Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

zamówiłem hehehe, zobaczymy jakie będzie "przyśpieszenie"...

 

a tak na marginesie to gram na tyle ile czas mi pozwala czyli raczej nie za dużo, ale chęć posiadania czegoś nowego w kompie jest silniejsza...

To powiem Ci że mam to samo... mimo że mało gram, to "świadmość" posiadania mocnego kompa daje największą frajdę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to załapałem się na ten "staroć" :wink: I jestem pod dużym wrażeniem. Wydajność z stosunku do 88GTS zdecydowanie wyższa nawet przy procku 3,2GHz :wink:

Szybki teścik w Crysis i tam gdzie rodziałce 1280x720 GTS (@730/1850/1050) miał:

 

2009-01-07 17:17:20 - Crysis

Frames: 1559 - Time: 49872ms - Avg: 31.260 - Min: 27 - Max: 34

 

Tam GTX (@720/1460/1200) w rozdziałce 1440x900 ma:

 

2009-01-07 19:30:01 - Crysis

Frames: 2036 - Time: 47083ms - Avg: 43.242 - Min: 40 - Max: 47

 

W Undercover też zauważalnie szybciej :) Pobór prądu w idle identyczny jak 88GTS :lol: W stresie wiadomo, że trochę więcej.

Ogólnie to wymiana jak najbardziej sensowna chłodniej i wydajniej :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w ilu grach zobaczysz roznice pomiedzy tymi kartami ?

w Crysis na 100%, ale czy jeszcze w jakiejs ?

Tu oczywiście masz racje. I biorąc pod uwagę 2 rdzenie które obecnie przez więcej gier (mam tu na myśli gry "wcześniejsze") nie jest obsługiwana nie wiem czy jest sens się w to pchać - tak sądzę stąd ja wybrałem gtx-a 280 bo jest to z tego co czytałem najmocniejsza jednordzeniowa karta.

 

A np. prądożerność 295 Cię nie przeraża ? Zadaj sobie pytanie do czego głownie ten komputer będzie Ci potrzebny ? Bo jeśli to będzie stacjonarka 12/24 to hmm no jednak troche za prad zapłacisz... no a jeśli tylko i wyłącznie na gry 2/24 h no to prądożerność można sobie podarować

 

Większa grafika to również większy zasilacz... :P

Edytowane przez luqasss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym i tak bral gtx295...przynajmniej bedziesz mial spokoj z wymiana grafy na dluzej 8)

Nie podzielam tego poglądu. Zobaczcie co się dzieje w testach w rozdzielczości większej niż FullHD...

 

Wystarczy, że wyjdzie parę nowych gierek z "mega" teksturami.... Na dzisiaj ta karta jest "Boska", na jutro również, ale czy na pojutrze także?

 

Pewnie gdy wyjdzie nowa generacja kart, znów powtórzy się niedawny problem wielu kasiastych czy brać 9800GX2 czy Gtx280....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie jak wam się sprawuje GTX280 w FullHD w grach ??

 

Przymierzam się do zmiany płyty głównej na jakąś z porządnym OC procesora ( 9x500 ) i obsługą SLI aby zamontować najpierw jedną grafę GTX285 a za jakieś dwa miesiące dokupić drugą.

 

Interesują mnie przedewszystkim gry RPG typu Gothic3, Fallout itp.

 

Do ATI/AMD mam uprzedzenie gdyż po przesiadce z 8800GTS 320Mb Superclocked na 4870X2 napotkałem tylko masę problemów ze sterownikami i jakąś niekompatybilnością płyt głównej i karty graficznej ( tryb 2D działa, benchmarki też, ale gry się wysypują, jak również Windozja gubi po pewnym czasie jakiś plik hal.dll i muszę reinstalować ). Więc wypad z ATI i powrót NVidia .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ATI/AMD mam uprzedzenie gdyż po przesiadce z 8800GTS 320Mb Superclocked na 4870X2 napotkałem tylko masę problemów ze sterownikami i jakąś niekompatybilnością płyt głównej i karty graficznej ( tryb 2D działa, benchmarki też, ale gry się wysypują, jak również Windozja gubi po pewnym czasie jakiś plik hal.dll i muszę reinstalować ). Więc wypad z ATI i powrót NVidia .

Też miałem z Ati takie jazdy ale dawno temu jeszcze z radkiem 9600 i od tamtej pory nie eksperymentuje i zostaje przy zielonych, jakoś czerwony kojarzy mi się z bad guys :),

ale do rzeczy, przede wszystkim to witam wszystkich po dłuższej nieobecności na forum, może ktoś z szanownych forumowiczów oświeci mnie skąd 280-ka wie kiedy przełączyć się w tryb 2d/3d? Po zmianie sterów, tylko nie wiem których, bo dawno nie grałem w fifę 09 karta przęłacza się zaraz po uruchomieniu w tryb 3d, a jak tylko odpali menu wraca do trybu 2d :damage_wall:. W googlach nic nie znalazłem, więc może tu ktoś pomoże :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kencho-1 - nie ma żadnych problemów ze sterami u czerwonych. prawdopodobnie nie usunąłeś dokładnie pozostałości po sterach nv.

Poza tym taka mała refleksja - po kilku kartach nv pod rząd (ostatnia 8800GTS) wybór padł na radka 4850 a potem 70. Jakość obrazu robi wrażenie. Korzystam z Iiyama VM 512 22" CRT, bo na jakość obrazu jestem uczulony. Myslałem, że to przesadzone bajki, ale kolory zauważalnie lepsze, a ostrość to już klasa wyżej. Na 8800GTS 1600/1200 już pozostawiała troche do życzenia, na Radkach nawet 2048/1536 niezła, a niżej żyleta. Przedwczoraj kupiłem GTX 260... :( ta sama bajka co na 8800. Niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zapomniałeś dodać, że to tylko Twoja opinia, bo ja akurat uważam dokładnie inaczej :]

No jasne, że moja ;) I wiesz, jesli chodzi o kolory to można polemizować, ale ostrość obrazu jest bezdyskusyjnie lepsza na kartach ATI. 7900 miały jeszcze opcje wyostrzania czcionek ekranowych, która używana z umiarem poprawiała nieco sytuacje, pod warunkiem nieużywania ClearType'a.

To nie obserwacja na podst. odpalenia jednej czy dwóch kart. 7900GT XFXa, GTX Gigabyte'a, 8800GT juź nie pamiętam kogo, 8800GTS Asus TOP, 4850Powercolor, Gigabyte 1GB OC, 4870Sapphire i wreszcie Palit GTX 260 (216). Chyba wystarczy, żeby jakies wnioski wyciągnąć? ;) Aaa jeszcze niezniszczalny X600XT, który jakością obrazu góruje nawet nad 4850/70 - pewnie dlatego, że nie trzeba używać przejściówki DVI-dsub. Oczywiście jest to moja opinia i możesz się nie zgadzać. Podzieliłem się tylko swoimi spostrzeżeniami. Zaznaczam jeszcze raz, że chodzi mi o jakość obrazu na niezłej klasy monitorze CRT (sygnał analogowy).

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory jak kolory, trochę przysiadłem i są takie jak powinny. Ostrość za to kiepskawa. 1600/1200 100Hz żałosna. Przy 85 akceptowalna. Ledwo. Wyżej lepiej nie próbować. Niestety na tym polu u nvidii widac wyraźny regres. Ostatnia "ostra" karta zielonych jaką miałem to był Asus 6800GT - do dzis używam go w pracy.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na kartach ati na wyjściu jest mniejszy poziom luminancji (ciemniejszy obraz)przez co wydaje się , że kolory są bardziej nasycone :lol2:

Mialem kilka ATI (48xx) , kilka nV - ja roznic nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subvoice

 

"Zaznaczam jeszcze raz, że chodzi mi o jakość obrazu na niezłej klasy monitorze CRT (sygnał analogowy). "

 

Dobrze zaznaczyłeś, bo na monitorach LCD nie ma już żadnych różnic.

 

Ja podobnie miałem sporo problemów ze swoim 4850 więc wróciłem do nV. Pewnie dlatego, że miałem Palita ale cóż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem palita gtx 280 - pierwsze wrażenia średnie bo karta się niechce kręcić powyżej 660/1420/1242 - na crysisie wyskakują arty... pamięci bardziej nie kręciłem gdyż ustawiłem je sobie na taką prędkość jaką ma nowy gtx 285 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechalem na podkreconym GTX 280. Ostatnio podczas wlaczania kompa spalila sie (polecial dymek). Walnela sekcja zasilania... Zmienialem 2 tygodnie wczesniej na niej paste (AS5). Jezeli zmienie na jakas biala i odesle na serwis to czy jest szansa ze uznaja mi gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nas sie pytasz? Miala szarego gluta? To go daj. ESM Logistic na pewno wie lepiej...szanse jakies tam zawsze masz , o ile nie dostaniesz ONG'a na to jesli rozkreca ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...