Skocz do zawartości
ath

Risen

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko mieczy Ci nie braknie ;) Najlepszy sword 2reczny to titan's wing, oprocz tego ciekawym jest souldrinker(ten trzeba sobie wykuc z 2partow znalezionych podczas gry). A miecza 2h i tarczy mozesz uzywac po rozwinieciu sword mastery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko mieczy Ci nie braknie ;) Najlepszy sword 2reczny to titan's wing, oprocz tego ciekawym jest souldrinker(ten trzeba sobie wykuc z 2partow znalezionych podczas gry). A miecza 2h i tarczy mozesz uzywac po rozwinieciu sword mastery ;)

 

Znalazles obie czesci??

Ja narazie mam jedna znaleziona na polnocy mapy....

 

10lvl musze poszalec z alchemia. mm juz przepisy na potiony do sily i zwinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazles obie czesci??

Ja narazie mam jedna znaleziona na polnocy mapy....

 

10lvl musze poszalec z alchemia. mm juz przepisy na potiony do sily i zwinki

Souldrinkera czy Storma?

 

Soul - 1part jest na polnocy w skrzyni ktorej bronia dwa ogry, przed wejsciem do swiatyni jaszczurow, 2 na polnocno-zachodniej plazy w skrzyni

Storm - 1part na tej malej wysepce w jaskini, 2 chyba w jaskini z szefem gnonow(ale juz nie pamietam gdzie ona jest)

 

Risen pekl ;] 32h

 

Z potionami i tak nie poszalejesz bo zbyt wiele tego takiego 'kfiatka' na wyspie nie ma, cos ~20

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do wschodniej swiatyni

znalazlem 2 popiersniki - ktore przez kolejne 2 bramy mnie puscily

niestety 3 brak ?? jak przedostac sie na 2 strone ?

Dołączona grafika

 

Znalazlem tez niezly mieczyk ;-) - jeno sily nieco brakuje - mozna w grze znalezc cos jeszcze lepszego ?

Dołączona grafika

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie nie myle to ta swiatynia z trojaczkami? Wiec masz pewnie popiersie z sali z sarkofagiem i od olifa, 3popiersie ma dirk, koles ktory wpadl w zapadnie na samym poczatku swiatyni, musisz go wypuscic ze swiatyni to da Ci 3popiersie. Co do miecza, jest kilka lepszych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie nie myle to ta swiatynia z trojaczkami? Wiec masz pewnie popiersie z sali z sarkofagiem i od olifa, 3popiersie ma dirk, koles ktory wpadl w zapadnie na samym poczatku swiatyni, musisz go wypuscic ze swiatyni to da Ci 3popiersie. Co do miecza, jest kilka lepszych ;)

hmm - tak chodzi własnie o te swiatynie, ale w 1 kolejnosci uwolnilem tego kolesia co wpadl w zapadnie (niestety chyba nic od niego nie otrzymalem)

natomiast 1 popiersie otrzymalem od jednego z braci ktory, w srodku swiatyni kopal , 2 z sarkofagu natomiast 3- brak ;/

 

BTW .. gra jest SWIETNA - ostatni RPG ktory mnie tak wciagnal to byl Gothic 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - tak chodzi własnie o te swiatynie, ale w 1 kolejnosci uwolnilem tego kolesia co wpadl w zapadnie (niestety chyba nic od niego nie otrzymalem)

natomiast 1 popiersie otrzymalem od jednego z braci ktory, w srodku swiatyni kopal , 2 z sarkofagu natomiast 3- brak ;/

 

BTW .. gra jest SWIETNA - ostatni RPG ktory mnie tak wciagnal to byl Gothic 2 ;)

Po otwarciu bramy musisz z nim pogadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzwałem na pojedynek(ale bez zakładu o kase) Ricardo, później poszedłem do Cregia założylem się, że wygram z Lorenzo, a jak do niego podchodze(do Lorenzo), to nie moge z nim pogadać co sie wiąże z tym, że nie moge go wyzwać, wie ktoś z jakiego powodu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic 2 jest bardziej dopieszczony w detalach (skarby na mapie, ciekawsze bronie itp), ale klimat identyczny, a to najlepszy komplement. Gothic 3 może Risenowi pucować pałkę moim zdaniem. BTW. Cieszę się, że świat nie jest tak wielki jak w g3, bo tam nie chciało mi się tyle łazić bez sensu, a tu bez przerwy się coś dzieje. Tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen, są lepsze - miecz tytanów ma bodaj 80 czy 90 dmg. Rozwijaj skille, coby dwuręcznego w 1 łapie dzierżyć.

Mam juz master swords na 9 poziomie - wiec uzywam 2 hands w jednej lapie + tarcza - swietnie sie komponuje

w zasadzie nie ma bata na mnie z takim polaczeniem, moge zgladzic nawet armie kosciotrupow z marszu

Sa natomiast problemy z Ogrami i tymi niby Gorylami - ;/

Jestem dopiero w 2 rozdziale - a na liczniku przeszlo 20godzin

 

Gra jest Zajeb.... naprawde warto bylo czekac - POlecam Wszystkim fana Gothica poprostu KLASA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bocznej bramie miasta (za namiotami, przed hotelem) jest koleś Dona. Oczywiście, jeżeli należysz do jego obozu.

 

Mam problem ze zdobyciem części pancerza. Jestem w świątyni za wodospadem, pode mną lawa, ja nie mogę przenieść się na drugi brzeg skarpy, bo antymagiczne kryształy uniemożliwiają mi użycie lewitacji. Co robić?

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz master swords na 9 poziomie - wiec uzywam 2 hands w jednej lapie + tarcza - swietnie sie komponuje

w zasadzie nie ma bata na mnie z takim polaczeniem, moge zgladzic nawet armie kosciotrupow z marszu

Sa natomiast problemy z Ogrami i tymi niby Gorylami - ;/

Jestem dopiero w 2 rozdziale - a na liczniku przeszlo 20godzin

 

Gra jest Zajeb.... naprawde warto bylo czekac - POlecam Wszystkim fana Gothica poprostu KLASA !

ufff

Jakos animacja walki mieczem i system na początku mnie dobil, dlatego poszedłem na maga;]

fire ball 10lvl i wisdom 150 to takie ogry po dwa padaja jak muchy, jedynie te niby goryle przyjmuja ze 4 na klate;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i zart nie dziala. Nawet nie slychac jego glosu jak sie smial ;/

Mi to też nie zadziałało odrazu, wpadnij do niego za jakiś czas.

 

Jestem na początku gry bo dopiero spotkałem Dona, ale gra jest świetna jak na razie i jak to ładnie Sysak ujoł "Gothic 3 może Risenowi pucować pałkę" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finałowa walka a raczej popis akrobatyki przed jednym widzem za mną czyli gra skończona

 

Pierwszy raz w tym roku tak kompletne "zmarnowałem" weekend .Najmocniejszy scyzoryk jaki był to obrażenia 120, kusza 125.

 

@zzizzy, tam są dwa takie miejsca, ważne jest to ze zwodzonym mostem. To pierwsze można pominąć. To drugie :wejdź na zapadająca podłogę, spadniesz mała walka, jedne z kamiennych drzwi rozwalasz kilofem. W środku przycisk każde naciśniecie otwiera tylko jedne drzwi. Za każdymi gdzieś jest korba trzeba przekręcić . Do jednej dostaniesz się tylko dzięki lewitacji, inna wymaga zamiany w tego ślimaka kolejna zaś ostrzelania bronią miotającą z dalszej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finałowa walka a raczej popis akrobatyki przed jednym widzem za mną czyli gra skończona

 

Pierwszy raz w tym roku tak kompletne "zmarnowałem" weekend .Najmocniejszy scyzoryk jaki był to obrażenia 120, kusza 125.

 

@zzizzy, tam są dwa takie miejsca, ważne jest to ze zwodzonym mostem. To pierwsze można pominąć. To drugie :wejdź na zapadająca podłogę, spadniesz mała walka, jedne z kamiennych drzwi rozwalasz kilofem. W środku przycisk każde naciśniecie otwiera tylko jedne drzwi. Za każdymi gdzieś jest korba trzeba przekręcić . Do jednej dostaniesz się tylko dzięki lewitacji, inna wymaga zamiany w tego ślimaka kolejna zaś ostrzelania bronią miotającą z dalszej odległości.

'Scyzoryk' 120? A nie czasem ten mlot tytana? Wydawalo mi sie ze titan's wing jest najmocniejszy aczkolwiek wiadomo ze wszystkich smaczkow gry nie odkrylem ;)

 

Mam problem ze zdobyciem części pancerza. Jestem w świątyni za wodospadem, pode mną lawa, ja nie mogę przenieść się na drugi brzeg skarpy, bo antymagiczne kryształy uniemożliwiają mi użycie lewitacji. Co robić?

To drogą tego nie przejdziesz, musisz isc na wprost, najpierw szybko pod tym spadajacym blokiem, potem stop + telekineza na dzwigni przed Toba, bo jest drugi blok, obchodzisz na okolo te lawe i jestes w domu ;) (o ile nie pomylilem lokazji ofc) :]

 

EDIT: swoja droga za krotkie te gry robia... Wszystko za co sie ostatnio zabieram zajmuje mi 2-3wieczory(no ok nocki) -batman, timeshift, risen...

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mozna wykuc z obsydianu??

Znalezliscie jakies ciekawe zbroje??

Z obsydianu mozesz wykuc swordy 1 i 2h, ale zeby to zrobic musisz najpierw zdobyc miecz jednego z jaszczurow, potem pokazac go chyba walterowi w miescie obczai co i jak i zrobi Ci 'formy' do swordow. Do 1h chyba 8sztuk a do 2h bodaj 12, glowy nie dam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbroje są tylko te, które dostajemy od frakcji + pancerz tytana (uber). Z obsydianu można wykuć też półtoraręcznego. Nie polecam kuć 2h, chyba że na handel - zanim go zdobędziesz, złapiesz Titanwinga, który (chyba) jest lepszy. Nieco bez sensu jest to, żeby wykuć coś z tego metalu, trzeba monet, a nie bryłek złota...

 

Cała gra przypomina moda do G3 z nieco ulepszoną grafiką. Nawet niektóre dźwięki te same (chwilowo myślałem, że walczę z pełzaczami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Już się pojawiały podobne sprawy ale rozwiązania nie widzę. Otóż ten debel siedzący przy chacie nie uważa że może ze mną walczyć. Zagroziłem mu że wygadam o haraczach, zaśmiał się i olał sprawę. Teraz w ogóle z nim nie mogę rozmawiać. Nie jestem jeszcze "godzien" walki z nim czy coś takiego...jak to przeskoczyć? Pokonałem już na arenie pozostałych chłopaków, został mi on. Poza tym tego fragmentu miecza potrzebuje chyba ;]

P.S. Wszystkie moje zadania aktualne kręcą się wokół pobicia tego głąba. Zrobiłem poza tym wszystko co się dało tam na bagnach :(

 

EDIT:

Dla potomnych. Można wykraść kawałek miecza pierwszym lvl kradzieży kieszonkowej.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem

Wrocilem na bagna i nikt ze mna nie chce sie pojedynkowac... Odpowiadaja tylko zebym nie przeszkadzal ;/

 

Kurde mam jedna czesc miecza tego ze skrzyni na plazy. Gdzie jest ta druga polowka.

Jakby ktos screena rzucil mapki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...