Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Zastanawiam się jak wypadło by chłodzenie na tym Gainwardzie Golden Sample jak by odkręcić stockowe wentyle i zamontować jakąś 120-tkę. Czy ktoś ma ta kartę i chciało by mu się porównać?

Na PCL jest recka usera , temat obszerny wiec zobacz tam - przypominam sobie , ze ktos chcial w ogole to zmienic bo glosne bylo. Moze zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kupiłem właśnie Gainwarda GS 896MB :] przypuszczam że jeszcze dzisiaj sprawdzę jak to wygląda ze 120mm bo karta ze stockowymi wentylatorami raczej nie zmieści mi się. Jak wrócę do domu to zobaczę jak to wygląda.

Napisz mi jak z głośnoscią tej karty. Sprawdź również najnowsze stery (185?) z tą kartą i tryb 2D/3D - czy działa.

Stabilne O/C również mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Napisz mi jak z głośnoscią tej karty. Sprawdź również najnowsze stery (185?) z tą kartą i tryb 2D/3D - czy działa.

Ponoc niby Gainward zrozumial "blad" i wypuszczaja obecnie karty , ktore maja juz ten tryb - tak pisano na PCLi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc niby Gainward zrozumial "blad" i wypuszczaja obecnie karty , ktore maja juz ten tryb - tak pisano na PCLi.

jest znana rewizja tych kart?

przecież to jest poważny błąd, powinni wymienić teraz te karty za free, albo przynajmniej zapodać nowy bios ( a może jest?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest znana rewizja tych kart?

przecież to jest poważny błąd, powinni wymienić teraz te karty za free, albo przynajmniej zapodać nowy bios ( a może jest?)

Wiesz jak nie bylo w specyfikacji technicznej , ze karta ma tryb 2D to raczej nic nie musza wymieniac. Jak bylo to pewnie i tak by musial isc jakis process wspolny w USA by to wydebic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu karta siedzi w kompie ;) Tak jak się spodziewałem nie obyło się bez problemów, byłem zmuszony lekko "zmodować" mocowanie dysków twardych ;).

Oczywiście tak jak myślałem karty nie dało się zamontować ze standardowym chłodzeniem bo zastawiało 2 sata :] musiałem od razu ją odpalić z 12cm wentylatorem

 

Z tego co widzę w Evereście mam wersje z jeszcze tym starym biosem z jednym trybem pracy.

 

No i kilka fotek "jak to wygląda.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika A tutaj temperatura z 120mm coolermasterem Dołączona grafika

 

Jeszcze się nie bawiłem w OC bo mod budy trochę mi zabrał czasu :/ jak będę miał chwilę to dam znać jak z OC

a na razie idę zobaczyć jak ten wynalazek radzi sobie w grach :)

 

Jakieś pytania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze temperatury były w Idle

czyli: Dołączona grafika

 

W trakcie gry w Colin dirt max detale i 1680x1050

Dołączona grafika

 

furmark stability test + xtreme Burning 1280x1024 10minut

Dołączona grafika

 

@wozaq

ano tak się złożyło ;)

 

Jakim programem wgrać nowy bios do tej karty pod windowsem (vista x64) bo

troche za długo w ATI siedziałem i się nie orientuje :) a w FAQ nie ma o tym słowa.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli wygląda na to że patent z zamontowaniem 120-tki na chłodzeniu Gainwarda sprawdza się świetnie, tylko jedno pytanie - ile obrotów ma ten CoolerMaster?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
furmark stability test + xtreme Burning 1280x1024 10minut

3276832[/snapback]

Czyli wygląda na to że patent z zamontowaniem 120-tki na chłodzeniu Gainwarda sprawdza się świetnie, tylko jedno pytanie - ile obrotów ma ten CoolerMaster?

 

Referent :

Dołączona grafika

 

Polemizowalbym co do swietnie jako , ze ja mam to bez zmiany , bez kosztow , bez demontazu , a i karta przy tym jest cichutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że o problemach z 2D w kartach Gainwarda mówicie tylko w wersji GS ze zmienionym chłodzeniem ? Bo w referencie takie problemy nie występują.

Ja mam wersję z nowym chłodzeniem i tryb 2D działa tak jak powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zobaczyłem w everest'cie, że moja wersja pięknie przechodzi z trybu 3D przez low power 3D do 2D i jest wszystko w porządku, screen kilka postów wyżej.

Tylko że Ty masz referenta.

 

btw z tym kilka to troche przesadziłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Firekage - miałem swego czasu referenta GTX 260 192, wentylator na 40% był dla mnie już wyraźnie słyszalny, choć akceptowalny. 55% nie ma mowy.

Osobiście wolał bym kartę 55 nm, wybrał bym ciszę zamiast kręcenia, dlatego pasował by mi radiator + wentyl 120 mm. Gainward kosztuje 700 zł + 50 zł za S-Fleksa co by drogo nie wyszło. Tylko że 800 RPM prawie na pewno nie wystarczy (patrząc po wynikach kolegi), a 1200 RPM to już dla mnie słyszalna wartość.

 

Kupowanie dodatkowych chłodzeń typu Thermalrighty za 200 zł jest już bez sensu, w takie coś bym się raczej pobawił dopiero przy okazji GT300.

 

A tego Arctica 1500 RPM posiadam, leży w pudle już chyba kilka lat, wsadziłem go tam po pierwszym użyciu. Czemu? Suszarka, a po spowolnieniu obrotów dziwnie buczy, do tego ledwo czuć przepływające powietrze. Obecnie S-Fleksy to dla mnie jedyne słuszne wentylatory, są cudowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage - miałem swego czasu referenta GTX 260 192, wentylator na 40% był dla mnie już wyraźnie słyszalny, choć akceptowalny. 55% nie ma mowy.

Nie rozumiemy sie - 55% zrobilem CELOWO bym wiedzial , ze sie wentyl kreci , a nie stoi i przez to grafe "przegrzeje"

 

A co do 40% - kwestia tego gdzie buda stoi , na czym stoi , jaka to buda , jak wykonana , co ze spasowaniem i luzami oraz czy ma np. mase miejsc do wlotow powietrza. W moim Szefie 40% def to rzecz nieslyszalna bo wiatrak kreci sie jakby chcial , a nie mogl , praktycznie stoi w moim refie 55nm ;)

 

Ps - refa mozna napbyc od 660 do 750 czesto i bez zabaw.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś tego gainwarda? i jakie stery?

Kupiłem go w tym sklepie.

Sterowniki to 182.50

 

Jeśli chodzi o sklep to mogę polecić - wystarczy, że kupisz kartę przez ich sklep internetowy, a nie allegro i zapłacisz za nią chyba 690zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak ktoś chce Gainwarda to tutaj jest tanio - http://kdo.pl/product_info.php/products_id/61287

 

Sklep sprawdzony, dużo tam już kupiłem, tylko cena zmienia się codziennie, bo oni nic nie mają na stanie tylko wszystko zamawiają z Warszawskiego Action w momencie gdy my zamawiamy.

 

ODOO - masz możliwość zmniejszenia obrotów tej 120-tki? Ciekawi mnie jak się zmienią temperatury. Interesowało by mnie 1000 i 1200 RPM.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go w tym sklepie.

Sterowniki to 182.50

 

Jeśli chodzi o sklep to mogę polecić - wystarczy, że kupisz kartę przez ich sklep internetowy, a nie allegro i zapłacisz za nią chyba 690zł ;)

W tym sklepie właśnie chce kupić :)

Tylko moją 8800 gts 512 trzeba sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harry Lloyd

 

Mogę obniżyć mu obroty Fanmatem ale nie ma on czujnika obrotów wiec jedynie "na oko"

 

Wgrałem chwile temu nowy bios Gainwarda i faktycznie dodaje on tryb 2D :)

 

Zapodałem mu 7,9V i zdecydowanie to za mało takie temperatury miał:

 

Dołączona grafika

 

Chyba będzie mu jednak trzeba zapodać Accelero S1 i porządny nawiew, szkoda że nie mogę sprawdzić

jak temp wygląda z tymi wiatraczkami Gainwarda.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę dzisiaj zamówić jedną z tych kart: KDO tylko w tym sklepie.

Budżet raczej bliżej 700, niż 800 pln. Karta do OC bez wymiany chłodzenia. Zastanawiam się na tym: Gainward. Czy jest jakaś lepsza opcja z kart tam dostępnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę dzisiaj zamówić jedną z tych kart: KDO tylko w tym sklepie.

Budżet raczej bliżej 700, niż 800 pln. Karta do OC bez wymiany chłodzenia. Zastanawiam się na tym: Gainward. Czy jest jakaś lepsza opcja z kart tam dostępnych?

Proponowałbym raczej taką, ten Gainward kręci się gorzej niż referenty, a do tego jest głośniejszy. No i

zakładając, że wyślą to co jest na zdjęciu to będziesz miał regulację napięć spod windy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wcale bym nie powiedział że się kręci gorzej niż referenty. Nie każdy bawi się zmianami napięć. Ten Gainward we wszystkich testach jakie widziałem robi powyżej 700/1500/1200, co chyba nie jest złym wynikiem za taką cenę.

Do tego chłodzenie można zmodyfikować montując wentylator 120 mm i będzie ok. Dla mnie osobiście referencyjne chłodzenie w tych kartach jest głośne, staram się już nie kupować kart z małymi turbinkami/wentylatorkami tylko wolę kombinację radiator + 120 mm. Nawet słyszalna 120-tka jest subtelniejsza niż te małe pierdółki jak się rozkręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie 8800gts 512 w idle jest niesłyszalne, wszystko zależy od modelu karty. Zdażają sie perełki ;)

Co do Gainwarda GS, to zawsze można obniżyć wentylatory w trybie 2D (bo w końcu działa).

Jeszcze takie pytanie dla mnie istotne, czy podczas obciążenia karty nie piszczą cewki na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...