Skocz do zawartości
kedly

Plazma/lcd 50" Do Kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko czy jeśli nabyłbym jakiś telewizor plazmowy lub LCD przykładowo 50" i podłączył go sobie pod komputer przez HDMI lub DVI jesli by tak mozna to czy obraz bedzie z odpowiedniej odległosci (np 160 cm) ostry i wyraźny jak na zwykłym monitorze LCD np 26" z odległosci pół metra? mysle ze tak ponieważ będzie uzywana natywna rodzielczosc 1920x1080 ale wole sie upewnić. Jeśli wszystko będzie ładnie pasowało to już zaczynam odkładać na nowy TV :wink:

 

prosze o odp.

 

PS. przy okazji - co lepiej nabyć Plazmę czy LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko będzie ładnie pasowało to już zaczynam odkładać na nowy TV :wink:

 

od razu zacznij odkładać na rachunki za prąd, 550W przy normalnej pracy plazmy to się szybko uzbiera niezła sumka...

 

...chyba że jesteś pracownikiem ZE i masz prąd za darmo ;)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu zacznij odkładać na rachunki za prąd, 550W przy normalnej pracy plazmy to się szybko uzbiera niezła sumka...

 

...chyba że jesteś pracownikiem ZE i masz prąd za darmo ;)

no nie no prądu nie mam za darmo, wręcz przeciwnie - bardzo wysokie rachunki otrzymuje :?

 

a taki LCD 42" ? w jakim zakresie sie pomieści?

 

 

haha 550w przy 50"? chyba przy 60"

 

a 42" zmiesci sie w 250W

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie no prądu nie mam za darmo, wręcz przeciwnie - bardzo wysokie rachunki otrzymuje :?

 

a taki LCD 42" ? w jakim zakresie sie pomieści?

 

 

haha 550w przy 50"? chyba przy 60"

 

a 42" zmiesci sie w 250W

42" 380W

 

LCD podobnej wielkości na ustawieniach do pracy będzie pobierało ~120W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia prądu...

Niebezpieczny gaz plazm, mała żywotność i duże zużycie prądu

 

Na Boga ile razy słyszałem już podobne bzdury. Owszem na początku (bardzo dawnym początku) plazmy miały problemy z żywotnością i zużywały więcej energii. Dzisiaj to jednak bzdury.

 

Producenci zapewniają o żywotności nowych paneli PDP liczonej w kilkudziesięciu czy kilkuset tysiącach godzin. Prędzej wymienimy telewizor na nowy niż zepsuje się stary.

 

 

Co do zużycia prądu to teoretycznie w plazmach jest większy, ale tylko patrząc na wskazania powierzchownie. Po pierwsze różnice na papierze są minimalne (przeliczając je na złotówki w skali roku). Po drugie plazmy podświetlają ekran proporcjonalnie do jasności obrazu. Jeśli film jest ciemniejszy - PDP zużywa mniej energii. Jaśniejszy - więcej. Z kolei wymagające sztucznego podświetlania panele LCD podświetlają obraz ze stałą mocą bez względu na to co oglądamy. Mogą więc być przez to mniej ekonomiczne.

 

Mówiąc prosto i klarownie - na zużycie energii nie zwracajcie po prostu uwagi.

żródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za zainteresowanie sie moim tematem, ogólnie nastawiam się na ~40/42" LCD choć moze wyjdzie coś fajnego w technologii plazmy. Sprzęt będe kupował w okresie czerwca a do tego czasu będe jeszcze rozwazal zakup.

 

pozdrawiam

 

gdyby ktoś miał jeszcze coś na języku prosze pisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-42

Sony 175W

Philips 170W

LG 230W

Sharp 220W

Toshiba 226W

zależy od ustawień jasności, na swoim samsungu pracuje przy jasności 0, podejrzewam że na TV było by podobnie, samsung TV 32" na jasności 0 pobiera 75W, samsung 52" TV na jasności 0 pobiera 120W

 

ja kierowałem się danymi:

http://reviews.cnet.com/4520-6475_7-640040..._content;rb_mtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dodać, że na plaźmie nie istnieje smużenie, które obecne (choć w dzisiejszych modelach w małym stopniu) jest na ekranach LCD.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dodać, że na plaźmie nie istnieje smużenie, które obecne (choć w dzisiejszych modelach w małym stopniu) jest na ekranach LCD.

Ale na plazmach jest dither (dosyć ostry ... plazma ma chyba z 4 bit/piksel w kwestii kolorów ... a te "miliardy" to tylko marketingowy bełkot). Dodatkowo plazmy mają bardzo niestabilną biel ( na całym ekranie np. 60cd a po wyświetleniu przy tych samych nastawach białego kwadratu 1x1 cm będzie z 200 cd ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwrocić uwage na jeszcze jedną powazną wadę telewizorów plazmowych,która wyklucza te tv do uzycia jako monitor(no chyba ze chcesz sobie tylko raz na jakis czas pograć lub właczyc film z kompa) ,chodzi o wypalanie matrycy ,przy statycznych-nieruchomych obrazach moze dojsc to powstania tzw. duszków na ekranie,napewno w nowych plazmach problem ten wystepuje w mniejszym stopniu ale nie zmienia to faktu ze jest,do kompa jako monitor nikt nie poleca plazmowego tv tylko lcd.

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz obeszli dawno i co gorsza nie masz na to wplywu - obraz co jakis czas(5-20 minut) przesuwa sie piksel w te w tamte gora dol itp.....

i zra prad wbrew bredniom z tego linka wyzej - zazwyczaj wyswietla sie jasny obraz - jak nie bardzo to i tak sporo jasnego - i zaczyna sie ostre zarcie...

 

nawet najbardziej energooszczedne plazmy zra 20% wiecej od slabych lcd - z tymze w plazmie skacze pobor a w lcd jest w miare staly ale to wynika z kwestii budowy

 

kontrastu w lcd wcale na full nie trzeba miec bo i po co - zreszta kazdy ustawi sobie po swojemu

 

plazmy sa drozsze - nawet sporo przy full hd(innych nic nie wartych rozdzialek nawet pod uwage nie biere)

olafo o jakim smuzeniu piszesz?jesli cos takiego jest na lcd to takze na plazmie - odsiwezanie linii dziala identcznie w obydwu technologiach - i smialo bym stwierdzil ze jest bardziej widoczne wlasnie na plazmach bo tam piksel gasnie i zaswiecenie troszke trwa.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrastu w lcd wcale na full nie trzeba miec bo i po co

Nie trzeba ale wypadałoby ... nawet bardzo by wypadało - po to aby uzyskać możliwie najniższą jasność czerni (zmniejszasz przy okazji moc lamp + maksymalizujesz kontrast) ... po prostu to jest powiązane (razem z zakresem barwnym).

 

ps. mowa o max kontraście natywnym a nie "przepalaniu"

 

plazmy sa drozsze - nawet sporo przy full hd(innych nic nie wartych rozdzialek nawet pod uwage nie biere)

Jakoś przez cały czas jak porównuję dobrą plazmę vs. dobry LCD to LCD wypadają drozej Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem ze gry w ten rozdzielczosci na 50" wcale nie wygladaja fajnie :P a co do LCD to 32" bierze 150W ( przynajmniej moj) moim zdaniem lepiej zrobisz jak kupisz dobrego 32" bedzie to duzo lepiej wygladac niz 42" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 32cale FullHD Samsunga jako monitor... pobiera do 170watt jak się go rozkreci z kontrastem i jasnością ;) obraz jest piksel w piksel wiec idealny jak na monitorze no tylko ze zamiast 2560x1600 mamy 1920x1080 ale jest gut.. i tym lepiej ze nie trzeba mieć monster karty tylko 8800GT styka do gry na full bo ta rozdziałka ma tylko trochę px wiecej niż 1600x1200 np ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak wracając do plazm, trochę już off-topowo, ale... takie rozwiązanie ma plusy. Zimą plazma może robić Wam za grzejniki. :D Możecie zrezygnować z CO. I tak jak przedmówcy nie polecam Ci 42". Naprawdę po tym jak zobaczyłem na 60" UT 3 w max. rozdziałce... nie mam ochoty patrzeć na żadną grę na monitorze powyżej 36". :) Chyba, że lubisz bawić się w liczenie pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sie sprawuje ale widzialem na allegro 46" od daewoo....za 2600 pln wiec cena przekozak

najprostszy bez zadnych bajerow typu 24hz czy sciem jak 100/200hz.....

zuzycie energii tez kolo 250 wat

ciekawe tylko jak obraz ale w sumie takich wielkich matryc za grosze nie ma wiec tragedii byc nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...