Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Na 177.39 i 96GT nie działa PhysX, opcja Geforce PhysX w ustawieniach jest na szaro.

Bo to g94, nie g92 ;) Ale na pewno juz w nastepnych sterach bedzie obsluga.

 

Odczucia - spadlo mi stabilne o/c karty o 100 MHz na shaderach, ale tak poza tym widac wiecej klatek w grid, wiec nie narzekam.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczucia -FPS w grach niezbadany(nie używam frapsa ,a kieruję się ogólnie pojętymi subiektywnymi doznaniami z gry :wink: ).Natomiast po lekturze jakiegoś postu na forum jakimś ...tak -też mam artefakty w Crysis przy zmianie trybu kurteczki z "nie widać mnie" na "widać mnie" i odwrotnie..Na xxx.39 i fizycznych 8.06......Tylko i wyłącznie dotyczy to wspomnianej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod XP, czy może jakieś odświeżone wersje pod Viste :?:

Nie wiem czemu, ale sterowniki z serii 177.xx nawet po podmiance infa nie istalują się u mnie. Jedynie twoje mody wchodzą mi bez problemu.

Wie ktoś o co kaman :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod XP, czy może jakieś odświeżone wersje pod Viste :?:

Nie wiem czemu, ale sterowniki z serii 177.xx nawet po podmiance infa nie istalują się u mnie. Jedynie twoje mody wchodzą mi bez problemu.

Wie ktoś o co kaman :?:

Zobaczymy , ale pod xpekiem to wydajność wzrośnie po modyfikacji , bo bez modyfikacji wydajność jest kiepska. W sumie jak ktoś będzie chciał to sobie porówna bez moda i z modem , bo ktoś może sobie pomyśleć , że ściemniam :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz może odpowiedź na moje drugie pytanie. Niby sterownik sie instaluje, prosi o restart a po uruchomieniu paleta kolorów chyba w 4bit a w menadżerze "standartowy sterownik ekranu VGA". Inf sprawdzony bo u innych banglają stery i wpisy do mojej karty są. Nie wiem co jest grane.

Chciałem sprawdzić u siebie physX a tu takie kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zły inf :wink: , narazie są wspierane G92 i GT200 także i tak nic nie sprawdził. Wsparcie będzie dodawane na bieżaco , obsługiwane gry też będą sukcesywnie dodawane.

 

Edit:

 

Zapodaj infa z moich sterów 177.35 :wink: i zapodaj do 177.39 będzie git.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale w jakich grach ten cały PhysX jest wykorzystywany. ? Zainstalowałem Cell Factor i w ustawieniach zaznaczyłem kartę PhysX. Po restarcie gry opcja została odznaczona, a niektóre mapki jak nie wchodziły wcześniej tak i teraz, nie chcą wchodzić, bo nie ma karty Ageia PhysX. Więc to ma tylko wspierać obliczanie fizyki czy zastępować tą kartę Ageia ? Zainstalowałem te stery PhysX od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ok, ale raz że w UT3 nie widzę żadnej różnicy. Dwa to po ponownym uruchomieniu gry opcja "Hardware Physics" jest odznaczona. Tak jakby tej akceleracji w ogóle nie było. Twoje Stery 177.35 pod XP + Nvidia PhysX 8_06_12 Driver. Więc chyba coś nie do końca to działa. ;)

 

 

P.S Chociaż ikonka w Control Panel jest aktywna i można pobawić się kilkoma demkami.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zapodać mapy , gdzie działa physix :wink: . Ale oficjalnie wsparcie narazie jest dla 9800gtx , gtx+ i gt200 , także nie wiem czy działa , sterownik nie ma nic do rzeczy , bo wystarczy , że ma sterownik cuda 2.0. Także mógłbym zapodać ten sterownik do innego i by chulało.

 

Edit:

 

By nie było kolejnych pytań 175.16=175.19 , a może nawet ciutke gorsze.

 

Dodane 177.39 XP , wersja 1.1 powinna dać kopa w grach pod dx. Dlatego niech ktoś sprawdzi obydwie wersje , umnie w crysisie wzrost wydajności jest na poziomie 13-18%.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siede ok działa. Po odpaleniu UT3 i mapki lighthouse wszystko śmigało pięknie dopóki nie strzeliłem w którąś rozpadającą się ścianę. FPS spadł na łeb do ok 18 :lol:, ale fizyka tych spadających kostek rzeczywiście niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane 177.39 XP , wersja 1.1 powinna dać kopa w grach pod dx. Dlatego niech ktoś sprawdzi obydwie wersje , umnie w crysisie wzrost wydajności jest na poziomie 13-18%.

Możesz napisać co takiego w nich jest zmienione względem 1.0?

 

Ps. Nie działa stary panel kontrolny po użyciu właściwego infa.

 

@Devil zobacz jak ci skoczyło zużycie pamięci przy tym rozpadzie ściany, to jest tzw. memory leak :P

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win XP, stery 177.39 v1.1 no i "wsiozżerający" Crysis

Dołączona grafika

arty tylko przy zmianie wspomagaczy (siła, niewidzialność, itd), wgrany jakiś mod ale nie pamiętam nazwy. Fps nawet niczego sobie jak na mojego leciwego GF-a (OC 648/1566/999) w 1440/900 bez AA i AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win XP, stery 177.39 v1.1 no i "wsiozżerający" Crysis

Tiaaaa -to co u mnie.Niby krótko ,a paskudzi sprawę.Wina pakietu "fizyka, liryka, dramat".Mam władowane mody różne i sam pliki cfg rozmemłałem.To nie przeszkadza -jak wrócisz do starych sterowników(no spoza pakietu) i cofniesz sterownik fizyki w rozwoju będzie z powrotem ok.U mnie jest ale nie wnikałem co zdecydowało -pewnie ster od fizyki.Bez niego nie....itp.itd.

Posiadacze zbliżonego sprzętu do mojego(w tym mocniejszego nieco) -nie męczcie się z tymi mapkami dwoma w U3.Daje to efekt jak np.FEAR na FX5200 :wink: .Jest po prostu woolllnnnnoooo :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wina pakietu "fizyka, liryka, dramat"....

To mi się podobało :D

Małe sprostowanie, wgrałem same sterowniki do grafy, bez fizyki.

Na XP siedzi tylko Crysis bo chciałem sprawdzić tego moda ala DX10. I jak już jest to nieraz sobie sprawdze stery na tej gierce. Praktycznie cały czas siedze na Viście, już się przyzwyczaiłem do tego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać co takiego w nich jest zmienione względem 1.0?

 

Ps. Nie działa stary panel kontrolny po użyciu właściwego infa.

 

@Devil zobacz jak ci skoczyło zużycie pamięci przy tym rozpadzie ściany, to jest tzw. memory leak :P

 

Żeby tylko ;) Procek obciążony jest od razu w 100% (oba rdzenie), wiec chyba coś nie tak z tym wsparciem Nvidii.Niech ktoś napisze jak mu chodzi UT3 (mapki Lighthouse i Tornado PhysX) na 9800GTX ? Może jednak 8800GT nie współpracuje prawidłowo z tym sterownikiem Fizyki od Nvidi...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...