Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie mogę pojąc jednej rzeczy raz jak karta pokazuje EF to wyciągam ram i grafikę i nic nie piszczy. Jak uda się odpalić kompa to wtedy wyciągnę kartę lub ram i piszcz. :blink:

 

LOL jaj nie wiem co. Najgorsze jest to że w manualu nie ma kodu EF :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie: jak dorzucę do 1GB IMRO PC3200 na hynixach D43 drugą IMRO 1GB na M&S to czy się pogryzą? dochodzą do mnie opinie, że ta płyta jest dość wybredna jeśli chodzi o RAM.

 

niekonicznie musi działać w DC.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, kupiłem tą drugą kostkę IMRO, i poza tą samą firmą niewiele mają wspólnego. jena na hynixaxh D43 mruga na M&S, różne wielkością parametrami i wyglądem. nawet naklejka IMRO inna.

Anyway, system ruszył od razu, jednak gdy próbowałem odpalić BF2, kilka razy wywalało go do pulpitu :mur:

po 3 godzinach i setkach konfiguracji samego ramu jak i sytemu, BF2 działa stabilnie na drugim kompie, ale z cl 2.5-3-3-8 musiałem zmienić na 3.0-4-4-9 i walnąć napięcie 2.9V i :damage_wall: . Jaki można wyciągnąć z tego wniosek? żaden hehe :D

 

swoją drogą wszystko działało w windzie dobrze, nawet prime95 pochodził 20 min ( ja go zastopowałem), jednak to właśnie BF2 jest ostatecznym sprawdzianem kompatybilności pamiątek. 90% crashy jest spowodowane problemami z pamięcią.

 

dzieki za pomoc kamilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow posadam plyte 8rda3+pro i bartona , do tej pory bylem z niej bardzo zadowolony ale wczoraj padla nie uruchamia sie , myslalem ze to grafika wymienilem na nowa i to samo.Nie startuje a na wyswietlaczu jest 2F .

 

Jak to rozwiklac co jej sie stalo , moze koledzy mieli taki problem ?

Wprawdzie byla kupiona w 2005r i c hyba ma 24m gwarancji ale mie moge jej znalesc , mozecie polecic mi dobry serwis EpoxoD w warszawie

 

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pomylka to jest F2 a przy wlaczeniu wyskakuje na chwilke C1 . C1 to detect memory a F2 nie ma . oczywyscie resetowalem bios . Przed usterka obiaw byl taki - pszatkowany strasznie obraz , przy ponownym starcie brak obrazu i dlatego powyslalem ze to grafika wymiana na nowa AGP nic nie dalo , zmienialem jeszcze karte graf. na PCI tez nic , ale na PCI pisk jest kilkanascie razy a na AGP raz i jet FF a potem F2 .Dysk sie kreci , procesor i ram robi sie cieply to chyba chodza

Edytowane przez Fix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory sa cale sprawdzalem , ramu niem na wymiane moge tylko zmieni baank z dulala zaraz sprawdze

 

 

Super zajebi..... ruszyla wielkie dzieki kolego. Ale co z druga pamiecie i dualem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem polega na tym, że pewnego pięknego dnia, bez żadnej ingerencji w sprzęt z mjej strony padły porty usb. Szybkie dochodzenie pokazało, ze urządzenie "SMBus Cntrlr" nie dostaje przerwania w biosie.

Podczas bootowania pod tabelką, gdzie wyświetla sie lista urządzeń z przerwaniami jest:

SMBus Cntrlr NA

 

Próbowałem (bez rezultatu):

- wyłączyć niepotrzebne urządzenia (kontroler) w biosie. Poleciały porty szeregowe, równoległe, flopp, IEEE 1394 (testowo nawet ata i dźwiękówki),

- wymuszać przydzielanie przerwań w biosie, na ile to możliwe (skutek żaden, poza tym, że w części wypadków karta vga dostaje śmieszne przerwanie (np. 2) i się w ogóle nie odpala w trybie graficznym)

- ACPI on/off

- reset CMOS

- wyjecie wszystkich kart rozszerzeń (tuner tv / druga sieciówka)

- kupiłem kontroler usb na pci (objawy identyczne: kontroler dostaje przerwanie, SMBus nadal nie)

 

W Menadżerze urządzeń, kontrolery usb widoczne z wykrzyknikiem.

 

Płyta główna: EPOX 8rda+, najnowszy bios.

 

Proszę o dalsze sugestie,

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pomylka to jest F2 a przy wlaczeniu wyskakuje na chwilke C1 . C1 to detect memory a F2 nie ma . oczywyscie resetowalem bios . Przed usterka obiaw byl taki - pszatkowany strasznie obraz , przy ponownym starcie brak obrazu i dlatego powyslalem ze to grafika wymiana na nowa AGP nic nie dalo , zmienialem jeszcze karte graf. na PCI tez nic , ale na PCI pisk jest kilkanascie razy a na AGP raz i jet FF a potem F2 .Dysk sie kreci , procesor i ram robi sie cieply to chyba chodza

Mialem identyczny problem.. Nic nie dzialalo i w koncu pomyslalem ze nie mam juz nic do stracenia i zamienilem poprostu miejscami ram i o dziwo poszlo Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak coś nie gra z tymi pamiątkami.

napiszcie z jakimi modułami DDR 400 wasza 8RDA+ nie miała konfiliktów.

Good ram bedzie ok? czy kingston? kupuje 2 takie same.

nie wiem jak to wygląda z gr.

Z kingstonami nigdy nie miałem problemów sam mam kvr400 cl3 i sprawują sie całkiem niezle

jezeli się juz zdecydujesz na kingstony to tu masz tanie kvr400 512 cl 2.5

http://komputerowcy.pl/product_info.php?cP...oducts_id=35032

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma instrukcję w pdf do 8rda+? Próbowałem pobrać ze strony producenta ale prędkość transferu jest bardziej niż tragiczna. Interesuje mnie w szczególności opis pinów gniazda firewire (o ile jest w instrukcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, może i mi coś pomożecie w kwestii RAMu

 

Mam płytkę EP-8RDA 3I z Athlonem 2400+ dwa dyski z Vistą i Linuxem suse

 

wczesniej mialem 2x 512 Mb na dual chodziło super teraz kupiłem 3x 1 Gb i są problemy

 

po włożeniu 2x 1Gb na dualu wszystko chodzi, gdy dokładam trzecią kość w środkowy slot to bios widzi ładnie 3 Gb z hakiem, linux chodzi i widzi pamięć, a Vista się nie uruchamia ... w trakcie wczytywania robi się reset ... chciałem ją przeinstalować i okazuje się że w trakcie wczytywania instalatora z DVD tak samo robi się reset...

 

wgrałem najnowszego biosa - nic sie nie zmieniło, wszystkie ustawienia w nim na default mam ...

 

macie może jakikolwiek pomysł w czym tkwi problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam do was takie pytanie odnosnie tej plyty. Orientuje sie ktos moe jakie rodzaje kondensatorow znajduja sie na tej plycie? chce dokonach ich wymiany gdyz wiekszosc z nich jesy wybrzuszona ale nie wiem jakie rodzaje powinienem kupic w sklepie

Zalaczam zdjecie z zaznaczonymi kondensatorami ktorych wartosci mnie ciekawia

http://img180.imageshack.us/my.php?image=plytanforceqb4.jpg

Z gory wielkie dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

MPtaku spisz wszystkie oznaczenia z kondensatorów i idź do sklepu elektrycznego/elektronicznego. Tam dostaniesz to co potrzebujesz.

 

pawson76 z tego co wiem płyty miały ograniczenie do 2gb 400 i 3gb 333 i wolniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPtaku spisz wszystkie oznaczenia z kondensatorów i idź do sklepu elektrycznego/elektronicznego. Tam dostaniesz to co potrzebujesz.

No tyle ze zeby sprawdzic oznaczenia kondensatorow musialbym je uprzednio wylutowac :| nie zabardzo widze inna mozliwosc sprawdzenia tych wartosci. Dlatego myslalem ze moze ktos juz kiedys je wymianial i bedzie potrafil mi pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy Epox 8RDA3i ma PCI na 5V oprócz 3,3V, bo chciałem kupic kartę Skystar 2 i ponoć do niej wymagane jest 5V na PCI, bo inaczej potrafi spalić płytę.

 

EDIT:

Epox ma 5V i karta działa:)

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...