Jump to content

Recommended Posts

Wyniki nieco dziwne .

Częśc jest porównywalna lub lepsza niż w teście tego dysku na PPC , odczyt sekwencyjny jest dziwnie wysoki w stosunku do tego co osiągneli na portalu .

Może to ta przejściówka - kontroler coś miesza albo masz włączony jakiś bufor , tyle że bufor wpływal by na wszystko a nie tylko na odczyt sekwencyjny .

Mam takie ustawienie dla tego dysku.

20101230_DriveProperties.png

Tu wyniki z recenzji na platformie Z370 z portalu legitreviews.com

http://www.legitreviews.com/adata-xpg-sx8200-m-2-ssd-review-480gb-model-tested_206131

sx8200-asssd.jpg

Wygląda na to, że odstaje u mnie (i to znacznie) tylko odczyt 4K-64Thrd. Access time odczytu również miałem na poziomie 0.024ms gdy dysk był pusty. Wyniki które podałem w poprzednim poście są w momencie gdy zostało na nim 13GB wolnego.

Raczej sporo mniej niż 600 , poniżej 300 zł ew. 400 zł bo to dysk z koścmi MLC .

Za mniej niż 400 zł można dorwać dobry SSD 500GB na kośiach 3D TLC np. Crucial MX500 czy Samsung 860 EVO 500GB .

Czy do lapka średniej klasy (i5-8300, 1050Ti) warto dopłacić do NVMe? Pytanie czy faktycznie odczuje różnicę na codzień czy raczej tylko jak odpalę benchmarka ;) Wstępnie chciałbym kupić Samsunga 860 Evo 500GB (trafiła się okazja za 319zł nówka). Zastanawiam się czy stawiać na nim system czy jednak dokupić jeszcze SX8200 480GB. Zastosowania lapka typowo mulimedialne, net, filmy, średnio wymagające gry itp.

Drugie pytanko... do starego kompa rodziców wrzucić 3-letni Crucial MX100 256GB czy lepiej kupić nówkę BX300/MX500 120GB a stary mx100 sprzedać? W kompie są jeszcze 2 dyski talerzowe po 500GB więc te 120GB styknie a taki dysk za stówkę można kupić i będzie kilka lat gwarki.

Edit: Kupiłem dysk, zainstalowałem Winde 10 Home na starym Samsungu 550P5C z i5-3210M, 8GB RAM

Da się jakoś poprawić wyniki? Nie wiem czy można coś doinstalować, jakieś sterowniki może... Kiedyś coś Intela się wgrywało chyba ;) Zatrzymałem się w czasie Cruciala MX100... albo nawet Plextora M5S 128GB. A może wyniki są w normie?

Ten Samsung Magician jest coś wart? Ten tryby Rapid Mode i funkcja Performance Optimalization coś dają czy to placebo?

860_EVO_01.png.0e9a317dfb109180cac280c01a27ba6c.png

Edited by Marksman
screen

Dnia 12.10.2018 o 17:50, Marksman napisał:

Czy do lapka średniej klasy (i5-8300, 1050Ti) warto dopłacić do NVMe? Pytanie czy faktycznie odczuje różnicę na codzień czy raczej tylko jak odpalę benchmarka ;) Wstępnie chciałbym kupić Samsunga 860 Evo 500GB (trafiła się okazja za 319zł nówka).

319zl za 860EVO to swietna cena. Bierz. 

Dnia 12.10.2018 o 17:50, Marksman napisał:

Drugie pytanko... do starego kompa rodziców wrzucić 3-letni Crucial MX100 256GB czy lepiej kupić nówkę BX300/MX500 120GB a stary mx100 sprzedać? W kompie są jeszcze 2 dyski talerzowe po 500GB więc te 120GB styknie a taki dysk za stówkę można kupić i będzie kilka lat gwarki.

Edit: Kupiłem dysk, zainstalowałem Winde 10 Home na starym Samsungu 550P5C z i5-3210M, 8GB RAM

...A może wyniki są w normie?

Ten Samsung Magician jest coś wart? Ten tryby Rapid Mode i funkcja Performance Optimalization coś dają czy to placebo?

Lepiej 256GB niz 120...

Wynikami sie nie przejmuj. Wazny by laptop zaczal teraz plynnie dzialac.

Magician sam wyprobuj i ocen. Placebo to na pewno nie jest ale w kazdych zadaniach da odczuwalny efekt. Z tego oprogramowania wiecej pozytku do diagnostyki, monitorowania czy dbania o aktualizacje firmware.

Czy normalne jest to, że dysk NVMe jest widoczny jako urządzenie wymienne? Tzn, mogę go sobie "bezpiecznie usunąć" tak jak pendrive.

Edited by damiank94

Mam pytanie, może ktoś testował, widział testy ...

Czy dysk ssd w obudowie podłączony do kompa przez usb3.0 ma szansę być szybszy niż hdd 2,5" na sata w tym kompie?

Teoretycznie transfery powinny być szybsze, czas dostępu lepszy ale czy opóźnienia na usb 3.0 nie popsują wszystkiego?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Chce kupic uzywanego laptopa HP, mam do wyboru dwie sztuki w ktorych siedza odpowiednio:

Crucial M550 128 GB (tutaj jako Micron M550 z HP)

Sandisk X110 128 GB (rowniez w wydaniu HP)

Nie zdazylem jeszcze sprawdzic pod katem bad sectorow i ilosc zapisanych danych, jednak patrzac po samym modelu SSD co bedzie lepszym wyborem? Wstepnie po sprawdzeniu w google M550 wypada lepiej

Edited by E57

Czy Adata XPG SX950U 480GB to dobry wybór? 320zł za 480GB 3D TLC z 5 lat gwarancji kusi. Dysk ma iść do komputera z intelem skylake i nie ma tam nvme.

Edited by david11

Dnia 28.11.2018 o 17:12, TSRules napisał:

bieri Crucial M550

Dzieki :)
Wzialem jednak z Sandiskiem, ten Crucial mial juz realokowane sektory wiec sobie odpuscilem.

Jeszcze jedno pytanie - co kupic w okolicy 100-130 zł zeby poratować stary PC (Lenovo M81 z chipsetem Q65, Pentium G620 i 4 GB DDR3)? Niestety obecny HDD strasznie muli system. Pojemnosc 120-240 GB, tylko na system. Widzialem adaty  i cruciale w tym przedziale cenowym.

Dziekuje. Szukalem jeszcze Adaty SP920 128 GB albo Cruciala BX300 120 GB ale juz raczej nie do dostania w sklepach w przyzwoitej cenie. Wiec prawodopodobnie stanie na nowym SU800, na miejscu w KRK moge go kupic od reki za 125-130 zl

SU800 to porażka. Padają, a co gorsza aktualizacje firmware kasują wszystkie dane. Jakieś średniowiecze. Crucial MX500 albo Samsungi Evo i śpisz spokojnie.

• Upvote 1

Kupie gdzies MX500 do 150 zł?
Cały ten komputer Lenovo M81 był kupiony za 250 zł, więc wkładanie do niego SSD za kolejne 200 zł powoli mija sie z celem niestety

Najlepiej cos w okolicy 100 zł, max 130-150. Wystarczy ok 120 GB na sam system

MX500 nie występuje w wersji 120 GB , linia zaczyna się od wersji 250GB za ~~200 zł .

Z tanich SSD 120GB poniżej 100vzł jest Crucial BX500 albo A-data SU650 .

• Upvote 1

Jest jeszcze GoodRam IRDM GEN2 120GG, chociaz z tego co czytalem to loteria co sie dostanie

EDIT - chyba wezme A-data SU650, mozna w Krakowie kupic od ręki za 88 zł. Z tego co widzialem to wszystko i tak na kościach TLC wiec nie bedzie roznicy wielkiej, szczegolnie przy odpalaniu worda czy przegladarki

Edited by E57

Nowy rok zaczął się supcio. Po roku użytkowania padł mi Intel 540s 180gb na m2. Dysk jest wykrywany w biosie, ale na tym kończy się zabawa i system nie startuje. Po podpięciu pod stacjonarkę system operacyjny działa jakbym zainstalował go na maszynie klasy pentium 2. Aplikacje uruchamiają się kilka minut, zarządzanie dyskami wykrywa go również tyle czasu, partycji nie widzi.
Co śmieszniejsze, dysk padł w trakcie tworzenia kopii zapasowej części danych. Niestety, ale pozostało kilkaset mega które przydałoby się wyciągnąć.

Jakieś chałupnicze metody na ożywienie tego trupa ktoś podrzuci?

Co jeszcze śmieszniejsze: drugi taki sam dysk zainstalowany w netbooku - po 20h pracy już 5 realokowanych sektorów.

Guest

Mam ADATA SX8200 240GB oraz Crucial BX300 120GB. Oprogramowanie od producentów nie widzi swoich dysków, a żeby było jeszcze śmieszniej, to te od ADATA widzi Cruciala a te od Cruciala widzi dysk ADATA, ale tego do czego jest przeznaczone to nie.

Wkładałem do laptopa Vostro 7580

Ktoś ma może pomysł o co chodzi i jak to obejść?

Crucial 120GB 2,5" SATA SSD BX500 - 105zł

Patriot 120GB 2,5'' BURST SATA SSD  - 89zł

ADATA 120GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU650- 95zł

Mogę wybrać tylko między tymi dyskami, którego brać?

Edited by meeron

Ewidentnie coś jest nie tak :/

- Ustawione jest PCIe Gen 3 x4

- Sterownik MS jak i Samsunga (bez zmian)

- W BIOS nic więcej do ustawień nie widzę

- Wyniki miałem o wiele lepsze na 950 nie mówiąc już o 960.

Ma ktoś jakiś pomysł co mogłem przegapić?

3eoSdOv.png

Może masz jeszcze jakieś urządzenie na PCIe "Intel® Z390 Chipset :
2 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (both SATA & PCIE mode)*2"

"*2 When the M.2_1 Socket is operating in SATA mode, SATA port 2 will be disabled. Adjust BIOS settings to use a SATA device."