Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pieknie, ale dlaczego czesc na nowo zrobionych scen jest taka ... plastikowa ... nie zawsze pasujac stylistycznie do okalajacych kawalkow.

Abstraciach!ac od "ilosci p" wole oryginalna wersje.

ja zobaczyłem sam początek i wyrzuciłem dla mnie profanacja i radzę każdemu omijać z daleka totalny let down spodziwałem się czegoś jak w NGE odnowienie im wyszło bardzo dobrze no cóż zaopatrze się w najlepszy możliwy rip oryginału i będzie OK

 

Ja ostatnio zacząłem oglądać kilka serii naraz i dorwałem pack star treka DS9 i oglądam go zamiast anime :) przeplatam od czasu do czasu odcinkiem Gundama 00 i powiem tak boże jak ja lubię te ripy w HD na fullscreenie ta ostrość obrazu aż wali po gałach na 32" :) a 100-150 mega więcej nie robi większej różnicy poza tym ostatnio na TL wrzucili tyle anime że bym potrzebowałbym jeszcze z 500Gb żeby wychaczyć wszystko a większy problem to kiedy to obejrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wybitny film, który zachwyca pod względem fabularnym, muzycznym i zwłaszcza wizualnym. Zaparło mi dech w piersiach. Obecnie nie robi się już takich anime. A szkoda. Jin-Roh - zasłużona bardzo wysoka ocena. Piękne. Chciałbym więcej takich. Być może moje życzenie spełni się wraz z premierą kolejnego filmu Oshii'ego Mamoru, Miyamoto Musashi: Souken ni Haseru Yume.

 

Na nyaa pojawił się ef - a tale of melodies. z BD. Na razie tyle:

 

(Anime BD) ef - a tale of melodies. 01 -ever- (1920x1080 x264 AAC).mp4									  394 MB(Anime BD) ef - a tale of melodies. 02 -read- (1920x1080 x264 AAC).mp4									  440 MB(Anime BD) ef - a tale of melodies. vol.1 Non-credit ED (1920x1080 x264 AAC).mp4							55.3 MB(Anime BD) ef - a tale of melodies. vol.1 Non-credit OP -ebullient future-ver.1 (1920x1080 x264 AAC).mp4	73.9 MB
Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wybitny film, który zachwyca pod względem fabularnym, muzycznym i zwłaszcza wizualnym. Zaparło mi dech w piersiach. Obecnie nie robi się już takich anime. A szkoda. Jin-Roh - zasłużona bardzo wysoka ocena. Piękne. Chciałbym więcej takich. Być może moje życzenie spełni się wraz z premierą kolejnego filmu Oshii'ego Mamoru, Miyamoto Musashi: Souken ni Haseru Yume.

 

Na nyaa pojawił się ef - a tale of melodies. z BD. Na razie tyle:

 

(Anime BD) ef - a tale of melodies. 01 -ever- (1920x1080 x264 AAC).mp4									  394 MB(Anime BD) ef - a tale of melodies. 02 -read- (1920x1080 x264 AAC).mp4									  440 MB(Anime BD) ef - a tale of melodies. vol.1 Non-credit ED (1920x1080 x264 AAC).mp4							55.3 MB(Anime BD) ef - a tale of melodies. vol.1 Non-credit OP -ebullient future-ver.1 (1920x1080 x264 AAC).mp4	73.9 MB

Znasz japoński że RAW'y oglądasz :) ?

Edytowane przez Micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vennor, polecam poczekac aż THORa wyda to anime, na ich stronce jest ankieta "Which one of these do you want most for us to encode ?" i ef wygrało. Zwłaszcza ze Menclave jest TVRIP i bedziesz mial potem zabawe w synchro.

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vennor, polecam poczekac aż THORa wyda to anime, na ich stronce jest ankieta "Which one of these do you want most for us to encode ?" i ef wygrało. Zwłaszcza ze Menclave jest TVRIP i bedziesz mial potem zabawe w synchro.

Pamiętam, widziałem jakiś czas temu tę sondę. Nawet głosowałem na efa. A timing akurat pasuje - wystarczy tylko wziąć poprawkę na brak reklam sponsorów między openingiem a właściwym show.

 

Dziś pojawiło się też coś takiego, rzekomo - co mnie zdziwiło, bo czekałem na DVD - z BD, ale wygląda... nie najlepiej (jak na Blu-ray, rzecz jasna):

 

[StrikeAiDSubs]_Kemeko_DX_01_[720p][5DAACF3F].mkv	284 MB
Ga-Rei -zero- zniesmaczyło i przeraziło mnie pierwszym odcinkiem, który jest zwyczajnie fatalny... Z drugiej strony podobało mi się jego zakończenie i nagła zmiana-- Niemniej kosmiczny motocykl i taki sam wózek, i chaingun w nodze w znacznym stopniu obniżają moją ocenę. To samo dotyczy makabrycznego 3D - aż oczy bolą - na szczęście nie ma go za wiele. Reszta serialu pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest, krótko mówiąc, solidny. Bardzo ładna kreska, nadspodziewanie dobry soundtrack - połączenie muzyki elektronicznej w dobrym guście i elementami tradycyjnymi, takimi jak dzwonki czy shamisen - większość walk jest przyjemnie przedstawiona i dynamiczna. Oferuje chwile wzruszenia i motyw zdrady (szkoda, że taki nagły).

Ogółem rzecz ujmując - poza pewnymi uchybieniami to dobre anime, ale bez wątpienia za krótkie. Liczę na animowaną kontynuację, bo jak nie... to będę musiał czytać mangę.

 

No i miło było usłyszeć Norio Wakamoto, peppu~

Dodatkowo, muzyka z openingu (Chihara Minori - Paradise Lost) bardzo mi się podobała - a karaoke w wykonaniu AniYoshi robi wrażenie.

 

A no i w koncu skonczyli fansubowac Ga Rei Zero i szczerze wam go polecam - niby na poczatku zalatuje sztampa - tajne organizacje, dziewczyny z mieczami i walka z potworami - ale pozniej calosc sie rozkreca i mamy porzadne tajemnice, zdrady, akcje trzymajaca w napieciu przez cala dlugosc serii i swietna zabawe chronologia zdarzen. IMHO uczciwe 9/10 już dawno mnie nic tak nie wciagnelo.

Dopiero teraz przeczytałem. Potwierdzam. Tyle że ode mnie 8.0. Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem Ichigo Mashimaro - całkiem niezła seria typu slice of life, opowiadająca o czterech dziewczynkach z podstawówki i starszej siostrze jednej z nich.

Miu, która wszystkich wkurza (to dzięki niej mamy większość żartów sytuacyjnych), niezaradna Matsuri, Ana, oraz Chi i jej starsza siostra Nobue - to postaci, które będą nas zabawiać przez całą serię. Pojawiają się oczywiście postaci drugoplanowe, jednak najbardziej w pamięć zapada gość zwany Sasazuką - "Sasazuka, go stand in the hall!", ta sytuacja powtarza się wielokrotnie.

Dziś z kolei postanowiłem dźwignąć się przed telewizor i obejrzeć po raz kolejny film Cowboy Bebop - Tengoku no Tobira, co nie było złym pomysłem - tym razem spotkałem się z dubbingiem angielskim (poprzednio oglądałem z JP audio). Mimo, iż większość pamiętałem, to i tak dobrze się bawiłem, postanowiłem natomiast przyłożyć większą uwagę do soundtracku.

I jak już mowa o soundtracku - wiecie, które płyty Yoko Kanno/The Seatbelts zawierają utwory z filmu? Byłbym bardzo wdzięczny za taką informację.

To chyba na tyle, aha - szczęśliwego nowego roku! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eureka 7 - świetne anime.

 

Chaos;Head - jak na razie mi się podoba po 2 epku, ale zobaczymy..

W oczy kłują uproszczone animacje, a dokładniej miejsc publicznych gdzie porusza się główny bohater, ew. osoba z nim idąca...

 

Mam wydanie od m.3.3.w i co prawda nie powtarzałem od dawna nic z japońskiego, ale nie pasuje mi trochę tłumaczenie. Co prawda, odnosi się ono do danej sytuacji, ale jednak...

Mówię tu o prostszych wyrażeniach ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos;Head - jak na razie mi się podoba po 2 epku, ale zobaczymy..

W oczy kłują uproszczone animacje, a dokładniej miejsc publicznych gdzie porusza się główny bohater, ew. osoba z nim idąca...

 

Mam wydanie od m.3.3.w i co prawda nie powtarzałem od dawna nic z japońskiego, ale nie pasuje mi trochę tłumaczenie. Co prawda, odnosi się ono do danej sytuacji, ale jednak...

Mówię tu o prostszych wyrażeniach ;)

Chaos;Head.. cóż. tez myślałem, że będzie fajne anime. ale z każdym kolejnym epkiem było gorzej, aż spadło na naciągane (mocno naciągane!) 6.0... szkoda czasu (imo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście polecić jakas dobra serie TV przy ktorej mozna sie duzo posmiac ?? (cos jak GTO np. :D)

Nie jak GTO, ale mnóstwo śmiechu:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=25

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4821

Takiego czysto głupiego rechotu ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full Metal Panic? Fumoffu

Tez nie jak GTO i niestety za krotkie...

ale mnie zmiazdzylo :lol:

 

Jednak dobrze by bylo tez sie zapoznac wczesniej z pierwsza seria - zeby poznac postaci - tam takze mozna sie miejscami niezle usmiac, a potem jak podejdzie, to oczywiscie wziac sie i za druga serie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies inne typy :D ? (Seto lezy na HDD od jakiegos czasu ;))

Ja Excel Sage i FMP wywalilem po 2 odcinkach. Jeżeli jestes moim typem to ze swojej strony polece:

- School Rumble

- Ouran Host Club

- Dokuro-chan ( anime jest głupie ale smieszne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście polecić jakas dobra serie TV przy ktorej mozna sie duzo posmiac ?? (cos jak GTO np. :D)

Ponizsze maja bezposredni zwiazek lub przypominaja w wielu aspektach GTO:

Salaryman Kintarou,

Golden Boy ,

Gokusen - zenska odmiana GTO :),

Young GTO - tu niestety jest spory problem z dostepnoscia i jakoscia.

 

I kilka niewymienionych wczesniej losowych komedii

Azumanga Daiou

Sayonara Zetsubou Sensei

I My Me! Strawberry Eggs

Detroit Metal City

He is My Master

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Trigun

Ranma

 

BTW ktory to raz pada pytanie o "cos jak GTO" / dobra komedie ?

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omoide Poroporo - wzruszająca, choć wcale radosna historia zwykłego życia zwykłych i zaskakująco naturalnych ludzi - i to jest najlepsze. Anime jedyne w swoim rodzaju. Wciąż odkrywam piękno ekranizacji Studia Ghibli. Dziwna była tylko rodzina Taeko - oziębła i ewidentnie źle wychowująca dzieci.

 

Joshikousei - wiedziałem, czego mogę się spodziewać, ale to, co zobaczyłem, przerosło moje najśmielsze wyobrażenia, *nosebleed*. Przy niektórych scenach z Girl's High, SHUFFLE! to wieczorynka z TVP1, a nie ecchi. Pierwszy odcinek jest bardzo bogaty w sceny z wyeksponowanymi パンツ, ale później - stety niestety - jest ich coraz mniej. Jednak to też dobra, bogata raczej w absurdalne, niż inteligentne, żarty sytuacyjne komedia. Bohaterki, oczywiście, przesympatyczne. Kreska prosta, ale ładna. OP/ED niezłe, ale poza tym muzyki właściwie brak, a dobrej już na pewno. Szkoda, że nie ma żadnego solidnego zakończenia - ale to może być powód do oczekiwania na sequel.

 

Micro, możesz spróbować. Dodam też fenomenalne Hachimitsu to Clover - koniecznie z subem GLS-u.

 

- Dokuro-chan ( anime jest głupie ale smieszne )

Muri, muri... Ja oglądałem i wolałbym o tym zapomnieć.

 

Zero no Tsukaima ~Princess no Rondo~ OVA - Seductive Beach - twórcy nieco się zagalopowali. Dla mnie urok ZnT to Louise, nie Tifa i Kirche - a tutaj właśnie im poświęcono najwięcej uwagi (kto oglądał, może przypuszczać z jakiego powodu) i to w sposób pozostawiający wiele do życzenia. To nie dla mnie.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem wreszcie GitS 2.0. Jak zapewne wszystkim wiadomo, rozni sie to od oryginalu niektorymi scenami zrobionymi w 3D CGI.

 

O fabule nie ma co pisac - kropka w kropke to samo, co w oryginale.

 

Sesq popelnil drobna manipulacje, pokazujac wczesniej screeny tylko ze starych, upscale'owanych fragmentow. Sceny zrobione na nowo wygladaja juz jak na HD przystalo. Ale jednoczesnie sesq pokazal najwiekszy problem tego filmu - brak konsekwencji. W 3D jest w sumie tylko kilka scenek, plus wszystkie elementy VR. I to wyglada super. Jednoczesnie jednak nie poczyniono zadnego wysilku, zeby poprawic czy podrasowac pozostala czesc materialu - jest to zwykle, stare SD podbite do HD. W dodatku dobor zremasterowanych scen jest dziwny - mialem nadzieje na walke z czolgiem w koncowce, a tu kupa - jest po staremu.

Dla przykladu, lot smiglowcem nad miastem wyglada oblednie - dlaczego tak samo nie przerobiono slynnej sekwencji z tramwajem wodnym w srodku filmu? Czemu nie narysowano na nowo tel, panorama miasta, szczegolnie nocna, az sie o to prosi (w ostatniej scenie to zrobiono i wyglada zajebiscie)?

 

Purysci zaraz wyskocza, ze 3D smierdzi i w ogole jest be :P Coz, jak to mawiaja: "purists be damned" - bardzo chetnie obejrzalbym takiego komputerowego GitSa, ale zrobionego konsekwentnie. Stworzonego na nowo od poczatku do konca, w calosci w 3D, albo przynajmniej narysowanego od poczatku, w wysokiej rozdzielczosci, z dodanymi porzadnymi efektami specjalnymi. Obecny "remake" w zasadzie nie wiadomo, co ma soba reprezentowac - ni to trailer, ni to demo, calosc zrobiona jakos tak na odwal sie... szkoda, bo ma to potencjal.

 

W sferze audio w zasadzie nic sie nie zmienilo, nadal jest bardzo dobrze. Mam wrazenie, ze lekko zmienila sie muzyka w niektorych scenach, ale musialbym wziac jeszze raz oryginal i porownywac scena po scenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dobrze by bylo tez sie zapoznac wczesniej z pierwsza seria - zeby poznac postaci - tam takze mozna sie miejscami niezle usmiac, a potem jak podejdzie, to oczywiscie wziac sie i za druga serie ;)

Właśnie oglądam i strasznie przeciętne to jest. Wielu znajomych zachwalało ten tytuł, a ja jestem już w połowie i bez rewelacji. Najlepsze są radzieckie mechy mówiące po japońsku :lol2: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies inne typy :D ? (Seto lezy na HDD od jakiegos czasu ;))

Usmiech z klasa:

 

Scrapped Princess

Melancholy of Suzumiya Haruhi

Full Metal Alchemist

Full Metal Panic

Sayonara Zetsubou Sensei

Bamboo Blade

Clannad

Cowboy Bebop

Black Blood

 

Dowcipy na poziomie amerykanskiego sit-comu:

 

Rosario to Vampire

Ikkitousen wszystkie 3 serie (imho to jest komedia :D )

Kannagi

Karin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ją sprawdzić ;)

 

BTW. sesq co kiedyś chciałeś?

Jak chcesz cos popróbować pograc, to zamiast Chaos;Head fajniejsze bedzie Saya no Uta ( krótsza, lepsza ).

Dziś wydali tłumaczenie w wersji alfa, czyli niebawem bedzie już z poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już tą gre i powiem szczerze że ogólnie tego typu gry mi nie "leżą".

Takie klikanie mnie dobija...

_______________________________

 

Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi jest hmmm więcej niż dobre.

Kiedyś zacząłem oglądać, ale totalnie się zniechęciłem po ~10 epkach.

Teraz zacząłem od nowa i w 3 dni 40 epków poszło.

Banan z gęby nie schodzi ;)

Choć są miejsca gdzie jest zbyt duża przerwa między co lepszymi akcjami.

Mocne 9.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio jakiegos farta do crapów kolejne uczciwe 5/10 :) czyli

Busou Renkin - typowa opowiesc z cyklu licealista dostaje tajemnicze moce + laske do pomocy by w koncu uratowac swiat. Calosc mocno pachnie schematem bez zadnych ciekawszych innowacji, a i jakosc calosci mozna okreslic jako przecietna. Do tego dochodzi przecietna kreska i niewpadajaca w ucho muzyka. Czyli podsumowujac przecietny przecietniak. Osoby ktore zlapia sie na slowka alchemia i homenculus w opisach tego anime niech lepiej nie licza na zadne elementy wspolne z FMA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam i strasznie przeciętne to jest. Wielu znajomych zachwalało ten tytuł, a ja jestem już w połowie i bez rewelacji. Najlepsze są radzieckie mechy mówiące po japońsku :lol2:

Dla mnie namocniejsza strona tego anime sa postaci, fabula imho tez daje rade. Coz, tutaj juz wkraczamy na gusta, a o nich sie podobniez nie dyskutuje ;) Mnie np FMP wciagnelo od samego poczatku. A co do radzieckich mechow - to szczerze mowiac nie pamietam, zebym na to zwrocil uwage :D Ale takie kwiatki mozna tez spotkac w innych anime ;)

 

 

Wrocilem juz do domu po Swietach i Nowym Roku, mozna sie brac za konczenie FMA. W miedzy czasie zaczalem takze ogladac Shigurui - ale o tym tez za niedlugo :)

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...