Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Oj wpadłem na szalonego plana. Po co pozbywać się dotychczasowy bebechów z PC: A.P5G41T, e5300, 2x2 ddr3 jak mogę to przerzucić do 'media center' i na tym jechać audio do 'wierzy' i ... no tak czy stare gry pójdą na tej integrze z płyty?!

A w PC ładuję nowe graty bo potrzebuję stacje robo do grafiki.

Jest myśl, pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak ma się wydajność takiego e5300 do celerona np g540. Bo jeśli celeron nie jest gorszy to jednak bym wszystko sprzedał i poszedł w nowszy sprzęt. Masz usb3 i możliwość włożenia procesorów o mniejszym poborze mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx wszystko się zgadza też wcześniej chciałem itxa na1155 do tego celeronka albo i 2100t, i puścić to w miare pasywnie. No ale jednostka główna ważniejsza. Htcp do zabawy a więc jak wyjdzie tak wyjdzie.

Nie wiem tylko co to za x4500 od intela - czy to coś podobnego do hd2000/3000? Na tych ostatnich puściłbym jakoś starego Collina,NFS albo Iła2.

W każdym razie ja swoje audio będę miał, gorzej młody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak ma się wydajność takiego e5300 do celerona np g540. Bo jeśli celeron nie jest gorszy to jednak bym wszystko sprzedał i poszedł w nowszy sprzęt. Masz usb3 i możliwość włożenia procesorów o mniejszym poborze mocy

 

G530 jest zdaje się na poziomie C2D E8400.

 

Swoją drogą, postanowiłem nieco zmodernizować swoje HTPC, padło na: Asrock B75 Pro3-M, Celeron G550 (tańszy od G540 :lol:), 4 GB RAM Goodrama. Obudowa to Fic Spectra kupiona od forumowego kolegi Pix3l. Poszukuję jeszcze dysku, a konkretnie jakiegoś taniego SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5570 też jest fatalny do gier...generalnie nie ma budżetowych kart do gier. Są albo budżetowe albo do grania.

 

No OK,OK

A ten http://www.ceneo.pl/17651398? Ciekaw jestem ile ma szerokości, jak nie dużo więcej niż 5 cm to w pionie by wszedł. Duże karty to już poziomo i obok płyty po przedłużce pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w chacie na stanie:

AsRocka A790GXH (ATX) z integrą HD4200 oraz kilka proców - Athlona II X3 435 oraz Athlona II X2 250

oraz

Asus M2N-VM-DVI z GF 6100 i Athlonem x2 w 90nm.

 

Chodzi mi po głowie pomysł budowy HTPC z tych bebechów. Niestety Athlony II to procki których nie moge sprzedać - są z pourywanymi nóżkami - dorobiłem je i śmigają stabilnie.

 

Czy możecie polecić jakąś tanią obudowę pod takie sprzęty mieszczącą płytkę w pełnym ATX?

 

Czy może rozsądniej pakować ta starszą płytkę z bardziej grzejącym się procem?

 

Zależy mi na tym, by zestaw był cichy, więc planuję łapać najtańszego SSD na allegro.

Czy postawienie takiego systemu na pendrive wogóle miałoby sens?

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ty masz w zwykłej obudowie a on pyta coś htpc.

Może http://www.ceneo.pl/13629131s

No OK,OK

A ten http://www.ceneo.pl/17651398? Ciekaw jestem ile ma szerokości, jak nie dużo więcej niż 5 cm to w pionie by wszedł. Duże karty to już poziomo i obok płyty po przedłużce pci.

 

Ten duzo lepiej.

 

 

A tak btw coś niezwykłego wpadło mi w oko http://www.nmediapc.com/htpc8000.htm

Dołączona grafika

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ty masz w zwykłej obudowie a on pyta coś htpc.

Ta obudowa może być ustawiona zarówno jako tower jak i jako desktop. Ja mam ją poziomo. Może nie jest szałowa, ale salonu mi nie szpeci. Jest tania i mieści się w niej pełny ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakąś tanią obudowę pod takie sprzęty mieszczącą płytkę w pełnym ATX?

 

Czy może rozsądniej pakować ta starszą płytkę z bardziej grzejącym się procem?

 

Zależy mi na tym, by zestaw był cichy, więc planuję łapać najtańszego SSD na allegro.

Czy postawienie takiego systemu na pendrive wogóle miałoby sens?

 

Jeżeli zestaw ma chodzić 24/7, to raczej bym sobie darował, jeżeli ma być włączany na kilka godzin dziennie, to do przeżycia. IMHO możesz też przekalkulować, ile dostałbyś za obie płytki i ile musiałbyś dać za coś przyzwoitego w standardzie mATX. Obudów HTPC full ATX ze świecą szukać, poza tym naprawdę chciałbyś takiego klocka w salonie?

 

Co do pendrive - jakiś mini linux da radę, windows będzie ładował się wieki. Już lepiej na allegro jakiś kontroler pozwalający na pracę dwóch kart CF w RAID0/1 - na allegro od kilkunastu złotych. Ale przyzwoity SSD 64GB za lekko ponad 200zł kupisz.

 

Co do obudowy, oprócz podawanych wcześniej tania, mieszcząca ATX i mogąca leżeć jest i-box magic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa z tymi obudowami. Chcę wrzucić kompa we wnękę pod szafką na TV, która ma wysokość ok. 15-16cm - większość bud wejdzie na styk. Chyba póki co całość włożę w zwykłą obudowę i jakoś ją skryję - boję się że komp we wnęce będzie się gotował.

 

Po odłożeniu gotówki, jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi, zakupię jakąś fajną budę pod ATX z pilotem oraz picoPSU.

 

Narazie zainwestuję w SSD i zobaczę jak to śmiga. Upatrzyłem OCZ Vertex 2 128 GB za 290 pln - muszę wybadać czy to dobra oferta w tej cenie, czy też warto dołożyć do czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dr.elich - co do SSD odpisałem ci w temacie, zajrzyj też na pierwszą jego strone. Wybór duży i wszystko co warto kupić.

 

Obudów HTPC full ATX ze świecą szukać...

Jest ich calkiem sporo tylko kwestia ceny bo to większość wyższa półka typu LianLi czy Silverston.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ powoli potrzebuje:

- więcej niż 4 złącza SATA (idealnie 6)

- przynajmniej jedno SATA 3, bo przymierzam się do SSD.

 

zastanawiam się nad wymianą gratów na:

- mobo intel dh61beb3 - płytka w tej cenie wydaje mi się zajefajna, szkoda tylko, że nie ma hdmi, bo przez przejściówkę nie mogę wsunąć budy w głąb szafki...

- celeron G540

i korzystaniu z GPU procesora

 

Sprawdzi się to? Czy da się lepiej w tej kasie? Patrzeć w kierunku APU? Bo ze wstępnego rozeznania (a nie jestem na czasie) to chyba najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o SSD to zupełnie nie kieruj sie tu obecnością Sata 6Gb bo na Sata II będzie sobie świetnie radził. A jeśli już podłączać to tylko pod natywne złącze Intela, żadne kontrolery dodatkowe typu JMicron itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardziej chodzi mi o 6xSATA, wydajność intel HD w CPU i ogólnie jakość sterowników intela do zastosowań w HTPC (overscan, dostępne refresh rate dla poszczególnych rozdzielczości etc) - po prostu nigdy nie miałem tego w ręku w zastosowaniu do HTPC. SATA 3 tej płytce można potraktować jako miły gratis, podobnie jak USB 3.

 

UPDATE - przypomniało mi się, że przecież mam służbowego lapsa z i7 w pracy - przytaskam do domu i sprawdzę na TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ powoli potrzebuje:

- więcej niż 4 złącza SATA (idealnie 6)

- przynajmniej jedno SATA 3, bo przymierzam się do SSD.

 

zastanawiam się nad wymianą gratów na:

- mobo intel dh61beb3 - płytka w tej cenie wydaje mi się zajefajna, szkoda tylko, że nie ma hdmi, bo przez przejściówkę nie mogę wsunąć budy w głąb szafki...

- celeron G540

i korzystaniu z GPU procesora

 

Sprawdzi się to? Czy da się lepiej w tej kasie? Patrzeć w kierunku APU? Bo ze wstępnego rozeznania (a nie jestem na czasie) to chyba najlepszy wybór.

 

Asrock B75 Pro3-M (zwykłe B75-M chyba też, ale to raptem 10zł taniej). 6x SATA (w tym jedno SATA3), do tego 2x SATA3 z Asmedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock B75 Pro3-M (zwykłe B75-M chyba też, ale to raptem 10zł taniej). 6x SATA (w tym jedno SATA3), do tego 2x SATA3 z Asmedii.

 

O, całkiem fajna płytka jak za tą kasę, niemniej jednak prawie 2x droższa od tego intela. Prawie na pewno nie wykorzystam nigdy wszystkich SATA (a przynajmniej tak mi się wydaje), B75 chyba też, bo raczej będzie na niej siedział Sandy Bridge do końca. Z drugiej strony doświadczenia z płytami intela mam raczej kiepskie...

Tyle, że ideą była wymiana sprzętu za kasę ze sprzedaży tego, co siedzi w środku + co wala mi się po szufladach, a tutaj pewnie trochę musiałbym dorzucić. Przekonaj mnie, że warto - cierpię ostatnio na chroniczne niezdecydowanie.

 

http://pl.asus.com/M...M2Plus/M3N78VM/

 

Czy taka płytka wystarczy do kompa HTPC? TZN czy integra odtworzy wszelakie materiały FHD?

 

Tak, przy dekodowaniu H.264 nawet na starych antkach x2 90nm CPU powinno być średnio poniżej 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset do tego właśnie był projektowany, http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_8-series_chipsets

Sterowniki są http://www.nvidia.pl/object/nforce-vista-win7-64bit-15.56-driver-pl.html pamiętaj tylko, że to tak na prawdę jeszcze starszy chipset 730a tylko zrobili odgrzewanie kotleta i przemianowali na 8200.

 

Raczej nie powinno być problemu, chyba że ktoś miał jakieś negatywne doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę mam obawy. Ale jeśli nie sprawdzę nie przekonam się. Skoro ma DX10 to i DXVA powinno działac. Będzie to współpracowało pewnie z Athlonem II X2 255 po undervoltingu, pewnie na standardowych taktach. Mam jeszcze możliwość włożenia tam Athlona II X3 lub Phenoma II X3 ale to się będzie za bardzo grzało.

 

Ostatecznie postanowiłem więc zdecydować się na:

Athlon II X2 255

Asus M3N78VM

Obudowa: http://allegro.pl/nowa-obudowa-desktop-multimedia-pilot-fvat-gw-i2688773729.html

Dysk - tu mam problem: Jakaś tania i cicha talerzówka 2,5 cala lub tanie SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa wygląda całkiem ciekawie, tylko co z chłodzeniem? Bo przy tej wysokości wejdą tylko pierdziawki a la box intela do celeronów, a fakt, że bezpośrednio nad CPU obudowa nie ma żadnej kratki ani innych szczelin każe przypuszczać, że wentylator będzie mielił w kółko to samo gorące powietrze. Miałem obudowę BTX low profile z całkiem niezłym chłodzeniem (dukt na przodzie obudowy do sporego radiatora) + E7300 a i tak skończyło się wyrzynaniem otworu 80mm i wlutowywaniem grilla, tyle że miałem pasywne GF8400 (które się ugotowało)

 

Szacun za to dla tego pilota - kupiłem takiego ze 4 lata temu na próbę przy pierwszym HTPC z myślą, że pewnie się rozwali, a to działa do dzisiaj - trochę tylko lakier się starł na krawędziach. Dużo klawiszy, co w połączeniu z event ghostem + XBMC sprawia, że nie mam najczęściej używanej funkcji, która nie miałaby swojego klawisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam sprzedający ma w ofercie te obudowy z coolerem (już ją kupiłem) trzeba dorzucić 10zł ale imo warto! Dołączony cooler jest duży i ciężki (od boxowego intela wysokiego jest 0,2kg cięższy - ważyłem) poza tym mocowanie jest na śrubach, a nie plastikowych kołkach. To prawda, obudowa nie ma otworów wentylacyjnych w pobliżu cpu (są też otwory z boku/tył obudowy czego na zdj nie widać) ale tym będę martwił się później (jeśli będzie głośno).

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...