Skocz do zawartości
Gość

Epox 8RDA(+) - Zlote rady, codzienne problemy..

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowy na forum i ogolnie nie jestem doskonaly w podkrecaniu :)

dlatego z gory zadaje pytanie, poniewaz chcialem kupic Epox 8rda, czy warto to brac za 125 zl czy jest to przeplacona kwota?

w epoxie 8rda trzeba robic vmoda czy w biosie mozna zmieniac napiecia chipsetu?

to chyba tyle pytan poki co :)

pozdrawiam i z gory dzieki za odopowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, napisałem na forum nowy temat na temat mojego problemu z 8RDA+ ale mi podano linka do tego topic'a... więc zacząłem czytać i jakoś tak na 6 stronie chciałem sprawdzić ile ich jest i się okazało że aż 127. Wiem że powinno się czytać cały temat a nie po łabkach ale to przecież przesada :( dlatego przepraszam że z grubej rury wale moje pytanie i bardzo proszę o nie złoszczenie się jeśli odpowiedz była wcześniej. Mianowicie jeśli dłużej pochodzi komputer to nagle mi się coś psuje z dzwiękiem i poprostu nie działa... ;/ problem jest taki trochę dzwny bo kiedy to się dziaje to jak odtwarzam muzyke w Winampie to on nawet nie rusza ten paseczek stanu, w sensie że naciskam PLAY a on nie reaguje (tak jak bym nic nie nacisnął). Dlatego wygląda ze problem nie ejst typowo hardwarowy tylko softwarowy. Niestety próby zmieny sterowników i formatowanie dysku nie pomaga... ;/ może macie jakieś rady? Aha, ale to się nie dziaje we wszystkich programach, mam to na Winapmie, Foobarze a np. już na Media Playerze nie mam. Zauwarzyłem jeszcze że to chyba jest w programach które korzystają z WaveOut a z tymi co z Direct3D jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze powinienes poszukac innych sterownikow do plyty glownej, ja polecam te ze stronki Asusa, chodza duzo lepiej niz te od Epoxa, a ostatnio sam mialem podobny problem, to przeinstalowalem je i pomoglo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

moze powinienes poszukac innych sterownikow do plyty glownej, ja polecam te ze stronki Asusa, chodza duzo lepiej niz te od Epoxa, a ostatnio sam mialem podobny problem, to przeinstalowalem je i pomoglo :P

!!! Ludzie wy kożystacie z oryginalnych sterów producenta lub od innych producentów?! Zainstalujcie stery dźwiękówki razem ze sterami do chipsetu! Pobrać można ze strony nvidii jeżeli się nie mylę to jest to pakiet nForce 2 Drivers 5.1. Jeżeli ktoś chce dodatkowej mocy niech zainstaluje sobie sterowniki Remix z Guru3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam proste pytanie - jak uruchomic tryb 5.1 na plycie 8rda3i - czy zworki na pl. glownej maja jakies znaczenie? bo mimo iz w windowsie ustawie tryb 5.1 to graja tylko glosniki przednie ( zielone wejscie ).

Uprzedzajac odpowiedz oczywista - nie, nie mam instukcji obslugi gdyz kupilem plyte w wersji oem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli tak masz ustawione to powinno być ok. Sprawdź czy nie masz jakiś wyjść wyciszonych. Ew. zaisntaluj sterowniki od realteka (taką masz chyba dźwiękówkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła mi płyta (8rda) podejrzewam kondensatiry. Płyta włącza się raz na 20 prób... na początku myślałem że to bios bo jak włączam płyte to post pokazywał litery CF ( Test CMOS R/W functionality) ale po jakimś czasie płyta mi załapała i wczytała windows. Czy dam rade sam wymienić te kondensatory? Podobno przydał by się odsysacz ale może poradziłbym sobie bez niego. Zamieszczam fotki mojej płytki(zdjęcia niestety z telefonu więc mało widać) Na zdjęciu całej płyty zaznaczyłem kondensatory które mają wybrzuszenia. Niektóre już wypływają(jakaś brązowa substancja, i biała(utleniają się?)

 

p.s byłem u elektronika. kondensatory które są w najgorszym stanie podobno są od zasilania.

post-117716-1155832965_thumb.jpg

post-117716-1155832977_thumb.jpg

post-117716-1155832985_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Miałem 5 kondensatorów od zasilania w takim samym stanie przez pół roku i działało bez problemów :D czysty fart to był że nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła mi płyta (8rda) podejrzewam kondensatiry. Płyta włącza się raz na 20 prób... na początku myślałem że to bios bo jak włączam płyte to post pokazywał litery CF ( Test CMOS R/W functionality) ale po jakimś czasie płyta mi załapała i wczytała windows. Czy dam rade sam wymienić te kondensatory? Podobno przydał by się odsysacz ale może poradziłbym sobie bez niego. [...]

sam wymieniałem ostatnio dwa kondzie przy porcie agp i z odsysacza nie korzystałem. jedyny problem miałem z odpowiednim rozgrzaniem lutu bo nóżki wychodziły wyjątkowo ciężko. dasz więc rade zrobić wszystko sam chociaż dodatkowe ręce mogłyby być przydatne np. do przytrzymania płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja kiedy jeszcze miałem i komp zaczął być dziwnie niestabilny dałem płytę do elektronika i wymienił mi 5 czy 6 kondensatorów za 50zł. Co się okazało - walnięty był proc a nie płyta - miał ukruszony cały bok, jakim cudem to się stało (proc i chłodzenie nie było ruszane) nie wiem po dziś dzien.

 

POwiem jednak że wymiana kondziołków pomogła mi lepeij sprzedac płytkę - bezproblemowo odbiłem sobie te 50zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem większość kondensatorów(10) niestety w sklepie niemieli kond. o pojemności 1500 więc tych niewymieniłem... płyta nadal się nieuruchamia i zastanawiam się czy napwno o przez te kondensatory. Wcześniej czasem udało mi się włączyć kompa ale wyskakiwał błąd biosu (czasem właczał się system) czy jest możliwość że popsute jest co innego? Po wymianie kondensatorów czasem na wyświetlaczu na płycie pokazywały się literki c1 i b0 ale tak to zawsze wyświetla cf. Wyjmowałem procka myśląc że może to jego wina, ale wtedy było odrazu ff czyli proc jest raczej sprawny(bo przecież udawało mi się uruchomić system) Proszę o pomoc bo niewiem czy jest sens pakować pieniądze w tą płyte czy może kupić inną.

 

ps komp zostawiam bratu i do puki niebedę miał sprawnej płyty to musze dawać mu siedzieć na moim...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Sprawdź z innym prockiem - u mnie to było przyczyną :mur: i do tej pory nie wiem jakim cudem leżąc 0,5 roku w kompie SAMOISTNIE ukruszył się rdzeń na całej długości. Spróbuj swojego proca gdzieś indziej albo innego do twojej, ew. sprawdź tez ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam poważny problem z płytą. Otóż włącza się co jakiś czas i jest wszystko dobrze, ale coś jest nie tak ponieważ czasem wyskakuje odrazu CF i jest czarny ekran. Pomaga dociskanie radiatora do procesora. Miał ktoś podobny problem? Może to zabezpieczenia procesora przed spaleniem ?

Radiator jest napewno dobrze założony(wiele razy go zdejmowałem i nakładałem na nowo paste). Kondensatory są niedawno wymieniane.

Nie jest winny żaden inny komponent, wszystkie sprawdzałem na drugim komputerze(oprócz mobo i proca)

 

Może pomogłaby wymiana biosu ale nieposiadam stacji dyskietek, więc potrzebowałbym program do flaszowania. Może miał ktoś podobny problem... Jeżeli nie zrozumiale coś napisałem to przepraszam, nerwy robią swoje. Pozdrawiam i dziekuje z góry za pomoc!

Edytowane przez renegede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam drobne pytanie, po odinstalowaniu sterowników ide nvidia nagrywarkę lg 24x10x40 wykrywa mi tylko jako pio, wcześniej było multiword dma2, co ciekawsze napęd dvd samsung 8x wykrywa jako udma2, czy ktoś się spotkał z takim problemem? zaznaczam , że ponowne zainstalowanie sterowników ide nvidia nie pozwala na każdorazowe uruchomienie systemu, udaje się to raz na pięć razy średnio, jak się uruchomił to działał potem stabilnie, ale było to męczące, ciągle reset wciskać, zaznaczam , że3 na innych płytach głównych via kt133, kt 600, wszystko było w jak najlepszym pożądku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam drobne pytanie, po odinstalowaniu sterowników ide nvidia nagrywarkę lg 24x10x40 wykrywa mi tylko jako pio, wcześniej było multiword dma2, co ciekawsze napęd dvd samsung 8x wykrywa jako udma2, czy ktoś się spotkał z takim problemem? zaznaczam , że ponowne zainstalowanie sterowników ide nvidia nie pozwala na każdorazowe uruchomienie systemu, udaje się to raz na pięć razy średnio, jak się uruchomił to działał potem stabilnie, ale było to męczące, ciągle reset wciskać, zaznaczam , że3 na innych płytach głównych via kt133, kt 600, wszystko było w jak najlepszym porządku

Ide nividi są na pewno ok, moze coś ci płyta nawala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 127 stron to dużo ale i tak znając moje szczęście nikt podobnego problemu nie miał, dlatego prosze nie bić (jak jakimś cudem ktoś jednak miał, a nie znalazłem).

 

Otóż moja płyta Epox 8rda3i sprawuje się w miare dobrze. Nie wykrywa ramu hynixa przez 5 do 25 prób jego osadzenia w gnieździe. Lecz jak już załapie to można spokojnie pracować i rok. Jednak od niedawna stałem się ofiarą syndromu zwanego WOW. I z tym syndromem mam pewien problem. Płyta podczas normalnej pracy działa ok. TOCA RD2, dema innych gier, GTA3 poprostu wszytsko w co gram (raczej grałem - Wowek nie daje innym gierkom szans :D ), wszelkiej maści 3DMarki, Benchmarki, aplikacje i nie-aplikacje nie sprawiają problemu. Ale nie Wolrd of Warcraft.

 

Odpalenie WOW'a powoduje, że moja płyta (na 90% to ona - wykazują to badania organo-leptyczno-słuchowe) zaczyna świerczeć, popiskiwać czy ćwierkać raczej, bo dźwięk ten jest przerywany i zmienia natężenie oraz barwe od tak jakby płyta śpiewała. Ćwirkanie płyty ustaje natychmiast po wyłączeniu WOW'a.

 

Dziwne dla mnie jest też to, że płyta ćwierka głównie (przynajmniej głośniej) na wstępnym oknie logowania do konta, oraz wyboru postaci. Po wejściu do "świata" świerczenie cichnie, jest trudniejsze do wyłapania, a czasem nawet zanika, by powrócić po wylogowaniu się (wyjściu ze "świata") do menu wyboru postaci.

 

Mówiąc wprost nie mam bladego pojęcia co się dzieje, kondensatory w porządku, żadnych uchybień oko elektronika (Ojca mego) nie wykryło. Płyta w kwietniu tegoż roku przeżyłą swoją drugą wiosne i raczej mało na niej było kręcone. Gdyby nie to ćwierkanie nie byłoby problemu, spokojnie szukał bym 2 kości ramu by mieć 1GB w dualu, a tak nie wiem czy nie powinienem szukać nowej płyty (przy okazji pewnie platformy). Wszelkie porady typu: "graj na słuchawkach to nie usłyszysz ćwierkania" nie zdadzą się na nic bo radośnie, zapewne w ramach promocji, prawie zawsze gdy zaczynam ponownie przygody z WOW'em pada mi też dźwięk. Objawia się to zniekształceniami w prawym tylko kanale. Myślę jednak, że to jedynie zbieg okoliczności, a powodem są sfatygowane złącza. Komputer był często odpinany i przypinany do wieży, słuchawek itp. Dodatkowo kabel wieża-komp jest dość ciężki i wisi wpięty w mobo ciągnąc jakby w jedną strone :D.

 

Jeśli ktoś wie o co kaman, tj. co za cuda się u mnie wyprawiają to prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam zdezorientowany Mag 46 lvl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pod ręką Epoxa 8RDA+ który od pewnego czasu ma problemy z paięcią (2x512MB TwinMOS) otóż gdy płyta ma osadzone obydwa moduły w Dualu lub nie Gold Memory wywala masę błędów podczas testu. Jednakże kości testowane osobno w każdym gnieździe nie wykazuje błędów. Sprawdzałem też na innej płycie poprawność współpracy tych pamięci w trybie Dual DDR i wszystko było ok. Czy da się temu jakoś zaradzić czy płyta powoli odchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...