Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, zdam relacje, zrobie jakis test jak to wyglada po wyjeciu z pudelka. Win7 niestety poki co 32bit bo na 64bit nie chodzi mi modem speedtouch mimo wielu prob, rooznych sterownikow do roznych wersji windy. Bedzie router to wtedy przesiadka na 64bity.

Jeżeli to speedtouch 330 to ostanio instalowałem go na 64bitach u kolegi, proszę bardzo link, powinny działać http://www.vista.pl/download/38_speedtouch...mow_64_bit.html

 

Przepraszam, że w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się w FAQ informacja o tej komendzie. Dobrze byłoby dać jakąś tabelkę kiedy TRIM działa (mam na myśli porównanie do sterowników i trybów pracy (AHCI or IDE)).

 

Mam nadzieję dołączyć niedługo do zadowolonych posiadaczy SSD.

komenda jest podana w FAQ - "Polecane artykuly" o optymalizacji systemu pod ssd na stronce ocz jezeli sie nie myle.

Edytowane przez Jaro79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna tabelka nie jest potrzebna ani żadne porównania.

 

Sytuacja jest ekstremalnie prosta i też wiele razu tu to było powtarzane - Trim działa tylko na domyślnych sterownikach z systemu windows 7 i właczonym AHCI koniec tabelki.

 

EDIT

Dopisałem to w FAQ.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item849051404_przyspiesz..._80gb.html#nogo

 

Wkurza mnie jak oglądam czasami aukcję niektórych podzespołów do PC. Mianowicie na podanym przykładzie sprzedawca sprzedaje chyba wersję G2, chociaż nie można być w 100% pewnym, bo na drugim obrazku widnieje G1. Także w wielu sklepach internetowych spotkałem się z podobną dwuznacznością. Od razu mnie coś takiego zniechęca, bo nie wiadomo czego się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie nie ma wogóle wzmianki o wersji. Jedyne wyjście to mail z prośbą o odczytanie oznaczenia dysku który sprzedaje.

Jedynie można wywnioskować, że to druga generacja z tego, że jest wykonany w 34nm, no i pierwsze zdjęcie przemawia na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

Dokładnie o coś takiego mi chodziło. Myślałem tylko że jest więcej kombinacji.

 

@smal88

Na skąpcu (itp) znajdziesz taniej tego intela. W zeszłym tygodniu dałem coś koło ~802pln.

 

 

Jest sens pchać się w LSI vs ICH9/10 dla 2szt inteli? Zastosowanie to ogólnie pojęty komp do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item849051404_przyspiesz..._80gb.html#nogo

 

Wkurza mnie jak oglądam czasami aukcję niektórych podzespołów do PC. Mianowicie na podanym przykładzie sprzedawca sprzedaje chyba wersję G2, chociaż nie można być w 100% pewnym, bo na drugim obrazku widnieje G1. Także w wielu sklepach internetowych spotkałem się z podobną dwuznacznością. Od razu mnie coś takiego zniechęca, bo nie wiadomo czego się spodziewać.

Kupilem u niego swojego Intela G2. Nick na allegro Yacek9, wrocilem wlasnie z jeleniej dziury bo bardziej mi sie oplacalo odebrac to osbiscie juz na weekend. Oznaczenie dysku G2R5. Wiec jesli zastanawiasz sie nad kupnem to moge polecic goscia.

 

 

Instalowac W7 w trybie IDE czy AHCI ustawiajac w biosie ? Przegladam zagraniczne wersje forum i wlasciciele vertexow cos sie skarza na gorsza wydajnosc.

 

 

W dniu wczorajszym najtaniej w necie tego intela mozna bylo wyrwac za 819zl + ~20zl kurier. W dwoch sklepach wychodzilo cos kolo 840zl za dysk w domu. Mi sie trafil na dolnym slasku, podjechalem i moge przez weekend go pomeczyc.

 

 

W pudelku: plytka mini cd z instrukcja i warunkami gwarancji (pdf). Zadnego softu. Tylko kilka pedeefow. Do tego naklejka:

 

Dołączona grafika

 

Wersja box rozni sie tym, ze ma inne pudelko, nie ma gabki, ma metalowa szyne do ktorej przykreca sie ssd, a szyne przykreca sie w zatoce 3,5". Do tego wielojezykowa instrukcja w postaci ksiazeczki i dwa zestawy srubek - jeden do przykrecenia ssd do szyny, drugi do przykrecenia szyny do zatoki w obudowie. Zdjecie mojej wersji, zapozyczone ze strony xtremesystems bo nie mam obecnie aparatu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ajsi

 

Hmm nie?

 

Tzn. ja bym nie wydal 1k pln na karte raid , kiedy za ta kase mozna zmienic proca i plyte, dac nowa grafike itp.

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/772893

 

Kingstony wrocily :)

 

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=18171

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ajsi

 

Hmm nie?

 

Tzn. ja bym nie wydal 1k pln na karte raid , kiedy za ta kase mozna zmienic proca i plyte, dac nowa grafike itp.

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/772893

 

Kingstony wrocily :)

 

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&ID=18171

Ten dysk który podałeś, że jest już dostępny to ten słynny kingston co to go tu wszyscy polecają? Zastanawiałem się nad Intelem G2 80GB, ale ten jest sporo tańszy no i na system wystarczy 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem kinga 40gb postawię na nim system, zainstaluję najpotrzebniejsze oprogramowanie, resztę wrzucę na obecne dyski w radzie, mam nadzieję że uruchamianie visty i wszystkich usług będzie trwało dużo mniej niż obecnie dysk będzie zapełniony maksymalnie w 2/3 swojej pojemności także nie powinienem z tego tytułu doświadczać spadków prędkości, hibernacji i stronicowania też nie będzie także goła vista x64 z minimalną potrzebną ilością usług plus stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kusicie mnie żeby także go zamówić. Wydaje mi się, że ssd powinno poprawić szybkość działania przeglądarek, gdy się ma ustawioną dużą pamięć podręczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos moze co sie dzieje z nowym firmware do Intelowskich SSd 80GB ? Podobno jest mocno zrypany, czy to prawda ? Moga byc jakies problemy po jego wgraniu ?

Kolejna sprawa. Gzie moge sciaganc Toolbox intela ? Na ich stronie sie nie da, link do downloadu wraca do poprzedniej strony. Zalezy mi na SSd optimizerze.

 

PS: Od okolo tygodnia testuje nowy ssd i pewnie bede pierwszą osobą, która powie ze tak wygórowane ceny za dyski ssd to pomylka. One sa wedlug mnie nie warte swojej ceny. Przelozenie wydajnosciowe HDD vs. SSD z mojego punktu widzenia jest niemalże niezauważalne. Wyrzucone 830zł w błoto na ssd...

Aplikacje otwieraraja sie tak samo "długo" jak na zwykłym HDD a sam system startuje wcale nie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomiędzy 15 sek. na start systemu na SSD, a minutą z dysków w raidzie nie ma różnicy, to faktycznie nie ma o czym mówić ;)

 

Co do firmware - wyraźnie piszą przy upgradzie że nie ma gwarancji pomyślnego zakończenia operacji. Chwila stresu i po bólu... albo i nie. Toolboxa poszukaj kilka stron wcześniej, ktoś wrzucał alternatywne linki.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomiędzy 15 sek. na start systemu na SSD, a minutą z dysków w raidzie nie ma różnicy, to faktycznie nie ma o czym mówić ;)

 

Co do firmware - wyraźnie piszą przy upgradzie że nie ma gwarancji pomyślnego zakończenia operacji. Chwila stresu i po bólu... albo i nie. Toolboxa poszukaj kilka stron wcześniej, ktoś wrzucał alternatywne linki.

Jaka minuta ? Windows 7 na HDD Seagat'a 500GB wstaje w 15-20 sekund. Tyle samo czasu zajmuje to na SSD. Obie instalki maja okolo tygodnia, a wiec są swieziutkie.

Oczywiscie pomijam etap wykrywania dysków, ram itd w biosie. Mowa o liczeniu czasu od momentu pojawienia sie znaczka windows7 na ekranie do momentu pojawienia sie pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka minuta ? Windows 7 na HDD Seagat'a 500GB wstaje w 15-20 sekund. Tyle samo czasu zajmuje to na SSD. Obie instalki maja okolo tygodnia, a wiec są swieziutkie.

Oczywiscie pomijam etap wykrywania dysków, ram itd w biosie. Mowa o liczeniu czasu od momentu pojawienia sie znaczka windows7 na ekranie do momentu pojawienia sie pulpitu.

Posiedz sobie troche na dysku ssd, a pozniej uruchom stary system z hdd ;] Poza tym pokazanie sie pulpitu, a moment w ktorym zaladuja sie wszytskie programy i dysk przestanie mulic to dwie rozne sprawy. Na ssd robi to... wlasciwie nie wiem kiedy ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie trzeba poczekać jeszcze odrobinkę na SSD - jeżeli Samsung stwierdził że rynek zaczął dojrzewać i wypuścił swoje nowe (na razie papierowe) SSD to zanim muszą podążyć WD i Seagate. Wtedy zarówno wydajność jak i ceny zjadą w dół :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astral699 albo masz coś zciach!e, albo dysk wadliwy. Różnica jest zawsze ( zwłaszcza przy normalnej pracy ) i jest zauważalna.

 

Chociażby wczoraj, stawiałem na 2 kompach Win 7, jeden na hdd, drugi ssd. Praca na talerzu jest katorgą, zwłaszcza jak przechodzę z kompa z ssd'kiem. :razz:

 

BTW, ceny są bardzo wysokie i nie można traktować ssd ( przynajmniej na obecnym etapie ) jako całkowity zamiennik hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie trzeba poczekać jeszcze odrobinkę na SSD - jeżeli Samsung stwierdził że rynek zaczął dojrzewać i wypuścił swoje nowe (na razie papierowe) SSD to zanim muszą podążyć WD i Seagate. Wtedy zarówno wydajność jak i ceny zjadą w dół :>

Jakie papierowe? Samsung jest jednym z pionierów tej technologii :D Ich dyski sa już od dawna na rynku i najczęściej sa sprzedawane pod innymi markami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ssd powinno poprawić szybkość działania przeglądarek, gdy się ma ustawioną dużą pamięć podręczną.

Jeżeli korzystasz z Firefoksa i masz dużo RAMu: http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...amp;postcount=3 (przewiń do "Firefox - Use memory cache instead of disk cache").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś, kto posiada tego Kingstona zrobić mały test z dodawaniem muzyki do foobara (czy też innego playera)? Zrobiłem dwie próby na swoim HDD 5400 rpm, za każdym razem po kilka tysięcy plików. Po przeliczeniu wyszło 50-55 plików na sekundę. Ciekawi mnie jak szybko się to odbywa na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz małe porównanie F2EG i SSD Kingstona.

No to nieźle, 11 razy szybszy przy dodawaniu muzyki. Nie ukrywam, że kusi mnie żeby mieć już SSD, ale zawsze jest ten cień wątpliwości, że na dniach zostanie wydany jakiś lepszy model i będzie się żałowało, że nie poczekało się jeszcze trochę :) Za 200 zł pewnie nie zastanawiałbym się, ale prawie dwa razy tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni wersja SNV125-S2BD/40GB od SNV125-S2/40GB ?

 

Zauważyłem, że w wersji z końcówką DB na arest.pl jest fotka dodatkowych akcesoriów, tylko dziwi mnie fakt, że jest tańsza od gołej SNV125-S2/40GB. :blink:

Edytowane przez smal88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dam rady bo całą muzyke trzymam na HDD ale na pierwszej wrzuciłem test z pcmarka i w kategorii dodawanie muzyki do media playera SSD jest 3 krotnie szybszy od HDD.

 

Niedługo dorzucę porównanie popularnego ostatnio Samsunga F3 pojedynczo i w raid żeby było przejrzyściej.

 

@smal88 właśnie tym sie różnią, dodatkami. Co do ceny to dziwne, może z innej dostawy mają.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...