Skocz do zawartości
DarthMirek

Telewizor Lcd Zamiast Monitora?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam okazję odkupić od znajomego telewizor KDL-32V4500 w dobrej cenie. Czy są jakieś przeciwskazania dla których nie powinno się używać telewizora lcd zamiast normalnego monitora? Obecnie korzystam z samsunga 173p+. Przeznaczenie: montaż wideo, czasem gry.

 

Edit: pomyliłem modele, to będzie: KDL-32W4000

Edytowane przez Vegret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalo sie piecioro Piolakow i kazdy prawi swoje madrosci :) jak to bywa w naszej tradycji

nie koniecznie prawdziwe czy sluszne :)

 

Moze podalem zly przyklad ;)

ale........

 

 

Vegret

 

Najlepiej to sobie przetestuj ten TV

Sony UK podaje ze ten TV ma rozdzialke 1920x1080 !! !! !!

wiec Panowie Doradcy ....... co wy na to ?

 

http://www.sony.co.uk/view/ShowProduct.act...=TechnicalSpecs

 

 

Moja rada , przetestuj moze ci zapasi

lookanie z odlegolsci 150-170cm moze byc w sam raz.

Reasumujac , na TV nawet dobrym LCD Full HD

czcionka nigdy nie bedzie tak perfekcyjnie odwzorowana jak na monitorze PC .

Spokojnie mozna bedzie ja czytac bez bolu glowy i pewniakiem mozna bedzie przywyknac

do takiego stanu rzeczy , ale wiecej niz 2 godziny dziennie takiego czytania

moze poprostu byc nie zdrowe dla oczu .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed edycją był 720p..., zresztą nadal jest widoczna pierwsza wersja posta...

ja tam widze editke zanim ty odpisales. poprawil posta tak sobie, ale wiadomo ocb ;]

 

ja mam tv 720p i do filmow czy ogladania fotek jak znalazl. nie "pracowalem" na tym dluzej jak ulozenie sol.exe.

obraz nie jest tak wyrazny jak na monitorze i praca na dluzsza mete moze byc i pewnie bedzie meczaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam u góry bajdurzył, że na tv lcd są probelmy z ostrością obrazu przy podłączeniu z pc. U mnie na LG 5000 52" full hd przy podłączeniu z xps'em via HDMI obraz jest idealny, a ostrość identyczna z 22" panoramą przy desktopie albo z obrazem na panelach laptopów. Sugerowałbym nie generalizować na przyszłość tylko dlatego, że ktoś ma kiepski sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam widze editke zanim ty odpisales. poprawil posta tak sobie, ale wiadomo ocb ;]

Oczywiscie nie wpadłes na to ze mogłem wejsc w temat przed edycją i dopiero po chwili odpisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 37" HD-Ready i niestety ze względu na wielkość ekranu praca nawet z 3 metrów jest niewygodna. Przypominam że telewizory HD-Ready mają rozdzielczość natywną 1366x768 i dlatego też może być problem z ostrością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak

 

Odpusc sobie popisy

Nie ma bata TV to TV

Monitor zawsze wyswietli ostrzejszy obraz ,nawet na twoim hiper LG 52" nie bedzie tak ostro jak na

Monitorze za 800zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak

 

Odpusc sobie popisy

Nie ma bata TV to TV

Monitor zawsze wyswietli ostrzejszy obraz ,nawet na twoim hiper LG 52" nie bedzie tak ostro jak na

Monitorze za 800zl

O czym piszesz? Masz, widziałeś, choćby w sklepie przez szybkę? Nie, to nie pociskaj bzdur. Piszę to co widzę, jaki miałbym cel w "zaklinaniu rzeczywistości"? Gdyby na tym lg obraz mnie nie zadowalał w 100% to kupiłbym coś innego droższego/tańszego innej marki, nie mam klapek na oczach, a zakupy poprzedzam gruntownym zgłębieniem danej dziedziny, czego o tobie nigdy nie można było napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak

 

Ty snisz/bujasz w swoim swiecie ,pelnym wypasionych zabawek

 

Porownujac obraz ( szczegolnie drobne detale jak czcionka )

nawet dobrej klasy sprzet FullHD nie dostarczy tak czytelnej czcionki jak monitor 22" za nieco powyzej 300£

Co do TV i znajomosci sprzetu to zanim kupilem swojego Sharpa LC32RD2 ( no niestety tylko HD Ready za to z gornej piolki )

siedzialem na forum HDTV.pl przez ponad 2 miesiace i zbieralem informacje od najlepszych z dziedziny HDTV

wiec czlowieku nie zarzucaj mi braku wiedzy w temacie .

 

Powtorze jak bys nie zakumal co chce przekazac

Dobry Monitor LCD bedzie zawsze lepszy w odwzorowaniu drobnych detali ( np czcionka ) niz dobry LCD TV FullHD

 

heh

to tyle odemnie

powodzenia w kompletowaniu wiedzy i reszty klockow HDReady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze jak bys nie zakumal co chce przekazac

Dobry Monitor LCD bedzie zawsze lepszy w odwzorowaniu drobnych detali ( np czcionka ) niz dobry LCD TV FullHD

Ale dlaczego tak jest? Moze jakies sensowne argumenty? Bo z tego co mi wiadomo to TV LCD i monitor to zadna roznica w kwestii produkcji i zastosowanych technologii, wiadomo, mamy rozne rozdzielczosci, rozne wejscia/wyjscia ale nadal to LCD, wiec skad niby roznica? Sugerujesz, ze tanszy monitor jest z superhiper materialow a drozsze TV z gorszych i dlatego nie ma tej ostrosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry Monitor LCD bedzie zawsze lepszy w odwzorowaniu drobnych detali ( np czcionka ) niz dobry LCD TV FullHD

Możliwe, ale dlaczego ?

Zamierzam kupić sprzęt podobny do Twego (LC32x20E) i z tego co wyczytałem w necie użytkownicy są zadowoleni z jakości wyświetlanego obrazu przez HDMI, a dzięki opcji DotbyDoT obraz wyświetlany jest pixel w pixel. Więc dlaczego ta gorsza jakość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

nic nie wskurasz... obraz bedzie gorsz ja miałem okazję też testować zarówno HD Ready jak i Full HD podł do kompa i była to tragedia dla mnie wielka fajna powierzcnia tylko jest pozorna przy tak niskiej rozdziałce w HD ready wygląda to jakbyś miał w kompie na CRT 800x600 nie da sie tego uzywać bo wszystko jest wielkie ikony sidebar okna wszystko...stęd ta kanciastość na Full HD jest co prawda lepiej ale rozdziałka też jest zbyt mała.. za to przez jeden dzień w pracy mogłem sie pobawić 32 calowym LCD do kompa o rozdziałce 2560x1600 no cóoż cena była ponad 12 000 zeta ale jakosć była tak wypasiona ze od razu rozmyśliłem się co do TV LCD i mojego kompa bo bajer jest mocno pozorny i po chwili bardziej denerwuje niż sie podoba... wydaje sie ze dla kogośkto pragnie tak duzej przestrzeni alternatywą jest dobrej klasy 26 cali który bez względu na firmę i model będzie baardzo drogi niestety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draak

 

Ty snisz/bujasz w swoim swiecie ,pelnym wypasionych zabawek

 

Porownujac obraz ( szczegolnie drobne detale jak czcionka )

nawet dobrej klasy sprzet FullHD nie dostarczy tak czytelnej czcionki jak monitor 22" za nieco powyzej 300£

Co do TV i znajomosci sprzetu to zanim kupilem swojego Sharpa LC32RD2 ( no niestety tylko HD Ready za to z gornej piolki )

siedzialem na forum HDTV.pl przez ponad 2 miesiace i zbieralem informacje od najlepszych z dziedziny HDTV

wiec czlowieku nie zarzucaj mi braku wiedzy w temacie .

 

Powtorze jak bys nie zakumal co chce przekazac

Dobry Monitor LCD bedzie zawsze lepszy w odwzorowaniu drobnych detali ( np czcionka ) niz dobry LCD TV FullHD

 

heh

to tyle odemnie

powodzenia w kompletowaniu wiedzy i reszty klockow HDReady

Ależ ty nie masz żadnej wiedzy, więc niczego nie zarzucam- stwierdzam fakt. To nie ty pisałeś, że hdmi jest gorsze od scart i stworzone tylko po to, by utrudniać życie piratom? :lol: n/c

 

Tak jak pisano wyżej- podaj konktetne argumenty dlaczego 52" za 8.000PLN mają mieć gorszy obraz, niż 22" za 800PLN (i widać taki z ciebie "światowiec" na tej emigracji, że już nawet ceny w coraz słabszych funtach podajesz. Czyżbyś nie znał kursu do ojczystej waluty? :rolleyes: ).

 

PS. Może ustosunkuj się do zdania kolegów, którzy i w tym temacie twierdzą, że po podłączniu laptopa pod 42" fullhd mają idealny obraz? Odnośnie bajkowego świata- jesteś kolejnym pacjentem, któremu mam pokazywać zdjęcia sprzętu z siga, by uwierzył, że i bez pracy na zmywaku w UK można się czegoś dorobić? :lol:

 

@Vegret- w poście 18. pisałeś zdaje się coś innego. Po twojej pyskówce szkoda w sumie ci cokolwiek doradzać jednak na zakończenie dodam, że w mojej firmie (i jest to raczej trend w korporacjach, gdzie dużą część pracy spędza się na open space'ach- wszyscy się mylą tylko mario2000 ma rację?) jest od niedawna w użytku kilka 46" full hd jako wyświetlacze pomocnicze- na żadnym nie ma problemów z prezentacją złożonych arkuszy w excelu. Wg mnie to wyłącznie kwestia ustawień, jakości vga i samego telewizora. Racjonalnych argumentów by miało być inaczej nie widzę.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vegret, jeśli to HD-Ready to ustawiasz 1366x768

Jeśli Full-HD to 1920x1080

Inne rozdzielczości niż natywne na LCD nie mają racji bytu, bo występuje interpolacja względem fizycznych pikseli matrycy i robi się kaszana jednym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu robic offtopa , Draak to jest gatunek sam w sobie , nie przecietny powyzej sredniej krajowej ;) .

 

Co do zastosowan TV FullHD jako monitora to chetnie bym poczytal jakies rzetelne testy ,

nie pyskowki od osoby majacej problemy z osobowoscia .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zastosowan TV FullHD jako monitora to chetnie bym poczytal jakies zetelne testy ,

nie pyskowki od osoby majacej problemy z osobowoscia .

Ale zostawmy psychologię, bo to nie to forum i skupmy się na faktach, ok ?

Kilka postów wcześniej twierdziłeś, iż "dobry Monitor LCD bedzie zawsze lepszy w odwzorowaniu drobnych detali niz dobry LCD TV FullHD", ale argumentów z Twej strony zabrakło. Na dodatek teraz piszesz, że przeczytałbyś rzetelne testy.

Coś te Twe "informacje" i "wiedza" nie są rzetelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sowet

 

Moja skromna wiedza na ten temat opiera sie na 2 testach

jeden na moim Sharpie LC32RD2 , ktory nalezy do b.dobrych w klasie HDready ,

gdzie przy natywnej rozdzialce 1366x768 czegos brakuje w odwzorowaniu czcionki .

 

Drugi "test" to zabawa na TV Full HD mojego brata Samsung LE37 reszty symbolu nie pamietam

gdzie czcionka byla ciut ladniejsza ale to nie bylo to co na sredniej klasy monitorze 22" .

 

Reszta informacji pochodzi z forum HDTV.PL na ktorym to mozna duzo poczytac na ten temat

 

Dodam ze z posrod kilkunastu osob z ktorymi dyskutowalem na w/w temat

Draak jest pierwszym ktory twierdzi to co twierdzi :)

 

Ja chetnie bym poczytal jakies testy , byc moze jest jakis cudowny LCD TV Full HD ktory moze robic za wypasiony Monitor .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc mario2000 to jedyną osobą, którą coś boli jesteś ty- ja tylko opisałem to co widzę u siebie w domu, a problemów ze wzrokiem nie mam. Wyluzuj, bo coś strasznie sfrustrowany gość z ciebie.

 

Wracając faktycznie do tematu- na podstawie czego, bo przecież na nie "żetelnych" testach opierasz swoją teorię (przypominam również o 2., w której twierdziełeś że dvi daje lepszy obraz niż hdmi :lol: tu też bym prosił o testy, mogę być i "żetelne" nawet)? Coś się zamotałeś w tej swojej próbie negowania każdego mojego posta niestety.

 

No fakt, próba losowa niesamowita- 2 telewizorki, a przy jednym jakże obiektywne "czegoś brakuje" przy odwzorowaniu czcionki. Ciekawe zatem po co Dell w XPS montuje HDMI? Jak to takie nieprzydatne, a i pod full hd nie ma po co podpinać.

 

I jeszcze jedno- co powiesz o monitorach full hd dajmy na to 30"? Też nie dają takiego obrazu jak panele za 300 funciaków? Jeżeli taki monitor kosztuje ok 3.000PLN brutto, to dlaczego dopłacać następne ok 5.000PLN do 22" i mieć twoim zdaniem gorszy obraz? Uzasadnij to racjonalnie, o ile potrafisz bo na moje oko to technologia jest dokładnie ta sama.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna wiedza na ten temat opiera sie na 2 testach

jeden na moim Sharpie LC32RD2 .....Drugi "test" to zabawa na TV Full HD ....Reszta informacji pochodzi z forum HDTV.PL na ktorym to mozna duzo poczytac na ten temat

Ok, w takim razie Twe stwierdzenie: "dobry Monitor LCD bedzie zawsze lepszy..." jest mocno przesadzone.

Ja wyczytałem, iż "I connected my Pc from the other room to the x20e, the image was perfect, no odd sync flicks just perfect" czy "However, after some fiddling, my Sky SD, PS3 and PC all look superb", "So for a PC monitor yeah it does a good job.", więc doświadczenia są całkowicie odmienne od Twoich. Może to kwestia modelu.

Cóż jak zdobędę tego Sharpa, to sam zobaczę jak to będzie w moim przypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vegret

 

Twoje problemy związane są z złą konfiguracją TV, PC'a, kabla, a nie samego TV. Najlepiej jak byś podał jakim kablem podłączasz TV, jaką masz kartę graficzną i system.

 

@Mario2k

 

Jak wyżej. Problem z ostrością czcionek na TV 1080p, to zła konfiguracja, włączony tryb 1080i, itd.

 

 

Polecam te dwie recenzje TV Samsung'a używanych jako monitor PC.

 

Samsung 32A656 http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=381520

Samsung 32A551 (słabszy) http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=373020

 

EDIT:

 

Ahoj : P

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...