Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od intensywności nagrywania i kasowania danych. Przeglądając www czy grając ciągle w jedną gre nie ma potrzeby tego często robić. Wtedy to i po miesiącu nie będzie wiele.

Jak zdarzy się przeinstalować kilka gier to wtedy zdecydowanie warto bo wiadomo wtedy kilkanaście GB będzie do wyzerowania.

 

Ja zeruje raz na 2-3 tygodnie. Trwa to poniżej 10 min.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam postawilem system (w wigilie hehe ) na kingstonie 40 GB ( zapiernicza az milo ) ale mam problem na czystym windowsie mialem wyniki prawie identyczne jak elektronek ale po zainstalowaniu wszystkich sterownikow programow itd zapis i odczyt ostro spadl w seq z 196 odczyt na 177 a zapis z 46 na 33 , w 512 odczyt z 137 na 123 a zapis z 45 na 33 a w 4k odczyt mam 21 a zapis 3.795 jakos strasznie malo chyba . cos jest nie tak prosze pomocy .

 

dysk ustawilem dokladnie tak jak jest w http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...amp;postcount=3 i cos jeszcze jakos mi przegladarka wolniej dziala ustawilem na firefoxie 128MB

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk ustawilem dokladnie tak jak jest w http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...amp;postcount=3 i cos jeszcze jakos mi przegladarka wolniej dziala ustawilem na firefoxie 128MB

 

znając apetyt firefoxa na zasoby dałem mu 1gb ramu nich sobie lisek bryka za to po odpaleniu kompa działa jak burza, żadnego optymalizatory go tak nie przyspieszyły jak ta opcja, spadkami odczytu bym się nie przejmował i tak nie widać tego w prędkości działania, zauważyłem że dotychczasowe aplikacje zainstalowane na dyskach ride tez się szybciej ładują (pewnie vista która jest zainstalowana na ssd nie absorbuje czasu swoim mieleniem, i wszystko ładuje się bardzo sprawnie), jedyne co mnie martwi to brak miejsca na dysku, po instalacji visty na ssd i kilku programów, które ładują się razem z systemem zostało 14gb, lwią część zajmuje winsxs obecnie ma około 20gb istne szaleństwo a z tego co wyczytałem sposobu na to nie ma, także jeśli ktoś mysli o zakupie ssd to raczej 80gb intela będzie bardziej odpowiednim rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunek jest... zamiana Visty na Win7 (x64 zajmuje mi 12GB bez żadnego czyszczenia) ;)

no wszystko fajnie tyle że vista oryginał, a nie chce wydawać kasy na nowy os, pirat nie wchodzi w rachube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. użyłem PerfectDisk (consolidate free space ) i CCleaner z usuwaniem wolnej przstrzeni ( moze nalezy jeszcze cos zaznaczyc w programie lub odznaczyc poza standardowymi usawieniami ) i wyniki w crystaldiscmark sa identyczne albo troszeczke gorsze niz wczesniej

seq 172/32

512 120/32

4k 20/3,795

 

moze cos zle robie bo strasznie to wszystko polecialo w dol

 

ustawienia dysku takie jak sa proponowane na forum dla win 7 http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...amp;postcount=3

 

i ile ustawic w firefoxie narazie mam 128 MB moze inna wartosc bedzie lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SSD już tak jest, że w miarę użytkowania wydajność spada. U mnie też po czyszczeniu C Cleanerem nie mam takiej wydajności jak na początku gdy dysk był nowy. Nie wiem dlaczego tak jest, ale mi to nie przeszkadza, dysk działa bez zarzutów, szybkość powala. Zwłaszcza że mam jeszcze inne kompy na hdd, to widzę porównanie na co dzień. :razz:

 

BTW, wie ktoś dlaczego nie przywraca szybkości/wydajności do poziomu nowego dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego mi wiadomo to swego czasu toczyła się burza na forach i z producentami oprogramowania do defragmentacji czy aby na pewno ich programy są odpowiednie dla dysków SSD . Z tego mi wiadomo (jak jeszcze miałem Vertex-a) to opinie były podzielone. Jedni mówili że wydajność powraca, inni że nic się nie zmienia...

 

Proponuje jeszcze tą metodą : LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie ze ta wydajonsc spadla az tak szybko od razu po zainstalowaniu wszystkich programow sterownikow itd oczywiscie instalowalem na czysty system win 7 . ( ale faktycznie mimo to szybkosc dzialania ssd jest rewelacyjna ) , a kto mi pomoze bo nie bardzo wiem o co chodzi na tej stronie http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...amp;postcount=3 sa ustawienia firefoxa jaka wartosc jest najlepsza teraz mam 128 MB ?

 

i czy nalezy cos jeszcze zaznaczyc albo odznaczyc w CCleaner ( jak narazie mam standardowe ustawienia z usuwaniem danych z wolnej przestrzeni ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie ze ta wydajonsc spadla az tak szybko od razu po zainstalowaniu wszystkich programow sterownikow itd oczywiscie instalowalem na czysty system win 7 . ( ale faktycznie mimo to szybkosc dzialania ssd jest rewelacyjna ) , a kto mi pomoze bo nie bardzo wiem o co chodzi na tej stronie http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...amp;postcount=3 sa ustawienia firefoxa jaka wartosc jest najlepsza teraz mam 128 MB ?

 

i czy nalezy cos jeszcze zaznaczyc albo odznaczyc w CCleaner ( jak narazie mam standardowe ustawienia z usuwaniem danych z wolnej przestrzeni ) ?

chłopie masz 6gb ramu, daj 1gb dla firefoxa, zobaczysz jak lisek zacznie zasuwać (sam tak ustawiłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie ze ta wydajonsc spadla az tak szybko od razu po zainstalowaniu wszystkich programow sterownikow itd oczywiscie instalowalem na czysty system win 7 . ( ale faktycznie mimo to szybkosc dzialania ssd jest rewelacyjna ) , a kto mi pomoze bo nie bardzo wiem o co chodzi na tej stronie http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...amp;postcount=3 sa ustawienia firefoxa jaka wartosc jest najlepsza teraz mam 128 MB ?

 

i czy nalezy cos jeszcze zaznaczyc albo odznaczyc w CCleaner ( jak narazie mam standardowe ustawienia z usuwaniem danych z wolnej przestrzeni ) ?

Wydajność spada po zapisaniu całej wolnej przestrzeni dysku.

Programy do czyszczenia lub trim powinny utrzymywać dysk na poziomie ok 90% tego co na nowym.

 

U mnie CCleaner dawał lepsze rezultaty niż FreeSpaceCleaner (zaznaczone FF) ale na forach można znaleść zadowolonych użytkowników tego drugiego więc warto wypróbować oba i wybrać ten który z danym dyskiem lepiej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie zauwazylem ze juz pisaliscie o tym wczesniej. To moje wyniki z CrystalMarka na nowym firmware (jakby kogos interesowały...) ;)

--------------------------------------------------

CrystalDiskMark 2.2 © 2007-2008 hiyohiyo

Crystal Dew World : http://crystalmark.info/

--------------------------------------------------

 

Sequential Read : 254.550 MB/s

Sequential Write : 87.503 MB/s

Random Read 512KB : 173.490 MB/s

Random Write 512KB : 87.396 MB/s

Random Read 4KB : 26.611 MB/s

Random Write 4KB : 69.956 MB/s

 

Test Size : 100 MB

Date : 2009/12/26 21:20:45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tego Intelowskiego toolboxa mogę użyć do sprawdzenia Vertexa i A-Daty? Nie chcę sobie czegoś ukatrupić. :razz:

 

----------

 

Gdzie sprawdza się ilość zapisanych danych? Nie mogę znaleźć. <_<

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz już zapisu na Kingstonie? Ja mam 77GB na razie.

206GB na 403h pracy

 

@toms83 - check SMART attributes pod E1 Host Writes, dla mojego GSkilla wogóle nie ma E1 więc na Twojej ADacie też niczego nie odczytasz, nawet godzin pracy dysku bo cały czas pokazuje mi zero. Ja mam tylko pod E5 Erase Count ale jest wielka liczba i nie wiem co ona mówi 260003199309804

 

EDIT

rada dla wszystkich używających programy typu WinRar - pamiętajcie o ustawieniu folderu plików tymczasowych na HDD szczególnie jeśli zdarza wam się często rozpakowywać jakieś wielkie ilości danych (filmy, obrazy płyt) bo można tym nieświadomie mocno natrzepać licznik zapisów :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba od razu przenieść zmienne środowiskowe TEMP i TMP na inną partycję by zaoszczędzić ilość zapisów . Wtedy już mamy załatwione wszelkie programy które wykorzystują w domyśle katalog tymczasowy jak WinRar czy np. eMule, wszelkiej maści konwertery DVD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to w ogole wszystko przeniesc na dysk talerzowy, a ssd w ogole nie uzywac... Jak macie kisiel w majtkach, ze sie wam popsuje to po co wydajecie kupe kasy na nie ? Ja swojego intela kupilem po to aby bylo szybko, i ani mysle o przenoszeniu jakis folderow. Natluklem juz 270GB bo podoba mi sie to, jak giery sie szybciej z niego laduja. Podoba mi sie to, ze odczyty z tempow i innych folderow sa masakrycznie szybkie bo po to kupilem ten dysk a nie zeby trzasc teraz gaciami "ojej zapisalem 10MB wiecej niz wczoraj, popsulem dzienna srednia i dysk wyzionie ducha ojojojo !!!!1111 :/"

 

Intel zaklada, ze starczy on na 5 lat czy iles tam przy o wiele wiekszym obciazeniu niz ja generuje nawet instalujac co 3 dni kilka gier po kilka GB. Nawet jesli za 3 lata padnie, to wtedy ssd beda juz na tytle popularne i tansze, lepsze ze nie bedzie mi szkoda kupic nowy.

 

 

Wyluzujcie troche, serio.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata te dyski beda kosztowaly grosze. Katujac ssd'ka naprawde ostro, powinien wytrzymac minimum 4-5 lat. Naprawde myslicie, ze jest sens sie przejmowac ta iloscia zapisow? Z ciekawosci mozna popatrzec i tyle ;]

 

update: widze, ze CLAU mnie ubiegl ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój wynik Kingston SNV125

nie robiłem tylko 4k w As , bo to trwa ponad godz u mnie.

1.test wykonany po instalacji i użytkowaniu ok 1,5 miesiąca

2.test po przełączeniu na AHCI

3.test po optymalizacji z forum ocz

4.jak w 3

ps.wszystkie testy robiłem dzisiaj

post-158049-1261940719_thumb.png

post-158049-1261940732_thumb.png

post-158049-1261940743_thumb.png

post-158049-1261940753_thumb.png

Edytowane przez zawijas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie to jakas dziwna sprawa po 25 h mam juz 186 GB zapisu a nic takiego nie robie troche netu i ogladania filmow , ma ktos moze jakies propozycje co jest nie tak no chyba ze programy takie jak CCleaner perfectdisc (consolidacja) FrespaceCleaner robia taki duzy zapis bo pare razy juz ich uzywalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez testy dysku programami. Jak wlaczylem as ssd, w tle intel toolbox i odswiezalem smarta podczas testu to po kilku sekundach bylo juz 1,6 GB wiecej. W poprzednim tescie mialem 270GB, teraz mam 285GB. Ojej, chyba zaczne sie martwic ;(((((((((((

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ludziska pokupowali ssd a nie chcą ich używać, najlepsza rada wymontować i postawić na półkę, mnie to w sumie nie interesuje ile mam zapisu, jak padnie to jest gwarancja 3letnia, a za trzy lata nie sądzę żebym jeszcze miał tego kingstona, już w tym roku zapowiada się sporu rozwój ssd i tak sobie myślę że pod koniec roku już na jakimś 256-512gb będę siedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83 - check SMART attributes pod E1 Host Writes, dla mojego GSkilla wogóle nie ma E1 więc na Twojej ADacie też niczego nie odczytasz, nawet godzin pracy dysku bo cały czas pokazuje mi zero. Ja mam tylko pod E5 Erase Count ale jest wielka liczba i nie wiem co ona mówi 260003199309804

No właśnie nic nie ma, dla Vertexa także, ani ilości zapisu ani godzin. Szkoda, byłoby fajnie pokazać niedowiarkom, że ssd jeszcze żyje po ponad np. 20 000h, a tak licznika nie ma. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...