Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

G. prawda, 5850 Wcale nie udusi i7 920 @ 4118MHz, w dodatku po podkreceniu juz do 1000/1100 wynik juz jest taki jak na 5870, a 300zl w kieszeni. 300zl ktore mozna przeznaczyc na dobre WC do karty i krecic ja jeszcze lepiej, bo zeby krecic 58xx wysoko trzeba albo zmienic chlodzenie, albo pogodzic sie z wyjcem. 5870 tez sie podkreca oczywiscie, ale jak mowie... glosno! Tak wiec wybor nie jest taki prosty jak sie moze wydawac.

No fajnie, ale wez pod uwage, ze 5870 tez sie podkreca... jezeli dla obu kart roznica bedzie w granicach 20-30 procent po zmianie chlodzenia to doplata ma sens. Ja poki co czekam na odpowiedz, czy faktycznie karta do mnie dotrze w tej cenie i zamawiam full covera :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisałem o tym wcześniej jakoś. Skoro 5850 po podbiciu napięcia na rdzeniu uzyska lepszy wynik to może i tak będzie z 5870. Tak czy inaczej ta różnica 15-20% na korzyść 5870 i tak będzie. No przynajmniej czysto teoretycznie, bo wiadomo, że każda karta różnie się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności zawsze będzie na korzyść 5870, bo ją przecież też się da wykręcić. Tak jak koledzy pisali, więcej jak 250zł to nie warto dopłacać do 5870. Ja na razie czekam z zakupem, interesuje mnie jak wypadnie 5890 oraz X2. No i wiadomo, trzeba dać chwilę na ustatkowanie się cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia lubi się powtarzać jak widać. Rok temu było takie samo ujadanie między użytkownikami 4850, a 4870. Wojenkę tradycyjnie wywołują posiadacze słabszego sprzętu.

 

@up

imo dobra relacja cenowa wg. mnie wyglądałaby tak: 5870~1200zł, a 5850~1000zł, ale nigdy tak nie jest, że np. sprzęt 2xdroższy jest 2xlepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post - na tym koncie, niestety stary login i hasło poszły w niepamięć, do starego emaila też dostępu nie mam (też poszedł w niepamięć :)).

Na początku chciałbym pogratulować szefostwu purepc za zatrudnienie odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu, mowa oczywiście o focusie :) Zwykle nie czytam testów na pure, na forum też się nie udzielam, ale zacznę. A to dlatego, że przeczytałem ostatnie 20 stron tematu i bardzo ujął mnie sposób w jaki nowy redaktor purepc kontaktuje się z czytelnikami - odpowiada na każde pytanie i wątpliwość, co jest rzadkością wśród polskich wortali. Niech tylko wspomnę pclab, człowiek wypomina oczywiste błędy w recenzji, a redakcja pozostaje głucha na wszelkie argumenty... Oczywiście nie tylko pclab, inne strony też. A tu taka niespodzianka :) Focus trzyma poziom z forum egiełdy [szuka emotikona symbolizującego kciuk uniesiony do góry niestety bez powodzenia]. Czekam na następne recenzje focusa :gitarzysta:

 

 

A właśnie - jakieś specjalne życzenia co do testu HD 5850?

Tak, w rzeczy samej.

Po pierwsze przydałoby się żeby ktoś w końcu sprawdził jak ma się sprawa z przepustowością. Wiem, że można już coś niecoś wywnioskować po zależności niższa rozdzielczość/brak AA -> wyższa rozdzielczość/AA. No ale liczę na profesjonalny mini-test. Przydałoby się też sprawdzić, czy po ewentualnym O/C do tego 1 GHz przepustowości już nie zaczyna brakować, a jeśli tak to jak bardzo.

Druga sprawa to O/C - skoro purepc jest stroną dedykowaną dla zaawansowanych użytkowników to może warto by było potraktować sprawę O/C serio? Chodzi mi oczywiście o zwiększenie napięcia, co da się w Radeonach HD 58x0 zrobić bardzo prosto - bo programowo. Z lektury odpowiedniego wątku na xtremesystems.org wiem, że każdy HD 5870 i HD 5850 przy odpowiednim napięciu robi spokojnie 1 GHz+. Pytanie tylko jak to się ma do wzrostu poboru mocy, który w tym wypadku na pewno nastąpi, pytanie jak wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G. prawda, 5850 Wcale nie udusi i7 920 @ 4118MHz, w dodatku po podkreceniu juz do 1000/1100 wynik juz jest taki jak na 5870, a 300zl w kieszeni. 300zl ktore mozna przeznaczyc na dobre WC do karty i krecic ja jeszcze lepiej, bo zeby krecic 58xx wysoko trzeba albo zmienic chlodzenie, albo pogodzic sie z wyjcem. 5870 tez sie podkreca oczywiscie, ale jak mowie... glosno! Tak wiec wybor nie jest taki prosty jak sie moze wydawac.

udusi i koniec ja wiem lepiej, a moja prawda jest najmojsza, co do hałasu obu kart to nie możesz się wypowiadać bo ich obu nie posiadasz, widziałem rozebrane fotki jednej i drugie i muszę ci powiedzieć że chłodzenie 5870 jest "trochę" lesze delikatnie mówiąc, oczywiście jeśli masz w planach wc to nie ma to najmniejszego znaczenia, karta wykręcona do zegarów 1000/1100 oczywiście nie udusi Mariana sprzętu ( i się nie podniecaj bo specjalnie dałem emotke na końcu mojego postu), ale 5870 wykręcona do 1000/1100 da jeszcze lepsze wyniki, choć nie będzie tu takiej różnicy jak między 4870-4850 bo pamięci identyczne a więc przepustowość ta sama a kilka shaderów już nie robi takiej wielkiej różnicy, zresztą może focusowi uda się zdobyć obie karty i zrobi testy zegar w zegar, ja chcę 5870 głownie ze względu na chłodzenie które stock daje radę, wc mi jakoś przeszło a accelero mi nie leży do nie dba o sekcję zasilania karty i całe gorące powietrze zostawia w obudowie, jak dla mnie to te chłodziwa oryginalne mogłyby być nawet 3 slotowe byle ciszej i wolniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia lubi się powtarzać jak widać. Rok temu było takie samo ujadanie między użytkownikami 4850, a 4870. Wojenkę tradycyjnie wywołują posiadacze słabszego sprzętu.

 

@up

imo dobra relacja cenowa wg. mnie wyglądałaby tak: 5870~1200zł, a 5850~1000zł, ale nigdy tak nie jest, że np. sprzęt 2xdroższy jest 2xlepszy...

Ogarnij swoje slownictwo bo ujadania w tym temacie nie uswiadczylem. Jesli pijesz do mnie czyli "posiadacza slabszego sprzetu" 5850 a nie 5870 to chyba czas spojrzec na wszystko z perspektywy ceny i jakosci. 5850 za 1000zl po podkreceniu do 1000/1100 oferuje wydajnosc taka jak 5870, a nawet kilkaset pkt wiecej dla GPU w Vantage. Oczywiscie 5870 tez sie podkreca i znowu odskoczy od 5850. Tyle ze jest kolejny bardzo wazny czynnik - temperatura. obie karty na stockowym V mozna krecic ok 10%, dla jednych wystarczy, dla innych nie. Zeby krecic wyzej czyli 1000+ rdzen i pamieci o te 200-300mhz potrzeba juz zmienic chlodzenie, a to kolejne koszty. Za roznice w cenie czyli na ta chwile minimum 300zl mozna kupic blok na GPU i radiatory na pamieci dla 5850 i krecic dalej i wtedy spokojnie wyprzedzimy krecone 5870 majac cichy i stabilny sprzet, podczas gdy krecone 5870 bedzie sie grzac lub wyc, co kto lubi. Zmierzam do tego, iz na ta chwile, z aktualna roznica cenowa 5850 jest bardziej atrakcyjnym produktem dla mas niz 5870. Oczywiscie sa osoby dla ktorych te 300zl to nic i beda mowic ze nie ma sensu kupowac 50 skoro 70 jest mocniejsza i tez sie kreci, ale dla tych, dla ktorych te 300zl to bardzo duzo, a juz 1000zl za karte to kupa kasy 5850 wydaje sie racjonalnym wyborem.

 

To mowie ja - wywolujacy wojenke posiadacz slabego sprzetu, ktory mogl sobie kupic 5870, ale pomyslal i kupil karte tansza, ktora po podkreceniu oferuje wydajnosc tej drozszej. A za zaoszczedzone pieniadze kupilem sobie jedzenie na tydzien.... ale niektorzy o to nie musza sie martwic stad glupie gadanie.

 

Druga sprawa to O/C - skoro purepc jest stroną dedykowaną dla zaawansowanych użytkowników to może warto by było potraktować sprawę O/C serio? Chodzi mi oczywiście o zwiększenie napięcia, co da się w Radeonach HD 58x0 zrobić bardzo prosto - bo programowo. Z lektury odpowiedniego wątku na xtremesystems.org wiem, że każdy HD 5870 i HD 5850 przy odpowiednim napięciu robi spokojnie 1 GHz+. Pytanie tylko jak to się ma do wzrostu poboru mocy, który w tym wypadku na pewno nastąpi, pytanie jak wielki.

Tak naprawde to dopiero wczoraj "odkryto" jak zmienic Vcore dla kazdej karty, wiec wczesniej raczej nie bylo mozliwosci uzyskania 1GHz na rdzeniu. Wiec spokojnie, testy pewnie niedlugo sie pojawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to czy warto doplacac te 300 zl do 5870 bedzie zalezalo od wynikow podkrecania obu kart na wodzie. Karty graficzne zmieniam co rok albo lepiej, wiec te dodatkowe 20-30 procent moze zrobic roznice ;]

 

btw mozliwe, ze ten bloczek bedzie pasowal tez na 5870 cf? Bo z tego co lookalem przy cf rdzenie sa w znacznej odleglosci :x

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini Review: HD4850 512MB vs HD5770 1GB

http://www.rage3d.com/board/showthread.php?p=1336042817

Ten test przy RE5 jest dziwny.

 

Zobaczcie , ze screeny z 4850 oraz 5770 nie pokrywaja sie.

 

Mozliwe , ze ja cos krece , ale :

 

4850:

Dołączona grafika

 

5770:

Dołączona grafika

 

 

Teraz popatrzcie na to :

 

GTX260 - test grafiki:

Dołączona grafika

 

GTX260 - test systemu/cpu:

Dołączona grafika

 

 

Moze myle sie , ale wedlug mnie w przypadku tych 2 kart raz testowano grafike , raz cpu/system , a jesli tak to 4850 ma zanizone wyniki. Dodatkowo wchodzi w gre kwestia ramu bo 4850 ma go 512. Zwroccie uwage na test nr.2 u mnie na E8200 i GTX260 oraz na test 1 w przypadku E8400 i 4850. Mam nizej taktowanego cepa = dostalem nizsze wyniki i tutaj to sie zgadza. Tymczasem w przypadku 4850 i 5770 testowano cepa i grafike , a nie to samo 2x.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassins Creed

Wioska - FPS [ im więcej tym lepiej ]

- BFG 9800 GTX - (V.High, 1280 x 1024 AA-OFF)

 

Intel Core 2 Quad Q9650 (3,00 GHz, 667 MHz CL7) 72.9

Intel Core 2 Quad Q9550 (2,83 GHz, 667 MHz CL7) 70.3

AMD Phenom II X4 955 BEMP (3,20 GHz, 800 MHz CL8) 69.6

Intel Core i7 870 @ Turbo (2,93 GHz, 667 MHz CL7) 69.4

Intel Core i7 860 @ Turbo (2,80 GHz, 667 MHz CL7) 68.2

Intel Core i5 750 @ Turbo (2,66 GHz, 667 MHz CL7) 66.8

Intel Core i7 920 XE @ Turbo (2,66 GHz, 667 MHz CL7) 66.2

AMD Phenom II X4 955 (3,20 GHz, 667 MHz CL7) 65.7

Intel Core i7 950 @ Turbo (3,06 GHz, 667 MHz CL7) 65.4

Intel Core 2 Duo E8600 (3,33 GHz, 667 MHz CL7) 65.2

Intel Core i7 860 (2,80 GHz, 667 MHz CL7) 64

Intel Core i5 750 (2,66 GHz, 667 MHz CL7) 63.9

Intel Core 2 Duo E8500 (3,16 GHz, 667 MHz CL7) 62.9

Intel Core 2 Quad Q9400 (2,67 GHz, 667 MHz CL7) 62.8

Intel Core i7 920 @ Turbo (2,66 GHz, 533 MHz CL7) 62.4

Intel Core 2 Duo E8400 (3,00 GHz, 667 MHz CL7) 60.3

Intel Core i7 920 (2,66 GHz, Tri-DDR3 533 MHz CL7) 59.8

Ustalony próg płynności 50

 

----------------------

 

@focus, rozumiem, że testujesz gry w niskiej rozdzielczości co wykazuje róż nice w wydajności procesora. Po co w takim razie dodajesz do tego próg płynności, skoro to tylko testy poglądowe?

Faktyczne testy w full hd i 1680*1050 powinny być uzupełnieniem tych poglądowych. Do tego max detale i AA + AF. Wtedy mamy test prawdziwy pokazujący realne różnice i to co powyżej jako taką lupę, zbliżenie, aby lepiej dostrzec różnice normalnie bardzo niewielkie.

 

Z twoich testów niedoświadczony user wywnioskuje błędnie, że zmiana procka jest konieczna, oczywiście zazwyczaj jak już pisałeś nie jest konieczna, ale to domyślny błąd. Kto nie do końca rozumie twoje zamiary popełni go i narazi się na zbędne koszty rzędu pełnego portfela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie.... zaszalałem.... VOBIS i 5870 - właśnie wjechało im 10 sztuk.

 

Niech się KT i inni naciągacze chowają ze wstydu :oops:

 

1299zł - wysyłka gratis :)

 

Miałem wziąć do obliczeń w BOINC 2x 5850 ale są nie dostępne.... trudno.... na razie będzie 1 5870 :) a potem się 5850 dokupi jak ceny spadną poniżej 900zł ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage ta anomalia odnosi się jedynie do rozdzielczości 1680x1050, w 1280x1024 jest już w porządku: 64.9 vs 87.8fps - 35% różnicy.

 

Tak poza tym to w komputroniku różnica cen między HD5770 a HD5750 oscyluje się w granicach 100-120zł.

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage ta anomalia odnosi się jedynie do rozdzielczości 1680x1050, w 1280x1024 jest już w porządku: 64.9 vs 87.8fps - 35% różnicy.

Hehe, musialbym i to sam sobie sprawdzic - wlasnie zmieniam lokalizacje tempa z ramdiska na C by wypakowac demo RE5. Zobaczy sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, musialbym i to sam sobie sprawdzic - wlasnie zmieniam lokalizacje tempa z ramdiska na C by wypakowac demo RE5. Zobaczy sie ;)

Chodziło mi o ten test z linka, w 1280 już były te same obrazki. Pewnie jest tak jak pisałeś, iż gość popełnił błąd w rozdziałce 1680. Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jaki FPS Min Avg Max?

 

P.S.

 

Skad można demo benchmark RE5 zessać?

Dostales linka z demami na pw.

 

Chodziło mi o ten test z linka, w 1280 już były te same obrazki. Pewnie jest tak jak pisałeś, iż gość popełnił błąd w rozdziałce 1680.

Chyba, ze o to ;)

 

sprawdze sobie jednak jeszcze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...