Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Spasiba, i'm going for the lube :lol2:

 

A teraz na serio, no może oprócz wazeliny xD, korzysta ktoś z GOSMS Pro? Jest jakieś obejście na zapisywanie wersji roboczych bez podawania adresata? Porzuciłem standard od HTC i jestem zadowolony, ale dwa szkopuły mi przeszkadzają: powyższe drafty, które bez adresata są kasowane, a także, że na Desire Z nie jestem wstanie wybrać podświetlania trackpada tylko diodę ładowania.

Próbowałem połączyć to z LED Me Know, ale także nie śmigało. Jest jakaś inna aplikacja tego typu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDK już dostępny. Android 4.0 Platform | Android Developers

Also http://www.google.com/nexus/

 

Na XDA juz wrzeje :lol: , jeszcze tylko kod zrodlowy i mozna tylko wypatrywac custom rom'ów.

 

Do Desire Z już jest pierwszy "rom" zrobiony w oparciu o SDK. Oczywiście, jest to bardziej proof-of-concept, bo np. nie działa touchscreen :lol: ale pierwszy ruch już jest.

 

Kelcior masz jakieś wieści jak będzie z nim na Desire?

Oficjalnie HTC analizuje i zastanawia się, żeby zapewnić dobre wrażenia użytkownikom. Przekładając to na polski: kombinują, które telefony uciągną ICS z Sense na pokładzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Desire Z już jest pierwszy "rom" zrobiony w oparciu o SDK. Oczywiście, jest to bardziej proof-of-concept, bo np. nie działa touchscreen :lol: ale pierwszy ruch już jest.

 

 

Oficjalnie HTC analizuje i zastanawia się, żeby zapewnić dobre wrażenia użytkownikom. Przekładając to na polski: kombinują, które telefony uciągną ICS z Sense na pokładzie ;)

 

Jakby misie złote wpadły na pomysł, żeby nieco podgonić procesory to nie widzę problemu, żeby telefonu z ostatniego roku śmigały z ICS plus Sense.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie HTC analizuje i zastanawia się, żeby zapewnić dobre wrażenia użytkownikom. Przekładając to na polski: kombinują, które telefony uciągną ICS z Sense na pokładzie ;)

Nie jestem aż tak szalony by wierzyć, że HTC wyda oficjalnego update'a ICS na stareńkiego Desire, toć oni mieli problem z piernikiem i do tej pory jest wydany jako wersja dla zaawansowanych użytkowników, developerów. Poza tym spaskudziliby go swoim Sense*.

 

*po dłuższym czasie uważam, że ma pewne fajne elementy interfejsu (layout menu, klawiatura, dźwięki, kamera) ale launcher jest straszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC o aktualizacji do ICS:

Since Google unveiled Ice Cream Sandwich earlier this week, HTC has been looking closely at the new OS's features and functionality to determine our upgrade plans. We're a recognized industry leader in providing fast and consistent upgrades to our Android devices (see what Engadget had to say about our upgrades: Study: Verizon Wireless and HTC most eager to provide Android 2.2 updates -- Engadget and Ice Cream Sandwich will be no different.

 

Upgrades require a careful balance of hardware and software to ensure the best possible performance and usability, so please stay tuned as we assess our product portfolio. Our goal is to upgrade as many HTC devices as possible and we'll be sharing details on specific devices and timing in the coming weeks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem. Oby mnie mile zaskoczyli bo jestem dużym fanem stockowych rozwiązań i wolałbym nie bawić się w rootowanie i inne kombinowanie.

 

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego Google nie wymusi na producentach oferowania na stronie romów z czystą instancją Androida. Niech telefony będą sprzedawana z zamysłem producentów (bo na tym polega praktycznie rywalizacja w świecie Androida, specyfikacja się zazwyczaj pokrywa) ale powinny być dostępne romy standardowe i czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem to wkleic, w kazdym razie dla Desire bym nie liczyl na ICS. GB byl juz niezle wymeczony, i to na dodatek opublikowany przez HTC "nieoficjalnie", ze stara wersja Sense itp.

Ale takie modele jak Sensation, Desire S, EVO 3D raczej napewno dostana ICS w takiej czy innej formie.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=B450kDuItCw

 

Co ciekawe aplikacja zostala stworzona przez polaka. :-P

Link do oryginalnego tematu (chyba zostala usunieta z Marketu): [App] WifiKill - disable internet for network hoggers - xda-developers

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=B450kDuItCw

 

Co ciekawe aplikacja zostala stworzona przez polaka. :-P

Link do oryginalnego tematu (chyba zostala usunieta z Marketu): [App] WifiKill - disable internet for network hoggers - xda-developers

 

Ale jajca :]

Jak znasz jakieś inne ciekawe programy to napisz w temacie, bo ten jest niewiarygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najchętniej bym chapnął właśnie czystego ICS. Cyanogen ma swoje 'firmowe' modyfikacje więc ja bym chciał coś na miarę Oxygena

(nie używałem ale z opisu właśnie takie coś mi się podoba).

 

Jeszcze "czystszy" od Oxygena jest DevNull.

 

  • No statusbar widgets
  • no busybox installed. You have to install it yourself if you want to use apps that uses it (like Titanium Backup)
  • only English as available language (in the official DevNull build)
  • no Torch app
  • no additional "hacks" like "long press back to kill app" and built-in over- or underclocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze "czystszy" od Oxygena jest DevNull.

 

  • No statusbar widgets
  • no busybox installed. You have to install it yourself if you want to use apps that uses it (like Titanium Backup)
  • only English as available language (in the official DevNull build)
  • no Torch app
  • no additional "hacks" like "long press back to kill app" and built-in over- or underclocking

Jeszcze mniejszy jest dGB :razz:

Android 2.3.5

60MB /system

Uses the Redux kernel for now. Eventually will be ManU kernel by Eviollet (recommended)

Interface options (battery %, notification power widgets etc)

Long press back to kill, Trackball wake, Power button screenshot

Root, init.d

Tyle ze jesli dobrze pamietam jak go ostatni raz sprawdzalem to nie bylo nawet Auto APN'ów.

Ale system wchodzi na 60MB partycje wiec nawet A2SD nie trzeba na aplikacje. :D

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie ma co się licytować :]

 

Sam używałem CM (krótko), MIUI (długo!), potem Revolution (Sense), a dzisiaj z ciekawości zainstalowałem Oxygena i jakoś nie czuję megarewelacji w stosunku do CM (szybkość działania).

Trochę zabolał mnie brak jakiegokolwiek menedżera plików i możliwości odinstalowania domyślnego launchera (pomimo, że niby być powinna). Miło tylko, że poinstalowałem swoje programy i gry, a nadal mam ~150MB wolnego miejsca na /data. Przykładowo Revolution wymaga sd-ext 1GB, a na aplikacje zostawia ~400MB - więc różnica jest galanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zastanawiam sie nad rootowaniem mojego DZ i w zwiazku z tym rozgladam sie za jakims sensownym romem. Jednak jest tego tyle, ze juz nie wiem co jest warte uwagi.

Na pewno chce roma, ktory jest tak poukladany jak oryginalny sense, takze wychodzi na to, ze szukam jakiegos moda sensopodobnego z naciskiem na wydajnosc w takiej oprawie plus jakies tweeki na zywotnosc baterii. Pytanie, ktory rom jest najbardziej odpowiedni dla mnie Leedroid, cos od vision czy jeszcze cos innego - dla kogos obytego chwila dla mnie zastanawiania sie na kilka dni.

 

Przyszlo mi na mysl czy w przypadku DZ musze wiedziec cos wiecej na temat roota? Poczytalem instrukcje, ale nadal DZHBOOT, safe-off i radio mi mowia coraz mniej.

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk Edit: nie robi mi roznicy czy sense jest 2.1, 3.0 czy nawet 3.5 byleby byle niewolniejsze niz stock HTC

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zastanawiam sie nad rootowaniem mojego DZ i w zwiazku z tym rozgladam sie za jakims sensownym romem. Jednak jest tego tyle, ze juz nie wiem co jest warte uwagi.

Na pewno chce roma, ktory jest tak poukladany jak oryginalny sense, takze wychodzi na to, ze szukam jakiegos moda sensopodobnego z naciskiem na wydajnosc w takiej oprawie plus jakies tweeki na zywotnosc baterii. Pytanie, ktory rom jest najbardziej odpowiedni dla mnie Leedroid, cos od vision czy jeszcze cos innego - dla kogos obytego chwila dla mnie zastanawiania sie na kilka dni.

 

Przyszlo mi na mysl czy w przypadku DZ musze wiedziec cos wiecej na temat roota? Poczytalem instrukcje, ale nadal DZHBOOT, safe-off i radio mi mowia coraz mniej.

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk Edit: nie robi mi roznicy czy sense jest 2.1, 3.0 czy nawet 3.5 byleby byle niewolniejsze niz stock HTC

 

Root to uprawnienia, taki Androidowy administrator.

HBoot to układ partycji. Warto więc wybrać taki, który daje największą możliwą /data, a /system i /cache na styk.

Żeby zmienić HBoot musisz mieć S-Off.

Radio / Modem to po prostu to czym kiedyś był telefon. Zazwyczaj chodzi o wersję oprogramowania tego układu.

Sense 3.5 wygląda imho gorzej od poprzedników. Najfajniejsza jest kombinacja 2.1 + lockscreen 3.0.

A rom wybierz taki, żeby tobie odpowiadał. Polecałbym na początek olać customy z Sensem, bo wymagają dodatkowej partycji na karcie pamięci i nieraz już straciłem wszystkie dane po resecie telefonu. Bardziej bym poszedł w CM + QQLauncher lub MIUI. Jak chcesz mieć widget pogodowy w stylu HTC, to możesz zainstalować sobie np. Fancy Widgets.

Edytowane przez emikyou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten lockscreen nowy szczerze to grzeje :razz: bardziej zależy mi na tym, żeby menu aplikacji wyglądało jak to żywcem z obecnego Sense 2.1 - już się przyzwyczaiłem. Ze zwykłym Andkiem obcuje teraz dzięki Huawei U8500 od Playa, nie podoba mi się to. MIUI według tych screenów na które miałem okazje spojrzeć też nie był zbyt piękny. Staje się leniwy i wiem, że ze zwykłego Andka można zrobić Sense lookalike, ale pierwsza część tego zdania wskazuje czego szukam.

Czyli na moment obecny nie ma niczego, niewymagającego dodatkowej partycji na sd z sense? Dane rzecz święta w moim wypadku. To chyba skończy się na samym roocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten lockscreen nowy szczerze to grzeje :razz: bardziej zależy mi na tym, żeby menu aplikacji wyglądało jak to żywcem z obecnego Sense 2.1 - już się przyzwyczaiłem. Ze zwykłym Andkiem obcuje teraz dzięki Huawei U8500 od Playa, nie podoba mi się to. MIUI według tych screenów na które miałem okazje spojrzeć też nie był zbyt piękny. Staje się leniwy i wiem, że ze zwykłego Andka można zrobić Sense lookalike, ale pierwsza część tego zdania wskazuje czego szukam.

Czyli na moment obecny nie ma niczego, niewymagającego dodatkowej partycji na sd z sense? Dane rzecz święta w moim wypadku. To chyba skończy się na samym roocie.

 

Że tak zapytam - próbowałeś innych launcherów? Np. ADWLaunche Ex?

 

Menu aplikacji, czyli drawer można ustawić tak jak tylko masz ochotę. Z darmowych fajny jest Go Launcher Ex i QQLauncher. Na YT na pewno znajdziesz jakąś prezentację ich możliwości.

 

MIUI np. w ogóle nie ma szuflady - jak w iPhone'ie.

 

I sprostowanie - myślałem, że zetka ma 512MB pamięci (tak jak zwykły Desire), a okazuje się, że ma 1.5GB. Żadna partycja na karcie pamięci nie będzie potrzebna, więc bez obaw.

Secundo - nie będziesz miał przyjemności wyboru HBoota, bo jak dopiero zauważyłem do wyboru jest tylko jeden ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zastanawiam sie nad rootowaniem mojego DZ i w zwiazku z tym rozgladam sie za jakims sensownym romem. Jednak jest tego tyle, ze juz nie wiem co jest warte uwagi.

Na pewno chce roma, ktory jest tak poukladany jak oryginalny sense, takze wychodzi na to, ze szukam jakiegos moda sensopodobnego z naciskiem na wydajnosc w takiej oprawie plus jakies tweeki na zywotnosc baterii. Pytanie, ktory rom jest najbardziej odpowiedni dla mnie Leedroid, cos od vision czy jeszcze cos innego - dla kogos obytego chwila dla mnie zastanawiania sie na kilka dni.

 

Przyszlo mi na mysl czy w przypadku DZ musze wiedziec cos wiecej na temat roota? Poczytalem instrukcje, ale nadal DZHBOOT, safe-off i radio mi mowia coraz mniej.

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk Edit: nie robi mi roznicy czy sense jest 2.1, 3.0 czy nawet 3.5 byleby byle niewolniejsze niz stock HTC

 

Rootowanie Zetki jest kłopotliwe, na szczęście robi się to raz. Choć może nie tyle kłopotliwe, co czasochłonne, szczególnie jak się ma 2.3.3 (trzeba najpierw downgrade robić). Poczytaj wiki na XDA, bardzo łopatologicznie jest to opisane, a porządny opis downgrade jest na forum XDA w dziale Development.

 

Z dobrych romów, które przetestowałem, a maja Sense2.1:

Virtuos Sense 2.0.0 - odchudzony i zoptymalizowany stockowy rom; do tego kernel Unity v9 i można szaleć.

InsertCoin Sense 2.1+3.0 - Sense 2.1 z dodanymi paroma elementami z Sense 3.0 (Lockscreen, Pogoda, Wiadomości) i kilkoma innymi tweakami. Mimo "wkładek" z Sense 3.0 działa super i nic nie muli.

 

I sprostowanie - myślałem, że zetka ma 512MB pamięci (tak jak zwykły Desire), a okazuje się, że ma 1.5GB. Żadna partycja na karcie pamięci nie będzie potrzebna, więc bez obaw.

Secundo - nie będziesz miał przyjemności wyboru HBoota, bo jak dopiero zauważyłem do wyboru jest tylko jeden ;]

512MB ma RAM. A co do hboota - teoretycznie do wyboru są dwa (jeszcze od T-Mobile G2), ale co z tego, skoro byle customowy ROM wymaga hboota od Desire Z, bo w tym od T-Mobile partycja /system jest za mała. :)

 

Co do innych launcherów - używałem ADW EX, używałem GO Launchera, ale jednak żaden nie ma do Sense startu. Już nawet nie chodzi o widżety (choć odpowiednika kalkulatora z Sense nie znalazłem), ale o dwie zakładki w szufladzie, które dla mnie są mega wygodne - Najczęściej Używane i Pobrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi wydaje mi się, że żaden downgrade nie jest konieczny. Podobnie niby trzeba postąpić z Desire na oficjalnym Gingerbradzie ale za pomocą Revolutionary nie trzeba nic kombinować. Unrevoked rzeczywiście strzelał błędem zbyt nowego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi wydaje mi się, że żaden downgrade nie jest konieczny. Podobnie niby trzeba postąpić z Desire na oficjalnym Gingerbradzie ale za pomocą Revolutionary nie trzeba nic kombinować. Unrevoked rzeczywiście strzelał błędem zbyt nowego oprogramowania.

 

Źle Ci się wydaje. Zresztą wystarczy zajrzeć do dokumentacji Revolutionary, żeby tam DZ nie znaleźć ;)

 

Tu jest recepta na downgrade, prosta i skuteczna, tylko trzeba uważać żeby właściwy obraz zassać: [GUIDE] Downgrade G2 (2.3.X) & DZ (2.3.X) & mT4g (2.3.4) & DHD w/ S-ON to Stock Froyo - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Mam Samsunga Galaxy Ace i chce sobie wgrać nowy soft. Poradnik znalazłem. [ACE Tutorial] Fleszowanie/Wgrywanie firmware do ACE Problem taki, że linki do potrzebnych plików nie działają... nawet do Odina! Mam zamiar wgrywać Odinem oficjalny soft od Samsunga. Jaką wersję romu polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...