Skocz do zawartości
cavarr

Geforce GTX 260/280

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem ze swoim PALIT GeForce 260GTX Sonic 216sp 896MB.

 

Karta nie przyspiesza wiatraków w momencie przejścia na wyświetlanie grafiki 3D, nadal kręcą się one z prędkością właściwą dla trybu 2D, a więc jedynie 40%, co powoduje szybkie zawieszenie karty.

 

Znalazłem informację, że karta przyspieszy wiatraki dopiero po osiągnięciu przez GPU temperatury 75C, ale w moim przypadku nigdy "nie zdąży" ich przyspieszyć, bo wcześniej się zawiesi.

 

Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

 

Nie mogę też znaleźć biosu do tej karty. Czy może ktoś wrzucić najnowszy w formie załącznika?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki ci się grafa wiesza , a temp nie dochodzi do 75stopni to jest coś nie tak. Bo jednak wentyle na 40% trochę wieją i przez długi czas karta nie przyśpieszy lub w ogóle. Jak grałem na tym chłodzonku to nigdy obroty nie wzrosły. Spróbuj ręcznie riva tuner wymusić wyższe obroty :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymusiłem i to oczywiście pomaga, ale takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje.

 

Karta przed zawieszeniem jest baaardzo gorąca, nie sposób utrzymać palca dociśniętego do radiatora. Dlatego nie wydaje mi się, żeby w tym momencie temperatura GPU była niższa niż 75C. Może dioda termiczna źle mierzy temperaturę rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik masz w gpu także nie może być uszkodzony.

 

techPowerUp! :: VGA Bios Collection: Gainward GTX 260 896 MB

 

Najnowszy bios dostępny na sieci , sprawdz czy przypadkiem nie masz starszego.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zastanawiam się nad zakupem Palita GTX 260 Sonic 216 SP, czy zasilacz z sygnatury pociągnie mojego kompa i tą kartę po OC?

 

Powinien pociągnąć. Mój Tagan 480 ciągnie to co w sigu + 4 twarde dyski. Może tylko szybciej zakończyć swój żywot, bo jak wiadomo lepiej jest mieć jak największy zapas mocy.

Mój Chieftec 420W wyzionął ducha przy configu: A XP@2GHz 1,85V i R9550 w zasadzie bez obciążenia, tyle że wcześniej 3 lata dość intensywnie liczył SETI.

 

Co do karty jeszcze - Palita nie polecam, bo jest strasznie głośny. Lepiej już chyba Gigabyte'a - niewiele drożej a 3 lata gwary zamiast 2 i ciepłe powietrze wywiewa na zewnątrz. Ja u siebie budy bym zamknąć się nie odważył, a np. w Crysisie po 10 minutach już grafa wyje, nawet bez OC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem GPU z tematu. W czterech różnych angielskich sklepach internetowych ta karta występuje pod 4 różnymi modelami.

 

GX-260X- AWFC

GX-260X- ADJL

GX-260X- AHDA

GX-260X- AHBF

 

Różnica jest również w cenie. Około 40 funtów między najtańszą i najdroższą. Czy ktoś może wyjaśnić na czym polegają różnice w poszczególnych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyłem ten temat, więc ponowie pytanie w tym miejscu:

 

Czy karta Gainward GTX 260 nie ma możliwości niższej pracy wiatraków niż 1200RPM? Nie ważne co ustawie (wartość %) w programach do regulacji, minimalne obroty jakie uda się ustawić to 1200RPM. Próbowałem edytować BIOS(NiBiTor) i ustawiłem wartość(min Duty cycle) na 10%, ale ciągle to jest 1200RPM...

Da się to jakość obejść bez integracji w sprzęt?

 

Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 280 z chłodzeniem referencyjnym i temperatury w furmarku mam kosmiczne a przynajmniej tak mi się wydaje bo rdzeń dochodzi do 92 stopni a sekcja ma ponad 110 i mam pytanie czy to normalne i czy ktoś by mógł sprawdzić jak ma u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 280 z chłodzeniem referencyjnym i temperatury w furmarku mam kosmiczne a przynajmniej tak mi się wydaje bo rdzeń dochodzi do 92 stopni a sekcja ma ponad 110 i mam pytanie czy to normalne i czy ktoś by mógł sprawdzić jak ma u siebie.

 

Pokaz gpu-z z zakladki sensors w czasie furmarka.

110 stC na sekcji zasilania to za duzo.

Mozliwe, ze termopady wyschly i jest pieklo na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX260 pójdzie na moim zestawie i zasilaczu jak w sygnaturze?

PSU to MODECOM MC-400 PFC 2.0 na podzespołach Fortrona.

Ktoś z Was używał tej zasiłki do tej grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja mam problem z temperaturami sekcji na GTX280. Przy referencie były w granicach 100c, ale wył przy tym niesamowicie - więc zmieniłem chłodzenie na Accelero Xtreme GTX Pro. Na sekcje zasilania poszedł oryginalny, przycięty radiator. W miejscach, ktore trzeba nałożyłem pastę Arctic Silver 5. Efekt? ~95c. No i byłem zadowolony ... Przez jakiś tydzień. Po tym czasie, nagle bez powodu temperatury w furmarku zaczęły skakać do 130c. Pomyśłałem, że pewnie coś nie tak z pastą - zakupiłem termopad:

Thermopad tasma podkladka termoprzewodzaca 2,7W/mK (1072204849) - Aukcje internetowe Allegro

Założyłem, dokręciłem. Efekt - 90c. Szkoda tylko, że dziś grajac (znow ok. tydzień) zaliczyłem dwa zwisy pod rząd, okazało się, że znów sekcja parzy. Wymieniłem termopady, dalej to samo. Co to moze byc? Co zrobić, żeby znów problem ustąpił? Z góry dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez Kamil14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosując AS5 na pamięci/sekcje zasilania można sobie uwalić kartę. Na Twoim miejscu spróbowałbym z cieńszymi termopadami, bo skoro zdejmujesz bok i nie ma różnicy to coś jest nie tak. A jak dajesz nawiew to spada temperatura?

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...