Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbym ewentualnie spróbować wyciąć najcięższy fragment w ramach dozwolonego rozpowszechniania niewielkiego fragmentu dzieła(niestety jest to trudny temat, co jest fragmentem niewielkim, a co już nie?). Jednak nie posiadam do tego stosownych narzędzi.

W każdym razie, jeśli TO działa płynnie to spodziewam się, że wszystko w h264 będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw tego arcy wymagającego materiału testowego... pomijając fakt, że jest to margines wśród najczęściej oglądanych plików w codziennym użytkowaniu htpc... 1080p 10~15Mbps DTS h.264 to jeszcze rozumiem ale coś ponadto? pliki ogromne, różnica od 2x mniejszych plików prawie niezauważalna...

 

Wrzuć przynajmniej dane z mediainfo tych plików.

 

A możesz pobrać >TEN PLIK< przetestować na odtwarzaczach, które masz i odnieść się czy to ciężki materiał czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitrate bitratem. Tam go prostu są takie detale(mogę pokazać klatkę jakąś, to na pewno pójdzie szybciej), info z insurgenta może być? Jasne, sprawdzę ten plik na tym co mam i niech będzie, że pot zainstaluję znowu.

A to, czy to jest margines, czy nie, moim zdaniem nie robi różnicy. HTPC to jednak nie są wcale takie tanie konstrukcje. Żeby było ciche i trwałe trzeba kupić dobrą obudowę, jakiś cooler może się pojawić, cena rośnie. Jakbym wydał 1.5k na zestaw do odtwarzania h264 byłbym bardzo zawiedziony, gdybym trafił na chociaż 1 problematyczny plik. Ba. Jestem zawiedziony ze swoim budżetowym zestawem, zwłaszcza, że być może g550 już by podołał, a ja żałowałem tych 2% kwoty. Jasne, jak ktoś ma fundusze na e-350 to w najlepszym wypadku z g550 skończy, o ile znajdzie tanią płytę mini-ITX. Jednak w takim wypadku lepiej się zastanowić, czy by nie poczekać kilku miesięcy. Nawet jeśli części nie stanieją, to może budżet wzrośnie.

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj się czy wrzucić info z insurgenta (cokolwiek to jest) tylko wrzucaj, podaj jeszcze link do tego softu, bo mi się google na tym wykłada.

 

edit: ok, znalazłem info, że insurgent korzysta z bibliotek mediainfo...

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

log

ta próbka ma bardzo słabą jakość ogólnie

 

2012-12-09 14:22:36 - mpc-hc

Frames: 517 - Time: 21562ms - Avg: 23.977 - Min: 23 - Max: 25

 

teraz moje

2012-12-09 14:59:10 - mpc-hc

Frames: 1913 - Time: 79781ms - Avg: 23.978 - Min: 16 - Max: 37

 

2012-12-09 15:03:44 - ALLPlayer

Frames: 1870 - Time: 78312ms - Avg: 23.879 - Min: 16 - Max: 36

dzisiaj jakoś słabiej to wygląda...

2012-12-09 15:06:12 - PotPlayerMini

Frames: 1917 - Time: 77406ms - Avg: 24.766 - Min: 16 - Max: 44

+ filtr napisów nie obsługuje prawidłowo ass

 

tomoim zdaniem potrzebuje więcej mocy, niż nieostre plamki przypominające ptaki

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź daj screena z mediainfo, bo po tym logu to nic się dowiedzieć nie można, zero informacji o kodeku.

 

A birds nie jest, wbrew pozorom, nieostry i jeśli chodzi o szczegółowość to jest podobny do Twojego sampla. To nie ma zresztą znaczenia - poziom skomplikowania sceny to wyzwanie dla enkodera, który musi jakoś zachować maksimum jakości w założonym bitrate, profilu itp. Dekodera to nie rusza, on już ma gotowy strumień, który musi tylko wyświetlić. I bitrate jest tu jednym z głównych kryteriów (bo definiuje on ilość danych do obrobienia w jednostce czasu), obok profilu kodowania i jego szczegółów (ilość ref. frames, długość/zmienność GOP itd.).

 

EDIT: zassałem to, sprawdzę u siebie i dam znać jak efekty.

 

EDIT2: log z mediainfo (wycinek, pogrubienie moje):

Video

ID : 1

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High 10@L5.0

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 9 frames

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC

Duration : 1mn 30s

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate mode : Constant

Frame rate : 23.976 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 10 bits

Scan type : Progressive

Title : Nisemonogatari OP1a

Writing library : x264 core 128 r2216+698 b3c1019

Encoding settings : cabac=1 / ref=9 / deblock=1:-1:-2 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / fade_compensate=0.00 / psy_rd=0.90:0.10 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / fgo=0 / bframes=8 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=120 / rc=crf / mbtree=1 / crf=16.0000 / qcomp=0.80 / qpmin=0 / qpmax=81 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=3:0.90

Default : Yes

Forced : No

Color primaries : BT.709

Matrix coefficients : BT.709

 

Tak jak pisałem: profil 10-bitowy nie jest sprzętowo wspierany przez żadne urządzenie, więc DXVA nie zadziała. Dekodowanie leci w trybie software, więc nie dziwne, że się tnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pastebin.com/uSSLrrK2

zagadka rozwiązano, okazało się toto być 10bit

co nie zienia faktu, że to jest najcięższy plik, jaki spotkałem, wszystko inne, niezależnie od bitrate, głębi kolorów, czy czegokolwiek innego działa idealnie

poza tym bitrate znacznie niższy niż ptaszki http://pastebin.com/jRf1mCNm

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitrate niższy, bo zastosowanie profilu 10-bit powoduje, że plik wynikowy jest mniejszy przy tej samej jakości. Przekoduj go w ośmiu bitach, to Ci urośnie o 30%.

 

Wniosek na przyszłość - zacząć od mediainfo a potem kombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak dekodowania sprzętowego to jedno(tak czy inaczej nic po grafice w 1080p nie udało mi się puścić), a płynne odtwarzanie wszystkiego innego, niezależnie od profilu to drugie. Ok. Dzięki za cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak dekodowania sprzętowego to jedno(tak czy inaczej nic po grafice w 1080p nie udało mi się puścić), a płynne odtwarzanie wszystkiego innego, niezależnie od profilu to drugie. Ok. Dzięki za cierpliwość.

 

U mnie 8-bitowe 1080p działa na Celku G550 po DXVA, więc jeśli u Ciebie nie rusza, to coś jest nie halo.

 

EDIT: działało też z powodzeniem na IONie, a w testach, jakie przeprowadzałem dla PurePC, również E350 dawał radę.

 

To wszystko na Windowsie? Może pora na Openelec XBMC?

Powiem szczerze, że osobiście bardziej skłaniam się w stronę XBMCbuntu. Może i jest trochę grubsze, ale brak możliwości normalnej instalacji pakietów w Openelec jest trochę wkurzający (szczególnie jak się okaże, że do jakiegoś urządzenia akurat brakuje modułu jądra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie halo było, gdy DXVA uruchamiało się tylko po to, żeby obraz po prostu zmielić. Teraz jakoś działa. Chociaż nie wiem po co, może byłoby i trochę chłodniej. Ale zimą mi nie zależy :). XBMC na linuksie w najbliższym czasie nie sprawdze, jedyna pamięć usb, z której komputer chce wstawać niestety zakończyła swój żywot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że osobiście bardziej skłaniam się w stronę XBMCbuntu. Może i jest trochę grubsze, ale brak możliwości normalnej instalacji pakietów w Openelec jest trochę wkurzający (szczególnie jak się okaże, że do jakiegoś urządzenia akurat brakuje modułu jądra).

 

Jakbyś pisał do mnie o fizyce kwantowej ;)

 

W Openelec udało mi się poprzez otoczenie sieciowe uruchomić dźwięk przez HDMI na GF210 :)

Wpadł mi jednak pomysł, z racji tego, że mój sprzęt testowy ma 4GB ramu i budżetowego pena, wymyśliłem sobie RAMDISK. Jak nie ogarnę tego na Openelec, może zacznę kombinować z XBMXbuntu.

 

Po wejściu i wyjściu w tryb uśpienia, zawartość ramdisku powinna się uchować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Openelec partycja systemowa jest w systemie plików squashfs, który jest read-only. Z tego powodu nie da się doinstalować niczego w prosty sposób, bo nie da się nic zapisać poza katalogiem użytkownika (który jest na partycji /storage, w zwykłym ext4). Aplikacje można dodawać pisząc do nich pluginy, a moduły jądra (czyli sterowniki) da się dodać tylko kompilując system na nowo.

Jest to bardzo bezpieczne, bo systemu po prostu nie da się popsuć, ale jednocześnie jeśli chce się użyć czegoś, czego twórca openelec nie przewidział zaczynają się schody jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję tuner tv, może być USB. Przeznaczeniem nie jest HTPC, lecz ten temat chyba najlepiej pasuje jeśli chodzi o takie rozterki. Nie potrzeba żadnych bajerów typu pilot, ma być jak najtaniej na zimę do oglądania pucharu świata w skokach i tyle. :)

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze nie czytalem calego wątku (ostatnio ciasno z czasem), może znajdę czas w środę.

 

Tymczasem chciałbym nakreslić moj problem - szukam porady co do płyty głównej i procka.

 

Aktualny zestaw:

Asus P5W64WS

intel C2D E6550 stock, passive cooling

Asus nVidia GT 8600 passive

kilka dyskow.

Ubuntu server + xbmc, i mase innych rzeczy, z ktorych korzystam, wiec jest to wlaściwie serwer z opcja HTPC Dołączona grafika

 

Zmiany - mam troche w chacie innego złomu, chcialbym to opchnac na allegro i kupic za to plyte glowna i procka.

I tu nastapil problem - czy grafika zitnegorwana w prockach Intela da rade na XBMC na Ubuntu dekodowac 1080p.

Aktualnie ta nvidia daje rade, ale sie troche grzeje, a myslalem aby zakupic nowa plyte, proca i ram i wywalic grafe dyskretna, dzieki czemu bede mniej mial cieplo w pokoju.

 

Aha, interesuje mnie plyta z jednak duza iloscia zlaczy SATA (minimum 4, najlepiej 6 lub wiecej).

Dzieki z gory za sugestie.

 

PS: przydalby sie jakis zbiorczy temat porownojacy procki pod zastosowania HTPC i np grafki itd.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze nie czytalem calego wątku (ostatnio ciasno z czasem), może znajdę czas w środę.

 

Dobry żart Dołączona grafika

 

Poważnie, przeczytaj dwie ostatnie strony. Wniosek jeden, celeron G5x0 i jego iGPU daje radę wszystkiemu poza jednym tajemnym plikiem jednego użytkownika.

 

Jeśli chodzi oo dużą ilość sata http://www.morele.ne...ck-b75m-471783/

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart Dołączona grafika

 

Poważnie, przeczytaj dwie ostatnie strony. Wniosek jeden, celeron G5x0 i jego iGPU daje radę wszystkiemu poza jednym tajemnym plikiem jednego użytkownika.

 

Jeśli chodzi oo dużą ilość sata http://www.morele.ne...ck-b75m-471783/

 

Tajemniczy plik już nie jest tajemniczy - jest zakodowany w 10 bitach, a tego nie gryzie (i nie będzie gryzło) żadne zintegrowane GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie.

Co do wynalazkow 10bit - to co mam to raczej jest maks High@5.1, wiekszosc i tak mam rzeczy jednak kodowane w @L4.1.

 

@Klaus - Co do plyt glownych, to widze ze ten B75 jest tez w wersji R2.0 - chyba rozni sie tylko ukladem na plycie glownej. Ciekawie wyglada tez B75 Pro3-M. Myslalem tez o ASRock Z77 Pro4-M - bo ma złącza SATA pod kątem i wiem ze to bardzo ulatwia w zuciu kila rzeczy, no i jesli komp ma byc na kilka lat, to juz lepiej kupic cos troszke lepszego. Moja poprzednia plyta jest chyba z 2006r, chciałbym, aby nowa płyta też tyle pociągnęła ;)

 

@zakius - wlasnie w tym kierunku pewnie bede zmierzal, dzieki za info - ciekawe, ze normalnie nie znalazlem tego procka na morele.net, schowali? ;)

 

Musze sie przespac z tematem i bede wiedzial ;)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zakius - wlasnie w tym kierunku pewnie bede zmierzal, dzieki za info - ciekawe, ze normalnie nie znalazlem tego procka na morele.net, schowali? Dołączona grafika

 

OT: organizacja asortymentu w morele to temat na długi wywód, obficie okraszony niepochlebnymi epitetami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był widoczny pod pełną nazwą czy może raczej kodem producenta zamiast nazwy handlowej. Dał się łatwo znaleźć ustawiając tdp i gniazdo. Jeśli się wie czego się szuka, a nie tylko jak się to nazywa to nie jest źle

 

EDIT: i oto nastał wielki dzień, VLC osiągnął wyższą wydajność subiektywną niż MPC-HC(przynajmniej wersja, którą posiadam)

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...