Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Zle zapamiętałeś to co kiedyś czytałeś ;] Na pewno nie musi przechowywać tego samego, ba nawet nie powinien bo to bez sensu, problem był/jest taki że jak czasem się zdarza że rdzenie pracują na tych samych danych np modyfikuja jakas zmienna lub obliczaja cos na podstawie jakiejs zmiennej i powstawał problem pomiędzy komunikacją między cachami bo np. jak w jakimś procesie proces modyfikuje jakąś wartość zmiennej na przykład a inny proces którym zajmuje się inny rdzeń i powiedzmy wcześniej miał załadowaną wartość tej potrzebnej zmiennej przed modyfikacją przez proces który się liczy na innym rdzeniu. To tylko przykład ale to o ten problem chodziło/chodzi przy cache'u L2 przydzielanym na rdzeń/niewspółdzielonym, nie jestem pewien jak to jest gdy jest L3 ale sądze że podobnie tylko szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby każdy rdzeń musi przechowywać to samo w L2?? Każdy z rdzeni działa niezależnie i ma osobne L2, więc nie widzę żadnego logicznego wyjaśnienia dla tego co piszesz.

A ja widzę, są dane wspólne dla wszystkich rdzeni i kwestia tylko jak wiele jest tych danych.

 

Z porównania wydajności phenoma 2 x4 z athlonem 2 x4 (2,6GHz) widzimy, że cache daje od 0 do 10% w grach i aplikacjach i do max 30% w syntetykach. Tak więc różnica nie jest porażająca, ale występuje.

 

No i wydaje mi się logiczne, że athlony x4 to odpady z phenomów 2 C2. Popatrzcie na serie. Mają wpisane i, a nie m.

 

Tymczasem nowe phenomy 2 x2 c3 mają wpisaną w serii literę m charakterystyczną dla c3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3454538[/snapback]

za 350 zł to ten procek jest nie opłacalny niestety :sad:

Ale to cena przedpremierowa. Ja na razie i tak muszę poczekać bo kasy brak :)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 350 zł to ten procek jest nie opłacalny niestety :sad:

 

@Maxymili pewnie zaraz po premierze będą po 360 i więcej nawet 545 poszły w górę teraz o 10-20zł także wątpię aby szybko staniał szczególnie że gdzieś trzeba upchnąć 550 ;)

Zbieraj na PII bo fajny procek ja jestem mega zadowolony komfort grania@stock w porównaniu do E5200@3,3 jest niesamowity wbrew temu co widać w teście egiełdy wreszcie da się grać bez uciążliwego parkinsona na ekranie :lol2:

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Tak to u mnie wygląda.

 

Zaś jeśli chodzi o wpływ L3 na pobór prądu to przetestowałem ustawienia:

 

Phenom II X3

Athlon II X3

 

oba na 3207 MHz @ 1,25V - różnica 1W na korzyść Athlon'a II

Edytowane przez Ardaenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda.

 

Zaś jeśli chodzi o wpływ L3 na pobór prądu to przetestowałem ustawienia:

 

Phenom II X3

Athlon II X3

 

oba na 3207 MHz @ 1,25V - różnica 1W na korzyść Athlon'a II

A jak wychodzi w spoczynku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaś jeśli chodzi o wpływ L3 na pobór prądu to przetestowałem ustawienia:

 

Phenom II X3

Athlon II X3

 

oba na 3207 MHz @ 1,25V - różnica 1W na korzyść Athlon'a II

Bo athlon II x4 i x3 to phenom II x4 C2 z wyłączonymi softowo L3 lub L3 i rdzeniem. Ale jak wiemy nie da się ich nie zasilać. To jakiś błąd konstrukcyjny i nawet jak nie pracują to muszą mieć prąd aby cały proc działały. Dlatego zużycie energii nie maleje, lub maleje niewiele. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zamontowałem u siebie AMD X3 425 i udało mi się odblokować 4 rdzeń oraz pamięć L3.

Puściłem hyperPi - na standardzie wszystko ok.

 

Wrzuciłem 240x12,5=3000MHz to po włączeniu hyper PI wyskakuje błąd na na screenie. Od razu 4 rdzeń przestaje być obciążany (czasami tak jest z np. 2)

 

Dla 230x13,5 już jest bez błędów.

Napięcie dla procesora 1,3625V

 

Jak mam interpretować tego ERROR'a ?

 

Co jeszcze mógłbym zrobić dla polepszenia wydajności?

post-205-1265113543_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie się poszczęściło :rolleyes: Phenom II X2 550:

 

Dołączona grafika

 

napięcia dałem od razu na proca 1,4V i NB 1,2V ... myślę że jeszcze coś wyciągnę - te pare Mhz :wink: mimo że to C2

 

co dziwne albo i nie ale temp po dobrej godzince giercowania w MW2 nie przekraczała 42C przy tym badziewiatym BOXowym coolerze ...

 

 

p.s. przydałby się temat jak na innych forach komu i co się udało odblokować przy phenom'ach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim programem odczytałeś temperaturę odblokowanego Phenoma?

a takim cudem "ASRock OC Tuner"

 

wygląda że jak są 2jajka obciążone to tempy są dość niskie, ale w przypadku gdy wszystkie 4, to temp. szybko rośnie. też nie ma przesady bo więcej niż 55C nie widziałem przy szalejącym boxowym coolerku :-D

 

zimne te FENOMENY :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kombinuje i nic nie moge podkrecic procka i odblokowac rdzenia

 

BIOS mam tak ustawiony:

CPU Clock Ratio x13 3380 MHz

CPU NB Frequency x9 2340 MHz

CPU Frequency 260 MHz

Memory Clock x5.33 1385 MHz

CPU Voltage 1,45V

NB Voltage Control 1.12V

 

jak ustawic najlepsza wydajnosc?

tak sie zastanawiam nad zasilaniem mobo, w zasilaczu mam 2 kable - jeden 4 pinowy a drugi 8 piniowy. Ja podlaczylem ten z 8 pinami - moze w tym blad?

kiedy wlacza sie bios jest napis DDR 1033 Unganged Mode - czy prawidlowo ?

zastanawiam sie takze - odblokowalem rdzen, w biosie przy starcie jest napis ze wykryl 4 rdzenie - winda nie uruchamia sie. Moze trzeba na nowo zrobic instalke systemu pod procka x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teza

Zwiększ NB Voltage na 1,2V jeżeli jest niestabilnie. Jeżeli windows nie odpala na 4 rdzeniach to znaczy, że 4 rdzeń raczej uwalony i żadna reinstalka systemu nie pomoże. Możesz spróbować na nowszym/starszym biosie. Ale to też nie duża szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...