Skocz do zawartości
panzar

Samsung Spinpoint F3F3EG

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko bo czasu brakuje na zagłębienie się w temat.

Dysk sam w sobie jest cichy ale drgania są całkiem spore i pewnie wyląduje na jakiejś gąbce. Nie słychać chrobotania głowic ale za to czuć mocno wibracje przy teście Random Access.

Myślałem, że będzie trochę szybszy po pierwszych testach na necie ale z drugiej strony transfer ponad 100MB/s przez pierwsze 750-800GB robi wrażenie i nie można narzekać.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze parę dni temu była cena 350zł (dysk jeszcze był wtedy niedostępny) i bez zastanowienia kupiłem w Komputroniku za 309zł. :sad: Teraz nie dość, że tutaj spadła cena o 70zł to w samym Komputroniku jest taniej ;/ Oczywiście komputronik się nie postarał i wysłał dysk dopiero wczoraj a kasę wpłaciłem już w środę... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby tak z prawej strony HDTach dolozyc moj wykres, to by byla ladna krecha :D

zalamuje sie patrzac na osiagi tych dyskow... prawdopodobnie w baaaaardzo niedlugim czasie stane sie jego posiadaczem :) miala byc 500GB lub raid z nich, ale bedzie chyba 1TB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk fajny (nieźle wymiata a reszta wyjdzie w praniu) ale jedno jest mocno denerwujące, dysk wpada w strasznie wibracje, jak go przykręciłem to mi cała buda w rezonans wpadała. Powędrował na gąbkę więc jest cisza i spokój.

Zastanawia mnie jedna rzecz... co jakiś czas dysk kilka razy głośno strzeli głowicami, w tym czasie nic nie robi (jest pusty i nieużywany). Ciekawe czy to jakaś zapowiedz awarii dysku czy ten typ tak ma, smart idealny ale oczywiście dysk jest nowy wiec nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje, ze to odglos glowicy. Mam w sumie nowego lapka i od poczatku jak np. wylaczam system to slysze takie jakby stukniecie glowiy i to calkiem glosne. Dysk jest jak najbardziej wporzadku i tez nie ma zadnych bledow.

 

BTW.

wszyscy pisza o duzych wibracjach... czuje ze mnie to rowniez nie ominie, a wiec od razu pytanie: jak zamontuje ten dysk w SQD, to pozbede sie wibracji?

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w SQD od samego poczatku, wiec nie moge powiedziec jaka jest roznica między "z" a "bez". ogolnie minimalne szmerki pochodzące od drgań słysze, ale ja jestem na tym punkcie strsznie wyczulony. Dla "przeciętnego Kowalskiego" może byc bezszelestny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zastanawia mnie jedna rzecz... co jakiś czas dysk kilka razy głośno strzeli głowicami, w tym czasie nic nie robi (jest pusty i nieużywany). Ciekawe czy to jakaś zapowiedz awarii dysku czy ten typ tak ma, smart idealny ale oczywiście dysk jest nowy wiec nic dziwnego.

Moje 11 robia tak z poltorej roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lubianym tutaj esc są już 1tb F3 w cenie 275zł.

 

link

 

ps może zrobić małe podsumowanie w pierwszym poście tego co już wiemy? zarzucić tam kilka screenów i inne takie :)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj F2EG do F3...

 

 

Sprzedaje swoje dwie barki dokładam parę zł i będę miał 2 razy więcej miejsca przy 2 razy mniejszych gabarytach oraz szybszy pomimo, że w raid0 nie pracuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje swoje dwie barki dokładam parę zł i będę miał 2 razy więcej miejsca przy 2 razy mniejszych gabarytach oraz szybszy pomimo, że w raid0 nie pracuje :D

Coś w tym jest... miałem WD 320GB (AAKB) i max transfer 77MB/s, średni koło 63MB/s, do tego 2x stare samsungi 80GB w raid0 max 100MB/s (bez raida to tragedia). Teraz jeden dysk 2x pojemniejszy od tych trzech dysków razem wziętych i jeszcze max transfer 143MB/s i ponad 100MB/s przez pierwsze 800GB :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie odpowiada za bardzo świst talerzy?(wysoki dzwiek) w F3,miałęm to w 2 sztukach,oczywiscie slychac to był w bardzo wyciszonym komputerze,dajcie znać jak tam u was z glosnoscia tych dysków,sam zaczynam zastanawiać się poważnie nad ssd oraz 1TB 5900 lub 5400.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...