Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam nadzieję, że załozyciel tematu nie ma nic przeciwko, abym i ja zapytał o konfing kompa pod HD i Blu- ray

Mam archaiczny komputer, więc trzeba po prostu zmienić cała platformę bo rozbudowa nie ma sensu, ale, że moja znajomość ówczesnych sprzętów jest znikoma proszę również o pomoc, a konkretnie wychodzę z zapytaniem czy da się w pieniądzach do 550 zł max kupić jakiś używany zestaw z allegro, który pociągnie filmy blu ray ( napęd BR to inna historia mam za darmo)

Absolutnie gry mnie nie interesują bo mam do tego PS3, a komp ma tylko dać radę z filmami BR i mieć siłę przesłać po kablu DVI HDmi obraz z Iplex na mój TV TX-P50G30

Dodam, że komputer będę chciał wyciszyć aby był bezgłośny jak mój obecny czyli wymiana wentyli w zasilaczy i pasywana grafika oraz Procek z wolnoobrotowymi wiatrakami( z czasem dokupię dobre radiatory) w związku z tym chyba trzeba kompa aby za dużo ciepła nie wydzielał także prosze o doradztwo

Mam koncepcję aby licytować jakiś zestaw gotowy np

http://allegro.pl/dell-745-core2-duo-6300-2-gb-xp-tower-hdmi-i2515370449.html

albo kupować osobno części, ale to chyba drożej wychodzi

Która drogą byście poszli Panowie?

pozdrawiam

 

Czy takie ustrojstwo po włożeniu napędu BR dałoby radę z HD

http://allegro.pl/slim-core-2-duo-e6300-2gb-ddr2-160gb-hdmi-i2503826935.html

pozdrawiam

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

SUPERSZYBKI MARKOWY KOMPUTER

ZBUDOWANY NA NAJNOWSZYCH PODZESPOŁACH

 

(965 Intel Express Chipset !)"

Matko co za ściema! Złożone coś na starych rupieciach z przed kilku lat i wciskają ludziom że nowość!Dołączona grafika

 

HTPC powinno mieć wyjście HDMI. Generalnie jeśli chodzi o wydajność oczywiście że wystarczy ale ja bym się od tego trzymał z dala.

 

Trzeba poszukać czegoś z części i poskładać lepiej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie:

-------tańsza wersja ~200zł

s775

Celeron 4x0 + Karta HD2xxx+/GF8400+ lub DC/C2D ~~ 2,5Ghz

pobór prądu ~60-80W

 

------droższa ~400zł

s1155

Celeron G530/40

pobór ~30-40W

 

można się też zainteresować jakimiś APU od AMD, wcześniejszych procków tej firmy nie warto raczej brać - kiepsko współpracują z kodekami.

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum ktoś chce sprzedać tanio E-350 ;)

Link

Dokładasz do tego zasilacz z obudową za kilka zł oraz HDD (lepiej SSD, bo w tej samej cenie po zbędne i wolne 500GB kupisz Intela 330 64GB) i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik zestawu Atom+ION odradzam E-350. Oglądanie BR wymaga Windowsa (pod linuksa brakuje odpowiednich bibliotek, więc XBMC standalone odpada), więc żeby to się nie ruszało wszystko jak wóz z węglem lepiej zainwestować w Celerona G530 albo coś w tym stylu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuę Wam za rady

Właśnie po to powinny być takie fora, ażeby człowiek, co nie siedzi w temacie na codzień mógł zasięgnąc rady pasjonatów, tym samym uniknąc rozczarowań

Będę dalej obserwował wątek i allegro i myślę, że coś się na pewno skleci.

 

Mam też do Was pytanie czy filmy DVD na kompie podłaczonym do TV wyglądać będą tak samo jak na dobrym odtwarzaczu stacjonarnym blu-ray/ DVD np PS3 podpięte z tym że TV?

Chodzi mi o to czy skalowanie jest tak samo dobre softowo jak np skanowanie w konsoli od sony, bo tam jfilmy DVD wyglądają duużo lepiej niż te same krążki na DVD Pioneer, który miałem do niedawna- nie ma ziarnistości obraz jest ostrzejszy i w ogóle w każdym aspekcie lepszy.

Blu Ray to raczej będzie ok.

 

Dla kogoś może wydawać się dziwnwe, że mając konsolę utrudniam sobie sprawę i idę w komputer jako żródło, więc jakby co tłumaczę dlaczego tak jest

Po pierwsze Iplex ( jestem pasjonatem filmów)

Po drugie możliwość uzyskania niemalże bezgłośności

Po trzecie sentyment do kochanego blaszaka w najważniejszym miejscu pokoju

 

pozdrawiam

 

PS skoro już mam punkt odniesienia poniżej jakiego pułapu nie iśc to moe coś już spróbować kombinować

 

Procesor znalazłem wedle sugestii taki może być?

http://allegro.pl/intel-celeron-dual-core-e3300-2-5ghz-800mhz-1mb-i2510506756.html

 

Płyte główną proszę mi doradzić aby nie ograniczała procka czy czegoś tam np pamięci czy grafiki no i właśnie pamięci ram, żeby się nie gryzły z płytą

 

Moje typy płyty to ASUS P5G41T-M LX LPT , MSI G41M-SP20 jeśli mowa o nowych ( sam nie wiem, czy płytę brać nową bo to chyba podobne ryzyko awarii jak i wszystkich innych komponentów)

z używek to:

 

ASUSTeK P5GC-VM, ta MSI P6N SLI PLATINUM niby nagradzana, ale kiedy to było nie wiem, więc może na tamte czasy tylko była ok

 

Z ramem się poddaje, grafikę to też nie mam pojęcia, aby była pasywna

 

No i serducho-zasilacz

Proszę o polecenie takiego aby był bardzo cichy i stabilny, albo polecenie stabilnego w którego włożę jakiegoś wolnoobrotowego Fandera, czy cos w tym stylu

 

Twardziela mam więc tyle

 

pozdrawiam

 

 

Płyta

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 70 zł można kupić już PDC E5200.

Chipsety nVidi dla lga775 były dość gorące.

Bierz jak radzono, celerona G530. Ram ddr3 jest tańszy niż ddr2. G530 da radę bez zewnętrznej grafiki. Kupisz wszystko (cpu, ram, mobo) nowe na dwy, trzy letniej gwarancji.

Kombinując jak kombinujesz, zaoszczędzisz parę zł, będziesz miał sprzęt bez gwary z gwarą na 3 miesiące, bardziej prądożerny a więc cieplejszy i trudniejszy do bezgłośnego schłodzenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus dziękuję za zabranie głosu

Nie wiem jak ja to zrobiłem, ale myślałem że tego celerona znalazłem używanego i do niego link wziąłem, stąd też mylnie poszedłem dalej w chipset lga 775

Znalazłem 2 confingi na rzeczonym chipsecie pod Celerona

 

Zestaw 1:http://allegro.pl/in...2521974256.html

Zestaw 2:http://allegro.pl/in...2498447821.html

 

Czy warto brać któryś z nich czy kupować osobno inne elementy?

Pozdr

 

Nie chce mi zaskoczyć edycja

 

1 zestaw to :

http://allegro.pl/gigabyte-ga-h61m-s1-intel-dual-core-g530-ddr3-4gb-i2503942906.html

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gigabyte nie ma DVI tylko samo D-SUB to chyba odpada z automatu?

MSI ma DVI i więcej gniazd USB - która lepsza oczywiste. HDMI nie potrzebujesz? Tylko oczywiście plyty z tym gniazdem sa droższe.

 

Czy się opłaca zestaw to sobie porównaj ceny gratów osobno i będziesz miał porównanie cen.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Rafa chodziło mi czy opłaca sie nie w sensie finansowym, a w sensie odpowiedniego dopasowania

 

Chemik dziękuję za polecenie tych płyt w ogóle chyba na morelach zamówie bo jest taniej niż na allegro i wszystko w jednej przesyłce

 

Wklejam w załaczniku moje wybrane akcesoria

 

Procesor na 100% biorę, a reszta jest jak najbardziej do obgadania, bo wybierałem tylko sugerując się opiniami na Morele

 

Chemik jeśli wystarczą takie płyty co podałeś to ok chętnie zrezygnuję, jednak jeśli warto dopłacić do tego ASrocka co wybrałem, albo do innej płyty w cenie za ok 230zł, która Tobie bardziej by się widziała to proszę o link.

 

Z ramem to samo

 

 

Czytałem ten wątek prawie cały i zauważyłem, że wielu z forumowiczów ma tanie zasiłki Fortrona za 50zł (z drugiej ręki) http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-350-w-hhn-24pin-p4-i2508288786.html więc chyba nie ma co wymyślać do takiego konfingu jakiegoś zasilacza np Seasonic do takiego zestawu?

 

pozdrawiam

 

Budę wybrałem taką po taniośći pionową bo akurat mam takie miejsce odpowiednie na tą budę-chyba wszystko się pomieści

 

http://allegro.pl/obudowa-zpilotem-wifi-zatoka-na-dysk-zew-e-sata-i2511283089.html

post-144774-0-33128800-1343815813_thumb.jpg

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć weź w jednej kości 4GB, będziesz mógł w razie czego rozbudować ram, jeśli komp będzie miał dodatkowe zastosowanie.

Lepiej już brać taką http://www.morele.ne...ck-b75m-471783/ płytę. Biorąc 4GB ramu w jednej kości pewnie budżet się nie zmieni.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Klaus

 

Widzę, że płyta, która podałeś ma bogatsze wyposarzenie, a z pamięcią to myslałem żeby wziąć 2 po 2 giga bo w razie spalenia 1 mam drugą, a poza tym mam XP a on obsługuje podobno tylko do 4GB, ale kto wie może kiedyś kupię windows 7

Dzięki za cenne rady

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Klaus

 

Widzę, że płyta, która podałeś ma bogatsze wyposarzenie, a z pamięcią to myslałem żeby wziąć 2 po 2 giga bo w razie spalenia 1 mam drugą, a poza tym mam XP a on obsługuje podobno tylko do 4GB, ale kto wie może kiedyś kupię windows 7

Dzięki za cenne rady

 

pozdrawiam

 

Klaus podał bardzo fajną płytkę, jak cena Ci odpowiada to na pewno warto.

btw mój htpc ma 2GB ramu i z nawiązką wystarcza do 64bit systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2GB ma sens jeśli da się tanio kupić, np za 30zł z przesyłką. Ceny modułów 2GB nie zawsze są atrakcyjne. Na player video 2GB wystarczy, jeśli zechcemy przeglądać wielozakładkowo www to 4GB się przyda.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo oczywiście że tak, swój składałem już jakiś dłuuuższy czas temu. Ale fizycznie ta wielkość daje rade (szczególnie przy SSD jako systemowy). Nie zauważyłem nigdy zamulenia. 4GB to w nadmiarze będzie ale można wykorzystać do fancy cache i ramdisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz - 2 kości w dualu to jeden produkt - musisz oddać na gwarancje oba moduły Dołączona grafika pozatym ram się raczej nie psuje :>

Wybacz :D ja jestem trochę archaiczny niczym mój sprzęt i nawet nie wiedziałem jak mocno do przodu wyrwała technologia komputerowa:D

Klaus podał bardzo fajną płytkę, jak cena Ci odpowiada to na pewno warto. btw mój htpc ma 2GB ramu i z nawiązką wystarcza do 64bit systemu.

Klaus podał fajną płytkę i mądrze zmalazł ram, który jest tańszy i rekompensuje wyższą cenę płyty:D

 

Biorę na pewno te 3 komponenty no i pozostaje mi ta buda, którą dałem w linku, aczkolwiek zastanawiam się czy nie włożyć do starej wyklejonej matami Be Quiet, ale w sumie nowy środek to i na budę zasługuje nową:D

 

Zasilacz biore taki jak Ty masz w opisie Chemik http://allegro.pl/fortron-350-w-fsp350-60hhn-85-wroclaw-i2521437156.html czy dla cichofila obejdzie się bez swapu, czy raczej nie?

Zastanawiam się też czy boxowy radiator od procka może zostqać z wymienionym na cichszy chodzący na 5v wiatrakiem innej firmy?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw, którym dysponuję to to co w sygnie. Chciałbym niewielkim kosztem zmienić na coś zdecydowanie mniejszego - ITX. Kupca na płytę i budę już mam. Pozbyć się muszę jeszcze Spartana i chyba starczy. Pozostaje wybór czegoś w zamian.

Co polecacie do 500-600 zł (buda, mobo, chłodzenie na i5) - zależy mi na ciszy i schludnym wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zachować zasilacz i kartę?

PC-Q07B ~200 zł

Samuel 17 ~170 zł

Slip Stream Slim ~37 zł

B75M-ITX ~280 zł

ASRocka chwilowo nie ma, ale może napisałbyś do jakiegoś sklepu kiedy będzie np. do X-kom, bo tam był tanio. Całość powinna się zamknąć w okolicy 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. W sumie na wakacjach jestem i nie zaprzątam sobie tym głowy, ale chwila wolnego czasu i nudy, więc napisać zawsze można :)

 

Planuję zbudować nie HTPC jak temat tutaj mówi, ale mały komputerek - a jako, że te dwa typy się w wielu miejscach łączą, piszę tutaj.

 

Napiszę to, co wcześniej ustaliłem. Obecnie mam Core 3000, CX430V2, 4GB RAM, HDD 1TB (dojdzie kiedyś SSD), DVD, HD6850 (od Gigabyte). CPU i MOBO i chłodzenie już wyprzedałem, więc AMD jest już przeszłością.

 

Będę brał Lian Li PC-Q07B, do tego B75 w ITX od AsRocka. Nie wiem jak to będzie z CPU - albo G540 (lub coś nieco mocniejszego, zależy co i jak) albo i3-2xxx. Skłaniałbym się raczej ku temu pierwszemu, bo wiadomo - mocy zawsze więcej, ale mojego Athlona II X3 nie katowałem za często, więc mocniejszy i3 też by się marnował - ale jak mi się coś odwidzi, lepiej mieć zapas mocy.

 

Problem jest z GPU - mój HD6850 jest na dwa sloty, a w LL jest tylko jeden śledź.Cięcie obudowy odpada bo nie mam nawet czym, a oszpecić obudowy byle czym nie mam zamiaru. PSU będzie zmienione w przyszłości na coś slabszego i cichszego (bo po co mi taka zasiłka do oszczędnego w miarę jako-tako sprzętu), ale zobaczę jak się sprawuje CX430 najpierw.

 

Jestem napalony na ten mały komputerek, ale najpierw zbuduję papierowy/kartonowy model obudowy w skali 1:1 aby zobaczyć, ile miejsca zajmie na biurku. Za dużo tego miejsca nie mam, dlatego jeśli się okaże za duże (niestety, suche dane o wymiarach na papierku nijak do mnie nie przemawiają, muszę postawić na biurku bryłę tej wielkości i wtedy się okaże), to cały plan pójdzie w kąt i zostanę przy Core 3000, tylko wezmę G530 + H61 w ATX (albo P67 PRO3 B3, ale się tym nie głowię na razie). Jeśli wymiary mi się spodobają i przypasują - będę brał, wierzę, że tak będzie dlatego chcę mieć już plan co robić gotowy, bo do końca sierpnia chciałbym już tego używać, a wiadomo - zanim części poprzychodzą, jakieś ewentualne problemy (mam nadzieję, że takich nie będzie) też minie czasu trochę.

 

I teraz pytanie - co robić? Alternatywy dla tej obudowy w tych (lub podobnych rozmiarach) nie widzę - szerzej trochę mogło by być, ale długość się nie może zmienić, bo ten wymiar jest najważniejszy - wysokość i szerokość na drugim miejscu. Do tego dochodzi naprawdę atrakcyjna cena Q07B. Cięcie jak pisałem odpada bo nie mam czym, dlatego zostaje wymiana karty - co jednoslotowego do internetu i filmów w HD i naprawdę okazyjnego grania? Miły by był pasyw, ale jak nie to nie - S1 mógłbym wpakować, jeden slot i ciche chłodzenie możliwie to w sumie wymagania, nic więcej nie wymagam. No i żeby nie ciągnął prądu, że obok mała elektrownia by się przydała. GT 550 Ti nie zachęca w żaden sposób, HD6770 drogi w porównaniu z HD6850, HD7770 też drogi i za mocny dla mnie, HD6670 - w sumie mój faworyt. Ale może ktoś coś lepszego zna, wyszła seria HD7xxx, GT6xx, więc nie wszystko wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym APU i cały czas to krąży - tylko nie wiem jak sobie takie APU poradzi za rok czy dwa - dłużej raczej nie zamierzam tego trzymać. i3-2xxx (bo na IB za dużo czekania) + B75 by chyba najlepiej się sprawdził, tylko znowu nie ma w sklepach mojego upatrzonego B75M-ITX.

 

Tak więc - jaka płyta ITX do 300zł najlepiej z SATA III pod przyszłe SSD i USB 3.0 (nie musi być wyjście na zewnątrz, bo jak widzę do Q07B nie ma żadnych "upgrade kit USB 3.0", więc... ;)

 

OK, a jak wypada wydajnościowo APU (nie wiem jakie, do 450zł max) w porównaniu z i3? I która integra lepsza - ta z i3 czy ta z APU. Siedzę na mobilnym, dlatego sam sobie za wiele nie poszukam, bo transfer z ledwością pozwala na przeglądanie tego forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Już zaczynam odkładać kasę na sprzęty, które mi poleciliście, ale przypadkiem natknąłem się na hybrydy, których zaletą jest to, że są niemalże bezgłośne

Co sądzicie o takim rozwiąazniu

np:

 

http://www.morele.ne...0n-usb3-375030/

 

http://www.morele.ne...-e350m1-364399/

 

cenowo wychodzi tak samo ok 500zł jeśli dokupić pamięci

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik zestawu Atom+ION odradzam E-350. Oglądanie BR wymaga Windowsa (pod linuksa brakuje odpowiednich bibliotek, więc XBMC standalone odpada), więc żeby to się nie ruszało wszystko jak wóz z węglem lepiej zainwestować w Celerona G530 albo coś w tym stylu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie - co brać?

 

Lian Li PC-Q07B

jakiś zasilacz (jeszcze nie wiem dokładnie co, na start CX430 ale wymienię na coś słabszego)

WD Caviar Green 1TB

GeIL Value DDR3 1333MHz 4GB (jak bym brał APU to wykręcę do 1600MHz a potem bym wymienił gdyby było trzeba, to nie problem)

DVD

 

I teraz to, nad czym się zastanawiam

A8-3870K

A75M-ITX (lub alternatywa od Gigabyte)

SSD

i w przyszłości jakaś grafika

czy też

i3-21xx

jakaś płyta (kompletnie nie wiem co z USB 3.0 i SATA III do 300zł)

i za miesiąc-dwa max GPU, SSD bym odstawił na razie

 

A8 i i3 stoją z tego co widzę na w miarę równym poziomie pod względem CPU, i3 trochę mocniejszy. Dotychczas miałem Athlona II X3 460 i było dobrze, przez 8 miesięcy przypadków kiedy mi mocy brakowało mogę policzyć na palcach jednej ręki.

FM1 nie ma mocniejszych procków, a na LGA1155 jak coś mogę wrzucić i5/i7.

 

Myślałem jeszcze o i3 540 (albo o i5, zależy co bym wyrwał na allegro) + H55N-USB3 (ale tej płytki nigdzie nie ma) + GPU (albo SSD) oraz G540 + jakieś MOBO + HD7750 i potem wymiana na i5. Byłem przekonany do tej ostatniej opcji ale martwię się, że i5 to będzie za mocny proc dla mnie i może się zmarnować. Wymieniać Gxxx na i3 widzę jako średnio opłacalny zabieg, i3 na i5 już jako coś, co przyniesie zauważalnie duże korzyści.

 

Co począć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:

 

- Asrock H61M-ITX

- Intel Celeron G530 (w biosie ustawione min. obroty wentylatora = ledwo słyszalny)

- 2GB Goodram

 

Sprzęt do HTPC aż nadto. Podłączony pod słabej jakości/mało wydajny zasilacz pobieram średnio ~40W. Myślę, że na lepszym zasilaczu z sprawnością >90% (sprawdzę bo taki zsilacz juz w drodze do mnie) brałby około ~30W.

Co do platformy to czytałem, że jeśli chodiz o prądozerność to Intel najlepszy.

 

Pod samo HTPC branie i3/i5 to strata pieniędzy.

 

Ogólnie mówiąc, wszystko zależy od tego co jest twoim priorytetem w takim zestawie.

Edytowane przez usher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...