Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

ogladladam tego rahXephon'a, na 4 odcinku jestem i zaczeli wymieniac tyle nazw, jakies MU, OSSEI, BR800, blablabla, jeszcze ogladam po angielsku i tak sie myli, do tego zaczynaja wlaczyc ze sobą, a ja wogle nie rozpoznaje stron konfliktu, kto sie z kim bije dlaczego, w dodatku napisy po angielsku co opóznia myslenie, zaraz mi mozg wybuchnieee ~.~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja tam ogolnie anime nie ogladam, nie mam dobrego lacza internetowego, nikt ze znajomych nie jest maniakiem tego typu rzeczy ale jednak czasem mi cos wpadnie na hdd. Jak na razie widzialem hellsinga (ktory mi sie bardzo podobal) oraz animatrixy - teraz w moje rece wpadl Berserk. Musze powiedziec, ze nawet mi sie podoba (obejrzalem 6 odcinkow), ale mam straszne tlumaczenie :/ I chyba bede zmuszony ogladac to anime bez napisow. Tlumaczenie jest bardzo irytujace i koles pozwolil sobie na zbyt wielka swobode, glupio sie czyta takie cos slyszac co innego w glosnikach (cos, co nam mowi np jaki jest ktorys bohater - a w napisach nie ma nawet wzmianki o tym).

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ogolnie anime nie ogladam, nie mam dobrego lacza internetowego, nikt ze znajomych nie jest maniakiem tego typu rzeczy ale jednak czasem mi cos wpadnie na hdd. Jak na razie widzialem hellsinga (ktory mi sie bardzo podobal) oraz animatrixy - teraz w moje rece wpadl Berserk. Musze powiedziec, ze nawet mi sie podoba (obejrzalem 6 odcinkow), ale mam straszne tlumaczenie :/ I chyba bede zmuszony ogladac to anime bez napisow. Tlumaczenie jest bardzo irytujace i koles pozwolil sobie na zbyt wielka swobode, glupio sie czyta takie cos slyszac co innego w glosnikach (cos, co nam mowi np jaki jest ktorys bohater - a w napisach nie ma nawet wzmianki o tym).

powiedz jaka masz wersje tego berserka, bo moze byc tak ze bedziesz mogl wlaczyc angielskie napisy, albo zmienic dubbing na japonski i wtedy nie beda cie irytowaly teksty o ktorych nie gadaja ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

[a4e]Berserk_01[divx5.03].

 

Synchro jest dobre, nic sie nie spoznia... ale rzeczywiscie moze mam napisy do japonskiej wersji... tyle ze innego packu nie udalo mi sie znalezc. Z napisami do anime jest bardzo ciezko (Tak mi sie przynajmniej zdaje).

 

Co do "zmiany dubbingu" - jak to mozliwe, bo nie rozumiem za bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[a4e]Berserk_01[divx5.03].

 

Synchro jest dobre, nic sie nie spoznia... ale rzeczywiscie moze mam napisy do japonskiej wersji... tyle ze innego packu nie udalo mi sie znalezc. Z napisami do anime jest bardzo ciezko (Tak mi sie przynajmniej zdaje).

 

Co do "zmiany dubbingu" - jak to mozliwe, bo nie rozumiem za bardzo...

instalujesz jakis codec pack ( polecam CCCP ) ktory ma w sobie DirectVobSub albo Haali media splitter, po wlaczeniu filmu w traju masz ikonke, na nia prawym i tam wybierasz szcieszke audio, napisy

powodzenia :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to zarowno film, jak i serial - wlasnie sie wydaje drugi sezon.

 

Czekam, az sie Gits2:Innocence pojawi u nas na DVD. Bedzie uczta dla oczu ;]

kurde ja widziałem obie częsci+ oba seriale ale kurde zastanawiam sie,czy nie wydać swojej ciężko zarobionej kasy właśnie na to-jak by zrobili jeszcze 4pak albo dorzucili society jeszcze to ja jestem za B)

 

 

 

Ogólnie musze nadrobić ten sotatni film z serii-napalałem sie na zapowiedzi a potem zapomniałem o tym...

 

 

Ogolnie niecio żałuje,że GITS to jedne z pierwszych anime jakie obejrzałem-podpasowało mi tak bardzo,że mozę poza Akirą odstajacą jednak już graficznie(no ale ma swoje lata) wszystkie inne anime sa dla mnie co najwyżej bardzo dobre a GiTS jest git i tyle :wink:

 

Ogólnie żałuje,zę nie natrzepali serialu z 10 sezonów-pewnie nie trzymało by poziomy ale i tak bym im to przebaczył a tak siedze siągle na głodzie i ogladam po 2-3 razy to samo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ostatnio wyczułem mały niedosyt anime... co moglibyście mi polecić? jakieś takie serie max do 20/25 odcinków... horrory, fantasy, komedie... coś dobrego :] ni preferuję jakichś takich psychologicznych mózgo trzepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja widziałem obie częsci+ oba seriale ale kurde zastanawiam sie,czy nie wydać swojej ciężko zarobionej kasy właśnie na to-jak by zrobili jeszcze 4pak albo dorzucili society jeszcze to ja jestem za B)

Ogólnie musze nadrobić ten sotatni film z serii-napalałem sie na zapowiedzi a potem zapomniałem o tym...

Ogolnie niecio żałuje,że GITS to jedne z pierwszych anime jakie obejrzałem-podpasowało mi tak bardzo,że mozę poza Akirą odstajacą jednak już graficznie(no ale ma swoje lata) wszystkie inne anime sa dla mnie co najwyżej bardzo dobre a GiTS jest git i tyle :wink:

 

Ogólnie żałuje,zę nie natrzepali serialu z 10 sezonów-pewnie nie trzymało by poziomy ale i tak bym im to przebaczył a tak siedze siągle na głodzie i ogladam po 2-3 razy to samo :wink:

akira ma slaba grafike, ale za to animacje super-extra-szał

hmmm... ostatnio wyczułem mały niedosyt anime... co moglibyście mi polecić? jakieś takie serie max do 20/25 odcinków... horrory, fantasy, komedie... coś dobrego :] ni preferuję jakichś takich psychologicznych mózgo trzepów

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?do=a...&orderdir=1

oprocz pierwszego z góry ( Higurashi no Naku Koro ni ) bo to psychologiczny mózgo trzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i obejrzałem do końca Fate Stay Night, pod koniec nawet zapłakałem, wzruszyło mnie (jakiś dziwny jestem może?)

Widać anime mnie wciągnęło

Teraz ściągam Grenadier - Hohoemi no Senshi, kumpel który w tym dłużej siedzi (dużo ogląda anime) mi polecił, a zna moje gusta, więc pewnie będzie ciekawe

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki grópl za stronkę z napisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noein jest świetne. Ja to właśnie teraz ciągnę :D

Zakończyłem ostatnio Saikano. Jak mówił wcześniej Costi: główni bohaterowie ssą, ale drugoplanowi to majstersztyk. Polecam przebić się przez nużącą pierwszą połowę serii i obejrzeć do końca, bo naprawdę warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonczylem RahXephon, kurde fajne, fajne ale lepsze byloby gdybym troche bardziej zrozumial, kto jest czyim krewnym itp

 

przeszedlem tez jedna scieszke z gry Tsukihime ( na jej podstawie zrobiono Shingetsutan Tsukihime ) zostaly jeszcze 4 scieszki, calkiem inne niz anime, podobno to co mi zostalo jest wiele lepsze od tego co bylo zekranizowane. Wszystkie scieszki maja tekstu tyle co LOTR + Hobbit, ukonczenie tej scieszki zajelo mi okolo 28h. Niezle, duzo zapomnialem z anime, wiec byla zabawa.

Grupa ktora przetlumaczyla gre ( http://mirrormoon.org/ ) wkrotce wyda tlumaczenie do Fate/Stay Night, tym razem napierw zagram w gre a potem obejze anime bo niby dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ściągam Grenadier - Hohoemi no Senshi, kumpel który w tym dłużej siedzi (dużo ogląda anime) mi polecił, a zna moje gusta, więc pewnie będzie ciekawe

hmm, na twoim miejscu nie spodziewalbym sie wiele po tym anime. nie chce spoilerowac, ale imho to ma najwyzej 6/10 ;]

 

Zakończyłem ostatnio Saikano. Jak mówił wcześniej Costi: główni bohaterowie ssą, ale drugoplanowi to majstersztyk. Polecam przebić się przez nużącą pierwszą połowę serii i obejrzeć do końca, bo naprawdę warto :D

polecam w takim razie ovke. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noein jest świetne. Ja to właśnie teraz ciągnę :D

Zakończyłem ostatnio Saikano. Jak mówił wcześniej Costi: główni bohaterowie ssą, ale drugoplanowi to majstersztyk. Polecam przebić się przez nużącą pierwszą połowę serii i obejrzeć do końca, bo naprawdę warto :D

No nie jest najgorsze jak narazie. Graficznie czasem kojaza mi sie twarze z Samurai Jackiem :lol2: ale tak to nie moge sie doczepic do czegos konkretnie. Pozatym IMHO 1ep odrazu nastraja :wink:

Ciekawe bylo krotkie starcie Haruki i Ai :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ściągam Grenadier - Hohoemi no Senshi, kumpel który w tym dłużej siedzi (dużo ogląda anime) mi polecił, a zna moje gusta, więc pewnie będzie ciekawe

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki grópl za stronkę z napisami

Hmm. Grenadier jest taki sobie. Lepiej byś zrobił inwestując czas w Triguna. Klimaty podobne, ale Trigun to po prostu klasyk...no i pośmiac sie czesciej mozna :P

Co do napisów to nie ma sprawy. Tylko niestety niektóre bardzo mocno odpiegają od tych hammerykańskich...

 

 

Btw. 7 odcinków elfena juz za mną. Dobrze ze ogladam to po spozyciu...przynajmniej "dobrze sie bawie" :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Lepiej byś zrobił inwestując czas w Triguna. Klimaty podobne, ale Trigun to po prostu klasyk...no i pośmiac sie czesciej mozna :P

Owszem , pozmiac sie mozemy gdzies do polowy , pozniej drastycznie zmienia sie klimat. Swietne anime.

 

A polecam kazdemu FMP :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem , pozmiac sie mozemy gdzies do polowy , pozniej drastycznie zmienia sie klimat. Swietne anime.

W sumie to normalka w tego typu anime :P

 

We wtorek na hyperze jeszcze raz:

21:00 Origin spirit of the past

A od środy już full metalowy alchemik.... Nie mialem okazji wczesniej obejrzec to zerkne ;>

 

Hmm. Jestem po elfen lied. Po 7 epku naprawde zrobilo sie jakos ciekawiej i anime do konca trzymalo poziom. W sumie ja tez moge polecic jak reszta zioma z tego temaciku ;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wyszła pierwsza cześć nowego filmu twórcy m.in. "Hoshi no Koe" i "Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho" Byousoku 5 Centimeter , póki co nie będę oceniał, pierwsza część prawdopodobnie miała być wprowadzeniem, a po opisie wydaje mi sie że 2 następne części będą bardziej interesujące, w każdym razie jeśli komuś podobały sie poprzednie filmy, to ten pewnie też sie spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zanim skoncze Noein - jak dziwne jest Gankutsuou? Bo albo to albo Last Exile.... :wink:

Ogladalem Last Exile. Anime ciekawe i godne uwagi. Oczywiscie sa lepsze ale to wciagnelo mnie. A animacja jest swietna. Wspomagana komputerami. Ciekawie wlasnie wygladaja dzieki temu walki okretow itd. Lyknij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem Last Exile. Anime ciekawe i godne uwagi. Oczywiscie sa lepsze ale to wciagnelo mnie. A animacja jest swietna. Wspomagana komputerami. Ciekawie wlasnie wygladaja dzieki temu walki okretow itd. Lyknij.

Wg mnie animacja w LE jest koszmarna. Po prostu jestem zwolennikiem tradycyjnej kreski i komputery ledwo trawie. Chociaz Finale mi sie podobały [bo wygladały jak 3dmarki? :lol:].

Fabula tez nie jest najwyzszych lotow. Strasznie sie nudzilem przy tym anime. Ale jak wiadomo sa rozne gusta :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF :arrow: 5dMark - testujemy nie tylko Twoj sprzet. Rowniez Twoja psychike :lol2:

Grobel przyznaj sie ze po 3 browarze kazde anime z wykorzystaniem wstawek komputerowch uznajesz za przerywnik miedzy planszami :wink:

A pomijajac aspekty graficzne ( nie wierze ze to napisalem ) rys postaci? Fabula? Audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim skoncze Noein - jak dziwne jest Gankutsuou? Bo albo to albo Last Exile.... :wink:

Gankutsuou nie jest dziwne, przyzwyczajasz sie po 1 odcinku, zreszta tekstury sie przemieszczaja ( np. bluzka postaci ktora idzie ) a kontury je wycinaja. Pod wzgledem technicznym jest torche dziwne ale bardzo mi sie to podobalo.

Gankutsuou jest ciekawy przez wszystkie 26 odcinkow, odrazu pa poczatku juz sie mozna wkrecic, w dodadku ma duzo spoilerow.

Muzyka tez jest fajna, ma kawalki ktore wpadaja w ucho, ale chyba ich jest mało.

polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Koncze pomalu berserka (dzieki za info o dual audio ;] - w koncu da sie to normalnie ogladac) - no i zaopatrzylem sie w Full Metal Alchemist. Nie dlugo sie za to biore.

Kumpel ma Saint Seiya (Rycerze Zodiaku ;]]]]) ale nie wiem czy w ogole na to zwracac uwage... kojarze cos ten tytul i chyba kiedys w tv lecialo.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz... Obejzalem 1ep Gankutsuou. Wrazenia - whoo kolorowy zawrot glowy. I chyba po raz pierwszy od dluzszego czasu obejzalem do konca ending titles ( jesli byly [; ). Ladne sie prezentowal.

...a pozniej sieknalem Last Exile... I jakos nie moge sie pozbyc wizji 3d2k5 :lol: I chyba to siekne wpierw ;]

 

A Noein przyjemne. Nawet ponad przecietna [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Koncze pomalu berserka (dzieki za info o dual audio ;] - w koncu da sie to normalnie ogladac) -

Ciekaw jestem jak sie odniesiesz do konca. Wiemy , ze manga itd ale mnie lekko szlak trafil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma Saint Seiya (Rycerze Zodiaku ;]]]]) ale nie wiem czy w ogole na to zwracac uwage... kojarze cos ten tytul i chyba kiedys w tv lecialo.

Widzialem chyba z 4-5 eps pod rzad w tv. Trwala jakas walka z elementami retrospekcji. Biorac pod uwage tempo rozgrywania walki to pewnie potrwala jeszcze drugie tyle. IMHO szkoda czasu zawracac sobie gitare czyms takim.

 

Last Exile ogladalo mi sie calkiem dobrze - 2 dosc udane wieczory z anime z rzedu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...