Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Ten rmvb to jest pic na wodę, można ręcznie zmienić na avi (zresztą mi nie przeszkadza, bo używam GOMplayera i wszystko mi odtwarza). (nie ma nikogo nazwanego sesq na anidb, ma jakiś inny nick).

 

PS Dobra znalazłem sesq przez twoich buddies jrox.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś był sobota/dzisiaj w wawie w pjwstk na festiwalu nauki? było o mandze, anime, i ogólnie o japonii, a ja dopiero 5 minut temu się dowiedziałem :(

trzeba pamiętać, za rok też będzie coś podobnego :)

 

 

Armored Troopers Votoms - Pailsen Files

ciekawe połączenie standardowej kreski anime, 3d a czasem nawet 2d ("płaskie" eksplozje?) - całkiem ciekawa historia :)

moja ocena: 8.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak zwykle dowiaduje sie po fakcie... zreszta, dzisiejszy dzien uplynal mi znowu pod znakiem pokazow muszkieterskich, tym razem w stolicy.

Swoja droga, ciekawe - co jestem na pokazach, to w tym samym miescie w tym samym czasie jest impreza zwiazana z manga i anime - fatum jakies? :) Jak za dwa tygodnie w Kamiencu Podolskim tez cos bedzie, to normalnie zaczne wierzyc w czary :)

 

A tak OT (poniekad w temacie strojow), to rozlozyl mnie zaslyszany komentarz na temat naszego uzbrojenia (muszkiet + berdysz): "widac, ze to nie aktorzy, aktorom by prawdziwych nie dali" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Gundam Seed.

Takiego anime mi było teraz trzeba :)

Tylko kurde 28 epków dzisiaj to już lekka przesada :blink:

 

Jutro biorę się za Destiny, ale już wolniejszym tempem ;)

Destiny niestety jest gorsze :( Głownie ze wzgledu na nowych bohaterow z ktorych w zasadzie tylko Lunamaria jest zjadliwa , a reszcie czlowiek zyczy jak najszybszego zgonu w walkach :D

 

Zreszta wogle Seed stoi u mnie na szczycie listy Gundamow - jako najciekawszy, nieco bardziej rozbudowany psychologicznie i jak na gundama adresowany do bardziej doroslego widza bez infantylizmu jaki daje po oczach od pierwszego epizodu Winga czy 00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co jednak nie zmienia faktu , ze mozna to lykac wlasnie w ilosci 12 epek na dzien :D Dosc dobrze ogladalo mi sie to , ale po tym co naczytalem sie odnosnie Gundama SD tak czulem sie rozczarowany. Ogladalem ciekawsze mecha anime , zas koniec GS-D to porazka (watek Talii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 12 epków to taka optymalna ilość :D I można by tak oglądać i oglądać... [;

 

No ale skoro już zacząłeś o tych lepszych Mechach to się pochwal tytułami :D

 

Aha, a Macross F? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy az tak duzo tych lepszych mechow jest :)

 

Moze ktorys z orginalnych gundamow.

Niby kultowe NGE , ale ono z drugiej strony jest mocno przereklamowane imho.

Dalej macrossy/robotechy sa srednie z wyjatkiem genialnego Macrossa Zero.

Rahxephon sam mowisz , ze Ci sie nie spodobal.

Aquarion - fajna komedia nic ponadto.

Escarflowne - hmm raczej tez sredniak.

Soukou no Strain - no dobra to byla bardzo dobra seria , ale czy lepsza od GS to nie wiem :)

 

Edit: No i of course genialny Code Geass :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Blue Gender - tak , to jest dla mnie mecha anime , cos z drugim dnem , fantastyczne anime

Fafner - znacznie bardziej podobalo mi sie od Destiny , imho dosc podobne do NGE

Macross 7 - za podejscie do tematu , za klimat , za pomysl , za muzyke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macross 7 - za podejscie do tematu , za klimat , za pomysl , za muzyke :D

Jak puscilem Macrosa 7 po obejrzeniu GS i Macrosa Zero na poczatku mojej kariery z anime to skasowalem go po 15 minutach ogladania :D

 

A przypomnialo mi sie - jest jeszcze jedna dobra seria mechow "Zegapain"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW SEED Destiny

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "13/14 ep"
Puściłem sobie teraz 13 i 14 epek i cholera już na poważnie się wku&& na tego całego Yume. By tych emiratów szlak trafił [;

No, ale akcja z "uciekającą panną młodą" już był po mojej myśli :P

Mam nadzieję że się nie zawiodę i jak już są na Archaniele to coś sie będzie w końcu działo :)

Ehh aż idę z tego wszystkiego na piwo :P

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wcześniej wspomnianym Soukou no Strain padłem po 1szym epie - nie spodobało mi się. Co do Vandreada - mam na dysku, zainteresowało mnie po przeczytaniu paru rozdziałów mangi.

Jestem po pierwszej lekcji japońskiego, ogólnie wrażenia b. pozytywne. Przez pierwszą połowę zajęć trwała dyskusja z nauczycielką o tym, co wiemy na temat języka japońskiego, ćwiczyliśmy podstawowe wyrazy i sentencje takie jak powitania, pożegnania, pozdrowienia i formy grzecznościowe. Na drugiej godzinie zaczęliśmy naukę hiragany (ok. 1/4 znaków całej hiragany podczas jednej lekcji :blink:) i zapisywaliśmy przy użyciu niej wyrazy. W pewnym momencie lekcja mocno przyśpieszyła i miałem problem z nadążeniem (sporo rzeczy do notatek jest mówionych ustnie), jednak pomogła mi osoba siedząca z tyłu. Na przyszłość nie mogę sobie pozwalać na takie akcje, że coś wymyka mi się spod kontroli. Nie mogę się doczekać następnej lekcji :D.

Edit: A teraz wyobraźcie sobie dysgrafika piszącego hiraganą - to musi wyglądać ciekawie, prawda? Tak, ja nawet "normalnie" ohydnie piszę, a hiragana w moim wykonaniu wygląda jeszcze ciekawiej :P.

Edit2 (@Michaelius): No cóż, kiedyś trzeba będzie obejrzeć - ogólnie zacząłem mniej entuzjastycznie podchodzić do anime po zmianie monitora (:lol:), przerażają mnie np. rzeczy w 700x396 (używam 1680x1050). Tak, brzmi głupio, ale tak jest, do tego przerażają mnie często ograne schematy w wielu produkcjach - przy każdym oglądanym anime mam obawę, że cholernie mnie znudzi i to bardzo często się ostatnio sprawdza.

Edit (już trzeci): Skończył się trzeci właśnie sezon Zero no Tsukaima - chyba był lepszy od poprzednich, ale już mnie tak nie urzekł - jednak po obejrzeniu 70 serii to już nie to samo. Jeżeli ktoś oglądał poprzednie sezony, to warto, bo w tym jest nawet kilka niezłych odcinków, a ostatni jest naprawdę dobry (chyba najbardziej mi się podobał z całego S3), pojawia się także sporo nowych postaci. Podobno ZnT to ekranizacja jakiejś książki (zaraz, jak w Japonii to się nazywało, coś z novel...), tak więc nie zdziwiłbym się, jakby zrobili tego jeszcze trochę, bo jest nawet jakiś punkt wyjścia do dalszej akcji.

Edit (już ostatni, obiecuje): CG R2 24 - EPIC! :D

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wcześniej wspomnianym Soukou no Strain padłem po 1szym epie - nie spodobało mi się.

A to ciekawe :) Bo imho to jeden z lepszych pierwszych epkow w historii mecha anime

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "..."
Najpierw autorzy powolutku buduja setting , pokazuja relacje wydawaloby sie 4 glownych bohaterow, a potem pod koniec odcinka ciach. 3 z 4 bohaterow idzie od razu do piachu, czwarta bohaterka wydawaloby sie traci wszystko - rodzine, swietlana przyszlosci i jedyna mozliwosc pilotowania swojego mecha.

Jak sie skonczyl to pare dni chodzilem zaintrygowany co autorzy wymysla w nastepnym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14-ty odcinek RahXephona dal mi jeszcze jakas nadzieje i rzeczywiscie, druga polowa jest troche lepsza od pierwszej, zywsza napewno. Zostaly mi jeszcze 4 odcinki do konca - zwolnilem troche z tempem.

 

Wracajac jeszcze na chwile do Initiala... Jako, ze jestem troche skrzywiony na pukncie napisow (czy to film, czy to serial, czy tez anime - lubie miec poprostu przyzwoite napisy) to postanowilem sobie poprawic napisy do First i Second Stage. First Stage mialem od grupy a4e, w ktorej to napisy do polowy serii mialy powstawiane spacje w srodku slowa (np. R yosuke) - to sobie poprawialem na bierzaco podczas ogladania. No ale zachcialo mi sie bawic dalej... I tak zrobilem sobie poki co (na razie First Stage) timing do openingow, endingow i preview (endingi i preview jeszcze nie we wszystkich odcinkach). No i co by to nie byl taki biedny SRT to stwierdzilem, ze sobie w ASS zrobie. Bez zadnych tam wymyslnych efektow, ot tam tylko czcionke jakas wstawie i niektore napisy umieszcze w odpowiedniej czesci ekranu. No i teraz zastanawiam sie nad trzema krojami czcionki:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Ktora z tych wydaje sie Wam najodpowiedniejsza? :)

Mnie najlepiej lezy pierwsza, ale druga tez chyba nie jest zla (ale ma drazniace "k"), a trzecia to taka sama jak L-E&IDE uzyli w Fourth Stage (raczej srednia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miedzyczasie podcinania sobie zyl nad monsterem - wyszedl juz drugi Code Geass w HD? Tudziez cos innego dobrego w HD?

[ciach!]ny Johann...

kolega mi truł dupe o Kurenai. Sciagnalem sobie HD ale nie wiem czy dobre bo nie ogladałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 1ep do końca tej wspaniałej serii ;] ja oglądam od eclipse.mkv i imho jest bardzo dobrze ;]

Wspanaial to by ona byla, gdyby w drugim sezonie bylo to, co wymyslil scenarzysta, a nie to, co wymusil na nim wydawca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly scenariusz R2 jest kompletnie inny od pierwotnie zamierzonego. Glownie ponosi za to wine zmiana pory wyswietlania R2, przez co caly scenariusz wzial w leb.

 

Pare cytatow:

 

They had to completely rework the second season in extremely limited time. They couldn't continue straight from the point they left as, but instead had to explain the backstory to all the new watchers and make as little references to season one as possible. Also, the audience itself has changed, as R2 is aired on Sundays at 5PM, while original series were a night show.

So, they had to quickly come up with a different general concept and story, make proper beginning to explain the transition (I guess that's the way we've got Rolo into the series), and then do lots of fillers in order to work a bit on main storyline as it wasn't ready. Naturally, under this circumstances details tend to be neglected, that's why we have forced script and the hamster - doing the things properly would take too much real and screen time, and with all the fillers in the middle, screen time is also pretty limited.

I dluzsze, wyjasniajace sprawe bardziej szczegolowo: http://trainwreck.ggkthx.org/2008/08/19/ta...not-as-planned/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedem odcinków wolf rain i juz wiecej nie ogladam. O czym jest to anime ? Nienawidze tych anime, że jest normalny głowny wątek a równolegle sie rozwijają jakieś [ciach!]ły o jakiejś organizacji o której nic nie wiem i nie chce wiedzieć.

Tak samo było w ergo proxy, jest głowny wątek i wpieprzają mi jakieś kurde rządy, korporacje i ich eksperymenty i [ciach!]ły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ergo Proxy - tak, Wolf's Rain - nie.

 

A teraz: było parę dni nieprzewidzianej i niechcianej przerwy - nagle psujące się: dysk (Seagate serii 10, 250GB - od zakupu do wystąpienia badsectorów - dwa lata. Dobrze, że anime trzymam na innym HDD) i czytnik DVD (chwalony Benq DW1640 - dwa i pół roku i odmówił posłuszeństwa) nie mogą oznaczać nic optymistycznego. Jak dobrze znów usłyszeć japoński!

 

Dokończyłem animowaną historię Ippo. Filmy już tak nie zachwycają, choć nadal są dobre. Widziałem dzisiaj Ajimu Kaigan Monogatari, na które skusiłem się po poznaniu (zaskakująco wysokiej) oceny z Tanuki. Od teraz pewne jest, że już nigdy nie będę się kierował ocenami z tego portalu. Anime przedstawia niesamowicie skrótową historię okropnie płaskich mentalnie i niemal obojętnych postaci; cienki rysunek do towarzystwa. Dobrze, że piosenki w wykonaniu tytułowej bohaterki były całkiem przyjemne. Pomysł na ten miniromans nie jest zły, ale przekaz nie wypalił - coś takiego trzeba podać na innym talerzu, większym, ozdobionym i nieprzypominającym sita - przede wszystkim. Nie nadaje się nawet na ocenę dzielącą skalę na połowy.

 

Czas na Strait Jacket.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf's Rain to kicha, ja dotarłem chyba gdzieś do 15 i lepiej nie było. Ale piosenka w intro chyba była fajna.

oo.., to Witch Hunter Robin też wywalam, nawet nie zaczynam oglądać bo widze ze tez skonczyles się męczyć z tym w połowie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...