Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Podbarwienia robione są na ucho, 0/0 - Trable/Bass, czekam na opinie ; )

Wątpię aby każdy miał identyczną akustykę pomieszczenia ;) Korekcje robione "na ucho" też są dosyć ... omylne - ja dawniej odważyłem się korygować jedynie w zakresie basu (wiedziałem że mam podbicie przy 122 Hz i na generatorze można było to dokładnie usłyszeć). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie samemu sklepać zawsze wyjdzie taniej , trzeba jednak mieć na to czas no i jakieś podejście masterkowiczowe

co do kwiatków to są gusta i guściki , ja tam jestem zadowolony , a to najważniejsze ;)

POZDRO

Tu nie chodzi o gusta i guściki... one poprostu są :

DROGIE

BRZYDKIE

to tyle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby każdy miał identyczną akustykę pomieszczenia ;) Korekcje robione "na ucho" też są dosyć ... omylne - ja dawniej odważyłem się korygować jedynie w zakresie basu (wiedziałem że mam podbicie przy 122 Hz i na generatorze można było to dokładnie usłyszeć).

Znaczy jeśli ktoś woli dłubać z korektorem, w/g gotowych wykresów, to:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tylko - jak widać - każdy z nich ma trochę inną amplitudę, wykresy pochodzą z 3 różnych zagranicznych serwisów. Jak ktoś chcę, to miłej zabawy - jeśli ktoś ma obawę, to lepiej zostawić barwę domyślnie. Bez sprawnego ucha, można jedynie sobie zaszkodzić.

 

PS. Powyższe wykresy to pomiary SOLO6C.

 

NA WCZEŚNIEJSZEJ STRONIE SA GOTOWE USTAWIENIA, DO POBRANIA!!

Edytowane przez killov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

a więc jakiego wzmaka mogę do nich kupić ?

da radę tego oryginalnego wbudowanego ?

czy ciężko dostępny?

Może jakiś zewnętrzny bardziej się opłaca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

a więc jakiego wzmaka mogę do nich kupić ?

da radę tego oryginalnego wbudowanego ?

czy ciężko dostępny?

Może jakiś zewnętrzny bardziej się opłaca ?

Raczej będzie bardzo ciężko załatwić osobno sprawny oryginalny wzmacniacz. Microlab nie ma oficjalnego supportu u nas. Możesz zapytać handlarzy czy mogą sprowadzić i za ile...

Wzmak zewnętrzny - ile kasy chcesz na to przeznaczyć? Myślę, że warto kupić jakąś taniochę używaną, zawsze to lepiej, żeby kolumny grały, niż stały niesprawne.

Trzecia opcja to sprzedaż całego ustrojstwa na allegro jako uszkodzone, może komuś się właśnie przydadzą jako pasywki, a może ktoś będzie w stanie naprawić, ale nie licz, że dużo za to dostaniesz. :wink:

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

zamierzam kupić głośniki głównie do muzyki i filmów w cenie ok 250zł. co waszym zdaniem będzie lepiej grało SOLO1 czy fc-530:

http://allegro.pl/item593189381_glosniki_f...mocne_basy.html

http://allegro.pl/item594500445_microlab_solo1_60w_rms.html

a może coś innego byście mi polecili w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki pilot jest rzeczywiście dodawany do Solo1C?

 

Na jednych zdjęciach jest ten biały, taki sam jak do reszty solo, a na innych zdjęciach jest czarny, trochę śmieszny :>

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy ktoś w końcu jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy solo1 są bardzo wrażliwe na otaczający sprzęt elektryczny?

np strzelanie przy włączaniu światła, lodówki, buczenie po zbyt bliskim ustawieniu ruteraz bezprzewodowego itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechce tutaj rozpoczynać dywagacji na temat ilości bassu w Solo 7C, którego jest odpowiednia ilośc jak dla mnie, bo nie oto chodzi ale chciałbym zapytać jaki subwoofer (aktywny?) możnaby kupić do tych Solówek w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy ktoś w końcu jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy solo1 są bardzo wrażliwe na otaczający sprzęt elektryczny?

np strzelanie przy włączaniu światła, lodówki, buczenie po zbyt bliskim ustawieniu ruteraz bezprzewodowego itp..

ja nie zauważyłem takich objawów i mam te głośniki, co do fc-550 to niestety nie mają zbytnio tego poziomu co solo 1c aczkolwiek mówię to przez pryzmat jaki spędziłem słuchając głośniki fc 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fc330 nawet nie rozważam. Po prostu myśle nad wymianą gienków 2000X, bo grają całkiem fajnie, ale denerwuje mnie to strzelanie. Z tym że nie chciałbym za wiele dopłacać, bo mam trochę inne wydatki. A taki poziom jest dla mnie wystarczający. I tak mam za duży hałas w pokoju i peznadziejnie zorganizowane meble, wiec nie moge sie w pełni rozkoszować muzyką.

Poza tym jak chcę się odciąć od świata to zakładam słuchawki i odpływam.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fc330 nawet nie rozważam. Po prostu myśle nad wymianą gienków 2000X, bo grają całkiem fajnie, ale denerwuje mnie to strzelanie. Z tym że nie chciałbym za wiele dopłacać, bo mam trochę inne wydatki. A taki poziom jest dla mnie wystarczający. I tak mam za duży hałas w pokoju i peznadziejnie zorganizowane meble, wiec nie moge sie w pełni rozkoszować muzyką.

Poza tym jak chcę się odciąć od świata to zakładam słuchawki i odpływam.

to powinny spełnić oczekiwania, jedyny defekt to to że wysoko tonowy głośnik szumi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Mam pokój 4x4 czyli ~16^2.

Lepsze do takiego pokoju będą Solo6c czy Solo7c?

 

Na razie mam kasę tylko na szóstki.

Wg was lepiej dozbierać do siódemek czy kupować 6c?

 

W ogóle jest jakiś test 6c vs 7c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Mam pokój 4x4 czyli ~16^2.

Lepsze do takiego pokoju będą Solo6c czy Solo7c?

 

Na razie mam kasę tylko na szóstki.

Wg was lepiej dozbierać do siódemek czy kupować 6c?

 

W ogóle jest jakiś test 6c vs 7c?

Jeśli ma to być odsłuch bliskiego pola to 6c. Swoją drogą taki pokój może być "ciężki akustycznie" więc ... do tych 7c to bym nie biegł specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powinny spełnić oczekiwania, jedyny defekt to to że wysoko tonowy głośnik szumi.

Glosnik nie szumi, szumi elektronika...a ze szum ma okreslona czestotliwosc (wyzsza) slychac ze dobiega z wysokotonowki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Mam pokój 4x4 czyli ~16^2.

Lepsze do takiego pokoju będą Solo6c czy Solo7c?

 

Na razie mam kasę tylko na szóstki.

Wg was lepiej dozbierać do siódemek czy kupować 6c?

 

W ogóle jest jakiś test 6c vs 7c?

Witamy na Pjurze Ronald B-) W takim pokoju zadusisz siódemki - imo 6c po dobrym rozstawieniu będą idealne na tą przestrzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze kupic nowe glosniki, mam w zwiazku z tym kilka pytan odnosnie solo5c/6c.

1. Czy te glosinki nadaja sie do takiego dosyc cichego klimatycznego odsluchu czy nie bardzo?

2. Czy dobrze beda graly z Asus Xonar DX czy moze wymagaja jakiejs lepszej karty dzwiekowej?

3. Jak jest z awaryjnością tych modeli? Te głosniki pewnie sa bardzo ciezkie i niechcialbym z nimi latac na poczte co miesiac.

4. Jak jest z dzwiekiem? Graja basowo czy bardziej wysokimi tonami? Zalezy mi na takich, ktore beda graly czystymi wysokimi tonami i przyjemnymi nie "przebasowanymi" niskimi.

5. Moze zamiast solo5c/6c lepiej kupic Vigoole C2048? Ktore glosniki beda lepsze i lepiej wykonane?

6. Ktore lepsze, 5c czy 6c?

Edytowane przez wjfkdl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak myślicie czy takie głośniki 6c lub 7c, będą grały lepiej od 'wieży' Sony RX80 ->

http://www.allegro.pl/item626975892_wieza_..._kolumnami.html ?

 

Soniak po bracie, ma już chyba ze 12 lat. W połączeniu z Kartą Audigy SE (według paragonu), bo na kompie pokazuję się jako LS, dźwięk mnie nie zadawala. Jest płaski, przytłumiony, po dłuższym słuchaniu męczący. Wszystkie bajery w wieży wyłączone (bo dają tylko gorszy efekt), jedynie EQ w ustawieniach karty coś niecoś poprawia.

A może wystarczy sama zmiana karty na lepszą ?

Muzyka: rock, metal, electro gotyk, ebm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... dawno tu nie byłem ale wkońcu zawitałem z powrotem :))..

 

 

Widze ze nadal są rozsądni ludzie którzy chcą kupić solówy ... :).. to dobrze bo na początem warto...

związku z tym ze mnie szybko wszystko nudzi swoje solówki jak był ktoś chętny moge sprzedać gdyż zblizają sie wakacje

moze uzbieram na coś lepszego...

nie pali mi sie z sprzedażą moich 7C ale jak ktoś się znajdzie to czemu nie..

 

Sprzedam je za 370zł :)... z ceny nie spuszcze bo nie zalezy mi na sprzedaży :))...

Stan moim zdaniem bez żadnych zastrzeżeń. głośniki mają niecały rok..

Jestem z Gdańska odbiór osobisty jak coś bo nie bawie się w kurierów.. i wgl najlepiej zobaczyć co się kupuje...

jak coś to pisać na GG 6904104..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram pieniądze na wyjazd za granice, musze posprzedawać kilka rzeczy...

 

A skoro już wyjeżdżam to i tak nie będe używał swoich Microlabów więc pomyślałem, że moge je sprzedać ;-)

 

Chciałem spytać się za ile warto je wystawić? Mają ok. pół roku, są w dobrym stanie (lekkie ryski na przedniej części których nie widać po założeniu osłonek i małe ryski na obudowie), moge dołączyć niedługo fotki. Mają wymienione kable na:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p159,kabel-j...03-profigold-3m

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p1565,przewo...r-2-c2sc-12-500

 

Oczywiście oryginalne kable też dołącze. Używałem ich sporadycznie, brzmią perfekcyjnie, są już nieźle wygrzane ;-)

 

Dla chętnych moge zaproponować też sprzedaż karty Sound Blaster Audigy ZS 2 (z wejściamii i innymi elementami z 24 karatowego złota, ale obeznanym i tak nie musze o niej mówić ;-) Też chciałbym prosić o wycene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...