Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

O, wreszcie jakas data :) Tak z ciekawosci: gdzie to znalazles?

 

IMHO to Elfen Lied specjalnie kolejnego epizodu nie potrzebuje - co najwyzej zeby zakonczyc watek "szalonego naukowca" w osobie dyrektora Kakuzawy.

1303571[/snapback]

wygrzebalem gdzies ostatnio na necie gdy szukalem wiadomosci na temat elfen lied.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

 

Ja z anime przygode zaczołęm juz siakiś czas temu więc nie tylko patrze na to jak wygląda, fabuła, postacie, muzyka inne sratytaty, ale zwłaszcza postrzegam anime to co pokazują i jeśli popatrzeć na EL to porusza temat znany i troche juz wyeksploatowany. Nie bede robił spoilerów....

 

Tak wogóle to o tej serii mogę mówić teraz świeżo po obejżeniu... a może za pół roku wróce do tego tytułu, obejrze go raz jeszcze, zastanowie sie i dostrzege w nim jakiś magnes który spowoduje ze bede wracał do niego....Moim osobistym przykłdem anime--magnesu są np. NGE i FLCL dwa jakże odmienne tytuły ale mające niebagatelną siłe przyciągania.

 

Chociaż ze EL wyszedł z porządnego studia to nie zachwyca, a ekipa pracująca nad tym tytułem nie ma wielu osiągnieć..

 

ehh nagadałęm sie ....ale moze za jakiś czas role sie odwrócą.. i to ja zachłysne sie EL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

 

Ja z anime przygode zaczołęm juz siakiś czas temu więc nie tylko patrze na to jak wygląda, fabuła, postacie, muzyka inne sratytaty,  ale zwłaszcza postrzegam anime to co pokazują i jeśli popatrzeć na EL to porusza temat znany i troche juz wyeksploatowany. Nie bede robił spoilerów....

1304075[/snapback]

Wyobraz sobie, ze tez nie zaczalem anime ogladac wczoraj :? Zreszta co to jest niby za kwalifikacja? :angry:

 

Elfen Lied mi sie zarabiscie podoba, obejrzalem go ze 3 razy w ciagu dwoch tygodni; nie moge dokladnie powiedziec, co mnie tak w nim zachwycilo - po prostu wsiaklem i koniec...

 

FLCL jeszcze nie widzialem, ale jest wysoko na liscie "do obejrzenia" :)

NGE jest jedynym anime, jakie mam na DVD - bylo to moje pierwsze anime i wciagnelo mnie bez reszty. Tez wracam do niego co jakis czas :)

 

Coz, de gustibus non est disputandum (czy jakos tak :roll: ), nie ma co sie sprzeczac co sie komu podoba :)

 

Love And Peace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to Elfen Lied specjalnie kolejnego epizodu nie potrzebuje - co najwyzej zeby zakonczyc watek "szalonego naukowca" w osobie dyrektora Kakuzawy.

1303571[/snapback]

True, a nawet myślę, że nieodpowiednio zrobiony ten odcinek byłby szkodliwy dla całej serii... myślę, że będzie bez związku z główną fabułą, może nawet humorystyczny; jak by nie patrzeć, akcentów takich trochę mimo wszystko było, dało by się zrobić coś a la FMP fumoffu, Nyu?

 

;]

 

 

 

Elfen Lied mi sie zarabiscie podoba, obejrzalem go ze 3 razy w ciagu dwoch tygodni; nie moge dokladnie powiedziec, co mnie tak w nim zachwycilo - po prostu wsiaklem i koniec...

1304127[/snapback]

No właśnie - doskonale Cię rozumiem, sam obejrzałem serie właśnie wczoraj (w końcu, bo kolejkę mam zarąbiście długą) i już kombinuje kiedy w tygodniu wykroję 5 godzin na obejrzenie jeszcze raz. Podejrzewam, że jakbym chciał pisać, co mnie w nim urzekło, to spóźniłbym się do pracy - kilka dni tak konkretnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra nie popadaj w psychodeliczna zadume nad Lain tylk zabieraj sie za kolejne serie ;)

Czeka chociazby stary ale jary "Great Teacher Onizuka" czy "You're Under Arrest!" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra nie popadaj w psychodeliczna zadume nad Lain tylk zabieraj sie za kolejne serie ;)

Czeka chociazby stary ale jary "Great Teacher Onizuka" czy "You're Under Arrest!" ;)

1304724[/snapback]

Akurat Lain mnie tak średnio zakręciła - no chyba że mówimy jednak o elfen lied ;]Właśnie ładne dvd ripy pierwszych 4 epek się w nocy ściągnęły [;

 

 

Ja sie tylko tak dyskretnie przypomne, ze jakby ktos byl zainteresowany wymiana, t

1304908[/snapback]

Pamiętam o Tobie, właśnie stukam spis tego co mam, w tym tempie będzie przed wielkanocą ;]

 

 

BTW przyznać się, czy ma ktoś Gantz?

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze milosnik Miyazakiego ;)

 

Patrzac po Twojej liscie, to porwalbym od Ciebie wiekszosc tego co tam jest :)

1307701[/snapback]

Nie widzę problemu - gg#4845219 (niewidoczny i dostępny po 17) i jakoś się umówimy, pomyśl dokładnie co chcesz, ja od Ciebie też coś porwę ;]

 

 

poczekajcie niech no skataloguje swoje zasoby, moze nie az tak duze (~200 GB) ale zawsze cos ;)

1307874[/snapback]

Kataloguj kataloguj, trza wymianę pocztową nawiązać na szerszą skale, bo szkoda łącza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys troszke sie tego sciagalo :D

Teraz nie mam juz za bardzo czasu ani dobrego lacza, wiec dalem sobie spokoj.

 

Ostatnia aktualna lista jest tutaj

http://republika.pl/maadek/

 

mało, ale zawsze cos :wink:

 

mialem tez sporo odcinkow naruto, ale wypalone plytki szlag trafil :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sciagnalem nareszcie OAV na, ktore czekalem dobre pol roku czyli "Kumo no Mukou" aka "The place promised in our early days". Obejrzalem juz dobre cztery razy i wciaz jestem pod wielkim wrazeniem dziela Makoto Shinkai, muzyka wspaniala, kreska i historia jeszcze lepsza. Jezeli ktos nie ogladal to naprawde polecam, zreszta jak kazde dzielo Shinkai. Jezeli ktos nie jest przekonany polecam sciagnac pierw OSTA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz ogladm tylko Naruto (reguralnie), nawet mange czytam :]]

Reszta mnie jakos nie kreci (ale z checia bym sobie zaczol jakas nowa serie)

Oprucz tego obok sztandarowych pozycji na poloni jeden (yattamany daimosy itp) ogladnalem z przyjemnascia:

Evangeliona (2 razy serie)

Wszytskie sezony Ranmy1/2 (milo bylo ale sie skonczylo)

 

Co polecacie zeby bylo:

śmieszne (+lekko zboczone)

zeby walczyli

zeby mialo spojna fabule (tz. jeden odcinek jest kontynuacja 2 a nie za kazdym razem co innego)

zeby wciagalo

zeby sie dalo latwo sciagnac (tz. popularne w miare wsrod internautow)

zeby mi sie spodobalo :]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie, ze srednio pol odcinka juz bylo w poprzednim... :?

 

burro:

 

Tez bym polecil Bleach, i oczywiscie Dragon Balla ;)

Z seriali spelniajacych Twoje wymagania moge jeszcze polecic Triguna i moze Flame Of Recca (choc tego nie widzialem, pisze na podstawie opinii kumpla).

 

No i IMHO warto sie przeprosic z innymi tytulami ;) Nawet nie wiesz ile tracisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos strikte komedyjnego ?? (tak zeby sie siadalo i smialo)

Humor taki... genialny w swej prostocie.

Klimaty szkole wskazanye.

 

Blecha soebie ogladnolem dzis pierwszy odcienek... i mam mieszane odczucia... ogladne sobie jesze ze 2-3 ep i zdecyduje czy kontynulowac czy odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos strikte komedyjnego ?? (tak zeby sie siadalo i smialo)

1311931[/snapback]

Trigun - choc to nie klimaty szkolne (mieszanka dzikiego Zachodu i SF).

Love Hina - glowny bohater zostaje zarzadca akademika zenskiego i zaczyna mieszkac z piecioma panienkami w wieku roznym :) Humor troche absurdalny, ale smiechu co niemiara. Chyba najblizsze tego, o co prosiles (sposrod moich propozycji).

Dragon Half - szalona, bardzo absurdalna komedia. Humor troszke w stylu Monty Pythona.

Chobits - komedia lekko erotyczna, wielu porownuje ja z Love Hina, ale IMHO Chobits jest duzo lepsze ze wzgledu na ciekawsza fabule. Oglada sie milo i przyjemnie, choc serial nie jest do konca komedia.

Great Teacher Onizuka - gosc z gangu zostaje nauczycielem. Podobno swietne, sam jeszcze nie widzialem, znam tylko z rekomendacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos strikte komedyjnego ?? (tak zeby sie siadalo i smialo)

Humor taki... genialny w swej prostocie.

Klimaty szkole wskazanye.

1311931[/snapback]

G.T.O - Bardzo fajna komedia (spelnia wszystkie twoje wymagania :wink:)

Green Green - tez milo sie oglada, komedia z podtekstem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze strikte komedia jakie widziałem do tej pory: Full Metal Panic fumoffu, Photon, Jungle wa Itsumo Hale nochi Gu, Great Teacher Onizuka, Golden Boy.

A z tego, co wyszło ostatnio to bym polecił:

 

Genshiken - czyli jak to jest być dziewczyną prawdziwego otaku, bardzo dobra komedia, ale imo jeśli nie za bardzo znasz całe zjawisko otaku to średnio może ci się podobać.

School Rumble- czyli school + romance, niby standard, ale wszystko jest całkowicie niepoważne, a humor i niektóre motywy są na prawdę dobre, w odróżnieniu od np. Green Green które jest imo dla mnie słabe.

Samurai Champloo- moze nie jest to strikte komedia, ale połączenie starożytnej Japoni i samurajów z szeroko pojęta kultura hiphopu naprawdę syci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos strikte komedyjnego ?? (tak zeby sie siadalo i smialo)

Humor taki... genialny w swej prostocie.

Klimaty szkole wskazanye.

 

Blecha soebie ogladnolem dzis pierwszy odcienek... i mam mieszane odczucia... ogladne sobie jesze ze 2-3 ep i zdecyduje czy kontynulowac czy odstawić.

1311931[/snapback]

Ze szkolnych i tematyki podobnej przede wszystkim:

Great Teacher Onizuka - ex szef gangu zostaje ... nauczycielem ;)

I My Me! Strawberry Eggs - facet zostaje nauczycielka!! WF w zenskiej szkole

Onegai Teacher - nauczycielka-kosmitka zakochana w 1 ze swoich uczniow ;)

Onegai Twins - ciag dalszy Onegai Teacher

School Rumble - komedia z elementami romansowymi ;)

Green Green - koedukacyjny oboz letni

Ranma (jest tego 7 sezonow - ogladajac zwykle kilka razy na godzine walalem sie po ziemi ze smiechu) polaczenie elementow szkolnych i martial-arts

Mahou Sensei Negima - 11 letni nauczyciel w szkole dla starszych od niego dziewczat

Girls Bravo - koles w wieku szkolnym z alergia na kobitki ;)

Azumanga Daioh - po prostu szkola

 

Staralem sie poukladac tytuly wg scislosci zwiazania z tematyka szkolna i smiesznoasci ;)

Wszystkie wskazane tytuly zaaplikowalem juz sobie - i musze stwierdzic ze chwilami brzuch boli ze smiechu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys cos szerzej napisac o Azumanga Daioh? Podobal Ci sie?

Pytam, bo slyszalem pare opinii, ze jest to humor tak bardzo japonski, ze do polowy dowcipow potrzeba instrukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys cos szerzej napisac o Azumanga Daioh? Podobal Ci sie?

Pytam, bo slyszalem pare opinii, ze jest to humor tak bardzo japonski, ze do polowy dowcipow potrzeba instrukcji...

1312967[/snapback]

Ogladalem to szczerze mowiac kolo 1-2 lata temu ;) W sumie ogladnalem z kilkanascie odcinkow - bo nie mialem dostepu do reszty.

Z tego co pamietam poczatek byl rozbrajajacy, a pozniej bylo troche mniej smiesznie. Wspomnianej instrukcji nie posiadam ;) ale mimo to bylo wesolo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos strikte komedyjnego ?? (tak zeby sie siadalo i smialo)

Humor taki... genialny w swej prostocie.

Klimaty szkole wskazanye.

1311931[/snapback]

'Full Metal Panic? Fumoffu' miażdży po prostu (15ep), ale moim zdaniem warto wcześniej obejrzeć pierwsze 'Full Metal Panic' (26ep) - lekkie mecha z wieloma akcentami humorystycznymi, ale nie tak śmieszne jak fumoffu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...