie wiecej niz Focus , w wiekszej ilosci gier sam to sprawdzal. Potwierdzal to. Malo tego , Opson tez ma wiele grafik na stole do zabaw.

dobrze wiesz jakie on ma podejscie do czerwonych,co innego jak by byl on bezstronniczy jak Tomek ale nie on.

Chos gra gra sam uzywam jego saves w procedurach testowych.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Co do tych błędów i niemożności instalacji ccc miałem to samo i u mnie pomogło odinstalowanie sterów ia następnie ręczne wyrzucenie zapisanych profili po fanfixiie :) Po ich wyrzuceniu wszystko można było instalować. Może to pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladam sobie ostatnie strony i z tego co widzę z tymi kartami są dość częste problemy, jest tak czy tylko mi się zdaje? Pytam bo czekam teraz na swojego 4850 kupionego od pewnego usera z forum ( tak to przesiadka z 9600gt) i nie chciałbym się z nią męczyć itp... Jak bardzo odczuje wzrost wydajności po przesiadce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bedzie z wydajnością w porównaniu z 9600gt? rozdziałki to 1950 na 1200

Ja nie mam porowania, ale jak do tej pory gralem w CoD4, CoD5, FarCry2 i choc jakims wytrawnym graczem nie jestem to chodzilo bez zajakniec na max detalach i 2xAA w 1920x1200 (moze jakies sporadyczne przypadki zwolnienia w grze, ale fps nie licze, a moje oko nie wychwycilo zadnych skokow).

Dodam jeszcze ze karta 100% stock.

Edytowane przez oscar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na procesorze 3ghz nie radze rzucać się na tą kartę jak już masz 9600GT.

Tak jak kolega pisze powyżej - u mnie sytuacja jest trochę gorsza. 1680x1050, nienajwyższe detale, o AA można pomarzyć, i potrafi sporo przyciąć.

Inwestycja jedynie jak masz powyżej 3.4Ghz na procku moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na procesorze 3ghz nie radze rzucać się na tą kartę jak już masz 9600GT.

Veto. Wydajność będzie wyższa, i będzie mógł sobie pozwolić na wysokie AA i AF w niektórych grach. Na przykład wezmę próbną scenę z l4d i 80 zombie na ekranie: Full detale, aa off - 27fps Full detale, aax8- 27fps i gra wygląda dużo lepiej.

 

A jak przyjdzie co do czego to na procesor również nadejdzie czas.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie, występuje u mnie pewnie dość popularny problem, a mianowicie sekundowe gaśnięcie monitora.(pewnie wiecie o co chodzi). I mam już powoli tego dość .Mam gwarancje czy przysługuje mi ona, moge zwrócić karte i liczyć na nowy egzemplarz??

 

ps. nie piszczcie żebym próbwał tricki jakieś bo to nic nie da,karta nie grzeje sie na 1000%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W Gainwardzie problemem , jesli dobrze pamietam , byl bios , ktory ustawial za niskie obroty wentyla przez co dochodzilo do takich akcji. Podkrec moze wentyl recznie , zrob fan fixa i sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...