Skocz do zawartości
z3l

Miesiecznik O Tematyce Komputerowej

Rekomendowane odpowiedzi

Taaaki sie stary zrobilem i juz nawet nie wiem co mam czytac... Wypadlem troche z komputerowego obiegu juz dawno, a teraz chcialbym cos nadrobic wiedza i stad moje pytanie - co teraz sie oplaca za gazetke kupic? Tylko blagam, nie komputer swiat, bo level idiotfriendly w tej gazecie mnie po prostu poraza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytać PurePC i Forum.... ? Moim zdaniem samo forum to bogate źródło wiedzy i zawsze można o coś zapytać. A w takiej gazetce po za testami, recenzjami niczego konkretnego nie znajdziesz czego nie ma tu na Forum i w serwisie. No i my mamy Rybę ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto płacić tych kilkunastu złotych na gazetę, zdecydowanie lepiej poczytać większe/ważniejsze portale internetowe.

 

@edit do postu #4

No to w takim razie przejrzyj sobie aktualne numery dostępnych czasopism i wybierz ten najlepszy / najbardziej interesujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tylko problem ten, ze stacjonarnego kompa do lazienki juz nie wezme :D forum i portal oczywiscie czytuje, ale to jako uzupelnienie i zeby sie dowiedziec czegos ciekawego :) a dyszka czy dwie miesiecznie to nie duzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: dawniej kupowałem gazetę "Enter" i nie bylo to złe czasopismo, ale to bylo dawno i nie wiem jak z ich poziomem dzis... najlepiej przejsc sie do jakiegos salonu pracowego i przegladnąć co tego typu czasopisma teraz oferują... swoją drogą wydaje mi sie że nie warto - za 20zł miesiecznie to lepiej juz zamówić szybszy net (jeli masz neo lub netie) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tak około 2000r. czytałem PCWK - dla mnie, czyli wtedy osobnika bez internetu, było to świetne źródło wiedzy nt. komputerów.

Dzisiaj jednak to tylko jak jestem w markecie to przeglądam spisy treści w większości gazet i... na tym się kończy, bo problemy w nich poruszane nie są mi obce.

Jedyne co lubię to PSX Extreme i CD Action - obydwie gazety mają przyjemny i luźny klimat, jednak są głównie o grach i do najtańszych nie należą ;]

 

Regularnie kupuję tylko Fokusa - jak sami określają swoją tematykę: nauka, historia, cywilizacja, technika, przyroda, sport, gadżety. Ale to też nie o komputerach.

 

IMHO gazety stricte komputerowe nie mają racji bytu. Ta dziedzina stała się zbyt szeroka, aby miesiąc-w-miesiąc na 100 stronach zmieścić przekrój wszystkich ciekawych informacji ze świata IT. Jesteś głodny różnych ciekawostek - odwiedzaj duże portale i ich fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z takich pisemek popularnonaukowych? Znam tylko focusa i ew. newsweeka, jest cos bardziej ciekawego? Interesuja mnie glownie sprawy bioinżynieryjne, jakies ciekawostki historyczne i gadzetowe.. patrzylem ostatnio na logo, ale to takie syfne jakies a polowa gazety jest o modzie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram to, o czym Domik pisze:

 

Świat Nauki to polski przekład "Scientific American", kiedyś z miesięcznym poślizgiem, teraz chyba też dotrzymują oryginalnemu wydaniu kroku. Lektura świetna, chociaż trochę wymagająca.

 

Wiedza i Życie - kiedyś to było bardzo lajtowe pismo popularnonaukowe (taka alternatywa dla ludzi którzy nie chcą być przytłaczani cięższą wiedzą ze ŚN) , kiedy ostatnim razem zaglądałem miałem wrażenie że podciągnęło aspiracje ciut wyżej i niewiele niżej mierzy od ŚN.

 

Oba pisma świetne i zdecydowanie warto zajrzeć, newsweeka nijak nie da się tutaj porównać, a focus mam wrażenie ma się do obu tytułów jak Fakt do dowolnego poważnego dziennika.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Kiedyś były w tym b. ciekawe artykuły, interesujących rzeczy można się było dowiedzieć. Teraz tylko jakieś fotorepotaże, "coś tam z bliska" (i 5 stron zdjęć) etc. Natomiast ŚN i WiŻ jak najbardziej są godne polecenie, chociaż od jakiegoś czasu arty w tych dwóch gazetach się pokrywają w jakimś stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wyżej zostało napisane, źródłem wiedzy wszelakiej, najlepszym ; ) jest internet. No ale wiadomo, tam gdzie nawet i król piechotą chadza : P ; ) korzystanie z internetu nie jest zbyt wygodne ; D Więc jakaś tam gazetka może nam potowarzyszyć : ) Z tytułów, które pamiętam, a nie zostały tutaj wymienione, to jeszcze jest CHIP, no ale wiadomo, że wszelakie tego typu 'czasopisma' mają bardziej działanie 'rozluźniające' ; ) co by królowi było lżej... ; D : ) hehe

 

Ja od siebie tylko dodam, że szkoda kasy na makulaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anandtech, bit-tech, tomshardware, guru3d, xbitlabs, prad.de, hardforum.de, xtremesystems + newegg do orientacji w cenach :)

do tego purepc forum jak szukasz specjalistow, pclab forum jak szukasz...wszystkiego i nic :D albo fajnych modyfikacji bud ;) no i benchmark.pl bo maja duzo newsow.

Zadne czasopismo komputerowe nie da Ci tyle informacji co te portale i ich fora. A jesli juz musisz cos kupowac, to jak dla mnie NEXT, CHIPa kiedys szanowalem, ale ostatnio jakos...juz nie pisza tak ciekawie (mowie o 3 latach wstecz jak sie kiedystam jeszcze interesowalem hardware - a teraz).

Tesknie za Secret Service :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anandtech, bit-tech, tomshardware, guru3d, xbitlabs, prad.de, hardforum.de, xtremesystems + newegg do orientacji w cenach :)

Tutaj dobry ilear ; P : ) podał Ci wręcz wszystkie strony warte uwagi : ) Ja od siebie jeszcze tylko wspomnę o: techPowerUp!, XSReviews i HardwareZone i jeszcze ew. jest CNET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w dobie internetu już nie warto czegoś takiego kupować. Miesiąc czasu w świecie IT to są lata świetlne ;). Kiedyś jeszcze jak nie miałem netu kupowałem regularnie Entera i czasami PCWK. Enter stał wtedy na niezły poziomie ale teraz większość portali internetowych go wyprzedzi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne czasopismo komputerowe nie da Ci tyle informacji co te portale i ich fora. A jesli juz musisz cos kupowac, to jak dla mnie NEXT, CHIPa kiedys szanowalem, ale ostatnio jakos...juz nie pisza tak ciekawie (mowie o 3 latach wstecz jak sie kiedystam jeszcze interesowalem hardware - a teraz).

Tesknie za Secret Service :)

Chip to chyba teraz przedruki z niemieckiego wydania są? Tak gdzieś słyszałem. Kiedyś dawno kupowałem ale gdy w końcu stwierdziłem, że nic mądrego już tam się nie dowiem to przestałem.

Teraz nie kupuję żadnej bo nie ma to sensu, wszystko jest w necie. Czasem kupię CDA, porządne i ładnie wydane czasopismo, miło pooglądać, ale też wszystko jest w necie...

 

Jeśli chodzi o popularno-naukowe to XXI wiek jest ok. Dużo ciekawej treści, dosyć tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie planuje co do godziny tego momentu, on spada na czlowieka jak oswiecenie, jakas glebsza mysl i idea, nieoczekiwanie wynoszaca nas ponad reszte szarego tlumu.

Anyway, problem sam sie rozwiazal, bo ojciec za darmo z pracy co miesiac dostaje wydanie nexta, pisemko sie calkiem przyjemnie czyta, jest duzo testow, artykuly sa pisane normalnym, nieprzebajerzonym jezykiem.

Dzisiaj sie kopsne po swiat nauki chyba, a moze i sie pokusze o CDA, widzialem ze chyba zapowiedz dragons age jest, a to zaraz po AC2 gra, na ktora najbardziej czekaj. Mam nadzieje ze tego nie spartola i w koncu bedzie mozna w jakiegos fajnego rpga pograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tylko problem ten, ze stacjonarnego kompa do lazienki juz nie wezme :D forum i portal oczywiscie czytuje, ale to jako uzupelnienie i zeby sie dowiedziec czegos ciekawego :) a dyszka czy dwie miesiecznie to nie duzo ;)

to kup sobie laptopa:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu czytałem Next. Jak dla mnie porządna gazeta. Wcześniej to był Enter ale niestety już nie ma. Póki co wziąłem się za oszczędzanie (A niestety teraz brak pracy) przestałem kupować. Ale w sumie w necie mamy takie same informacje co w tych gazetach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...