Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

gungrave?

POLECAM.

 

Anime jest genialne. Klimat i bohaterowie plus inne przedstawienie fabuly i niebanalny koniec. NA PLUS i w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem, co z Berserkiem - jakby z anime wywalic poczatkowy i koncowe odcinki, to byloby zarabiste fantasy. A tak, jedyne co sie pamieta to cholerny niedosyt :)

 

EDIT: obejrzalem pierwszy epek Welcome to the NHK!. Alez to jest pojechane (zeby nie uzyc mocniejszego slowa) :) Bo jak inaczej nazwac serial, w ktorym do goscia w pewnym momencie gada lodowka? :lol: Zapowiada sie wesolo (ach, te klimaty paranoi i lekkiego absurdu), a do tego fajna muza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Obejrzalem 1 serie ah! my goddess [; zabieram sie za drugą.

Na dysku lezy i nadal czeka Full Metal Alechmist (i chyba jeszcze poczeka troche) i w kolejce juz siedzi Kino's Travels - zobaczymy co to.

 

Mam pytanie jeszcze co do berserka (anime)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Co to byl za demon, ktory podczas jednej z bitew, rzucil miecz w strone Gattsa aby mu pomoc w walce?
.

 

Welcome to the NHK! - tez to musze obczaic [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze co do berserka (anime)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
.
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Co do Ah! My Goddess - obejrzyj tez oryginal, czyli piecio (albo szescio)-odcinkowe OVA + film. IMHO lepsze, ale o tym juz tu pewnie kiedys pisalem ;)

 

Welcome to the NHK! obejrzane. Zanim przyjdzie do recenzji, slowo wstepu:

Opis z anidb mozna zmiac i spuscic z woda - nie wiem, co ogladal jego autor, ale chyba zatrzymal sie po pierwszym odcinku, albo pomylil tytuly.

 

Tyle wstepu. Jak zapewne widac po moim poprzednim poscie, spodziewalem sie czegos lekkiego i glupawkowego. Bo i taki jest pierwszy odcinek. Rzecz w tym, ze ta seria nie jest lekka i glupawkowa. W pewnym sensie jest to podobne do Chobitsow - miks glupawej komedii i powaznej dramy. Tyle, ze w przypadku NHK nie ma naglej zmiany klimatu, tylko cala seria jest na powaznie, z pewnymi humorystyczno-absurdalnymi momentami/odcinkami (fantazje glownego bohatera zwalaja z krzesla czasami). Ogolny klimat jest jednak zdecydowanie powazny i nigdy nie polecilbym tego jako komedii. Bardziej jako drama/slice of life/comedy (w tej kolejnosci).

Co nie zmienia faktu, ze serial jest swietny. Wciagnal mnie jak rzadko ktory, i to nie tylko w sensie czasowym, ale rowniez emocjonalnym (co nie zdarza sie kazdego dnia). W dodatku zostawil mnie w nastroju zdolowano-filozoficznym... :| A to juz jest bardzo rzadka rzecz...

Aha - soundtrack wymiata. Swietnie buduje klimat, a do tego spokojnie nadaje sie do sluchania oddzielnie. Jedyne, co jest IMHO zwalone, to pierwsze ED - fajny gitarowy utwor, w ktorym wokal wola o pomste do nieba.

Podsumowujac - NHK zrobilo na mnie ogromne wrazenie. Polecam.

 

Nastepne pojdzie "na ruszt" Kino No Tabi. Zastanawiam sie tylko, czy rzeczywiscie mam w tej chwili ochote na kolejna powazna rzecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem Neon Genesis Evangelion i End of Evangelion - niezle, polecam, polecam. Chyba w zadnym anime nie zobaczę takich super mechów, ktore super wygladaja, a kierowanie nimi, oraz uzywanie ich jest uzasadnione ( nie ze jest wielki robot sterowany joystikiem po to aby mogl strzelac wiekszym kałachem z wiekszymi nabojami )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem wreszcie Genshikena. Takie sympatyczne anime o ludziach ogladajacych anime :lol: Ale na dluzsza mete mam dosyc ogladania tego stuffu. Nie bawi mnie to juz jak kiedys...chociaz moze nie moge trafic w dobre tytuły...:P

Obejrzałbym sobie cos brechtowego, ale jakos nie wyobrażam sobie ze istnieje cos lepszego od Excel Sagi :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon Genesis Evangelion i End of Evangelion - niezle, polecam, polecam.

to jest imho bardzo skromnie powiedziane ;] NGE to jest jedno z najbardziej najbardziej (przymiotnik) anime jakie powstalo. pozycja obowiazkowa ;] choc zaznaczyc musze ze 'przymiotnik' nie koniecznie bywa pozytywny, a anime ma tylez fanow co i osob nienawidzacych tego tytulu x] ja naleze do fan.atykow ;]

 

@leborg: azumanga daioh ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc o wiele lepsze niż same mechy – jest wątek psychologiczny postaci – na razie, z tych anime co oglądałem (co prawda nie było tego wiele ;) ), jest to anime które najgłębiej skupia się na psychice bohaterów.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc o wiele lepsze niż same mechy – jest wątek psychologiczny postaci – na razie, z tych anime co oglądałem (co prawda nie było tego wiele ;) ), jest to anime które najgłębiej skupia się na psychice bohaterów.

no.

Dla mnie NGE powinien sie skonczyc na serii TV, niezle sie konczy, End of evangelion niepotrzebny, nie mowie, ze mi sie nie podobal, ale fajnie by sie skonczyl NGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm NGE skonczylem chyba 4 odcinki przed koncem...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz

 

Jeśli obejrzałeś do końca walkę z aniołem, który walczył za pomocą taśm z ramion (jak się to opowiada to brzmi to beznadziejnie głupio :) ) to był to odcinek 19 (intensywnie spoglądam na wikipedię) Prototypu nie kojarzę (Unity 00 i 01 – były prototypami), [mini spoiler] a w 23 odcinku mogliśmy zobaczyć odrzucone Pre-Unity[end of spoiler]. A na pewno nie widziałeś seryjnych – bo o nich było tylko wspomniane w TV.

@costi

Nie widziałem – dopiero skończyłem „Triguna” i „Hellsinga” (zwykłe TV, nie OVA), będę musiał dodać „12 Kingdoms” do listy kolejnych anime do obejrzenia.

 

PS Jak się robi Spoiler - którą komendą...

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos OAV Hellsinga - jutro premiera trzeciego odcinka A potem znowu pol roku czekania

Ja jestem obecnie zdecydowanym przeciwnikiem oglądania serii które są niezakończone, dorwałem mangę „Fullmetal Alchemist” na necie i przerwała się w głupim miejscu, a na nowe skany trzeba czekać kwartał. Wolę oglądać coś co już jest zamknięte - (przynajmniej jako mniejsza całość – vide „Ghost in the shell”).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa odcinki Hellsinga OAV to akurat nic nowego nie bylo - wszystko bylo juz w serialu (i w mandze). Potem serial poszedl w swoja strone, a manga w swoja; OAV jest robione na podstawie mangi, a 3. odcinek bedzie wreszcie z "nowa" trescia :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja nie lubie takich "rozwidleń", najlepiej własnie obejrzec coś co ma zakonczoną historie, wiemy jak skończyly postacie etc. A tak, w mandze wyglada to inaczej niż w serialu i ogólnie najlepiej by było wszystko łyknąć - mange, serial, OAV ale kto by na to czas miał.

 

Męcze nadal Ah! my goddess, nie moge przebrnąć już przez to, 2 sezon to już Dragon Ball i trzaskanina, nie podoba mi sie, mam OAV na hdd i obejrzalem 1 odcinek. Tutaj w sumie same konkrety są i fabuła skupia się na głownych bohaterach i ich uczuciach (przynajmniej tak mi sie wydaje po obejrzeniu 1 odcinka). Zobaczymy co to będzie dalej.

 

Co do berserka to strasznie ubolewam nad tym, że nie ma kolejnych ep. Ehh, klimat to anime mialo swietne, miejscami przynudzało ale jako całosc to miód jak dla mnie poza końcówką.

 

Hellsinga miło wspomniam bo to w sumie było moje pierwsze "poważniejsze" anime (nie licze dobranocki :lol:) no ale zakończenie też nie za ciekawe i właściwie skonczylo się kiedy ja zacząlem się wkręcać

 

Blood+ - za to też będę musiał się wziąć, ale w tym temacie róznie się ludzie wypowiadali na temat tego tytułu.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no, dla mnei hellsing bylo strasznie nie fajne, o niczym, i wkurzala mnie glowna bohaterka :} zreszta anidb.info tez tak sadzi ( ocena ponziej 8 )

a na rozluznienie po najbardziej ( przymiotnik ) anime trzasnalem sobie:

Zero no Tsukaima - takie fajne lekkie sliczne ale slaba fabula. mimo tego warto obejzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ogladaj OAV, bo tam Victoria zostala potraktowana w glownej mierze jako przerywnik komediowy (poza koncowka drugiego odcinka,kiedy pokazuje zabki, doslownie i w przenosni :twisted: ) - tak bylo zreszta w mandze i nie podobalo mi sie to straszliwie.

Ciekawe, co bedzie w trzeciej czesci.

 

BTW, obejrzalem dwa pierwsze epki Genshiken OAV (czyli de facto ep 13 i 14) - 13. byl fajny, 14. raczej sredni. Ostatni 25. kwietnia, zobaczymy co wymysla :)

 

EDIT: Kino no tabi obejrzane. Anime w sumie bez poczatku i bez konca, fabuly tez specjalnie nie ma. Zostawia za to sporo materialu do przemyslen na temat natury ludzkiej (choc niektore odcinki ocieraja sie o banal). Ogladalo sie sympatycznie, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejzalem do 26ep NGE... Moze mi ktos do kufy nedzy wyjasnic ocb bo najwyrazniej stracilem watek po 5 dziecku... Co to kufa bylo?!

Tego nie wiedza sami autorzy. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejzalem do 26ep NGE... Moze mi ktos do kufy nedzy wyjasnic ocb bo najwyrazniej stracilem watek po 5 dziecku... Co to kufa bylo?!

hehhe :)

jak skonczysz end of evangelion to poczytaj sobie na wikipedi, mi troche poukladalo z pojeciami jak SEELE i inne lilithy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...