Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie jestem na etapie zmiana sprzetu obecnie ssd 2.5 cala (juz sprzedany) reszta to intel 3generacjia.

Chciałbym przyszłościowo kupić np Kingston A2000 nvme, ale nie będę miał go gdzie podłączy (obecna platforma 3gen).

Czy istnieją jakieś przejściówki/obudowy aby włożyć dysk nvme i używać go w porcie sata? zmiana sprzetu za kilka miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 16:37, sts napisał:

Panowie i Panie jestem na etapie zmiana sprzetu obecnie ssd 2.5 cala (juz sprzedany) reszta to intel 3generacjia.

Chciałbym przyszłościowo kupić np Kingston A2000 nvme, ale nie będę miał go gdzie podłączy (obecna platforma 3gen).

Czy istnieją jakieś przejściówki/obudowy aby włożyć dysk nvme i używać go w porcie sata? zmiana sprzetu za kilka miesiecy.

https://www.ebay.ie/itm/M-2-Ssd-To-U-2-Adapter-2In1-M-2-Nvme-And-Sata-Bus-Ngff-Pci-E-Sff-Q6F-U-2-To-X7W7/203206140509?hash=item2f5007a25d:g:LJEAAOSwWZZfx-aF

image.thumb.png.cbc8f0984eb67214fa8cceab3cc4577b.png

 

Jak nie masz bardzo starego sprzętu to możesz użyć M.2 pcie adapter. Tzn na starszych też działa ale nie jest bootowalny. Ale będzie widziany w systemie jako kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie rozwiązuje to problemu (widziałem wcześniej ta przejściówke ) butowalny jest tylko dysk m2 (nvme nie) ja potrzebuje kupić przyszłościowo jakiś nvme podłączyć go pod tego typu przejściówke i zainstalować tam system. No nic kupię dysk wsadze do szuflady i odkładam gotówkę na dalsze zakupy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Poszukuje dysku nvme do kieszeni.

Zakupilem dwa KC3000 lecz te dyski to pomylka. Moze i jest to dobry dysk ale z ogromnym chlodzeniem. Dysk zdychal. Kieszen sie gotowala. Testowalem wykonujac kopie posemtorowa. Wczesniej mialem CS3030, ale ich cena jest dosyc wysoka. Kupilem przyszlosciowo KC3000 ale leca do stacjonarki i laptopa (temperatura dyskwalifikuje do kieszeni). Tak wiec szukam czego co ma niska temperature i wydajnosc 970 evo/plus, czy kompa Phison E12 + Toshiba ale w rozsadnej cenie. 600 PLN za dysk 2TB 4 gen o predkosci 3gen to teoche duzo. Stad moze byc nvme 3gen lecz o niskiej temperaturze i dobrej wydajnosci. Trafilem na Kingston NV2 za 440PLN 2TB. Warte uwagi czy cos lepszego mozna dorwac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis SSD 2TB na M.2 kupić za 400/500 zł?

Posiadam komputer do gier i często przenoszę lub rozpakowywuje winrarem 100 GB. Jestem zadowolony z prędkości rozpakowywania, lecz chce wiedzieć czy jak kupie szybszy dysk od 3300/3000 MB/s. To czy procesor i5-12400F będzie ograniczał prędkosć rozpakowywania oraz czy odczuje zauważalną różnicę w prędkości przesonszenia plików.

 

SSD: SSD Lexar NM620 1TB

CPU: i5-12400F

MOBO: ASUS Prime B660M-A WiFi

RAM: G.Skill Aegis, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16

GPU: Palit GeForce RTX 4070 Dual

PSU: MSI MAG A550BN

Obudowa: Endorfy Ventum 200 Air

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 06:46, HB~Hamtaro napisał:

oraz czy odczuje zauważalną różnicę w prędkości przesonszenia plików.

Przenoszenia gdzie? TO jest kluczowa informacja

W dniu 27.09.2023 o 06:46, HB~Hamtaro napisał:

Posiadam komputer do gier i często przenoszę lub rozpakowywuje winrarem 100 GB. Jestem zadowolony z prędkości rozpakowywania, lecz chce wiedzieć czy jak kupie szybszy dysk od 3300/3000 MB/s. To czy procesor i5-12400F będzie ograniczał prędkosć rozpakowywania oraz czy odczuje zauważalną różnicę w prędkości przesonszenia plików.

A w tej chwili jaki masz dysk? Nie mamy plaszczyzny porownania to skad mamy wiedziec czy bedzie szybciej? 😉

Roznice miedzy samymi SSD moga byc ogromne 

image.png.6d8f2a1661fde86edd16fc2454d9a74f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...