Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś testuje dłużej XBMC Frodo RC3? Na liście zmian są dwie rzeczy, na które czekam:

 

- h.264 10bit - akurat wzięło mnie na anime i mam kilka tak kodowane, a na Edenie nie odtwarzają się dobrze

- WASAPI event (pull) - w Edenie jest push, którego nie lubi mój DAC.

 

Chodzi mi o to, czy można nim zrobić upgrade Edena (w sensie przejmie ustawienia etc) i czy ktoś doczytał, czy analogicznie bedzie z upgrade RC do Final. No i oczywiście czy działa stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie RC3 działa od jakiegoś tygodnia, instalowany na czysto. Upgrade z Eden bym chyba nie ryzykował, za dużo zmian. Natomiast aktualizacja do finala powinna przejść bezboleśnie.

 

A jak z wtyczkami - są już? Głównie interesują mnie radia, youtube etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak spisuje się ten zestaw?

jaka obudowa przy okazji?

Obudowa to Cooler Master Elite 360. Bardzo niska jakość, ale wybór obudów desktop jest dość mały, zwłaszcza takich, które nie kosztują majątek.

Zestaw spisuje się bardzo dobrze, ale:

- po HDMI nie ma obrazu w trakcie POST i w BIOS.

- na sterownikach do grafiki ze strony ASRocka znikał mi dźwięk po HDMI (urządzenie w panelu sterowania robiło się niedostępne), kiedy na TV przełączyłem się na inne źródło sygnału a później wróciłem do HTPC. Rozwiązanie to zainstalowanie nowszych sterów (najlepiej najnowszych ze strony AMD).

- musiałem wyłączyć w panelu ustawień AMD wszystkie polepszacze jakości wideo, bo przy filmie puszczonym na pełny ekran nie był on tak naprawdę na pełny ekran (kilkupikselowana czarna ramka dookoła). No i paradoksalnie jakość jest IMO lepsze bez tych polepszaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dzięki za odpowiedz.

 

 

A teraz do meritum.

Skłaniam się do zbdudowania małego htpc. Tylko tutaj chciałbym jescze mieć funkcjonalność NAS - głownie storage torrent i baza zdjęć, w raid 1. I to wsyzstko ma niestety działać pod win7 [mam 1 program ktory działa tylko pod win].

Jak wygląda sprawa z funkcjonalnością takiego rozwiązania?> Glowie chodzi mi o zarzadzanie poprzez coś w rodzaju wirtualnego pulpitu?

Mam inne komputery i chcialbym aby htpc łatwo i przyjemnie obsługiwał torrenty, ale nie wiem jak się to sprawdza w praktyce.

 

Czemu nie osobny NAS? Przede wszystkim dubluje mi zakup UPS, no i dodatkowe dyski twarde.

 

Na oku mam APU od AMD, ze względu na wbudowany RAID na małych mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 Professional i wzwyż mają remote desktop czyli pulpit zdalny.

Następuje blokada na ekranach podłaczonych bezpośrednio do komputera w momencie podłączenia się puplitem zdalnym, pokazuje sie napis, ze ten komputer jest uzywany zdalnie bla bla.

Opcjonalnie UltraVNC do wspoldzielenia ekranu.

 

Puplit zdalny dziala ok.

 

Co do klientow torrent to zalezy jakie masz, np Deluge ma opcje interfejsu WWW, pewnie inne tez maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy w7 pro można jeszcze użyć terminalservices patcher - wtedy nie blokuje kompa po rdp ale modyfikujemy pliki systemowe co jest równoznaczne (chyba) ze zlamaniem warunków licencji

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G550 daje gwarancje odtworzenia wszystkiego albo prawie wszystkiego w software mode, ma dość powera. Nie wiem jak APU da radę z jakimiś egzotycznymi kodekami/profilami, do których nie ma hardware acceleration - prawdopdobnie nie da rady.

RAID na APU będzie tak samo software'owy, jak na każdym innym chipsecie, tyle że zarządzany z poziomu hardware. Równie dobrze możesz zrobić software'owy RAID1 pod windą, tylko niestety implikuje to konwersje dysku na dynamiczny, a MS nie wspiera konwersji w drugą stronę (ale są darmowe narzędzia do tego.

 

Inna sprawa, że przemyśl kwestię RAID1 - z automatu masz zawsze głośniej, bo seeki robią oba dyski, podobnież prąd żrą oba, nie mówiąc o zmarnowanym miejscu. A czy zawsze masz konieczność posiadania kopii wszystkiego? Ja po pewnym czasie zrezygnowałem z RAID1 na rzecz zestawu skryptów (własnego autorstwa), bazujących na robocopy /mir. Skrypt odpala się co godzinę z harmonogramu, czyta swojego konfiga (co ma skąd kopiować i gdzie), czyta plik z timestampami, które zrobił poprzednio i jeżeli timestampy są większe, niż skonfigurowana wartość, robi robocopy /mir ze wszystkich dysków (w sumie 3) na jeden dedykowany na backupy - czyli dokładny sync; jeżeli coś przybyło, kopiuje na dysk backupowy, jeżeli zostało usunięte ze źródłowej lokalizacji, usuwa i z kopii. W ten sposób wszystkie mp3, zdjęcia i ulubione teledyski, filmy z wakacji etc mają kopie, a seriale, anime etc. (czyli coś, co z definicji nie jest nie do odzyskania a i tak pójdzie w kosz po czasie) nie zawala miejsca na 2 dyskach. Weryfikacja kopii z 6 lokalizacji ważących w sumie 250GB zajmuje około 2min, po tym czasie przez kolejne x godzin (x jest konfigurowalne) dysk backupowy nie będzie wogóle spin-upowany. Czyli z przestrzeni roboczej 2.25TB to, co na prawdę chcę mieć backupowane mieści się na razie na 250GB (już niedługo, niestety).

 

Co do zdalnego dostępu - czasem pasuje jedno, czasem drugie, czasem trzecie. Ja używam VNC+RDP+Telnet/SSH - w zależności do tego co chcę zrobić i co w danym momencie robi HTPC. Do tego uPNP i tablet - nieskończona funkcjonalność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedz mi chodzilo. Rzeczowo i na temat.

 

A więc wstępnie:

Asrock B75 PRO3-M

Ilość: 1 Cena: 249,00 zł

Intel Celeron G550 2.6GHz BOX

Ilość: 1 Cena: 158,00 zł

Patriot DDR3 2048MB 1333MHz CL 9.0

Ilość: 1 Cena: 50,00 zł

WD Green WD10EARX (3.5'', 1TB, SATA/600)

Ilość: 1 Cena: 271,00 zł

 

 

Szukam jescze budy. I like Obudowa MS-Tech MC-380 Czarny + Pilot , do tego jakiś fortron i w 1k się zmieszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

chciałem złożyć sobie zgrabny zestawik HTPC/NAS, który ma być przede wszystkim cichy.

Padło na platformę E-350 + jakąś obudowę z zewnętrznym zasilaczem.

Może ktoś orientuje się, gdzie można w Polsce zakupić jakąś płytę z E-350 i pasywnym chłodzeniem?

Produkuje taką np. Asus (http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_CPU_on_Board/E35M1I/), ale niestety nie mogę znaleźć tego w żadnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na końcu http://forum.purepc....hd/page__st__12

 

E350 jest ofc bezkonkurencyjny jeżeli chcesz mITX - Jednak najpierw radze znaleźć obudowę - i pod nią coś pasować.

Jak wejdzie mATX to lepiej G550+H61 - cenowo też zmieści się w 300zł a zapewni ci to programowe dekodowanie wszystkiego - żeby odtworzyć na E350 wszystko musi być zgodne z kodekiem HW w GPU.

 

z Pasywem daj sobie spokój - i tak będziesz tam miał conajmniej jeden wentylator - w zasilaczu. Trzymanie dysku i CPU pasywnie tylko skróci jego żywotność.

 

 

Jeżeli chodzi o obudowe:

http://allegro.pl/piekna-nowa-obudowa-desktop-media-center-pilot-i2959290880.html - jeżeli masz dekoder/ampli etc. w takim formacie to można dołożyć kolejny klocek :)

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcję, żeby wziąć coś mocniejszego, nie na pasywie też rozważałem...

A obudowa niekoniecznie musi być tego formatu. Szczerze mówiąc byłem bardziej za czymś takim:

http://www.morele.net/obudowa-modecom-au-f205a-12-350-tfx-0083-406403/

 

Z tym, że tu jest z zasilaczem... Jak z jego jakością i poziomem hałasu?

 

Złożyłem taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/67MED8/

 

Domyślam się, że żeby było cicho trzeba by wymienić ten boxowy wentyl na procku? Tylko na co?

Chciałbym, żeby było naprawdę cicho. No i energooszczędnie, bo pewnie sprzęt będzie chodził gdzieś średnio przez 80% czasu.

Może lepiej byłoby wziąć tę obudowę bez zasilacza (nie znalazłem niestety) i kupić własny zasilacz?

W przypadku zestawu na G550 mógłbym przyjąć maksimum ceny na 1000zł.

Dysk 3TB do zestawu już mam.

Natomiast jeśli chodzi o system to planowałem użyć pendriva na USB3 do zainstalowania (nie odpalania "live", zainstalowania) linuxa. Czy takie rozwiązanie sprawdziłoby się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmień na http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-e33-492767/

Ma sata3, usb3.0 obsługiwane przez chipset a nie zewnętrzny kontroler. Ma też hdmi co powinno być oczywiste w przypadku HTPC.

Co do obudowy i zasilacza zerknij tu.

Boź od G550 potrafi być cichy, jeśli tylko trafi się z cichym łożyskiem. Procesor nie grzeje się mocno, obr. w granicach 1000obr./min potrafią wystarczyć. Warto się wstrzymać z wymianą chłodzenia i sprawdzić jak box się sprawuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Skleciłem coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/WxI1eN/

Jednak na Mini-ITX.

Spodobała mi się ta obudowa, bo pomieści trzy HDD (akurat tyle mam do magazynowania :)), no i nie wygląda jak standardowy tower.

Na razie zostawię nie uwzględniałem w zestawie żadnego coolera na procesor. Sprawdzę boxowy. Ewentualnie... co w zamian można by wybrać, żeby było jak najciszej i jak najtaniej?

 

Ile taki zestaw może pociągnąć prądu?

 

Jak zapatrujecie się na pomysł instalacji jakiegoś linuxa na pendrive USB3? Nie chciałbym, żeby dyski "magazynowe" chodziły non stop, bo to jednak je zużywa. A w przypadku instalacji na usb, mogłyby być wyłączone przez większość czasu idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałeś zły zasilacz Dołączona grafika

w tą obudowe wchodzi standardowy ATX

http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=3102

Supports standard length ATX PSUs with innovative rear mount

ty wybrałeś jakiś cudaczny (i drogi!) TFX który nawet na długość się nie zmieści Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest chyba niekompatybilna z zasilaczem wydaje mi się.

Edit: http://www.coolermas...product_id=3102 obudowa obsługuje zasilacze ATX.

Nie lepiej kupić jakieś ssd na system? Dość szybki pen usb3.0 nie będzie wiele tańszy niż taki V300 60GB.

Płytka fajnista Dołączona grafika

 

Edit2: łooo, Chemik16 mnie ubiegł.

 

Edit3: Nie żebym kusił ale to wygląda jak zabawka, wiem że to ponad stówę drożej, jeśli jednak jest to do przełknięcia...

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ten BF jest 2x większy od CM :>

wszystko zaraz przesiąknie kurzem, do tego marnuje nam się wentylator w zasilaczu.

 

Ten CM jest bardzo optymalnie wykonany - możemy zdjąć wentylator z CPU i tamte z obudowy i lecieć na samym zasilaczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit3: Nie żebym kusił ale to wygląda jak zabawka, wiem że to ponad stówę drożej, jeśli jednak jest to do przełknięcia...

 

Heh... :) Może jednak nie... :)

 

To jaki zasilacz polecicie, żeby było cicho?

O tym, który wcześniej podałem gdzieś wyczytałem, że poniżej 50% obciążenia w ogóle nie włącza wentylatora. Da się coś takiego znaleźć w formacie ATX i w cenie do max. takiej ten Seasonic?

 

Ile taka platforma może pociągnąć prądu w porównaniu do takiego E-350, którego zakładałem wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ten CM pewnie bedzie wibrował cienkimi blachami, jak to CM ma w zwyczaju Dołączona grafika

 

A co do zatrzymywania wentylatorów - lepiej tego nie robic, nawet minimalny przewiew jest wskazany. Wysarczy jednak zamontować dobry wentylator i zamontowac go na kołkach wyciszających.

 

chyba, że zrobisz z tyłu komin od zasilacza - wtedy unoszące się do góry powietrze będzie wciągac na dole do odbuowy zimne - ale jak to będzie wyglądać Dołączona grafika

 

Zasilacz 350W starczy.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całość z 3 dyskami nie weźmie więcej jak 70W - jak wszystko będzie pracowało w 100% Dołączona grafika

 

W tym CM nie ma co wibrować ^^.

 

a przewiew zapewniony przez wentylator 12cm w zasilaczu zupełnie wystarczy - będzie ładnie wyciągał powietrze z radiatora CPU i dysków HDD - o ile nie będzie to takie dziadostwo półpasywne jakiego chce autor tego wątku Dołączona grafika

 

jeżeli chodzi o dysk na system - zależy czy windows/linux.

na linuxa spokojnie wystarczy 4/8GB pendrive o możliwie przyzwoitym odczycie - całość w przypadku instalacji na pendrive domyślnie będzie skonfigurowana na minimalną ilość odczytów/zapisów z nośnika - całość będzie w ramie. (prawie jak w Live)

Windowsa nie warto - ten system nie nadaje się na pendrive :> za bardzo lubi sobie grzebać na dysku ..

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście linux :) Myślałem o Ubuntu jako, że z nim miałem trochę do czynienia. Ale może jest jakieś inne distro do zastosować HTPC/NAS-owych?

To jakie wziąć PSU, żeby było przede wszystkim cicho?

Może http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l7-350w-80plus-activepfc-2x12vrails-1xpci-e-bn104-244059/ ? A może coś innego?

Biorąc go, mógłbym zmieścić się w budżecie dokładając Shurikena na CPU (http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-shuriken-rev-b-scsk-1100-280943/).

Kurcze, pierwszy raz w życiu kupuję sprzęt, gdzie ponad połowę ceny zjada PSU/chłodzenie/obudowa. Mam nadzieję, że będzie chociaż cicho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...