Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

Twój domyślny/nominalny mnożnik to 9... bo 9*333... czyli w nowym biosie będziesz mógł tylko tego używać nie ważne jaki ustawisz w biosie.

 

Oprocz tego bios jest bardzo chwalony :D.

nie chciało mi się wierzyć więc sprawdziłem:

rzeczywiście zmiana mnożnika w biosie nie przynosi efektów, co ciekawe w windowsie zmienia mnożnik na 6 przy pracy w idle

ciekawe kiedy wyjdzie 1703 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa 1602 rozwiazuje wiekszosc problemow ale niestety wprowada jeden nowy - zablokwany mnoznik procesora na domyslnym. Mozna zmieniac ale jak sprawdzisz w CPU-z to zawsze jest nominalny.

 

EDIT: Czy ktos z zebranych szlifowal swojego proca?

Tak wiem, tez śledze wątek na XS :) Na szczęście używam tylko domyślnego mnożnika.

 

Szlifowaniem bym tego nie nazwał, ale ścierałem drobnym papierowym pilnicznkiem do paznokci wystające krawędzie. Zyskałem dzięki temu -1 do -2st średnio i bardziej równomierną temp rdzeni.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi się wierzyć więc sprawdziłem:

rzeczywiście zmiana mnożnika w biosie nie przynosi efektów, co ciekawe w windowsie zmienia mnożnik na 6 przy pracy w idle

ciekawe kiedy wyjdzie 1703 :D

U mnie nic nie zmienia... Moze C1E w biosie masz ENABLED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to papier scieny kupiony - teraz jutro wycieczka do szklaza i pewno pojutrze akcja :D.

 

Bede trzymal wszystkich poinformowanych - beda tez zdjecia dla zainteresowanych.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie zmienia... Moze C1E w biosie masz ENABLED?

przy C1E DISABLE po prostu nie zmienia mnożnika do 6 w idle... jaki mnoznik nie ustawię i tak leci na 9 więc jak na bios do OCerskiej płyty to asus dał ciała :(

jak do tej pory 1307 był najlepszy, chociaż i na 1501 nie narzekałem

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lamerskie pytanie :rolleyes: .Nie dawno złożyłem nowy zestaw i dlatego nie bardzo sie w nim łapie.

Gdzie na tej mobo wyłącza sie opcje inteligentnej zmiany częstotliwości CPU?Mam E8400 i chce miec stałe 3ghz bo przez ta funkcje mi sie Race Driver Grid przycina-tak wyczytałem w sieci.

 

P.S Jak tylko znajde czas to zapodam wyniki z o/c tej mobo

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI TUNING ustaw na MANUAL

 

@ gravimag

 

Najlepszy pod wzgledem czego? :) OC? czy dlatego, ze w 1307 zmiana mnoznika a w najnowszym nie? :)

Czekamy na nowego BIOSka :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI TUNING ustaw na MANUAL

 

@ gravimag

 

Najlepszy pod wzgledem czego? :) OC? czy dlatego, ze w 1307 zmiana mnoznika a w najnowszym nie? :)

Czekamy na nowego BIOSka :)

do OC, mogłem kombinować z niższym mnożnikiem i wyższym fsb żeby lepiej OCnąć ram, czekam na 1703 :D

 

JejoX tak jak KUBA TM napisał + daj opcję C1E na DISABLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do OC, mogłem kombinować z niższym mnożnikiem i wyższym fsb żeby lepiej OCnąć ram, czekam na 1703 :D

 

JejoX tak jak KUBA TM napisał + daj opcję C1E na DISABLED

Ai Tuning?nie znalazłem takiej opcji w biosie;/ c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ai Tuning?nie znalazłem takiej opcji w biosie;/ c

Hmm.. ja też tego nie mam ale to będzie chyba "Ai Overclock Tuner" Jeśli nie mam racji niech mnie ktoś poprawi. "C1E Support" na Disabled też daj. "Intel SpeedStep Tech", też możesz wyłączyć.

Chociaż nie wiem czy to pomoże, bo przecież przy obciążeniu i tak te dwie funkcje się wyłączają. Ale w sumie, podczas gry może nie być obciążenia przez chwilę i jak się pojawi coś do liczenia to zanim, się napięcie zmieni i mnożnik to może przyciąć...

 

Spróbuj, może zadziała jeśli nie - nie zaszkodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i na początek dodam że właśnie załadowałem płytę Maximusa II Formula i wszystko super tylko nie mogę wgrać EPU-six engine dochodzi do 19% i pisze Six engine does not suppport this model , natomiast przy instalacji Asus Ai suite idzie 4% i pisze Ai Suite does not suppport this model or you must ubgrade BIOS a biosy próbowałem różne od tego co był zainstalowany seryjnie do najnowszego ze strony Asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wspiera (obsługuje nawet 7.1), tylko musisz wtyczki w odpowiednie gniazda powkładać (str w instrukcji 2-21 i 2-22) i w sterownikach tych od Craetiva ustawić tryb 5.1.

Zainstalowałem wszystko ale nie gra mi subwoofer.Zmieniłem w ustawieniach na 5.1 ale nie wiem co mam dalej robic.Z tego co wiem to jest dość czesty problem.Czy jest tu ktos z zestawem 5.1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

JejoX pod ktore wejscie podlaczasz glosniki? Ja mam logitech x540 i podlaczam kolorkami... :D ale widze obok sa jeszcze 2 wejscia ale nie wiem do czego sluza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX pod ktore wejscie podlaczasz glosniki? Ja mam logitech x540 i podlaczam kolorkami... :D ale widze obok sa jeszcze 2 wejscia ale nie wiem do czego sluza :]

W moich Geniusach 5.1 na każdym kablu jest napisane do czego podpiac a dodatkowo zgadza sie z kolorami z tym co jest na karcie.W panelu zmienione na zestaw 5.1 włączony bass redirection i lipa:(

 

Ja tez przez krotki czas uzywalem tego "X-Fi" z Logami Z-5500 i nie było problemu. Podłączone były wlasnie odpowiednio kolorami i zmienione na 5.1 w ustawieniach.

Ja mam viste a ty?Na viscie ponoc są takie jaja:(

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich Geniusach 5.1 na każdym kablu jest napisane do czego podpiac a dodatkowo zgadza sie z kolorami z tym co jest na karcie.W panelu zmienione na zestaw 5.1 włączony bass redirection i lipa:(

 

 

 

Ja mam viste a ty?Na viscie ponoc są takie jaja:(

 

Vista 32bit. Instalacja jak i jej uzytkowanie bez problemow ale wrocilem do pelnego Creativa X-FI Extreme Music.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos może potwierdzić że podczas kopiowania danych przez sieć z Waszego kompa z Maximusem II są problemy z działaniem urządzeń na USB. Konkretnie chodzi mi o myszke. Dopóki nie skończy się kopiowanie przesuwanie wskaźnikiem myszy po ekranie jest skokowe i oczywiście używanie wtedy kompa jest prawie nie możliwe!

Mam udostępnione różne dyski w sieci i niezależnie z którego dane są kopiowane tak się dzieje.

Używam górnej sieciówki. Zaraz sprawdze co się dzieje na dolnej.

 

EDIT

Dolna sprawdzona. Ta sama masakra podczas kopiowania. Ale dziwne bo np klawiatura działa normanie bez opóźnień a moja bezprzewodowa mysz przerywa strasznie.

Tak jakby mostek południowy nie badążał z obrabianiem danych! Na żadnej płycie wcześniej tego nie miałem. Beznadziejnie..

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Mam jakiegos logitecha bezprzewodowego i dziala bez problemow na vista x64, wyzej wymieniony problem u mnie wystepuje....

 

Mam pytanie co do tego X-Fi... odinstalowalem te blue howk czy jak to sie nazywa zainstalowalem strey od xfi i cos tam gra ale... w volume player nie moge wejsc w zadna opcje ani nic sie nie wyswietla... po wcisnieciu audio console wyskakuje komunikat ze audo cos tam is not detected.. :( kuknijcie zreszta ...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam myszkę na USB i nic nie zakłuca jej działania, pendrive też działa w porządku. Mówię o sytułacji podczas uploadowania ale prędkość to ok 256kbit/s. A jaką prędkością twoje dane się wysyłają? Zintegrowane sieciówki zawsze obciążają proca, zobacz w jakim stopniu jest on wtedy wykorzystywany, bo jeśli chodzi tylko o działanie myszki, a nie o cały system to dziwne. próbowałeś mysz podłączać do innych gniazd?

 

 

Pęczuś, u mnie po dwukliku na ikonkę X-Fi się pokazuje konsola "Entertainmend Mode" czyli taka w kształcie wieży, po wywyołaniu tego okienka co na Twoim screenie i kliknięciu na Audio Console mam to samo ale w zwykłym oknie. Proponuje żebyś przejnstalował sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie asusa jeszcze się nie pokazał

 

A co to za link jak nie ze strony Asusa? Numer jest tego typu, że w "BIOS history" umieszczają nawy które często są do ściągnięcia później (np. 1702). Tak więc kliknij sobie do ściągnięcia BIOS np. 1602,skopiuj link i zmień w linku końcówkę z www.blabla...1602.zip na www.blabla...1702.zip i masz BIOS ze strony Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...