Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę was, nie ściągajcie animców na pałę i nie oglądajcie Grenadiera. :kijem:

Przebrnąłem przez 3 epki, w tym końcowy, a resztę na szybko "przejrzałem".

a co ty chcesz od grenadiera?

ja przebrnąłem przez całość. od początku do końca, i było ok ;]

ale cóż, o gustach się nie dyskutuje (np od iluż to już osób słyszałem że .hack//SIGN jest nudny... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ale cóż, o gustach się nie dyskutuje (np od iluż to już osób słyszałem że .hack//SIGN jest nudny... :)

Nudny? Nie. Nie wykorzytali szansy jaka mieli. Za malo mozna bylo sie dowiedziec o ich prawdziwym zyciu. Pomysl jest jednak swietny , muzyka rzadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grenadier nie jest taki zly. Wybitny na pewno nie jest , ale obejrzec mozna :)

A wlasnie warto obejrzec Allisson to Lillia ?

sympatyczne spokojne anime. powiedziałbym, że nawet dla "młodszych" odbiorców. w sensie tych, którzy nie polują jeszcze na same wybitne tytuły :)

 

Nudny? Nie. Nie wykorzytali szansy jaka mieli. Za malo mozna bylo sie dowiedziec o ich prawdziwym zyciu. Pomysl jest jednak swietny , muzyka rzadzi.

bo wszystko dopowiedziane jest w serii gier .hack//, tak samo ma się sytuacja z ROOTS, Twilight, G.U.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

bo wszystko dopowiedziane jest w serii gier .hack//, tak samo ma się sytuacja z ROOTS, Twilight, G.U.. :)

Wiec jaki jest sens przenoszenia tego na ekran TV jesli nie znamy calosci? Mam sobie kupic gierke , konsole? Troche to bezsensowne podejscie , moze w Japonii to normalka , ale u nas raczej nie , dlatego nie oceniam tego wysoko , wole produkcje , ktore maja jakis tam koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jaki jest sens przenoszenia tego na ekran TV jesli nie znamy calosci? Mam sobie kupic gierke , konsole? Troche to bezsensowne podejscie , moze w Japonii to normalka , ale u nas raczej nie , dlatego nie oceniam tego wysoko , wole produkcje , ktore maja jakis tam koniec.

ja w dwa .hack//i pograłem, a o reszcie przeczytałem na .hack//wiki :) cóż, aż tak mnie to wkręciło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JROX, Grenadier powiadasz - mi się akurat całkiem podobał, ale oglądałem go z względnie małym "stażem" w tym zainteresowaniu, chociaż teraz pewnie też bym się nieźle bawił oglądając go - starsze ecchi > nowsze, do tego tu jeszcze czekały ich na każdym kroku niespodzianki, więc nie dało się nudzić.

Od początku nowego roku całkiem nieźle mi idzie (w porównaniu z impasem z drugiej połowy 2008):

Wanko to Kurasou - gra visual novel, typowy h-game. Wszystko się kręci wokół antropomorficznych zwierząt (dwa najpopularniejsze typy to psy i koty). Jedyne, co odróżnia je od ludzi to to, że mają włochate uszy, ogony oraz niższy poziom inteligencji. Postać, z perspektywy której patrzymy na świat najpierw nie chcę mieć takiego zwierzaka, ale oczywiście przypadek sprawił, że takowego posiadaczem się stała (zwierzak to Mikan - loli inu). Można zagrać, przejście zajęło mi niecały jeden dzień (nie licząc snu i innych aktywności, to wyszłoby pewnie z 8h).

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - Spoiler [;
Znajdujemy Mikan + potem przyjeżdża Risa -> nic -> codziennie, wielokrotnie oddajemy się przyjemności (wiadomo) -> Mikan została porwana, trwają dramatyczne poszukiwania -> Mikan się odnajduje, szczęśliwe zakończenie.

Tak w skrócie wygląda gra.

Proste, przewidywalne, ale i tak mi się podobało.

Skończyłem także oglądane od maja Itazura na Kiss, walnąłem sobie mała powtórkę - Futari Ecchi.

Obejrzałem także special do ZnT 3 (dzięki Vennor za wspomnienie o nim), który można opisać tak:

Dyrektor (swoją drogą niezły zbol z niego) znalazł coś ciekawego i postanowił wypróbować to na uczennicach swojej szkoły. Więcej ecchi niż przez całą serię + jeszcze bardziej wkurzająca sie Louise z powodu wiadomych braków to jest to! :)

Edit: Są już RAWy Tetsuwan Birdy Decode 2, teraz pozostaje tylko czekać na eng suba :).

Edit2: Paprika - mistrzowski film, niezły mindfuck - prawie do końca w moim umyśle przewijało się tylko jedno: "WTF?!". Zdarzały się momenty, w których naprawdę trudno było odróżnić sen od rzeczywistości, a potem...

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - Co potem? ;)
Potem to już się to wszystko wymieszało.
Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi ;)

 

Zacząłem Sennou Chosashitsu/Real Drive.

Bardzo podoba mi się kreska i ogólnie cały aspekt wizualny, muzyka też trzyma poziom.

Anime z miejsca mnie zainteresowało i jak tylko się odrobię to oglądam dalej.

________________________

 

Skończyłem. Naprawdę świetna seria :)

Oby więcej takich.

________________________

 

Miło że już powoli wychodzi Tetsuwan 2 :)

 

A tak przy okazji mindfuck'a... mogli byście coś polecić?

Najlepiej żeby zostawiał mózg wywrócony na drugą stronę ;)

 

Co do Freedom... Obejrzę (nie po to ściągałem 12GB) choć nie mogłem wytrwać przez 6 minut prologu.

Za te postacie to bym kogoś spałował.

To jest to całe CG czy co?

________________________

 

Już się przyzwyczaiłem do tych postaci.

Ale teraz znów z drugiej strony... czemu ten Takeru jest taki tępy?

 

 

BTW. Już sam nie wiem która to edycja [;

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shinreigari: Ghost Hound - nieprzeciętnie interesująca historia z życia obdarzonego paranormalnymi mocami gimnazjalisty i ludzi z jego otoczenia. Dobra i barwna fabuła, dobry rysunek, wyeksponowana duża rola dobrego dźwięku. Właśnie. Dobre, ale nic ponadto.

 

Gekijouban Shakugan no Shana - szczęście, że krótkie... Historia poprowadzona gorzej niż w serialu.

 

Shakugan no Shana Second - na początku pomyślałem, że wreszcie wiem, dlaczego tak długo zwlekałem z obejrzeniem drugiej części. Wstęp nie jest ani śmieszny, ani wciągający, ani grzeje, ani ziębi - jest zwyczajnie nudny; i głos Kugimiyi Rie nie ratuje sytuacji. Jednak z biegiem czasu te usypiające i zabójczo przydługie odcinki stają się czymś wartym uwagi i nawet - uwaga - emocjonującym. Shana zyskuje na rezolutności, pewności siebie i zrozumieniu, a Yuji nie jest już niezdecydowaną kluchą. Drugi Shakugan od półmetka rozpala, ale marny koniec serwuje kubeł zimnej wody na głowę. Mimo wszystko wolę Tsukaimę, a już na pewno Hayate no Gotoku! Niemniej, ocena wyższa niż w przypadku starszej części.

 

Futari Ecchi - planowałem napisać coś dłuższego, ale pozostawię to bez gruntownego komentarza. Zaznaczę tylko, że wywołało u mnie mieszane uczucia. Ładnie rysowana i przedstawiona piękna miłosna historia skonfrontowana z przesadnym ecchi. Było śmieszne, ujmujące i odrażające zarazem... Jedno z tych anime, których na pewno nie obejrzę ponownie.

 

Ani*Kuri15 - niektóre minifilmy są wzruszające, inne poważne, oszałamiające, nieciekawe, a większość przede wszystkim śmieszna. Interesujące przeciwstawienie twórczości różnych osobistości świata anime. Styl części z nich można momentalnie wyczuć. Najbardziej podobało mi się Good Morning Satoshi'ego Kona i Beyond the Tears Shoujirou Nishimi'ego. (Doremi wydało ładną wersję 1080p).

 

Obejrzałem także special do ZnT 3 (dzięki Vennor za wspomnienie o nim), który można opisać tak:

Dyrektor (swoją drogą niezły zbol z niego) znalazł coś ciekawego i postanowił wypróbować to na uczennicach swojej szkoły. Więcej ecchi niż przez całą serię + jeszcze bardziej wkurzająca sie Louise z powodu wiadomych braków to jest to! :)

Za dużo Tify i Kirche!

 

PS AniYoshi wypuszcza Ga-Rei -zero- z DVD. Zainteresowanym polecam ściągnąć, bo w wersji telewizyjnej cenzura bywała zaskakująco niedyskretna.

PS2 polski SRS wydaje Monstera. I to - rzekomo - z DVD! Rzadko mi się to przytrafia, ale przyznaję, że sub jest dobry. Po obejrzeniu kawałka przypomniało mi się, jak genialnie to anime. I ten opening... najlepszy.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie namocniejsza strona tego anime sa postaci, fabula imho tez daje rade. Coz, tutaj juz wkraczamy na gusta, a o nich sie podobniez nie dyskutuje ;) Mnie np FMP wciagnelo od samego poczatku. A co do radzieckich mechow - to szczerze mowiac nie pamietam, zebym na to zwrocil uwage :D Ale takie kwiatki mozna tez spotkac w innych anime ;)

No widzisz, ja zwracam uwagę na takie głupoty. Tak samo irytują mnie dzieci na stanowiskach kapitana/pilota/itd. Tak samo irytują mnie przeciwnicy którzy zawsze przeżyją wybuch mecha/bomby atomowej/serię w głowę.

Ogólnie anime nie było tragiczne, historia nawet wciągała, ale tak jak pisałem - bez rewelacji. Wystawiłem 7/10. Second raid na pewno obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja zwracam uwagę na takie głupoty. Tak samo irytują mnie dzieci na stanowiskach kapitana/pilota/itd. Tak samo irytują mnie przeciwnicy którzy zawsze przeżyją wybuch mecha/bomby atomowej/serię w głowę.

Ogólnie anime nie było tragiczne, historia nawet wciągała, ale tak jak pisałem - bez rewelacji. Wystawiłem 7/10. Second raid na pewno obejrzę.

Wreszcie ktoś podzielił moją opinię. Podobnie, za nic wyjątkowego FMP nie uważam. Pamiętam, że jest bardzo losowe i niespójne - ledwo ucieka spod etykiety "przeciętne" - a bohaterowie należą do tych niepokonanych i niezniszczalnych.

 

Main Title	  Full Metal Panic! (a17)Rating	 	 8.17 (8405), your vote: 7.00 [revoke]
Czas na Bokura ga Ita z napisami suzaku. Ach...

 

Haha, sesq zaszalał z oceną! Aż tak złe nie było, choć z każdym kolejnym dobrym anime traci na wartości. Moje jedyne 3.5 wystawiłem Wizardry.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś podzielił moją opinię. Za nic wyjątkowego FMP nie uważam.

 

Main Title	  Full Metal Panic! (a17)Rating	 	 8.17 (8405), your vote: 7.00 [revoke]

Temporary anime votesanime: Full Metal Panic!vote: 3.50cast:25.09.08 20:38

HE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś podzielił moją opinię. Za nic wyjątkowego FMP nie uważam.

Main Title	  Full Metal Panic! (a17)Rating	 	 8.17 (8405), your vote: 7.00 [revoke]

 

Temporary anime votesanime: Full Metal Panic!vote: 3.50cast:25.09.08 20:38

Rating	  8.17 (8405)  , your vote: 10.00
a mnie się bardzo podobało :) przynajmniej kiedy to oglądałem.

a nie zmieniam ocen po tak długim czasie (jedno z pwszych moich anime)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja dalem cos w zakresie 8-8.5/10 i tez mi sie podobalo. Czemu? Odskocznia od powazniejszych pozycji. Teraz ogladam Cromatie - zaczynam rozumiec czemu to ogladam :D Totalna bzdura , ale smieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos za dzieciaka chcialem obejrzec zawsze Gundam Wing i w sumie tyle co skonczylem... Osobiscie myslalem, ze animka bedzie plytsza i latwiejsza, niestety czasem az sam sie gubilem w tym klebku zwrotow akcji. Czy jestescie mi wstanie polecic cos podobnego ?? Tylko zeby nie bylo na tylko plytkim anime... ogladam DBZ, Naruto czy Bleacha :P Ale mam ochcote naprawde na cos takiego ciezkiego ...

 

Pytanko bo malo anime ogladalem narazie jak oceniacie takie anime jak Gundam Wing i np. Wolfs rain ... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jesli on mial na mysli cos podobnego w temacie Gundamow tak : Fafner , Rahxephon (choc dla mnie to tytul niewykorzystanej szansy , ogladalem do konca dla Haruki) , sa jeszcze Gundam Destiny , Gundam Seedy , warto polecic cos "podobnego" - Stars of (Banner , Crest etc - wpisz w ani db i znajdzie) - perelka , kosmiczna wojna w skrocie ,a do tego podobne jest Galactic Heroes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FMA seria skonczona pare dni temu, pozostal jeszcze tylko film - wrazenia po zaliczeniu filmu.

 

A teraz info. SHS wydal juz Initial D Extra Stage 2 w jakosci DVD :)

 

//edit:

Odnosnie wydania SHS - nie widzialem jeszcze, ale zerknalem miejscami - obraz jest bardzo czesto nieco rozmyty, czasami efekt ten jest nieco mniejszy, ale miejscami wyglada to strasznie (nieostry obraz). Mimo wszystko spokojnie sie da obejrzec - na dniach powinienem zaliczyc.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos za dzieciaka chcialem obejrzec zawsze Gundam Wing i w sumie tyle co skonczylem... Osobiscie myslalem, ze animka bedzie plytsza i latwiejsza, niestety czasem az sam sie gubilem w tym klebku zwrotow akcji. Czy jestescie mi wstanie polecic cos podobnego ?? Tylko zeby nie bylo na tylko plytkim anime... ogladam DBZ, Naruto czy Bleacha :P Ale mam ochcote naprawde na cos takiego ciezkiego ...

 

Pytanko bo malo anime ogladalem narazie jak oceniacie takie anime jak Gundam Wing i np. Wolfs rain ... ??

Po prawdzie to do Winga podchodzilem juz ze dwa razy i za kazdym nudzilo mi sie w polowie :D I nie on nie jest trudny, on jest totalnie chaotyczny i ma mocne braki w ciagu przyczynowo-skutkowym.

Z podobnych ja bym polecal o wiele lepszego Gundama 00 i najlepszego z Gundamow (imho) Seeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz info. SHS wydal juz Initial D Extra Stage 2 w jakosci DVD :)

 

//edit:

Odnosnie wydania SHS - nie widzialem jeszcze, ale zerknalem miejscami - obraz jest bardzo czesto nieco rozmyty, czasami efekt ten jest nieco mniejszy, ale miejscami wyglada to strasznie (nieostry obraz). Mimo wszystko spokojnie sie da obejrzec - na dniach powinienem zaliczyc.

Właśnie obejrzałem.

W tym filmie chyba za mocno odskoczyli od tematyki serii. Zdecydowanie za mało ścigania, znów zabrakło mocnego OST no i całość była za krótka...tyle czekania na takie coś :|

Chociaż sądząc po ostatniej planszy, to wątek Mako chyba został skończony. Cóż, tylko czekać na 5stage który ukaże się kiedyśtam -_-

Dałem 6, bo między extra stage2 a first stage jest po prostu przepaść.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie to do Winga podchodzilem juz ze dwa razy i za kazdym nudzilo mi sie w polowie :D I nie on nie jest trudny, on jest totalnie chaotyczny i ma mocne braki w ciagu przyczynowo-skutkowym.

Z podobnych ja bym polecal o wiele lepszego Gundama 00 i najlepszego z Gundamow (imho) Seeda.

Ma braki i dlatego wymiata a już po połwie to jest konkret mi się bardzo podobał i nie był gorszy nawet od seeda za to po prostu inny seed jest bdb seed destiny niezły choć gorszy niż seed a gaundam 00 jest kozacki widać od razu że wreszcie MS i Gundamy ruszają się jak mechy od razu przychodzi skojarzenie z armored core :) imo duży plus fabularnie może nie jest dokładnie tym czym był 1 seed ale w wielu aspektach go przewyższa mimo wszystko naprawdę fajne. Widziałem gdzieś wypuścili wersje remastered Visions of Escaflone obejrze wreszcie do końca i 1 ost robiła nasza orkiestra Warszawska :) ciekawe co tu Sunrise robił w tamtych czasach lol

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie to do Winga podchodzilem juz ze dwa razy i za kazdym nudzilo mi sie w polowie :D I nie on nie jest trudny, on jest totalnie chaotyczny i ma mocne braki w ciagu przyczynowo-skutkowym.

Z podobnych ja bym polecal o wiele lepszego Gundama 00 i najlepszego z Gundamow (imho) Seeda.

Ma braki jak kazde anime wedlug mnie, ale co do brakow przyczynowo skutkowych to powiem szczerze, ze jakos tego nie zauwazylem... ogolnie postaci idealnie dopasowane wedlug mnie i widac ich zmiany i wyszlifowanie charakteru podczas calej anime. Machnolem to w niecale dwa dni, bardzo mnie wciagnelo... ostatni episode i ova wymiataja ;] I Heero jak ratuje ziemie :P No i oczywiscie wontek dziwnej milosci Heero i Releny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...