Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chciałbym kupić lub złożyć jakieś małe coś co mogę podłączyć po hdmi do tv oraz będzie służyło do kilku innych rzeczy.

Sprzęt musiałby spełniać 2 wymagania funkcjonalne:

Możliwość odpalenia xbmc

oraz chcę postawić na nim repozytoria(svn, git), magazyn na filmy, serwer aplikacji(jboss), jakaś baza np mysql, postgresql.

Na pewno musi być ciche i nie zwiększyć znacznie rachunków za energię.

 

Poniższych rzeczy nie potrzebuję, ale jak będą nie będę narzekał:

3d, dvd, blueray.

 

Plusem byłaby możliwość dualbot linux/android.

 

Nie wiem czy iść w jakieś rozwiązanie out of the box, czy coś złożyć. W tym drugim wypadku musiałbym liczyć na Waszą pomoc Dołączona grafika

Chyba bardziej skłaniałbym się ku x86, ale to dlatego, że nie wiem czy na tych arm'ach(donglach, minipc) można w ogóle o czymś takim myśleć?

Dysk już mam http://proline.pl/?p=WD+WD1002FAEX tyle, że 3,5'' się raczej nie nada?

 

Budżet jak zwykle czym taniej tym lepiej ~1000-1500

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo intel s1155 - reszte bierzesz co ci potrzebne/pasuje.

Najtańsza sklepowa budka z zasilaczem to chyba http://www.morele.net/obudowa-tacens-ixion-itx-sfx-300w-czarna-325374/

na allegro jednak możesz wyrwać taniej - ciekawsze konstrukcje z miejscem na mATX.

 

a dalej to już na co ci starczy, chociaż sądze że nic ponad Pentiuma G2010/G2020 czy nawet celerona G1610 nie ma sensu pchać - zależy jak duże obciążenie przewidujesz dla mysql i jboss - aczkolwiek jeżeli planujesz bawić się w jakieś dualbooty z androidem to sądze że niewielkie :> (zawsze se go możesz na wirtualnej maszynie odpalić)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś chłodzenia o wysokości do 80mm (obudowa ma 88mm). Są jakieś testy nisko porfilowych? Potrzebne wydajne do podkręcania i5Dołączona grafika

Edytowane przez tosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przymnierzam sie do stworzenia HTPC i mam do was pytanie czy taka płyta uciągnie filmy Blue Ray wysokiej rozdzielczosci ??

 

-

ASUS E35M1-M PRO E-350 HDMI HD6310 AM3+ DDR3

do tego mam 4 gb kingsotny ddr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat Asrocka na E350 i powiem Ci ze jedne FullHD plyna a z innymi sa problemy...

Kwestia pewnie kodekow w XMBC, ale jakis czas temu dalem soebie spokoj, bo poprostu nie mam czasu na filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodanie karty graficznej pomoże w rozwiazaniu płynnego odtwarzania ?

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4

 

Gigabyte GA-H61M-S2PV + Intel Dual-Core G2020 BOX może ten zestaw będzie lepszy od poprzedniego ???

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up mialem plyte na tym chipsecie i celerona 530 i żaden full hd się nie ścinał nawet jak wymusilem taktowanie na 1.6Ghz nawet obrazy bl po 45 gigant hulały ;D

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego chłodzenia to mogę polecić Thermalright AXP-100 dla płyt, w których od razu pod podstawką procesora jest port PCIe (np. Asrock Z77E-ITX, Zotac i inne). Da sie wtedy bez problemu wsadzić kartę graficzną.

Dołączona grafika

Mieszczą się pamięci z radiatorami (bez grzebieni). Do 65°C w stresie z upałem za oknem na 3570K.

Edytowane przez tosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :-)

Stałem się posiadaczem płyty ASUS E35M1-M E-350  która spełnia moje oczekiwania :-) mam teraz pytanie odnośnie zasilacza tzn jaki polecacie chciałbym aby był bardzo cichy całość będzie zamknięta w  ATX Obudowa NOX Media HD dlatego że bardzo ładnie będzie komponować się z reszta sprzętu audio :-)

config:

ASUS E35M1-M E-350, pamięci ram Kingston HyperX 2x2GB+ chłodzenie na pamięci, dysk twardy Seagate 250gb (planuje dokupić jakiś dysk SSD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Dołączona grafika

Stałem się posiadaczem płyty ASUS E35M1-M E-350  która spełnia moje oczekiwania Dołączona grafika mam teraz pytanie odnośnie zasilacza tzn jaki polecacie chciałbym aby był bardzo cichy całość będzie zamknięta w  ATX Obudowa NOX Media HD dlatego że bardzo ładnie będzie komponować się z reszta sprzętu audio Dołączona grafika

config:

ASUS E35M1-M E-350, pamięci ram Kingston HyperX 2x2GB+ chłodzenie na pamięci, dysk twardy Seagate 250gb (planuje dokupić jakiś dysk SSD)

Gratulacje, ja sprzedałem swojego ITX'a 2 miesiące temu i zaczynam żałować. Miałem:

i3-3225, 2x8GB Cucial 1,35v, Asrock B75M-ITX, Antec ISK 110, Samsung 830 256GB, Noctua NH-L9i.

Jedyne czego brakowało to napęd wew., ale na USB można podpiąć. Z taką konfiguracją mogłem pograć w FIFA 13 na niskich/średnich detalach w 1366x768. Komputer cichutki i niewidoczny, bo schowany na uchwycie za ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie - czy do jednostki opartej na Phenom II X4 (komputer rodziców) mającej za zadanie służyć jako desktop i czasami pełnić funkcje HTPC jest sens wybierać chipset z możliwością dekodowania HD?

 

Innymi słowy czy wystarczy 760G z Radeonem 3000 czy też trzeba myśleć o 880G? Cena - 150 vs 250 PLN. Mam też na stanie GF8400, ale wydaje mi się rozsądniejszym pozostanie przy iGPU.

 

Wymiana Phenoma niestety nie wchodzi rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma raczej sensu - sam CPU sobie to zdekoduje - i tak weźmie w cholere prądu Dołączona grafika nie jest to sprzet do HTPC ^^

 

za te ~300zł to idzie cały HTPC złożyć, więc nie inwestował by raczej ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał małej klawiaturki do HTPC, to polecam się wybrać do sklepu Neonetu (nie mają jej na www). Przypadkiem natknąłem się tam na taką klawiaturę:

http://www.arkas.pl/aktualnosci/cd-action-recenzja-klawiatury-bezprzewodowej-xenic-sk-027-ag

http://www.arkas.pl/sklep/akcesoria-rtv/klawiatury-bezprzewodowe/klawiatura-bezprzewodowa-2-4-ghz-z-touchpadem/

Krótkie testy na kompie w sklepie, chodzi całkiem przyzwoicie - może brakować fizycznych przycisków myszki, ale zakupiłem, bo cena jest IMHO całkiem niezła. Nawet obsługa była zdziwiona, że te klawiaturki nagle są w takiej cenie (nie wiem, czy to chwilowa promocja). Zapłaciłem za nią całe 39,99zł Dołączona grafika....

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję o złożeniu kompa - najpoważniejszym ograniczeniem (obok, rzecz jasna, budżetu - chciałbym zmieścić się w 3000 - łącznie z OS) jest miejsce na obudowę - max. ok. 40 cm szerokości i ok. 25 wysokości.
Komp będzie służyć również do grania, więc za wszystkie propozycje typu "kup se lapka" z góry dziękuję. Za to nie będę bawić się w OC, więc za procki z literką K i płyty Z77/Z78 też dziękuję.

W związku z powyższym wytypowałem obudowę Fractal Design 304 Node http://www.fractal-design.com/?view=product&prod=94. Alternatywa - jakiś Silverstone, jestem otwarty na inne propozycje, chociaż i Lian Li (cena), i CM (design) odpadły w przedbiegach.

Skoro mała buda, to i płyta mini-itx - tutaj moim faworytem jest MSI B75IA-E33.
Karta graficzna - na początek zintegrowana, docelowo prawdopodobnie MSI 650ti boost twinfrozr (lub 660, jeśli za 2-3 miesiące cena odpowiednio spadnie) - pochlebne opinie na temat wydajności chłodzenia i cichej pracę wiatraków zrobiły swoje :)

Potrzebuję porady co do zasilacza...:
- do 500W (chociaż i 450 powinno wystarczyć),
- modularny, prawdopodobnie krótszy niż 16 cm - mile widziane opinie posiadczy tej obudowy FD,
- cichy.

...i procesora:
- intel
- tak, aby nie ograniczał przyszłej karty graficznej - czy i3 wystarczy?
- siłą rzeczy 1155 (chyba, że zaproponujecie alternatywną płytę główną mini ITX na 1150)

Wydaje mi się, że znam większość wad takiego zestawu, więc decyzja właściwie zapadła (za kilka dni zamawiam obudowę i płytę, a do listopada resztę komponentów). Niemniej, jeśli wiecie coś, czego ja jeszcze nie wiem, to z chęcią poznam Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta którą wybrałeś ma gniazdo procesora blisko slotu pci-e. Skutkuje to dużym ograniczeniem jeśli chodzi o dobór chłodzenia cpu.

Znacznie lepiej wypada http://proline.pl/?p=ASUS+H81I-PLUS Ceny cpu są porównywalne. Takie i5 http://proline.pl/?p=CORE+I5-4440 też wydaje się mieć sensowną cenę. Nie przeliczałem budżetu i nie wiem czy się i5 zmieści.

 

Co do wymiarów obudowy, zmierz też miejsce na głębokość. O tym wymiarze się często zapomina. Pamiętaj, że za obudową dodatkowe miejsce dochodzi na wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępniacie ze swojego HTPC coś na urządzenia na Android (tablet, telefon)? Ja mam włączone udostępnianie + włączone konto gościa bez którego na Androidzie nie chce działać dostęp.

Niestety to jest strasznie upierdliwe i prawie codziennie jest problem z dostępem. Muszę ponownie uruchamiać oba urządzenia, czasem tablet to dwa trzy razy zanim zaskoczy.

Inaczej widzi htpc (IP w sieci) ale podaje komunikat że "logowanie nie powiodło sie". Nie mam hasła na żadnym koncie. Jest to mega irytujące oczywiście jak chce sie coś pooglądać "do poduszki"...

 

Może macie jakieś lepsze rozwiązania?

 

ps. na tablecie używam ES Eksplorator

 

edit

HTPC ma rezerwację IP na routerze więc jest zawsze takie samo

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...