Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na następujący zestaw(Proszę o opinie):

 

ASRock E350M1/USB3

 

 

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

 

 

Chieftec FI-01B 200W

 

 

Dysk 3,5" będę miał ze starego komputera.

Chcę na tym postawić XBMCbuntu i poszukuje pilota do sterowania XBMC oraz telewizorem SONY Bravia HX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot jak masz xbmc i telefon z androida to już masz pilota, ściągnij z marketu xbmc remonte .

M350 chyba ci płynnie nie pociągnie 1080 i.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie bedzie to wygodne ani jako pilot, ani jako klawiatura. Kup klawiaturę z trackballem o standardowych rozmiarach klawiszy - np. taką:

http://allegro.pl/dell-wireless-trackball-ps3-pc-wyspowa-klawiatura-i2992568012.html

A do tego pilota.

 

Mam z identycznym układem (umiejscowienie klawiszy myszy i samego trackballa) sprawdza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zakupiłem

 

http://www.logitech.com/pl-pl/product/Wireless-touch-keyboard-k400r

 

i sprawdza się naprawdę dobrze - nie jest to za duże, leciutkie, można wygodnie korzystać z www. Jakość wykonania bardzo przyzwoita.Czasami mam drobne problemy z zasięgiem (ok. 4 m od odbiornika) ale nie uprzykrza to specjalnie życia.

 

Ważne jest by wiedzieć, że scrolluje się pociągając dwoma palcami w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem :)

Jednak touchpad bardziej mnie przekonuje. Trackballa używałem tylko chwilę i nie chcę ryzykować, że nie przypadnie mi do gustu.

 

Panowie, jakie macie temperatury celeronów G5xx w małych obudowach?

Ja pierwsze co zrobiłem w mojej to wyłączenie dwóch wentylatorów (szczególnie 80mm hałasował). Temperatura w idle dochodzi do 40 stopni przy 20 w pokoju. Podczas odtwarzania full-hd było coś koło 47-48. W stresie pewnie byłoby z 5-10 więcej.

Dzięki temu w zasadzie jedynym słyszalnym elementem zestawu jest HDD (i to co ciekawe bardziej słychać stałe buczenie niż pracująca głowicę...).

Dysk ma 32-35 stopni - czy to nie za dużo? Chciałbym, aby posłużył długo. Czy WD się tak grzeją? 2 Samsungi i Seagate w moim głównym komputerze nie przekraczają 30 stopni.

 

BTW. Po 4 godzinach walki z linuxem w celu odpalenia remote-desktopu poddałem się i jednak wrzuciłem Windowsa... Już chyba nie te lata żeby się uczyć pingwina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na co ci rd ? Dołączona grafika

 

te nowsze G5xx/G6xx/G8xx mają wyższe temperatury i głośniejsze chłodzenie (pewnie z tego powodu ^^)

Ja na swoim (nieco ponad rocznym) mam max 40*C po paru godzinach orthosa i wentylator 950rpm. W idle jest 1-2* więcej od temperatury otoczenia. Ci co kupowali później - mniej-więcej od czasu rozpoczęcia produkcji ivy - mieli je już sporo wyższe.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Dołączona grafika

Jednak touchpad bardziej mnie przekonuje. Trackballa używałem tylko chwilę i nie chcę ryzykować, że nie przypadnie mi do gustu.

Ja z kolei nie lubię touchpadów - kupowałem notebooki lenovo, bo miały trackpointy. Teraz nie wiem co kupię...przestali trackpointy dawać.

 

Panowie, jakie macie temperatury celeronów G5xx w małych obudowach?

Moja co prawda nie jest bardzo mała - ma wymiary amplitunera, ale siedzą w niej trzy dyski. Na stockowym coolerze @700rpm, który ciągnie duktem zza obudowy i jest jedynym wentylatorem ssącym i wentylatorze w zasilaczu, który jest jedynym wydmuchującym mam ~47*C w idle przy 20*C w pokoju, ale komp ciągnie powietrze z okolic grzejnika, więc lekko cieplejsze. Przy oglądaniu 1080p w dekodowaniu software'owym miał około 59*C, normalnie 55*C nie przekracza. Gorzej, że dysk systemowy (stary samsung) który siedzi w najmniej wentylowanym miejscu obudowy, bezpośrednio nad RAM miał ostatnio też 59*C...

 

BTW. Po 4 godzinach walki z linuxem w celu odpalenia remote-desktopu poddałem się i jednak wrzuciłem Windowsa... Już chyba nie te lata żeby się uczyć pingwina.

 

Prościej i niezawodniej było serwer VNC postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży wpływ na temperatury ma też miejsce w którym komp. Mam niskiego Mediona, Sempron 140 + GF210. Wszystko działało pięknie w trakcie testów, obudowa na środku pokoju. Po włożeniu tego pod tv komp się ugotował. Był gorący i nie chciał się uruchomić ponownie w dwie godziny po zaliczeniu zwisu. Obudowa ma taką wentylację, że zasilacz zaciągał powietrze wylatujące w grafy i cpu, wyrzucał do tyłu i podgrzane zaciągał ponownie. Tragedia. Udało się to trochę okiełznać i obecnie funkcjonuje jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten problem co Ty Klaus, budę z tego co pamiętam ta sama, tylko u mnie siedzi Athlon II X2 260 czy 270 na skręconym napięciu na maxa - pod maksymalnym obciążeniem potrafi rozgrzać się nawet do 55 stopni, wentyl wtedy staje się słyszalny..

 

Wyciąłem otwory z tyłu mebla, ale niewiele to pomogło.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odwrócić wentylator w zasilaczu. Wtedy powinien z tyłu ciągnąć chłodne powietrze a górą wyrzucać ciepłe.

Ja właśnie odwróciłem wentylator + trochę kartonu dla dla poprawy obiegu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można. Ta obudowa jest niestety ogromna mimo, że niski profil. Mieści mATX i obok zasilacz ATX na płask, daje to sporą szerokość. Głębokość to długość napędu optycznego (desktopowy), mała przerwa i wspomniany zasilacz. Do tego jest srebrna, rzucałaby się w oczy zza tv.

Obudowa podobała mi się, do puki nie wylądowała na półce pod tv.

Na obecną chwilę jest ciepły ale stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, że dysk systemowy (stary samsung) który siedzi w najmniej wentylowanym miejscu obudowy, bezpośrednio nad RAM miał ostatnio też 59*C...

 

59* na HDD? Ufff...

 

a na co ci rd ? Dołączona grafika

 

Sprzęt służy też jako NAS i maszyna do downloadu, a poza tym odpalam tam sobie różne małe apki, serwisy które piszę.

 

Wczoraj podgrzałem CPU LinXem i w ciągu godziny maksymalnie osiągnął 60*, także źle nie jest biorąc pod uwagę dość małą obudowę bez wentylatorów. Na razie nie będę ich włączał, lubię jak jest cicho.

 

Pod względem ciszy jestem bardzo zadowolony z Shurikena i zasilacza. Natomiast niemile rozczarowany dyskiem. Jest to mój pierwszy WD i niestety jest najgłośniejszy z dysków, które posiadam w domu (2 samsungi, 1 barracuda). Jeśli w tamtych głównym hałasem jest praca głowicy, to WD irytuje ciągłym buczeniem. Mam też czasem wrażenie, że generuje wibracje, które przenoszą się na biurko na którym stoi komp. Zastanawiam się nawet czy nie oddać go na gwarancję. Wszystkie opinie jakie widziałem mówią, że powinien być cichy, a zdecydowanie nie jest.

Gdy HDD się wyłącza (system stoi na SSD) sprzęt jest jak dla mnie na granicy bezgłośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysk i zasilacz na gumowych podkładkach i mam ciszę. Zestaw do filmów nie do gier zawsze będzie cichy ;D

Polecam pasywne zasilacze do m-itx z eBay za śmieszna pieniądze w porównaniu do allegro.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne warunki (niska szafka pod tv). Athlon mi się zagotował (mimo iż była to wersja o obniżonym napięciu), świetnie sprawdzał się e350, a teraz mam g540 który też jest ledwo ciepły

Możesz podrzucić jakiś sprawdzony link do tego zasilacza o którym piszesz?

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem przedwczoraj z ciekawości OCCT i mój G550 osiągnął 59*C na cieplejszym jaju; boxowy wentylator rozkręcił się do 1250rpm.

 

Postanowiłem rozwiązać problem wysokich momentami temperatur w górych partiach obudowy i jedzie do mnie Scythe Kaze Jyu Slim 100mm + regulator obrotów na śledziu. Wentylator akurat powinien ładnie wejść na tą kratkę po lewej, bo nad obudową jest ze 4cm miejca do półki i jak widać konwekcja nie daje rady. Mam nadzieję, że nawet pomimo tych małych dziurek Scythe @700rpm lub niżej będzie cichy i mam nadzieję, że bez obaw będę mógł wsadzić czwarty dysk :]

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz

 

https://picasaweb.go...feat=directlink - wszystkie foto, jeszcze ze starą płytą i procem. Tutaj skrót:

 

Scythe założony. Jest zaskakująco cichy, nawet na 2000rpm - tyle że nie pchając powietrze przez te dziurki. Regulator na minimum, i cośtam dmucha. Tylko czemu ze wszystkich gniazd na wentylatory na płycie musiałem to wpiąć w chyba jedyne bez monitorowania obrotów???

Dołączona grafika

 

Dukcik - panorama:

Dołączona grafika

 

Dukcik - sajtwju:

Dołączona grafika

 

Dukcik - from de bak

Dołączona grafika

 

Dukcik - from de bak łiw dust filter. Filterek wyciszył wentylator na CPU, najwyraźniej wcześniej dukcik działał jak bass reflex :]

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciasno tam jak na taka kobyłę Dołączona grafika

 

Miejsce na 4 dyski 3.5'' jest (używam aktualnie 3), weszło by 5, gdyby pod DVD, gdzie teraz jest jeden, włożyć dyski slim typu slim, jak najzimniejsze. Poza tym wszystkie PCI i PCIE są dostępne. Całe widoczne wolne miejsce zajmuje dukt, ale tak miało być. Pod dyskami na górze weszły by jeszcze dwa dyski 2.5'', ale że byłby centralnie nad RAM, mógłby być problem z temperaturą. Może SSD tam wsadzę, ale na razie nie mam motywacji - musiałbym jakiegoś pilota nie X10 kupić, bo z X10 nie mogę włączyć komputera - tylko obudzić z hibernacji.

Buda po ostatnich modach jest jak najbardziej OK, kolejnym etapem będzie wsadzenie USB 3 na front panel za klapkę (ale potrzebny dremel, a nie mam) i w końcu wymiana zasilacza - ten TakeMe (czy co tam jest) miał być na chwilę, a siedzi już chyba ponad 2 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, moje E36 też nie wchodzi [;

 

Ale nie do końca rozumiem, o co biega - obudowa HTPC ma być tak duża, żeby do niej weszło wszystko, co trzeba i ani trochę większa. Ta właśnie taka jest. Idealny HTPC+NAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łooo jezzzzzu za ciasno ... będę musiał przemyśleć zakup dzięki wielkie Dołączona grafika

 

Oj tam, miejsca aż za dużoDołączona grafika .

 

Żeby upchnąć wszystko musiałem wyciąć fabryczne dystanse pod płytkę przetwornicy i docisnąć ją do ścianki. Dysk wchodzi na styk, opiera się o wentylator i ściankę. Muszę powiększyć otwory w ściange bo całość się gotuje pod pełnym obciążeniem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...