Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Umieszczenie otworu z tyłu powoduje podbicie basu, musimy wtedy zachować większy dystans tyłu obudowy od ściany. Jeśli otwór jest z przodu obudowę możemy przysunąć do ściany, jednak otwór z przodu może spowodować, że wszelkie szkodliwe rezonanse otworu i świsty powietrza będą dobrze słyszalne, a nie jest to pożądane. Jeśli mamy możliwość odsunięcia obudowy od ściany na odległość około metra, otwór z tyłu będzie lepszym rozwiązaniem.

Bas NIE wydobywa się z br..... :wink: więc w Twoim przypadku radzę odsunąć głośniki od ściany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślę. A właśnie, bo może mi to ciężko wychwycić, ale wiecie siedzę dosyć blisko nich (tak wiem, źle i czuję róznicę jak się odsunę, ale dopóki nie zmienie ustawienia łóżka tak musi być :( ) więć..ustawiłem je szeroko, znaczy jakieś 1.5m i przekręciłem w swoją stronę, więc względem ściany są pod kątem, czy to mi niszczy bas? Znaczy tak jak pisałem ciężko mi wychwycić różnicę, ale po prostu wolałbym słuchać "tak jak należy" a nie jak ja słyszę, bo co utwór to inaczej może być, a nie będę na każdym spośród xxx tysięcy sprawdzał jak słychać basik :) I jeszcze jedno, czy takie ustawienie "spłaszczonego trójkąta" psuje to całe pojęcie szerokiej sceny?

 

zaznaczam, wiem że to kwestie w dużej mierze indywidualne, ale ciekawi mnie co wy zauważyliście i myślicie o tym ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bas NIE wydobywa się z br..... :wink: więc w Twoim przypadku radzę odsunąć głośniki od ściany

A przypadkiem bassreflex nie promieniuje niższych częstotliwości ? np. popatrz na zielony :wink2: 3205107[/snapback]

1m od ściany..? Osz...to muszę pokój przemeblować znowu chyba :D

No i dla tego zdecydowałem się na korekcję akustyki pomieszczenia (najlepiej sprzętową). W Vista jest taki moduł - czyli obciążać będzie system ale nie sprawdziłem do końca jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 1m.. to ja bym indywidualnie dopasowywal, u mnie jest 15cm i wystarczy.

Ten 1 m ktory podalem to nie jest moj wymysl, to sa WARUNKI IDEALNE:) których raczej nie usłyszysz ale aparatura pomiarowa je wyłapie.

 

A przypadkiem bassreflex nie promieniuje niższych częstotliwości ? np. popatrz na zielony :wink2: http://stereophile.com/floorloudspeakers/b...ker/index4.html

Niby w tym co piszesz jest czesc prawdy. W obudowie bass-reflex wykorzystujemy energię promieniowaną przez tylną stronę membrany, dzięki czemu możemy uzyskiwać niższe dolne częstotliwości graniczne niż w obudowie zamkniętej. Więc to niby "wychodzi " przez BR ale co z tego jak wychodzi przy -13dB:)? Jednak bas ten o którym myślimy potocznie 50-60hz jak najbardziej jest generowany przez głośnik:)

Z doświadczenia wiem że :

-br przy ścianie lekko podbija dolne rejestry (ale nie ma mowy o BASIE Z TYLU jak to tutaj padło)

-br skierowany w dol pionowo daje najprzyjemniejsze rezultaty (kompromis ) gdy nie ma miejsca gdzie go dać:) mówię oczywiście o podłogówkach na kolcach.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś tunelik dać za głośnikiem, taki rękaw 90* ? ;] Bo ja akurat sobie bez problemu mogę zrobić przez biurko przestrzał do podłogi tak żeby się o blat nic nie rozbiło. Jest sens tak eksperymentować czy źle zrozumiałem ostatnie zdanie HeatheN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiales;)

http://audiomania.info/grafika/yoshi1/kol_yoshi6.jpg

O to mi chodziło:)

Ty nie mozesz sobie dowolnie zmieniac dlugosci B-r bo zmienisz strojenie kolumny!

To o czym pisalem jest w momencie w ktorym np chcesz miec fajne rozmiary kolumny ale br mosi miec odpowiednia srednice (brak swistow) a im wieksza srednica tym WIEKSZA dlugosc:) aby zachowac dane strojenie, i teraz moze sie okazac ze potrzebujesz br 22cm:) i jak sie nie ma gdzie go dac (przod ani tyl) pionowo w dol daje ciekawe rezultaty...ale to taki ot

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A microlaby znowu poszły w górę na 569zł i coś czuję że na tym się nie skończy <_< ,chyba trzeba będzie na zastopowanie tych podwyżek wyszukać im jakąś konkurencję ,ciekawe jak by wypadły na tle solo 7 STX F-130 ponoć dobre w nich tweetery siedzą ,a to że są podobne do altusów to jeszcze nic nie znaczy bo np solo7 mają identyczne wymiary i rozmieszczenie głośników oraz tak samo rozmieszczone wyloty bass reflexu jak w paradigmach activ a na pewno tak samo nie grają :wink: .

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1041586.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1007616.html

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A microlaby znowu poszły w górę na 569zł i coś czuję że na tym się nie skończy

Na tą chwilę najtaniej tutaj:

http://www.inermax.pl/product_info.php?products_id=219

http://www.elecmidas.nazwa.pl/product_info...dafd6c3705e3dbf - 7c brać póki są w tej cenie 440zł:>

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 6c dziś zostały wysłane do Infosoftu zobaczymy czy uda się ta Gwarancja. Miałem przekłamania w dźwieku dziś rano podpiałem pod lapka i przenioslem głosniki do innego pokoju po słuchaniu ok 20min było wszystko okej więc sie trochę boje. Szumy natomiast były nawet przy wyłączonym komputerze a są dość głośne ( jak zaszumi czasami też pstryka coś to idzie sie w nocy obudzic szybko ) więc mysle ze i u nich ten defekt występować będzie. Głosniki grają chyba też ciszej bo na lapku 55\60 to jakiś smiech na sali u mnie na xonarze 40 jest dość głośno do 44 grają czysto potem same pierdy z głośników. EQ wszędzie na "płasko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emu 0202 będzie dobrym wyborem do microlabów solo 7c? Jakie karty dźwiękowe polecacie?

 

Lepszym pomysłem będzie połączenie 2xRCA i 2xRCA czy 2xRCA i jeden chinch?

 

Dziękuje z góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo7c powinny stać w odległości minimum metra od Ciebie każda z kolumn. Każdo ustawienie w którym głośnik niskotonowy jest powyżesz Twoich uszu będzie podbijać basy więc im niżej tym lepiej. Optymalne ustawienie jest kiedy głośnik średniotonowy jest na wysokości Twoich uszu. Co do kabli to polecam http://sklep.rms.pl/index.php?p1563,przewo...r-2-c2sc-16-500 lub http://sklep.rms.pl/index.php?p1564,przewo...r-2-c2sc-14-500.

Hmm czyli jakbym chciał stawiać Microlaby 6c lub 7c na rogach biurka z monitorem pośrodku to równie dobrze moge sobie odpuścić i brać coś tanszego jak np. Geniusy 3000X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można...aczkolwiek metr od odbiorcy przynajmniej. Ja siedze ściśnięty z głośnikami a różnice słychać po chociażby odchyleniu się na krześle. Co dopiero jak się na łóżko za mną rzucę ;) Czasem dobrze tak...no jest różnica jest. Polecam jednak przemeblować trochę pokój w tę właściwszą stronę.

Ale ustawienia od ściany jeszcze sobie nie sprawdzałem, gra niby dobrze jak jest.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie reklama. To Mango podobny sklep. Jak w takim sklepie sprzedają Microlaby, to dobrze o nich nie świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To nie reklama. To Mango podobny sklep. Jak w takim sklepie sprzedają Microlaby, to dobrze o nich nie świadczy.

Z tego co czytalem to Creative , Microlaby , Geniusy oraz Vigoole czesci biora...z tej samej chinskiej fabryki :>

 

BTW , w ich "mango podobnym sklepie" mozesz kupic LCD Samsunga...tez zle o nich to swiadczy?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie reklama. To Mango podobny sklep. Jak w takim sklepie sprzedają Microlaby, to dobrze o nich nie świadczy.

Rzeczywiście, jak tylko się o tym dowiedziałem, to zaczęły grać słyszalnie gorzej i już je wyrzucam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poczytaj poprzednie strony ;) Inermax, Infosoft, Electric Midas. 3 sklepy z każdego ktoś zamówił. Efekty bywały różne ;P Ale to u każdego ;] Imho wszystkie zupełnie nieprofesjonalne więc nie ma co wybierać.

 

Co do wideo....kurka, kupiłem coś z 'ala' mango?! :D Jasny gwint... ;] Nie no trzeba zmienić na Logitechy ze sklepu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poczytaj poprzednie strony ;) Inermax, Infosoft, Electric Midas. 3 sklepy z każdego ktoś zamówił. Efekty bywały różne ;P Ale to u każdego ;] Imho wszystkie zupełnie nieprofesjonalne więc nie ma co wybierać.

Właśnie tego się spodziewałem <_< chyba będę musiał zamówić za pobraniem.

 

Bardzo będzie przeszkadzało ułożenie głośników nie w jednym poziomie? Chodzi oczywiście o jakość, bo na tą chwilę tylko tak mogę je ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...