Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy aktualnie zakup Plextor M9PeGN 512GB PCIe x4 NVMe to dobry wybór w cenie 290zł czy lepiej dołożyć do czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. To ma być SSD na kilka miesięcy, bo za pół roku oddam ten komputer córce. Następnie złożę coś wypasionego z SSD 1TB. Jeszcze trafiłem na Transcend 220s
https://www.x-kom.pl/p/486813-dysk-ssd-transcend-512gb-m2-pcie-x4-220s.html
Czyli chcę wydać ok. 300zł za 500GB. Drogie samsungi odpadają bo córka i tak nie wykorzysta takiego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, 

potrzebuję niedrogiego ssd ok 240 do komputera biurowego, będzie na nim stała baza sql programu księgowego. 

Wypatrzyłem w x-kom 3 dyski 

GOODRAM 256GB 2,5'' SATA SSD CX400 7mm 129 zł

 

GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD CL100            139 zł

Silicon Power 256GB 2,5'' SATA SSD A55            139 zł

 

który wziąć ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki CX400 ..  ale i tak to wszystko budżetowe konstrukcje na 2 kanałowym kontrolerze ( CX na Phison S11   Silicon na Silicon Motion SM2258 )

Ceny spradły ale kontrolery obcięte  do tego brak cache ... cóż  cos kosztem czegoś..

Nawet cache dziś to "premium"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak microna, mam takiego w domowym PC i jest ok i też był w dobrej cenie tzn. 129. 

x-kom.pl dysk-ssd-micron-256gb-25-sata-ssd-1300

 

Mam na nim postawić system win10 i bazy sql progamów księgowo kadrowych, i tylko się zastanawiam czy to dobry pomysł żeby bazy do sqla stawiać na ssd ??

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to za dysk dokładnie .

Jego poprzenik czyli Micron 1100 to był oewmowy klon Cruciala MX300 z nieco mniejszą ilością pamięci i tańszy .

Tutaj niezbyt zgadza się ilość pamięci - to ani klon BX500 ani MX500 , za dużo pamięci jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 09:33, reyden napisał:

W tym budżecie rozważył bym jeszcze Cruciala BX500 240 GB , też kosztuje 139 zł a ma 4-kanałowy kontroler .

Z wad - brak cache i niskie TBW wynoszące zaledwie 80 TB dla wersji 240GB .

Który z tych będzie najlepszy:

https://www.morele.net/porownaj/978122,1235881,5520837,1637862,4141971/518/0/

W dniu 8.08.2019 o 13:49, krzypaw napisał:

Kupiłem jednak microna, mam takiego w domowym PC i jest ok i też był w dobrej cenie tzn. 129. 

Czy może tego Microna co kolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej 5 to brał bym BX500 , Kingston w ogóle odpada bo ma kości 2D TLC , w pozostałych przypadkach jest kontroler 2-kanałowy + kości 3D TLC i brak cache ( poza Burstem ale tutaj jest śmiecznie mało bo tylko 32 MB ) .

Patrząc po ilości TBW - Burst z 180 TB , potem SU650 ze 140 TB , BX500 i UV400 po tyle samo - 80 TB a na końcu Tośka z 60 TB

Co do M1300 , wysokie TBW ale reszta tak jak w ww. SSD - kości 3D TLC + brak cache , nie wiadomo jaki kontroler

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, reyden napisał:

Kingston w ogóle odpada bo ma kości 2D TLC

OK, wykluczam go

Godzinę temu, reyden napisał:

poza Burstem ale tutaj jest śmiecznie mało bo tylko 32 MB

Chociaż coś, a redakcja PurePC go poleca i wrzuca do zestawów. Jest też najtańszy. Chyba go wybiorę, co sądzisz?

Ma trafić do starego laptopa, więc i tak potencjał nie zostanie wykorzystany w pełni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad tańszym dyskiem ok.500gb do mojego lapka Lenovo Ideapad 320-15IKS i3 7100u, jak na razie mam na oku:

Goodram cx400
https://allegro.pl/o...-tlc-8269548548
Adata su650
https://allegro.pl/o...-iii-7826022070
PNY 480GB 2,5" SATA SSD CS900
https://www.x-kom.pl...-ssd-cs900.html

Co polecacie wybrać? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni. W tym tygodniu muszę kupić SSD M2 512GB. W którym będę miał najnowsze kości pamięci i dobry kontroler? Koniecznie 5 lat gwarancji. Cena ok 350zł. Jak najniższe temperatury:

  1. ADATA XPG SX8200 PRO 512GB
  2. Plextor M9PeGN 512GB PCIe
  3. Corsair MP510 480GB PCIe x4
  4. Transcend 220S 512GB PCIe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KonradRak napisał:

Szanowni. W tym tygodniu muszę kupić SSD M2 512GB. W którym będę miał najnowsze kości pamięci i dobry kontroler? Koniecznie 5 lat gwarancji. Cena ok 350zł. Jak najniższe temperatury:

  1. ADATA XPG SX8200 PRO 512GB
  2. Plextor M9PeGN 512GB PCIe
  3. Corsair MP510 480GB PCIe x4
  4. Transcend 220S 512GB PCIe

 

Bierz:
-Silicon Power P34A80 lub PNY CS3030 ten sam hardware co Corsair MP510, ale tańsze i większą pojemność. W porównaniu do SX8200 Pro są nieznacznie wolniejsze, mają znacznie niższe latency i lepiej reagują na zapełnienie.
lub
Jak chcesz przyoszczędzić to XPG SX8200 bez Pro bo jest za 260zł, a niewiele się różni od Pro, ma starszy kontroler od niego, który niewiele się różni. Będzie najwolniejszy, ale też znacząco tańszy. Lepiej doczytaj odnośnie tego dysku, bo ja czytałem pobieżnie.

 


M9PeGN jest dość stary, wolniejszy i grzeje się bardziej i gdyby nie SX8200 za 260zł to by miał sens bo też jest w podobnej cenie.


Transcenda nie znam, praktycznie nie ma recenzji i albo coś źle czytam albo ma bardzo niskie TBW. 150TB (512GB) vs 800TB (512gb) dla tych z pierwszego myślnika. Cena też strasznie wysoka, więc nie ma co nad nim myśleć. Dodatkowa różnica to pamięc ram DDR3, zamiast DDR4, ale nie wiem czy to jakąkolwiek różnice robi.
Ten sam kontroler:
https://www.anandtech.com/show/13131/the-silicon-motion-sm2262en-ssd-controller-preview/4
Po zapełnieniu dysk po prostu zdycha poniżej prędkości sataIII. Krótko mówiąc badziewie.

Osobiście wziąłem niedawno P34A80 za 309zł+wysyłka. Obecnie miałbym dylemat czy brać P34A80 czy SX8200 bez Pro bo różnica w cenie duża.
Dopłacać 70zł za brak realnej różnicy na co dzień? Chyba nie warto. Chyba, że znajdziesz jakąś dużą wadę SX8200.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy ssd na kościach tlc po przekroczeniu bufora ( w zasadzie zapełnienia dysku bo bufor w tym przypadku to kość TLC pracująca jako SLC, jak spada ilość dostępnego miejsca to i spada wielkość bufora aż do całkowitego zaniku) zwalnia, nawet szybkie ssd nvme zwalniają do prędkosci budżetowych sata / ahci

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie lepsze rozwiązanie?

1. Dwa dyski: 500GB M.2 (system) + 1000GB M.2/SATA (dane robocze, obróbka zdjęć, konwersja wideo), przy okazji też dylemat czy M.2 + M.2, czy wystarczy M.2 + SATA.

2. Jeden dysk: 1000/2000 M.2

Konkretne modele to
M.2 - ADATA 8200 PRO
SATA - Crucial MX500

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedługo będę chciał kupić SSD do płyty MSI Z97 Gaming 3. Z tego co dowiedziałem się na forum MSI złącze M2 to 2280 TYPE .M PCIe 2.0 x2. Jaki tani przywoity SSD 500/1TB dysk do tego można obecnie kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair MP510 lub PNY XLR8 CS3030 , wersje 480Gb ( Corsair ) / 500 GB ( PNY ) do dostania za 330-350 zł .

Wytrzymałe i szybkie dyski , 5 lat gwary i wysokie TBW - wersje 480GB / 500GB mają po 800 TB limitu , wersje 960GB / 1 TB ~1700 TB .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 13:23, reyden napisał:

Z budżetowych ssd brałbym Cruciala bx500 480 GB albo nieco dołożył do mx500, bx500 kosztuje 240 zł w xkom, za 300 zł jest już mx500

Że tak spytam, co jest złego w Goodramie CX400? Bo też nad nim myślę. Zaznaczam, że u mnie nie ma pełnić funkcji dysku systemowego, tylko pod gry. Plusem natomiast jego względem Cruciala BX500 jest całkiem sporo dodatkowych GB. Kości te same. Nie wiem jak kontroler, bo tak daleko nie siedzę. Nie gram także w benchamarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam płytę MSI B450 Tomahawk Max wraz z dyskiem ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SPECTRIX S40G RGB.

Po podkręceniu pamięci ram wywala mi się dysk SSD i nie chce z niego startować system, później nawet po powrocie do starych ustawień nie chce i nie widzi systemu na dysku. Dopiero Reset całego biosu pomaga.

Czy to oznacza ze dysk jest niekompatybilny z płytą i powinienem go wymienić? czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może destabilizuje się szyna danych a może dysk jest bardziej wrażliwy od innych na takie zmiany. Ciężko zgadnąć.

 

Niekompatybilność byłaby wtedy gdyby nie działał w normalnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był dobry ten SX8200 .

Teraz lepszą opcją jest Corsair MP510 / PNY XLR8 CS3030 , szczególnie XLR8 jest teraz fajny - minimalnie droższy niż SX8200 Pro , ma nieco lepszy odczyt ale zapis nieco gorszy , ma też sporo wytrzymalsze pamięci i nowszy kontroler ( limit TBW dla MP510 / CS3030 480GB/500GB wynosi 800 TB , 2,5x tyle co u A-Daty ) .

Z wad - poza wspomnianym nieco wolniejszym zapisem też mniejsza pojemność , PNY - 500GB , Corsair - 480GB .

Wadą Corsaira jest też wyższa cena - ~360 zł vs. ~320 zł dla XLR8 / SX .

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 19:37, pierotez napisał:

Pany jaki szybki NVME na system, odczyt? 

SX8200 PRO 512GB bądź 256 będzie optymalny czy szukać dalej w podobnej cenie? 

 

W dniu 13.12.2019 o 19:54, reyden napisał:

Kiedyś był dobry ten SX8200 ....

 

 

!1. Na System / Programy brać 0,5Tb, miej bez sensu?

2. Drugi Ssd na tymczasowe / scratch disk też brać NVMe (PCIe) czy zwykły sata wystarczy?

3. Czy Rawy (inne 2D) do obróbki ładować na pierwszy dysk czy na drugi i jaką pojemność polecicie tedo drugiego  - też 0,5Tb?

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ) Przy obecnych cenach SSD ( nawet NVMe ) nie ma sensu brać mniej jak 480-512 GB , w dodatku im dysk ma większą pojemność tym jest szybszy .

2. ) Zależy czy NVMe da dużo przy operacjach na tego typu plikach czy to będzie tylko magazyn .

Pliki RAW warto władować na dysk NVMe , przyspieszy to znacznie ich odczyt i operacje na nich .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Nikon Capture NX2 dysk ssd lub pcie na temp/cache dawał dużo większego kopa niż na system!

Na forach foto-psujowych piszą że do produktów adobe wystarczy ssd na sata ahci.

Co do rawów to ciągłe mielenie spakuj-rozpakuj i tak jak piszesz.

Płyta ASRock Z390 Phantom Gaming ITX na 2 porty m.2 ale tylko jeden pcie a drugi chyba współdzieli z sata, a więc wszystko jasne  ;)

Fenks!

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...