Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś się nie unosić choleryku. Napisałem to co mi powiedział handlowiec, który jest w tym od lat. Jeśli nawet dysk się pojawi to się będę bardzo cieszył.

Nikt się nie unosi, ale myśląc logicznie, to raczej nie ucina się produkcji dysku, który idzie lepiej niż ciepłe bułeczki i świeże rogaliki.

Sam po wczorajszej kilkugodzinnej medytacji przed kompem zdecydowałem się wsysnąć tego Kingstona, bo chcę mieć jeszcze cichszego kompa.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie unosi, ale myśląc logicznie, to raczej nie ucina się produkcji dysku, który idzie lepiej niż ciepłe bułeczki i świeże rogaliki.

Sam po wczorajszej kilkugodzinnej medytacji przed kompem zdecydowałem się wsysnąć tego Kingstona, bo chcę mieć jeszcze cichszego kompa.

Czyli udało Ci się gdzieś go dostać ? Ja szukam i szukam i nie mogę znaleźć sklepu w którym byłby dostępny.

A nic rozsądniejszego niż ten Kingston nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś się nie unosić choleryku. Napisałem to co mi powiedział handlowiec, który jest w tym od lat. Jeśli nawet dysk się pojawi to się będę bardzo cieszył.

Bez takich poprosze u nas na forum.

 

Czyli udało Ci się gdzieś go dostać ? Ja szukam i szukam i nie mogę znaleźć sklepu w którym byłby dostępny.

A nic rozsądniejszego niż ten Kingston nie widzę.

Są dostępne, ale znikają w ten sam dzień gdy przychodzi dostawa, a ilości są naprawdę śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Kingstonem to sa jajca bo doszło do tego że amerykański newegg.com choć ma je na stanie sprzedaje z ograniczeniem 1szt na klienta :lol2:

Znalazłem na Amazon.co.uk ale w cenie 125 funtów. Z Ebay tez wymiotło poza jedna ofertą 113euro i droga przesyłką.

Tylko czekać jak sie pojawią na allegro za 450zł... o ile handlarze skądś je dorwą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli chciałbym kupić taki dysk i postawić na nim system, to wartości odczyt/zapis mają znaczenie? Zależy mi na tym, żeby windows działał sprawniej, programy uruchamiały się szybciej itp.

Czy TAKI dysk jest warty uwagi?

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy TAKI dysk jest warty uwagi?

Kiedy kupowałem go w lutym/marcu 2009 to był warty uwagi bo był tani, a pod względem budowy to to samo co OCZ Solid czy PQI S525. Teraz jedynym słusznym wyborem jest Kingston SSD Now 40GB lub Intel 80/160GB G2 dla osób z bardziej zasobnym portfelem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem go w lutym/marcu 2009 to był warty uwagi bo był tani, a pod względem budowy to to samo co OCZ Solid czy PQI S525. Teraz jedynym słusznym wyborem jest Kingston SSD Now 40GB lub Intel 80/160GB G2 dla osób z bardziej zasobnym portfelem :)

A dlaczego jest lepszym wyborem? Ma słabiutki zapis z tego co widziałem, a te kilka GB więcej mi niepotrzebne :) Obecnie partycję systemową mam ustawioną na 25 GB, z czego zajęte jest nieco ponad połowa. Szukałem czegoś jak najmniejszego i najtańszego. Chyba wszystkie SSD mają czas dostępu poniżej 1ms, chciałem się tylko upewnić że to jest najważniejszy parametr dla szybkiego działania programów.

Chociaż przed chwilą znalazłem jakieś porównanie SSD vs HDD i nieco się rozczarowałem. Przykładowo 3421058[/snapback]

Te pytania robia sie juz irytujace. Po 5x na jednej stronie ktos pyta co kupic, nie czytajac nawet ostatniej strony :o

Oczywiście, że czytałem i polecany jest wyżej wspomniany Kingston. Z tym że ciężko z dostępnością. Poza tym moje pytanie było o czas dostępu oraz odczyt i zapis, a nie o to jaki dysk wybrać. A podając link do dysku chciałem się dowiedzieć jak z awaryjnością.

Jak się założy temat, to źle, bo trzeba się udzielać w tematach zbiorczych. Jak się napisze w temacie zbiorczym, to też źle, bo nie przeczytało się całego tematu. Nie każdy ma czas i ochotę wertować dziesiątki stron, żeby znaleźć odpowiedź na jedno pytanie, które dla innych może wydawać się proste. Chyba od tego jest forum żeby ułatiwać dostęp do informacji, a takie tematy zbiorcze służą do tego żeby nie zaśmiecać forum tworząc tematy z pojedynczymi pytaniami.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jest lepszym wyborem? Ma słabiutki zapis z tego co widziałem, a te kilka GB więcej mi niepotrzebne :) Obecnie partycję systemową mam ustawioną na 25 GB, z czego zajęte jest nieco ponad połowa. Szukałem czegoś jak najmniejszego i najtańszego. Chyba wszystkie SSD mają czas dostępu poniżej 1ms, chciałem się tylko upewnić że to jest najważniejszy parametr dla szybkiego działania programów.

Chociaż przed chwilą znalazłem jakieś porównanie SSD vs HDD i nieco się rozczarowałem. Przykładowo http://pclab.pl/art39124-10.html

Sądziłem, że jeśli czas dostępu jest kilkadziesiąt razy niższy to jest większa różnica w czasie ładowania gier czy programów.

Zacznę od końca :) Praktycznie wszystkie gry są zoptymalizowane/pisane pod klasyczne dyski stąd tak mały kop w tym przypadku. Co innego start i praca systemów operacyjnych, w tym także uruchamianie aplikacji - tutaj wzrost szybkości jest bardzo duży. Po prostu aż trzeba zmienić swoje nawyki - klikasz dowolny program, a ten po paru sekundach jest gotowy do pracy.

 

Każdy SSD dostępny na rynku da Ci boosta - jeśli czas kopiowania danych między partycjami/dyskami nie jest dla Ciebie istotny to nawet najtańszy Kingston 40GB będzie świetnym wyborem. Ten SSD to Intel G2, a więc posiada kontroler Intela (najszybszy i najbardziej efektywny), kości Nand Flash Intela i 32MB cache. Intel G2 poza zapisem sekwencyjnym deklasuje wszystkie obecnie konstrukcje na rynku poza segmentem Enterprise ale tu róznice zależą od przeróżnych czynników.

Do komfortowej pracy systemu operacyjnego wystarcza około 20MB/s zapisu. Tak, tak mało :) Najbardziej istotny jest czas dostępu i w drugiej kolejności wydajność odczytu. Systemy operacyjne są zwykle zbudowane z dziesiątek tysięcy małych plików - dlatego SSD tak świetnie sobie z nimi radzi.

 

A-Data SSD 300 Series (oparta o kontroler JMicron 602B - średnio udany ale ostatnio nowe firmware'y podreperowały jego opinię) cache'u jako takiego nie posiada co przy jednocześnie uruchomionym pełnym skanowaniu antywirusem, antyspywarem, rozpakowywaniu kilku gigabajtowego archiwum z wieloma malutkimi plikami może powodować tzw. stuttering czyli potoczne przycinki. SSD z cachem nie cierpią na tą przypadłość. Oczywiście w/w czynności do wykonania jednocześnie zmuliłyby każdy zwykły dysk twardy i wszystko trwałoby wieki ;)

 

Jeśli nie chcesz Kingstona 40GB to poszukaj SSD na kontrolerze Samsunga np. OCZ Summit, Corsair P lub Indilinx'ie: OCZ Vertex. Owszem A-Data SSD-300 Series będzie ok i da solidnego boosta, ale wcześniej wymienione SSD będą jeszcze lepsze.

 

Chcemy Ci po prostu doradzić jak najlepiej wydać te 350-400 zł na SSD :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż przed chwilą znalazłem jakieś porównanie SSD vs HDD i nieco się rozczarowałem. Przykładowo http://pclab.pl/art39124-10.html

Sądziłem, że jeśli czas dostępu jest kilkadziesiąt razy niższy to jest większa różnica w czasie ładowania gier czy programów.

Wg mnie przy SSD dużo zależy od wydolności reszty systemu, a zestaw testowy na pclabie z C2D E7300 i 2GB ramu i 9600GT przy najnowszych tytułach, to raczej nie jest potwór prędkości. Takie gry muszą mieć gdzie się załadować, a w tym przypadku nie ma bata "plik wymiany" pewnie aż kwiczał. Przy SSD 4GB Ramu to totalne minimum - żeby móc go spokojnie wyłączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sprawie wielkości tematu, jako że dyski SSD robia sie coraz bardziej populrne i co za tym idzie więcej osób bedzie zaglądało na to forum i pytało o podstawy (nie można sie temu dziwić) natomiast denerwuje Was że nikt nie czyta 50 stron aby dowiedziec się o jednej rzeczy, ale np: specjalnie z ciekawości sprawdzielem że na trzeciej stronie tego forum to był marzec i wszyscy je polecali Vertecy .

teraz git jest Intel G2 ale za 3 miesiące bedzie G3 i ktos kto będzie czytał forum nie będzie wiedział co jest aktualne

Dlatego może rozważycie aby na pierwszej stronie umieszać aktualne informacje (tak mają na forum o płytach) aktualizowane jezeli zmienia sie sytuacja na rynku, cos co opisał Grimlock dwa posty powyżej,a na forum o płytach w poddtyle jest wpis jak poniżej (więc każdy będzie wiedział)

 

Asus P5b/deluxe/premium...

[FAQ - pierwszy post]

 

lub co kupic np

Zestawy-Komputerowe-Na-Grudzien-2009

 

Chodzi o to że jak ktos chciałby kupic SSD to nie zaśmiecałby setnym pytaniem " ...co polecacie z SSD do Windows " a na pierwszej stronie było by w skrócie za i przeciw jakie sa teraz dobre dyski jakie juz sa gorsze i co znaczą MLC SLC itp oraz najwazniejsze programiki do optymzlizacji do testów

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda...50 stron ma juz ten wątek. Sorry, czytałem wiele i długo, ale nie znalazłem odpowiedzi na pewną nurtującą mnie kwestie. Być moze przeoczyłem...

 

Dzis zamówiłem SSD Intela g2 80Gb (w poń odbieram), kupiłem Windowsa 7 i dokupiłem 2GB RAM DDR2 :D

 

No wiec pytanie brzmi następuuąco: Czy jest cos takiego jak poradnik odnosnie optymalizacji dysków SSD pod Win7 ? Wiem ze pod XP i Viste sporo trzeba naoptymalizowac heheh ( http://www.chip.pl/artykuly/porady/2009/11...t:int=0&-C= ), ale czy pod Win7 również ? Jesli tak to co w pierwszej koeljnosci, ale nie tylko, nalezy poustawiac aby nasz SSD działał na nowym systemie na maksimum swoich mozliwosci ?

Edytowane przez Astral699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wczesniej dawalem linka do filmiku na Youtube w ktorym wszystko jest wyjasnione i co najwazniejsze pokazane, bo niektorym takie rzeczy jak np modyfikacja rejestru czy włączenie write back cache sprawia problem :damage_wall: .

Jest tam wszystko na temat optymalizacji systemu pod katem SSD, wiec po ogladnieciu tego kilkunastominutowego filmu nie powinno byc juz zadnych problemow :rolleyes: .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Zaczalem myslec o kupnie dysku SSD jako dysku systemowego (Win7). Gdzies na forum obilo mi sie o oczy, ze ludzie polecaja Kingstona SSD Now V Series i widzac wersje 64 Gb pomyslalem, ze to by mi pasowalo. Teraz czytam, ze tylko wersja 40 Gb jest na Intelu, a taka pojemnosc to mi za malo. Wiec czy aby miec ta wydajnosc i wieksza pojemnosc powinienem kupic dysk Intel SSD X25-M MLC 80 GB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda...50 stron ma juz ten wątek. Sorry, czytałem wiele i długo, ale nie znalazłem odpowiedzi na pewną nurtującą mnie kwestie. Być moze przeoczyłem...

 

Dzis zamówiłem SSD Intela g2 80Gb (w poń odbieram), kupiłem Windowsa 7 i dokupiłem 2GB RAM DDR2 :D

 

No wiec pytanie brzmi następuuąco: Czy jest cos takiego jak poradnik odnosnie optymalizacji dysków SSD pod Win7 ? Wiem ze pod XP i Viste sporo trzeba naoptymalizowac heheh ( http://www.chip.pl/artykuly/porady/2009/11...t:int=0&-C= ), ale czy pod Win7 również ? Jesli tak to co w pierwszej koeljnosci, ale nie tylko, nalezy poustawiac aby nasz SSD działał na nowym systemie na maksimum swoich mozliwosci ?

Tak było i to nawet w tym wątku kilka razy a także w wątku o Vertex.

 

Ja rozumiem ludzi że mają opory z czytaniem 50 stron. Ale nie rozumiem dlaczego nie ułatwiają sobie życia używając szukajki na dole strony! W każdym temacie jest taka!

Tez jestem za FAQ i chętnie pomoge w jego tworzeniu. Mam trochę screenów na dysku które mogą byc pomocne i bardziej wymowne dla wzrokowców.

 

Co do uruchamiania gier, Elektronek ma tu całkowitą racje. Bo uruchamianie gier nie tylko zalezy od dysku a to wynika z formy w jakiej występują dzisiejsze gry na naszych dyskach. Są najczęściej w formie skompresowanej i tu bardzo ważne jest tez jak szybki jest procesor (nawet ilość rdzeni!) ile ma chache a także w mniejszym stopniu ilość ramu i jego szybkość. Dopiero łącznie z podsystemem dyskowym mamy wpływ na szybkość odpalania gier.

Ale bardzo wiele zależy od samej gry. Są tytuły jak np stary juz BF2 który genialnie wprost reaguje na prędkości odczytu (także hdd w raid0) i czas dostępu dysków.

Akurat w teście pclab nie użyli szczególnie dysko-wrażliwych gier.

 

 

@Martinii - tak, to byłoby najlepsze rozwiązanie którego na pewno nie pożałujesz.

 

Pozwole sobie zacytować jednego z naszych kolegów forumowych (chyba mu to nie przeszkodzi :) ) którego namówiłem na zakup Intela G2 160GB.

"jestem super zajebiscie zadowolony z ssd" :D dla mnie to mówi wszystko!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do uruchamiania sie gier to @rafa ma tu całkowita racje. ja ze swojej strony dodam jeszcze jeden czynnik. ładowanie textur do pamieci karty graficznej. to glownie dlatego gry uruchamiaja sie z ssd tylko niewiele szybciej.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli chciałbym kupić taki dysk i postawić na nim system, to wartości odczyt/zapis mają znaczenie? Zależy mi na tym, żeby windows działał sprawniej, programy uruchamiały się szybciej itp.

Czy TAKI dysk jest warty uwagi?

Hmm imho nie. Za 400 mógłbyś mieć 64 GB kingstona na jmicronie z acronisem HD. Ale trudno go polecić w ciemno.

 

Najlepiej by było jednak polować na Kingstone'a 40 bo jednak od czasu do czasu się pojawiają.

Jak możesz to daj na wstrzymanie do stycznia po świętach dostępność powinna się poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ja rozumiem ludzi że mają opory z czytaniem 50 stron. Ale nie rozumiem dlaczego nie ułatwiają sobie życia używając szukajki na dole strony! W każdym temacie jest taka!

Tez jestem za FAQ i chętnie pomoge w jego tworzeniu. Mam trochę screenów na dysku które mogą byc pomocne i bardziej wymowne dla wzrokowców.

(...)

Daj znać moderowi, a ja chętnie odstąpię temat to będzie Ci łatwiej uaktualniać itp. :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

co sądzicie o tym ?? - Bardzo dobra cena ( 350 zł. ) i szybkosc w "tabelce" tez

 

SSD Integral MLC SATA2 i USB – 32GB

 

* Solid State Disc - MLC

* Dysk 2.5”

* Złącza SATA II i mini USB 2.0

* Prędkość odczytu: 170MB/sec

* Prędkość Zapisu: 100MB/sec

* RoHS compliant

* Wear-leveling algorithm : Bad block management algorithm

* Error Correction Code : ECC 10bytes in 512 data bytes

* Supports up to Ultra DMA Mode 6

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

co sądzicie o tym ?? - Bardzo dobra cena ( 350 zł. ) i szybkosc w "tabelce" tez

 

SSD Integral MLC SATA2 i USB – 32GB

Jakis wynalazek. Żadnego info czy testów w sieci. W razie czego będziesz sie bujał z gwarancją nie wiadomo gdzie. Pewnie zero wsparcia od producenta.

Poszukaj czegoś znanej firmy... http://www.ceneo.pl/3434432 A-Data sa tanie, Patriot albo PQI za niecałą 100zł więcej kupisz 64GB a najlepiej jak trafisz na dysk o którym ciągle wspominamy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem wam temat bo uważam, że na to zasługuje. Szepnijcie tylko słówko a pierwszy post może zmienić właściciela, FAQ będzie sowicie nagrodzone.

Dyski te stają się coraz popularniejsze i opracowanie, które pozwoliłoby swobodnie poruszać się w temacie SSD byłoby bardzo mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis wynalazek. Żadnego info czy testów w sieci. W razie czego będziesz sie bujał z gwarancją nie wiadomo gdzie. Pewnie zero wsparcia od producenta.

Poszukaj czegoś znanej firmy... http://www.ceneo.pl/3434432 A-Data sa tanie, Patriot albo PQI za niecałą 100zł więcej kupisz 64GB a najlepiej jak trafisz na dysk o którym ciągle wspominamy.

 

ale ten dysk z tego linku ma slabe transfery znacznie gorsze od tego co podałem. Ten o którym wspominam ma 3 lata gwarancji w Hurtowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

co sądzicie o tym ?? - Bardzo dobra cena ( 350 zł. ) i szybkosc w "tabelce" tez

 

SSD Integral MLC SATA2 i USB – 32GB

 

* Solid State Disc - MLC

* Dysk 2.5”

* Złącza SATA II i mini USB 2.0

* Prędkość odczytu: 170MB/sec

* Prędkość Zapisu: 100MB/sec

* RoHS compliant

* Wear-leveling algorithm : Bad block management algorithm

* Error Correction Code : ECC 10bytes in 512 data bytes

* Supports up to Ultra DMA Mode 6

 

Pozdrawiam

Smierdzi Jmicronem na kilometr parametry identyczne jak mój Warp, Ocz core v2 czy A-data XPG cena 350 zeta tez na poziomie tych konstrukcji.

 

IMHO nie kupowac.

 

edit: będę miał chwilkę to rozpisze do FAQ o Kingstonach co w jakim modelu piszczy bo zostałem fanboyem dysków SSD tej firmy :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smierdzi Jmicronem na kilometr parametry identyczne jak mój Warp, Ocz core v2 czy A-data XPG cena 350 zeta tez na poziomie tych konstrukcji.

 

IMHO nie kupowac.

 

edit: będę miał chwilkę to rozpisze do FAQ o Kingstonach co w jakim modelu piszczy bo zostałem fanboyem dysków SSD tej firmy :)

 

Już wiem

 

przyznam że wcześniej nie czytalem calego tematu stąd moje pytania ( mało sensowne : ) ) Teraz wiem że w tej cenie to tylko ta 40 -tka :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius masz Kingstona na JMicronie? // dobra już wiem :wink:

Jak się sprawuje? Czy taki dyszczek ( myślę o kilku 128GB ) na wszystko oprócz systemu ( na system mam Vertexa ) da radę i sprawdzi się lepiej niż HDD, czy nie warto się pakować?

 

BTW, świetnie ze wątek podklejony i faq zrobione. To bardzo ułatwi orientację i rozeznanie dla nowych adeptów sztuki ssd. :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...