Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem grafę, ale teraz pytanko czy jest jakieś sensowne chłodzenie bo ja chyba nic nie widziałem. Chodzi mi o AC nie WC :D

 

póki co sensownej alternatywy brak (wiem zalman ale bez rewelacji), zresztą na jesień ati 6xxx wychodzi więc po co na 3-5 miesięcy inwestować w chłodzenie za 200zł :), gdzie zamówiłeś grafę? ja mam swojego sparkla w czwartek uzyskać z firma nie mam najlepszych doświadczeń 8800gt padł w 1,5 miesiąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie podbijesz napiecia a wentylacja bedzie dobra w budzie to nie bedziesz mial powodow do zmiany chlodzenia bo Ci nie bedzie karta przeszkadzac jesli chodzi o glosnosc

 

Co do Sparkle'a, Gainward'a itp. itd... - Ja na przyklad mam Asusa, za to duzo Gainwardow sprzedalem (ze wzgledu na cene).

 

Mi generalnie chodzi o serwis (marke w sumie tez), co do OC to wiekszosc uczciwych to wlasnie Asusy

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś z Was zakładaniem wentylatorów 120/92mm na GTX470/480? W google'ach kilka wyników konkretnych "na krzyż". "Suszara" trochę mnie denerwuje podczas obciążenia (odzwyczaiłem się w Radeonie 5870 od szumu, przy założonym Zalmanie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem coś takiego - LINK.

 

Ok i removed the stock fan and placed an 80mm fan in its place.

 

I got good temperatures again during idle (39'C) and load, (load is running a game like modern warfare 2, bad company 2) I had less than 50 degrees Celsius while in game.

 

The thing is i dont know if these readings are accurate. Im using GPU-Z and Harwaremonitor aswell as zotac Firestom, all these softwares report low temperatures when I alt tab out of a game to check the temperature.

 

However when running FurMark I reached 85 degrees Celsius in 3 minutes.

Ze screenów HWMonitor wynika, że miał 62*C max w grze, ale to jeszcze wynik z jednym wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś z Was zakładaniem wentylatorów 120/92mm na GTX470/480? W google'ach kilka wyników konkretnych "na krzyż". "Suszara" trochę mnie denerwuje podczas obciążenia (odzwyczaiłem się w Radeonie 5870 od szumu, przy założonym Zalmanie)...

 

12cm 0.3A 5stopni mniej względem stockowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTX275 dobrze mi się to sprawowało (120+92mm), więc pewnie spróbuję i z GTX470 ;)

 

sideband - dziękuję. To w takim razie rozumiem, że obroty circa 1400-1500rpm, więc dużo ciszej nie będzie. Spadek temperatur niewielki.

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pech brakło dla mnie grafy, muszę znowu czekać na wrzutkę w niskiej cenie :(

 

ja jutro swoja dostanę, zobaczymy co ten sparkle potrafi, bardzo szybko zniknęły z oferty sklepowej, w tej cenie gtx480 byłby bestsellerem i realnym konkurentem hd5870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w temacie grafy, ale w temacie marki Sparkle:

Ja akurat z tą marką mam pozytywne odczucia, kupiłem referencyjną 88GT od nich w listopadzie 2007r i od tamtego czasu do teraz 0 problemów z 88GT (które ponoć ~dwa lata i padają, mój ma już niecałe trzy - stock chłodzenie, na pulpicie ma 70-75'C, w grach wentyl na max i temperatury pod 90'C);

 

Więc jak dla mnie 'nie taki diabeł straszny';

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman VF3000F - dzisiaj na to wpadłem, fajnie to wygląda bo radiator pamięci i sekcji zasilania jest przykręcany. ale dalej jest frajerska wtyczka 3pinowa zamiast 4 pinowa co by ją w kartę w piąć i zapomnieć. nie wiem co tym koreańcom na te ich żółte mózgi padło że taki badziew chcą ludziom wcisnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 480 od sparkle w końcu dotarł do mnie, pierwsze wrażenie taki sam referent jak inne patrząc na tył pcb, karta miło zaskakuje w ide kulturą pracy , co do trybu 3d daję już trochę czadu i jest dość głośna, temperatura gazów wylotowych dość wysoka idealna na mroźną zimę, mocno podgrzewa powietrze w pokoju znacznie więcej jak 5870, odnośnie płynności jest jakby troszkę lepiej w bc2 ale jeszcze nie robiłem testu w bradleyu, generalnie za cenę 1358zł z wysyłką to niezły zakup, aczkolwiek zmiana 5870 na gtx 480 jest raczej pozbawiona sensu (nie czuć tego kopa wydajności), szkoda że nvidia nie osłoniła tyłu pcb jakąś aluminiową blachą tak jak ma to miejsce w kartach 58xx, jeśli chodzi o opłacalność-wydajność to nie kupujcie gtx-a za więcej jak 1500zł powyżej tej granicy za mało oferuje względem 5870, chyba że ktoś jest fanem nvidi, aha :) w pudełku prócz sterowników, kabli zasilających, przejściówki dvi-dsub, i krótkiego kabla mini-hdmi hdmi ( swoją droga lepsza była by przejściówka zamiast przewodu) nie ma nic, żadnej gry sama goła karta, brakuje też wejścia na karcie do podłączenia karty dźwiękowej, tak aby mieć dźwięk po kablu hdmi, toż to kpina z kinomaniaków przecież stary gts250 w wersji low którego dawnej posiadałem miał takie wejście i kabelek do podłączenia karty muzycznej, co oni się uwsteczniają czy co, no chyba że stwierdzili że nikt tak głośnej karty nie będzie podłączał pod kino domowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek zmiana 5870 na gtx 480 jest raczej pozbawiona sensu (nie czuć tego kopa wydajności),

 

Dla mnie jest duzy sens. Wlaczylem Metro na 5870 (1920x1200) i mialem przyciecia na 480 nie mam. Nie mowie juz o moich ulubionych benkmarkach.

 

1358 zl? to za darmo :) Ja dalem 2100 w PL - dość dawno :)

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest duzy sens. Wlaczylem Metro na 5870 (1920x1200) i mialem przyciecia na 480 nie mam. Nie mowie juz o moich ulubionych benkmarkach.

 

1358 zl? to za darmo :) Ja dalem 2100 w PL - dość dawno :)

 

grałem komfortowo w metro2033 na radku 5870 + 8800gt, tak 1350zł to warto dać nawet 1500 ale za 2100 to jak dla mnie trzeba być prawdziwym fanem

Kuba gdzie kupiłeś tak tanio z tira coś spadło :)

zrobiłem test bc2 w bradleyu i gtx480 przeszedł go pozytywnie, tam gdzie podczas ostrej zadymy na 5870 było czuć spory spadek liczby fps tutaj troszkę opada ale nieodczuwalnie także spory plus ode mnie dla gtx-a, teraz zobaczę jak sobie radzi w filmach hd

 

edyta, odtwarzanie z wsparciem sprzętowym to porażka, mam "black hawk down" bluray, przy odtwarzaniu jakieś bloki artefakty na ekranie się pojawiają na 5870 tego problemu nie było, jak wyłączę sprzętową akcelerację to wszystko jest ok (sprawdzałem na dwóch playerach mphc i vlc), zna ktos problem i rozwiazanie

 

edyta2: siedzę sobie na lapie dzieciak gra w farcry 2, za chwilę co tak głośno, hehe turbinka jak ktoś mi powie że gtx480 jest cichszy albo wydaje z siebie bardziej przyjemny dźwięk od 5870 to mu się w twarz rozśmieję, jest głośny jak cholera do tego te ciepłe powietrze nieźle podgrzewa 12m2, juz wiem że nie zmienię turbinki na coś co lepiej chłodzi ale zostawia powietrze wewnątrz, pozostałe podzespołów by się ugotowały, zresztą ten sam problem ma radosław 5870, jedyna rozsądna alternatywa to chyba wc i fullcover

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys testowałem wsparcie w mphc i umnie nie mam żadnych problemów. ten twój film to jest rip z blue czy masz to w wersji orginal??

 

rip ale te ze strony microsoftu ida ładnie i płynnie ze wsparciem, jak się kręcą wasze karty bez podnoszenia napięcia, na moją dałem 800mhz na gpu i wszystko śmiga bez zastrzeżeń, wiecej na razie nie próbowałem

edyta: 820mhz bez podnoszenia napięcia w pełni stabilne, powyżej 830mhz nie ma artefaktów ale po jakimś czasie wywala sterownik ekranu pewnie zabezpieczenie OVP lub OCP, generalnie nie taki zły ten sparkle, choć raczej nie spakle a sam chip na który trafiłem

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowałem na ripach - wszystko 1080p.

 

no faktycznie ładnie ci się kręci :) ja już przy 800 miałem arty bez podnoszenia napięcia.

 

i jeszcze jedno o co chodzi z tym testem bradleja czy jak to tam się zwało w BC2 jak to można przetestować??

 

PS. mam do sprzedania gainwarda gtx280 jakby ktoś był zainteresowany ;D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rip ale te ze strony microsoftu ida ładnie i płynnie ze wsparciem, jak się kręcą wasze karty bez podnoszenia napięcia, na moją dałem 800mhz na gpu i wszystko śmiga bez zastrzeżeń, wiecej na razie nie próbowałem

edyta: 820mhz bez podnoszenia napięcia w pełni stabilne, powyżej 830mhz nie ma artefaktów ale po jakimś czasie wywala sterownik ekranu pewnie zabezpieczenie OVP lub OCP, generalnie nie taki zły ten sparkle, choć raczej nie spakle a sam chip na który trafiłem

 

A ile Voltów ma na starcie ( no oc )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was może wie czy program od gigabyta "OC Guru-graphics card smart tuner"do kart graficznych działa tylko z ich kartami czy z wszystkimi geforcami etc?? i czy ktoś to ma i gdzie to można ściągnąć ?? :D pytam dlatego że w tym ich programie można podnosić napięcie gpu i mem ;)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...