Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

m4 64GB - system, programy, kilka gier (w tym War Thunder), parę odcinków anime i trochę różnorakiego syfu. Mam jeszcze z 5GB wolnego miejsca, niedużo. Gdybym dziś miał kupować nowego SSDka jako podstawowy i jedyny dysk w komputerze, to tylko 120GB+.

 

@Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to po prostu zależy od potrzeb, u mnie system+progs to 20GB, reszta to jedna może dwie gry bo juz nie gram tyle co kiedyś, 128gb to pewnie w połowie i tak byłaby pusta, ponadto mam 500+60 na dane i styka, uważam że np.  z braku kasy lepiej teraz cieszyć się wydajnością niż ciułać na 128-mkę, co to za problem potem sprzedać SSD które idą jak woda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to po prostu zależy od potrzeb, u mnie system+progs to 20GB, reszta to jedna może dwie gry bo juz nie gram tyle co kiedyś, 128gb to pewnie w połowie i tak byłaby pusta, ponadto mam 500+60 na dane i styka, uważam że np. z braku kasy lepiej teraz cieszyć się wydajnością niż ciułać na 128-mkę, co to za problem potem sprzedać SSD które idą jak woda :)

Siedzisz na Windows XP? Zaktualizowany Windows 7 to około 18,5 GB. Do tego głupi office i już jest ponad 20 GB. Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dużo tu się mówi o niezawodności Cruciala M4 i w ogóle dysków na Marvellu.

Okazuje się, że nie zawsze jest różowo. Przy przerwach w zasilaniu to własnie Crucial padł jako pierwszy:

http://www.dobreprogramy.pl/Tam-gdzie-wazna-jest-niezawodnosc-napedy-SSD-Intela-wciaz-bez-konkurencji,News,51235.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzisz na Windows XP? Zaktualizowany Windows 7 to około 18,5 GB. Do tego głupi office i już jest ponad 20 GB. Tapatalk 4 @ SGS 3

 

spokojnie, nie liczy się sprzęt tylko talent ;) folder windows 7 u mnie zajmuje niecałe 9 giga, system po starcie zajmuje 620MB ramu, wystarczy program do czyszczenia i trochę zastanowienia zamiast klikać bezmyślnie "instaluj" np. pakiet office nowy drogi zajmuje 1,2 giga, kto korzysta z całego ? sam word to tylko 80MB, Nero nowy z wszystkimi śmieciami jeden giga, trochę starszy podstawowy 100MB to tylko przykłady, sama konfiguracja to kilka minut, nie wspominając o edycji systemu, no ale rozumiem że nie każdemu sie chce, więc pomijam.

Pamiętajmy że w przypadku SSD każdy giga sporo kosztuje, naprawdę chcemy je marnować na zalegające bezużyteczne śmieci ?

Wystarczy trochę inwencji i ciekawości jak w większości zakładanych tematów

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowanie zwykłego "domowego" dysku do warunków przemysłowych jest co najmniej niezasadne...

 

"The Crucial M4 was tested with an early prototype version of the SSD
torture program. It was power-cycled approximately 1,900 times over a
48 hour period. Data was randomly written, sync'd and then read back,
whilst power-cycling was done on a random basis between 8 and 25 seconds
through the read-sync-write cycle. Every 30 seconds the geometry was
checked and a smartctl report obtained."

 

Masakra jakaś!

Co do Intela to nikt nigdy nie podważał ich trwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, nie liczy się sprzęt tylko talent Dołączona grafika folder windows 7 u mnie zajmuje niecałe 9 giga, system po starcie zajmuje 620MB ramu, wystarczy program do czyszczenia i trochę zastanowienia zamiast klikać bezmyślnie "instaluj" np. pakiet office nowy drogi zajmuje 1,2 giga, kto korzysta z całego ? sam word to tylko 80MB, Nero nowy z wszystkimi śmieciami jeden giga, trochę starszy podstawowy 100MB to tylko przykłady, sama konfiguracja to kilka minut, nie wspominając o edycji systemu, no ale rozumiem że nie każdemu sie chce, więc pomijam.

Pamiętajmy że w przypadku SSD każdy giga sporo kosztuje, naprawdę chcemy je marnować na zalegające bezużyteczne śmieci ?

Wystarczy trochę inwencji i ciekawości jak w większości zakładanych tematów

Wystarczy używać skrojonej siódemki , która zajmuje ~3.5gb.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko nie chciałem wspominać bo jednak korzystanie z takiej wersji Lite wymaga trochę wprawy (nie każdemu podpasi w zależności od usług oraz używanych aplikacji)

 

Trawienny spokojnie nic ci nie wywali, dysk jak nówka na SMARTcie Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jaki dysk 60-64GB. Kingston V300  mnie nie przekonuje. SanDisk Ultra Plus już bardziej, ale ze względów, o których niżej fajnie byłoby, gdyby zmieścić się w 200zł.
 
1. Nie, nie chcę 120GB za jedyne 90zł więcej. Na tym dysku ma pracować linux, którego /home /var i /tmp będą osobnymi partycjami na innym dysku. Obecnie po dwóch latach, mając /var i /tmp na partycji głównego filesystemu zajęte mam 27GB, więc 120GB nigdy nie zapełnie. 
2. Dysk ma być upgrade leciwego lenovo R61i. Obecny dysk ląduje w kieszeni dvd a na nim rzeczone /home, /var i /tmp, a w jego miejsce wchodzi SSD. Wydajność wyrażana w MB/s nie jest dla mnie priorytetem, gdyż na tym chipsecie oficjalnie jest SATA I - jest nieoficjalny mod biosa dający sata II, ale nie jest powiedziane, że się powiedzie.
 
Z powyższych powodów chciałbym przeznaczyć na ten upgrade jak najmniej - więc dysk nie musi mieć mega parametrów, bo i tak z nich nie skorzystam. Bardziej interesowałoby mnie firmware bez bugów, kości przyzwoitej jakości dające szansę bezawaryjnej pracy 2-3 lata etc.
 
Chodzi mi po głowie GoodRam C50 na Phison PS3108 i kościach 24nm Toshiba D2 Toggle - ale testów tego jak na lekarstwo. Ktoś... coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Z powyższych powodów chciałbym przeznaczyć na ten upgrade jak najmniej - więc dysk nie musi mieć mega parametrów, bo i tak z nich nie skorzystam. Bardziej interesowałoby mnie firmware bez bugów, kości przyzwoitej jakości dające szansę bezawaryjnej pracy 2-3 lata etc.
 
Chodzi mi po głowie GoodRam C50 na Phison PS3108 i kościach 24nm Toshiba D2 Toggle - ale testów tego jak na lekarstwo. Ktoś... coś?

 

GoodRam C50 to jedyna opcja. Nowy Phison nie jest aż tak straszny jak te starsze. Tyle że SanDisk ma lepsze wsparcie. Na stronie GoodRama nawet firmware nie można pobrać, nie ma żadnego narzędzia - zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A V300 czemu nie przekonuje?

Mam w lapku i sobie dziala, nie spodziewam sie po nim cudow

 

Bo SF mi się źle kojarzy :P Jestem uprzedzony, ksenofobiczny i w ogóle na nie. A tak na poważnie, to zastanawiam się nad nim, ale szukam też alternatywy - ujowo rozpatrywać jeden produkt.

 

GoodRam C50 to jedyna opcja. Nowy Phison nie jest aż tak straszny jak te starsze. Tyle że SanDisk ma lepsze wsparcie. Na stronie GoodRama nawet firmware nie można pobrać, nie ma żadnego narzędzia - zero.

 

Wsparcie na stronie producenta pewnie i tak ograniczyłoby się do narzędzi na windows, a linux od jajka 2.6 ma swoje narzędzia do SSD, więc damy radę.

Co do firmware...C50 to chyba dyski z lipca/sierpnia, może nie było palącej potrzeby dla nowego firmware, a wiadomo, że pan Wilk pewnie sam tego nie pisze, tylko ewentualnie zleca podwykonawcy z okolic Shenzhen czy innego Guandong.

 

Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mojego Cruciala dopadło (http://forum.crucial.com/t5/Solid-State-Drives-SSD/low-4K-64Thrd-with-AS-SSD/td-p/84448). Jeszcze z miesiąc temu wszystko było ok. Odnoszę wrażenie, że start systemu znacznie spowolnił, aczkolwiek może być ono czysto subiektywne.
Kiedyś, teraz. RMA? Rozważam tak czy inaczej zmianę na coś większego (120GB+; M5S?), nowy Crucial co najwyżej trafił by do lapka mamuśki Dołączona grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello Dołączona grafika
Samsung 830 64gb, kupiony 02.2012, system + obróbka RAW'ów. Generalnie bardzo oszczędzany Dołączona grafika
Zostało dwa miesiące gwarancji, pełen komplet.
Chce sprzedać więc pytanie do was, ile mogę za niego wołać? Bo nie bardzo się orientuję.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mojego Cruciala dopadło (http://forum.crucial.com/t5/Solid-State-Drives-SSD/low-4K-64Thrd-with-AS-SSD/td-p/84448). Jeszcze z miesiąc temu wszystko było ok. Odnoszę wrażenie, że start systemu znacznie spowolnił, aczkolwiek może być ono czysto subiektywne.

Kiedyś, teraz. RMA? Rozważam tak czy inaczej zmianę na coś większego (120GB+; M5S?), nowy Crucial co najwyżej trafił by do lapka mamuśki Dołączona grafika.

To "kiedyś" to czary mary cache systemowy Dołączona grafika W życiu 547MB/s ten dysk nie miałby prawa osiągnąć.

Jak dla mnie wszystko w porządku z dyskiem, jest w dobrej kondycji patrząc na te testy. Można co najwyżej zrobić jakieś zerowanie dla odświeżenia.

 

Z nowych M5S/SanDisk Ultra Plus/840 EVO

 

 

EDIT

Plextor nie zapomina o swoich klientach i właśnie wydano nowy FW do M5Pro o znaczeniu 1.06 

Do M5S póki co nie ma aktualizacji.

 

Release Note mówi tak:

1. Poprawa kompatybilności z notebookami Lenovo i Dell

2. SMART dostępny na platformach z obsługą DEVSLP

3. Stabilność dysku podczas wykonywania Garbage Collection i funkcji SMART

4. Poprawa dokładności danych i zdolności odzyskiwania danych po błędzie 

5. Poprawa wydajności odczytu i zapisu na "specyficznych platformach"

 

A to test bezpośrednio przed i po aktualizacji fw.

post-12477-0-35248300-1388700704_thumb.jpg

post-12477-0-62415200-1388700712_thumb.jpg

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...