Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Po co masz zadawać jak ja już zdałem :razz:

Gdzie zdałeś, bo nie mogę znaleźć.

 

Niech pisze, każda nowa opinia jest dobra i coś wnosi.

Zaczynam chorować na Xonara (w normalnej cenie):).

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij z UK, albo od czechów...bo w polsce ceny....

dx powinien kosztować ~~200złdo 240, dx/dx2 400-450max

ja tera czekam na razera barracude, ciekawym, czy usłyszę różnicę

(i czy da sie instalnąć stery asusa na niego...wątpię, ale spróbować trzeba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elomelo czytaj ze zrozumieniem bo piszesz o zupełnie czymś innym

Nie zrozumialem, tyczy sie bzyczenia? U mnie bzycza mimo, ze mieszkam w nowym apartamentowcu i instalacja jest z uziemieniem...

 

ps. zapomnialem jaka wtyczke maja Solo 7C ale chyba 2 bolcowa bez uziemienia, wiec to chyba nie robi czy jest czy go nie ma.

Edytowane przez elomelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij z UK, albo od czechów...bo w polsce ceny....

dx powinien kosztować ~~200złdo 240, dx/dx2 400-450max

ja tera czekam na razera barracude, ciekawym, czy usłyszę różnicę

(i czy da sie instalnąć stery asusa na niego...wątpię, ale spróbować trzeba)

A gdzie za taką cenę można kupić? Na angielskim Ebay'u wersja na PCI chodzi po niecałe 80 funtów, czyli wchodzi jakieś 340 zł. doliczając przesyłke pewnie będą ze 4 stówy razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ebay to ja bym nie kupował

są sklepy netowe, całkiem porządne

dx można chapnąć zdaje się za ~50-60funtów, a d2/d2x własnie w granicach 80-100 funtów, zależy od sklepu

żeby nie być gołosłownym patrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ebay to ja bym nie kupował

są sklepy netowe, całkiem porządne

dx można chapnąć zdaje się za ~50-60funtów, a d2/d2x własnie w granicach 80-100 funtów, zależy od sklepu

żeby nie być gołosłownym patrz

Hmm, no tak, miałem na myśli D2. Tej DX nigdy wcześniej nie widziałem, dlatego nie za bardzo wiedziałem o czym piszesz. Ale domyslam się, że to jest jakaś okrojona wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to samo co d2, możne ma mniej wyjść trochę. Ma zaletę że można do panelu podłączyć w obudowie. Ma przejściówkę na optical jak kogoś interesuje. Sterowniki są te same, funkcjonalność też. Niewielka jest różnica w s/n w db, ale można powiedzieć niezauważalna. a okrojona z paru bajerów DOLBY, no i nie ma pełnej wersji PowerDVD cyberlinka. Ma też inne układy dac zdaje sie(ale niewiele ustępują tym z d2/d2x i są i tak lepsze niż na x-fi....

okrojona jest mocno z wysokości - karta low profile :)

 

a jeśli interesuje cię d2- to na allegro widziałem dziś za zdaje się 470zł, więc nie tak źle(w porównaniu do ~~700-800 wcześniej u czubów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na I-Sofcie SOLO 6c kosztują tylko o złotówkę więcej niż SOLO 5c, czyli 259.99zł. Taka cene jest już jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły w końcu 7C.

 

Bardzo buczą ze wszystkich głośników nawet bez podłączonego kabla do komputera.

 

Bardzo proszę o porady jak się tego pozbyć.

 

Z góry dziękuję.

 

Ps. Mini reckę napiszę jak pozbędę się tego buczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczy na pewno z głośników (membran) czy ze wzmacniacza (dół prawej kolumny)? Osłuchaj to.

Podłącz je bezpośrednio do wolnego gniazdka, odłącz wszystkie rzeczy w pobliżu mogące potencjalnie wprowadzać zakłócenia np. ruter. Mieszkasz w bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membran jak najbardziej, przysłuchałem się i z każdej, najbardziej z wysokotonowej.

 

Za chwilę spróbuję podłączyć pod inne gniazdko, obecnie jest pod listwę z wszelki rodzajem urządzen elepstrycznych ;P

 

Edit: Bzyczą również pod innym gniazdkiem. I mieszkam w bloku który jest całkiem stary.

 

Raczej same z siebie nie przestaną buczeć.

A czy ja zasugerowałem gdzieś coś takiego?

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. w moich wszystko ok. Jak baardzo się uprzesz, to możesz wezwać jakiegoś gościa który pomierzy co się dzieje w Twoich gniazdkach.

A może po prostu takie głośniki...

 

Ps. U mnie inne jaja, zasilacz od kompa pobzykuje w rytm obracania się bębna w pralce :E

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membran jak najbardziej, przysłuchałem się i z każdej, najbardziej z wysokotonowej.

 

Za chwilę spróbuję podłączyć pod inne gniazdko, obecnie jest pod listwę z wszelki rodzajem urządzen elepstrycznych ;P

 

Edit: Bzyczą również pod innym gniazdkiem. I mieszkam w bloku który jest całkiem stary.

 

 

 

A czy ja zasugerowałem gdzieś coś takiego?

Chodzi mi o to że raczej nie pozbędziesz się tego buczenia. Mi też buczy ale muszę przyłożyć ucho kilka centymetrów od głośnika wysokotonowego, żeby to usłyszeć. Prawy głośnik buczy głośniej od lewego. Na szczęście buczenie jest całkowicie niesłyszalne w odległości 50cm od kompa, więc się nim nie przejmuję.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się spytać nauczyciela elektryki w szkole :P

 

Co do reklamacji to nic mnie do tego nei zmusi, nawet jakby głośnik niskotonowy mi wybuchł w twarz i spowodował śpiączkę. Spędziłem pół godziny na lataniu za wozem DPD w deszczu bo pajac nie był w stanie mnie znaleźć.

 

Ten bzyk jest naprawdę głośny, głośniejszy od całego kompa w idlu, a jak są wyciszone to denerwuje jak mucha latająca naokoło głowy.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@palato

 

a w ustawieniach audio wszystko poza wave/play masz wyciszone?bo może masz przebicie dajmy na to z aux czy mic'a

bo aż mi sie nie chce wierzyć, że dostałeś felera od razu, przecież jakaś kontrola jakości przed wysyłką/spakowaniem to w każdej fabryce jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że nawet jak głośniki są odłączone od komputera, ale i tak to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po podłączeniu(wyciszenie wszystkiego oprócz wave).

 

Zaniosłem prawy głośnik teraz do łazienki gdzie nie było żadnych urządzeń w pobliżu i to samo ;/

 

I poprosiłbym posiadaczy 7C o przetestowanie utworu 10,000 days z albumu Toola o tej samej nazwie. Tak jak wczoraj prawie dostawałem orgazmu przy słuchaniu tak dzisiaj wydaje się jakby bass zalewał wszystko inne, co jest uciążliwe. Chyba że po wczorajszym przesłuchu uszkodził mi się jakoś słuch, bo słyszę to w wielu utworach.

 

Na tych głośnikach głupotą jest zwiększanie basu, przynajmniej w moim wypadku. Normalnie słucham na 35-40 w mieszkaniu w kamienicy, i po godzinie słuchania odczuwam ogromne zmęczenie karku(?) i naturalne ewolucje żołądkowe, do czego mam nadzieję się przyzwyczaić.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to raczej masz uszkodzone te głośniki, musisz zareklamować

 

a skoro dodatkowo masz nieprzyjemne odczucia po 1 dniu(a powinno być tylko lepiej) to tym bardziej, widać(słychać) że jest coś mocno nie tak.

 

a tak w ogóle z OT: miernik w łapę, sprawdź sobie napięcia na molexie, bo jeśli masz ten zasilacz co w sygnie, to...słynie on..., zalecam coś z 2x cięższego i markowego, i z 50zł minimum droższego. No chyba że miernik na idle/load wykaże minimalne odchyły...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie biorę pod uwagę zwrotu pod reklamację, jeśli chodzi o bass który wszędzie słyszę to mogę być po prostu przytłoczony po przejściu z 4 letnich plastikowych Creativow za 20zł na takie głośniki, a co do bzyczenia to spróbuję przetestować jeden głośnik w firmie gdzie raczej instalacja jest dużo lepsza niż tutaj.

 

Co do zasilacza to ma już 2 lata, i jest to najlepszy noname jaki kiedykolwiek miałem w życiu :)

 

5.11 na 5v i 12.2 na 12v, wytrzymywał wszelkie mody jakie rzucałem na 3 pokolenia kompa i cokolwiek mu podłączałem :P

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tyle tych wykresów widzę że ... było ?

 

Pomiary , wykresy Microlab Solo 6

No to dla mnie ci ktorzy pisali o 50hz w solo6 maja wysoka wyobraznie, przeciez jasno widac ze te male obudowy sa strojone na okolo 100hz, a ponizej bass juz spada....50hz w zyciu nie wypluja.

Jeszcze tylko wykres wytrzymalosci mocowej niech pokaza.

Jedyny plus przy default ustawieniach charka nie jest strasznie poszarpana :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...