Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo działa wam opcja optymalizacji z Toolboxa? U mnie na miesięcznym systemie jej praca trwała sekundę. That was fast Oo...

Nie więcej niż 3-4 sekundy.

 

Kiedyś udało mi się zaobserwować, że Intel G2 sam regeneruje wydajność w idle i dlatego Intel SSD Toolbox nie ma za wiele do roboty.

 

Ten tool chyba powstał po to aby działać głównie na intensywnie wykorzystywanych SSD. Tj. takich gdzie np. jeden 160GB jest zapełniony nie tylko systemem i programami ale i dokumentami/plikami oraza kilkugigowym plikiem wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo działa wam opcja optymalizacji z Toolboxa? U mnie na miesięcznym systemie jej praca trwała sekundę. That was fast Oo...

U mnie również... więc chyba wszystko OK . Po uruchomieniu dysk się zapełnia czyli coś tam się dzieje... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka testów (na zupełnie czystym dysku) nowej partii:

post-20519-1261514011_thumb.pngpost-20519-1261514018_thumb.pngpost-20519-1261514030_thumb.pngpost-20519-1261514025_thumb.png

SNV125-S2BD/40GB FW ver: 02HA

 

Smarki - testy z sysem na pokładzie, niektóre wyniki -->???

post-20519-1261531450_thumb.png post-20519-1261531458_thumb.png + PCMARK05 po 240h działania i 100GB zapisu (wolne 3GB) post-20519-1262533362_thumb.png

BTW: Start 7 x64 ze stoperem w ręku od pojawienia się napisu do tapety pulpitu 13.8s ;)

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich ustawieniach testowac dysk atto bo na opcji I/O Comparison wyniki sa jakie sa, a na Overlaped I/O sa inne. Wyniki zaleza tez od opcji Queue depth przy Overlaped.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już idzie w nortonie.

Przepiąłem SSD z tyłu na kontroler Gigabyte'a. Na głównym przy RAID0 widocznie jakiś konflikt miał.

Jak to się mówi, banalne rozwiązania są najlepsze :D 10min left ;)

 

No i siedzimy na SSD... powiem tak... WOW! W końcu pasek skrótów (dodatkowy soft) pojawia się na pulpicie niemal w tym samym czasie co pulpit.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za testy Elektronek, dodałeś mi otuchy ;) bo ja nadal jestem sceptyczny (moje 3xwd raid osiągają w hdtune ponad 300mb w odczycie) jeśli idzie o wydajność tych dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego innego się nie spodziewałem :D , ale rośnie nam grono posiadaczy lawinowo. Dzięki ci Intel/Kingston :twisted:

 

A tak przy okazji to powiem że testuje sobie dzisiaj 2x500GB F3 Raid0 na i7-860 i jedno co powiem że jak na HDD to te dyski sa niezłe ale do Kingstonka małego to im tak cholernie daleko... :lol2: system jest taki mułowaty...

 

Nie da ci tego żaden procek co da Ci mały 40GB klocek :lol: ale poezjia...chyba za długo dzisiaj grzebie w kompach :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa

Testy w smarkach robiłeś z systemem na dysku, bo u mnie niektóre wyniki wyszły wręcz :blink:

Nie mam pomysłu skąd takie cuś. Czegoś nie ustawiłem dobrze?

Może w WMP taki wynik, bo go nie mam :D ? LOL Ale ten "Application loading" to jakaś masakra.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z systemem, wszystkie optymalki + włączone buforowanie w sterownikach.

Początkowo wyniki mogą szaleć ale z czasem się normują. Chyba to wina OS że zaraz po zainstalowaniu coś sprawdza pobiera itp i może wyjść różnie i czasem słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z systemem, wszystkie optymalki + włączone buforowanie w sterownikach.

Początkowo wyniki mogą szaleć ale z czasem się normują. Chyba to wina OS że zaraz po zainstalowaniu coś sprawdza pobiera itp i może wyjść różnie i czasem słabo.

No nie wiem. Ja ten system sklonowałem, więc na bank nic dodatkowego nie robi, wszystko powyłączane i dodatki z forum porobione. W monitorze zasobów praktycznie 0B odczytu, czy zapisu. Wszystko stoi jak zamurowane, jak nic się nie robi ;). Nie, żebym narzekał... pulpit Win7 w 13s. Na Raidzie miałem tak, że długo system go wykrywał - kolorowa animacja zamurowywała się na 10s i dopiero zaczynał ładować. Teraz na AHCI i SSD pociska od razu, ledwo animacja przeleci, a tu już pulpit :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z mobo na chipsecie P35 mi powie, jak sie nazywa sterownik AHCI w Windows 7 w menagerze urzadzen ? Bo zainstalowalem najnowszy Intel INF Chipset driver z grudnia i zmienilo mi sterownik Ahci na ten od intela i nie wiem czy bedzie dzialal trim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawiłem system, jestem mile zaskoczony wszystko bardzo szybko sie uruchamia, a do tego bardzo cicho podczas pracy systemu i jego uruchamiania, po nowym roku drugi kinguś zawita w radzie na mojej platformie ( nie mylić z PO)

 

ps małe pytanie czy jest jakis program do optymalizacji wydajności dysku dla kingstona

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens dzielenia kingstona 40GB na 17GB partycje sys i 20GB drugą? Dodam ze po zainstalowaniu win 7 i wyłączeniu pliku stronicowania pozostaje około 6GB na partycji sys. I czy warto wyłączyć pamięć wirtualna przy 4gb ramu? Czy może jednak ssd jest na tyle szybki że lepiej dać ja dużej pojemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz na drugą partycję załadować 2 gry ;) to chyba lepiej ładować je na jedną partycję wraz z systemem - wszystkie komórki będą męczone. Przy 2 partycjach system męczyłby 1 - małą, a partycja na gry miałaby labę :)

Chociaż nie jestem pewien, jak to jest rozwiązane. Jednak nie wydaje mi się, że byłoby to takie mądre i komórki podmieniałyby się między partycjami - bez względu na podział.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens dzielenia kingstona 40GB na 17GB partycje sys i 20GB drugą? Dodam ze po zainstalowaniu win 7 i wyłączeniu pliku stronicowania pozostaje około 6GB na partycji sys. I czy warto wyłączyć pamięć wirtualna przy 4gb ramu? Czy może jednak ssd jest na tyle szybki że lepiej dać ja dużej pojemności

Szkoda miejsca. Dasz 2 na kazdej zostanie ci po 5 giga i kicha nic nie wrzucisz sensownego, a w 10 giga juz cos wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz.

ps małe pytanie czy jest jakis program do optymalizacji wydajności dysku dla kingstona

Ja używam tego co jest zalecane pod dyski 1. generacji czyli CCleaner ew. FreeSpaceCleaner. Przed tym robię konsolidacje wolnej przestrzeni PerfectDisk'iem. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz.

 

Ja używam tego co jest zalecane pod dyski 1. generacji czyli CCleaner ew. FreeSpaceCleaner. Przed tym robię konsolidacje wolnej przestrzeni PerfectDisk'iem.

 

Jak często to robisz? Ile czasu Ci to zajmuje? Bo rozumiem, że robisz to na Kingstonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...