Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze wy szysc y macie Deluxe ktory ma SSD a nie zwykle expressgate z dysku - jak ktos ma takie z dysku - niech napisze w jakim "mode" ma kontroler SATA ?

 

Jesli ktos ma problemy z artami w biosie i podczas ladowania windy - PCIE spread spectrum ->disabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to bez? zmieniłeś mobasa i OS został? Niezbyt mądre rozwiązanie. Może być niestabilnie.

Pe.eS. Tak wogóle to witam (yOo) ;)

'

kolego zalezy jakiego ma OS jezli ma Viste to moze smigac bez re-instalki jezli XP to się wywali naładowaniu (bootloaderze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'

kolego zalezy jakiego ma OS jezli ma Viste to moze smigac bez re-instalki jezli XP to się wywali naładowaniu (bootloaderze)

czy mądre ... hmm zapewne nie :)

Za to szybkie i do pierwszych testów wystarcza.

Vista rzeczywiscie sobie z tym raadzi. mam raida 0, który bez problemu chodził na MAXIMUsie, później na MSI p45 PLATINUM a teraz chodzi na p35-DQ6.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to bez? zmieniłeś mobasa i OS został? Niezbyt mądre rozwiązanie. Może być niestabilnie.

Pe.eS. Tak wogóle to witam (yOo) ;)

mam viste ale widze kolega jest nazbyt opiekunczy,bo jesli cos by bylo niestabilne przeciez bym przeinstalowal,chyba ze ci kolego zalezy i jestes z bytomia to mozesz wpasc i se przeinstalowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie, własnie dostalem płyte z komputronika, i jedno co mnie zdenerwowało to brak foli producenta w jaka powinna byc oklejona płyta, pudło wymiete, czy wy mieliscie na pudełku folie lub jakies plomby?

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie, własnie dostalem płyte z komputronika, i jedno co mnie zdenerwowało to brak foli producenta w jaka powinna byc oklejona płyta, pudło wymiete, czy wy mieliscie na pudełku folie lub jakies plomby?

Powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki PMP bo juz tracilem nadzieje...

teraz jeszcze tylko do pracy i z ranca o 3 OC :P

i tak bedzie cieplo :D

 

@DyniaRM

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wkrótce planuję zakupić nowy komputer, i poważnie zastanawiam się nad zakupem jednego z asusów p5q...

Nie wiem jednak którego asusa wybrać, P5q pro, czy P5q deluxe? Mógłby ktoś mi opisać, jak w tych dwóch modelach się mają sprawy z wydajnością i OC? I czym głównie się różnią? Z tego co czytałem, to ilością slotów PCI oraz wejść na dysk, ale wydaje mi się, że tak mała odmienność nie powinna być przyczyną aż różnicy 100 zł w cenach. Więc jeśli ktoś byłby tak miły i wyjaśnił mi o co chodzi, to byłbym bardzo wdzięczny.

Na komputerze nie chcę oszczędzać, majątku też na niego nie mam zamiaru wydać.

Pozdrawiam

 

 

 

@down

 

Tak, tabelka by się przydała, bo ja osobiście nie mam ochoty czytać 16 stron tematu :]

 

Aha, właśnie, a co z tą wydajnością i OC? Mógłby ktoś napisać?

Edytowane przez DyniaRM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wkrótce planuję zakupić nowy komputer, i poważnie zastanawiam się nad zakupem jednego z asusów p5q...

Nie wiem jednak którego asusa wybrać, P5q pro, czy P5q deluxe? Mógłby ktoś mi opisać, jak w tych dwóch modelach się mają sprawy z wydajnością i OC? I czym głównie się różnią? Z tego co czytałem, to ilością slotów PCI oraz wejść na dysk, ale wydaje mi się, że tak mała odmienność nie powinna być przyczyną aż różnicy 100 zł w cenach. Więc jeśli ktoś byłby tak miły i wyjaśnił mi o co chodzi, to byłbym bardzo wdzięczny.

Na komputerze nie chcę oszczędzać, majątku też na niego nie mam zamiaru wydać.

Pozdrawiam

ja mysle ze moze czas na tabelke???

a wiec po testach biosu 902 nie wnosi on nic dobrego stabilne fsb sobie spadlo i teraz osiaga 530 na pl9

post-25454-1215106505_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@down

 

Tak, tabelka by się przydała, bo ja osobiście nie mam ochoty czytać 16 stron tematu :]

 

Aha, właśnie, a co z tą wydajnością i OC? Mógłby ktoś napisać?

oooo coz za lenistwo i to tylko 16 stron coz mysle ze po tym tekscie beda tu tez sami lenie i sie nikt nie wylamie :)

 

marcin255A na jakich ustawieniach ci sie udalo zrobic te 600fsb bo jakos na tych twoich ostatnich co podales mi nie wstal,a juz 2 systemy stawialem i zaczynam dostawac obledu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że żadna ;]. Nawet lepiej jeśli ktoś sprawdzi czy wszystko jest na miejscu i dopiero wyśle towar ;).

no własnie oto chodzi ze komputronik nie ma prawa tego robic, ponieważ zgodnie z procedurami sklepu im nie wolno otwierac niczego i sprawdzac czego kolwiek, wszystko musi byc tak jak producent dostarcza a producent z regóły daje folie i plomby(choc nie zawsze) dlatego faktyury dostajemy zawsze naklejone na zewnatrz a nie wpudelku, i wrazie watpliwosci spisujesz protokół, ja towar kupiłem jako nowy i jako taki wyłacznie go przyjmuje a jesli widze ze pod folia komptronika jest gołe pudło bez folii i plomb, chc powinny byc, a plyta sama w sonie ma poodginane naklejki na sockecie i cała powieszchnia jest zakurzona, to jestem w 99% pewien że towar podpada pod "TRY" a nie NEW, i w zwiazku z tym natychmiast odsylam jako zwrot towaru z powodu nie wywiazania sie przez firme z umowy, zakup jest taka umową. Oczywiscie ktos moze olac sprawe ale ja dziekuje, wystarczy ze tylko pomysle ze ktos wczesniej teścił sobie na płycie kupowanej jako nowa za ponad 5 stów. Opisłaem swoja sytuację i naturalnie handlowiec powiedział ze jest to wina magazyny, a według mnie ich machloj. Bo ktos z Pracowników majacych dostep do bazy doszedł do wniosku ze opchnie sobie swoja/nie swoja płyte. Tak wiem ze sa sklepy ktore sprawdzaja wszsystko, nigdy od takich nie kupuje, przykład: Agito.pl, no i wszelkie bazary, tam sprzedawca tez Ci powie ze za nim sprzeda komus płyte musi ja sprawdzic czy działa i twoje ewentualne pretensje sa bzpodstawne, towar kupiłes jaki widziałes, mogłes nie brac. Natomiast jesli producent daje folie i plomby to nikt niema prawa niczego otwierac, a jesli cos jest nie tak czyt, czegos brakuje, zwracasz z podaniem przyczyn. potrafie od razu ocenicz czy towar był jechany czy nie, wiele razy kupowalem nowe plyty, zakondowane i zplombowane, nigdy na zadnej płycie nie bylo chocby pyłku kurzu, takie procedury towar zaraz po produkcji jest pakowany w folje, widomo elektronika i takie sa normy, jesli jest inaczej a pudło niema kondono-plomb to juz sam sobie decyduj. Czy ktos z was kupil by Procek w wersji box jesli pudełko miało by złamane plomby akupowali byscie jako absolutne nowki?

I nawet nie sprawdzałem czy plyta dziala czy nie, bo nie oto tu chodzi. Kupiłem jako nowy - za to płace i wiem jaki jest statut firmy, wystarczy pogadac z kim kolwiek, kazdy z pracownikow wie ze towaru takiego jak przychodzi od producenta nie wolno im otwierac i sprawdzac choc niektóre sklepy tak sie tłumacza, Komputronik z tego co wiem odnosnie plyt głownych niczego nie pakuje, to nie sa tasiemki z plastyku na wage zeby je pakowac na magazynie, to jest czysta logistyka. A ze zwrotów lub nieuzasadnionych reklamacji to ja nie chce dostawac w spadku.

Sory za rozmiar, kazdy ma swoje zdanie/ jeden oleje, ja nie-przynajmniej w przypadku jak kupuje w komputroniku bo wlasnie dlatego tam kupuje, wiecej nie biore z dostawą do domu, wszystko bede odbierac w punkcie, tam zawsze dostaje w folii, a jak niema to dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jak zmienic napiecie na CPU ? gdy probuje zmienic napiecie na wartosc inna niz "auto" plyta nie wstaje zmienilem bios na 0704 na poprzednim ktory byl wgrany bylo dokladnie tak samo.

procek to Intel E7200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo coz za lenistwo i to tylko 16 stron coz mysle ze po tym tekscie beda tu tez sami lenie i sie nikt nie wylamie :)

 

marcin255A na jakich ustawieniach ci sie udalo zrobic te 600fsb bo jakos na tych twoich ostatnich co podales mi nie wstal,a juz 2 systemy stawialem i zaczynam dostawac obledu:)

bo chyba kazda ma troche inaczej poszukaj w okolicach tych ustawieniń

 

600 Fsb nie apmiętam, ale to tylko screen 0 użytkowości taki wybryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jak zmienic napiecie na CPU ? gdy probuje zmienic napiecie na wartosc inna niz "auto" plyta nie wstaje zmienilem bios na 0704 na poprzednim ktory byl wgrany bylo dokladnie tak samo.

procek to Intel E7200.

najedz na to auto enter i zapodaj tam z klawy 1.4 enter zapisz i wyjdz

 

 

no własnie oto chodzi ze komputronik nie ma prawa tego robic, ponieważ zgodnie z procedurami sklepu im nie wolno otwierac niczego i sprawdzac czego kolwiek, wszystko musi byc tak jak producent dostarcza a producent z regóły daje folie i plomby(choc nie zawsze) dlatego faktyury dostajemy zawsze naklejone na zewnatrz a nie wpudelku, i wrazie watpliwosci spisujesz protokół, ja towar kupiłem jako nowy i jako taki wyłacznie go przyjmuje a jesli widze ze pod folia komptronika jest gołe pudło bez folii i plomb, chc powinny byc, a plyta sama w sonie ma poodginane naklejki na sockecie i cała powieszchnia jest zakurzona, to jestem w 99% pewien że towar podpada pod "TRY" a nie NEW, i w zwiazku z tym natychmiast odsylam jako zwrot towaru z powodu nie wywiazania sie przez firme z umowy, zakup jest taka umową. Oczywiscie ktos moze olac sprawe ale ja dziekuje, wystarczy ze tylko pomysle ze ktos wczesniej teścił sobie na płycie kupowanej jako nowa za ponad 5 stów. Opisłaem swoja sytuację i naturalnie handlowiec powiedział ze jest to wina magazyny, a według mnie ich machloj. Bo ktos z Pracowników majacych dostep do bazy doszedł do wniosku ze opchnie sobie swoja/nie swoja płyte. Tak wiem ze sa sklepy ktore sprawdzaja wszsystko, nigdy od takich nie kupuje, przykład: Agito.pl, no i wszelkie bazary, tam sprzedawca tez Ci powie ze za nim sprzeda komus płyte musi ja sprawdzic czy działa i twoje ewentualne pretensje sa bzpodstawne, towar kupiłes jaki widziałes, mogłes nie brac. Natomiast jesli producent daje folie i plomby to nikt niema prawa niczego otwierac, a jesli cos jest nie tak czyt, czegos brakuje, zwracasz z podaniem przyczyn. potrafie od razu ocenicz czy towar był jechany czy nie, wiele razy kupowalem nowe plyty, zakondowane i zplombowane, nigdy na zadnej płycie nie bylo chocby pyłku kurzu, takie procedury towar zaraz po produkcji jest pakowany w folje, widomo elektronika i takie sa normy, jesli jest inaczej a pudło niema kondono-plomb to juz sam sobie decyduj. Czy ktos z was kupil by Procek w wersji box jesli pudełko miało by złamane plomby akupowali byscie jako absolutne nowki?

I nawet nie sprawdzałem czy plyta dziala czy nie, bo nie oto tu chodzi. Kupiłem jako nowy - za to płace i wiem jaki jest statut firmy, wystarczy pogadac z kim kolwiek, kazdy z pracownikow wie ze towaru takiego jak przychodzi od producenta nie wolno im otwierac i sprawdzac choc niektóre sklepy tak sie tłumacza, Komputronik z tego co wiem odnosnie plyt głownych niczego nie pakuje, to nie sa tasiemki z plastyku na wage zeby je pakowac na magazynie, to jest czysta logistyka. A ze zwrotów lub nieuzasadnionych reklamacji to ja nie chce dostawac w spadku.

Sory za rozmiar, kazdy ma swoje zdanie/ jeden oleje, ja nie-przynajmniej w przypadku jak kupuje w komputroniku bo wlasnie dlatego tam kupuje, wiecej nie biore z dostawą do domu, wszystko bede odbierac w punkcie, tam zawsze dostaje w folii, a jak niema to dziekuje.

moze ktos z kompusztroto sobie ja potestowal a potem ci wyslal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszrobert-> z jednej strony masz rację. Jeżeli towar wygląda jakby był używany to sam bym go zwracał. Co innego jak dostałem paczke z ESC, płyta nie ruszona (wszystko na 100% zaklejone od nowości), a jedynie pudło otwarte bo wsadzili tam dysk, radiatorki i pamięci ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tu chodzi o pracowników magazynu, wiem bo sam kiedys pracowałem w magazynie logistycznym, a tam tylko sprzet komputerowy, napewno niewielu majac dostep do takiego hardware-u oparło by sie pokusie, jeszcze jak interesuja sie kompami, a zakładam ze tacy tam pracuja, bo chyba do delikatnego sprzetu elektronicznego za kilka tysiecy złotych nie zatrudnili do pracy tragarzy, ale ludzi przynajmniej z wykształceniem średnim o miłej aparycji, co pawda praca fizyczna ale nie przesadzajmy nie ładuja tam towarów ważacych po tysiac kilo, a raczej nie zbyt duzo formatowe pudełka z naklejka uwaga szkło, ja raczej uważam ze poprostu ktos oddał płyte nie podajac przyczyny, moze cos spaprał i na def ustawieniach jest dobrze a przy OC juz padaka, moze dał za duze napiecie i uszkodził chipset, a potem ktos z komputronika doszedł do w niosku ze skoro pudło było otwarte to nic nie stoi na przeszkodzie zeby sobie potestowac, mozliwosci moze byc duzo, a faktem jest ze towar napewno nie jest w stanie w jakim dostarczył go producent, czyli prosto od dystrybutora, dlamnie nie dopuszczalne w sklepie o takiej renomie, co innego gdyby to było TRY, chociaz juz mozna cos takiego kupic w komputroniku bo jest zaznaczone w opisie na stronie, dlatego dla mnie komputronik juz opuscił poprzeczke, bo jesli towar podlegal wczesniejszemu zwrotowi, to powinien byc kompletnie nie otwierany, kazdy ma 10 dni zeby podjac decyzje, ale pudło musi byc nie otwarte, a jesli sklep np. przyja zwrot po mimo zdjecia plomb i zdarcia folji to juz ich problem, nie powinni tego nikomu wciskac, a w sytuacji jak oddajesz na gwarancje bo towar jest uszkodzony maja obowiazek sprawdzic calosc, i w wypadku stwierdzenia usterki nie wiem jakie sa procedury dokładnie albo zwrócic towar do producenta i tak chyba robia, a wmiedzy czasie tobie odsyłaja nowa, a jak towar jest wycofany ze sprzedazy oddaja Ci kase albo proponuja cos innego, wiem napewno ze producent musi w razie wystapienia usterki i nie moznosci jej naprawienia dostarczyc nowy egz.

 

koniec OT bo mnie moderator zje :wink:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ja mam raida 0 na p5q3 i dziala wysmienicie,obylo sie bez reinstalki po przesiadce z maximusa

hmm,ja musialem zmienic winde,bo nie mogem wejsc z x38 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...