Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiłem, żeby nie scalać.. Bo teraz dodaje nowy fakt do problemu.. Na początku problemów miałem dwa PC w domu, w obu były zasilacze nówki.. Teraz ten drugi PC znalazł się ponownie u mnie (resetuje się po włożeniu cd), odczepiłem napędy cd i ruszył.. Więc wskazuje na to, że chyba coś jest nie tak z siecią, bo dwie zasiłki by tak świrowały? Chieftec mam nadzieję, że wytrzyma te rewolucje. Chyba, że to jest zbieg okoliczności i dwa zasilacze przestają działać jak powinny. PGE sprawdziło przyłączenie prądu do mieszkania i nic nie stwierdzili nie prawidłowego (no bo jak, jak takie coś zdarza się rzadko..), poradzili by wezwać elektryka na swój koszt, niech sprawdzi instalację wew. budynku.. Chyba tak będę musiał zrobić.. || Co do problemu, to w tym drugim PC(straszym, z psu Mode Com FEEL-300ATX) na pewno pada zasilacz.. Tylko czy po prostu trafiłem na taki a nie inny model, czy może jednak coś działa nie tak na te zasilacze, jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam miernik elektryczny, uniwersalny, co mam zmierzyć? 12V, 3V, 5V, 12V12 i coś jeszcze? Na co uważać? Bo to mój pierwszy raz z miernikiem :D Co prawda czytałem już na necie teorii co nie miara, ale jakieś praktyczne rady nie zaszkodzą. Co do elektryka, pewnie się wezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam miernik elektryczny, uniwersalny, co mam zmierzyć? 12V, 3V, 5V, 12V12 i coś jeszcze? Na co uważać? Bo to mój pierwszy raz z miernikiem :D Co prawda czytałem już na necie teorii co nie miara, ale jakieś praktyczne rady nie zaszkodzą. Co do elektryka, pewnie się wezwie.

Pomiar napięć wystarczy. (pod obciążeniem i w idle).

Nie próbuj przypadkiem mierzyć prądu, gdyż amperomierz stanowi zwarcie !! (możesz albo pozbyć się bezpiecznika w multimetrze, albo uszkodzić zasilacz :P )

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem pomiary napięcia w starym PC, o to wyniki:

+12V1 w idle 12,5 V, przy czym dochodzi do 12,6 V, podobnie w stresie, może ciut więcej.

+.5V napięcie w miarę dobre zarówno w stresie jak i w idle

+3,3V - lekkie wahania, zarówno w stresie jak i w idle, przy wkładaniu cd skoki większe niż stres a idle.

+12V - wahania ok 12,6 V zarówno stres i idle

 

Zauważyłem też, że napięcia na 12 V skaczą o 0.2V/0.3V przy wkładaniu cd, po czym następuje reset.

 

Dziś jeszcze spróbuję podłączyć Chieftec CFT-600-14CS 600W do starego PC, jest jakieś ryzyko dla zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ryzyka. Widać stry zasilacz nie wyrabia na linii 12V. 12,6V to za dużo i chyba wykracza poza normę ATX, jeżeli jeszcze skacze w górę. Ale skoro to Feel to nie ma się co dziwić, te (pseudo)zasilacze tak maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowac reklamować tego feela? Zmierzę jeszcze napięcia chiefteca no i włoże go do starego pc, jak nie będzei resetów przy wkładaniu cd, to czyli wina feela, dobrze rozumuje?

 

Mam pytanko, da się zmierzyć jeszcze jakoś napięcie na listwie zasilajacej + w gniazdku by wiedzieć, czy może tam są takie zabójcze skoki napięcia?

 

W chieftecu mam linie: 12V1, 12V2, 12V3, 12V4, jak zmierzyć poszczególne linie? Czy ten poradnik prawidłowo pokazuje jak zmierzyć napięcie: http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id/67...zasilaczach_atx ? Bo nic nie pisze o liniach 12V3 i 12V4

 

Zmierzyłem napięcie w gniazdku, wynosi ono 237V, czy jest poprawne?

 

Napięcia na nowym PC:

+5V - 5.15 V, stres: obserwuje wahania o 0.01V: 5.14/5.15

+12V - 12.20V, Stres: wahania o 0.02V

+3.3V - 3.34 V, stres: wynik podobny,

+12V przy wtyczce od proca - 12.19, stres: minimalne wahania.

Edytowane przez ziom2123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec ma o wiele lepsza napięcia niż ten feel. Powinno na nim być ok.

To jutro podłączę na nim starego pc i postawie system, bo się ostro sypie.. || Czyli feel na gwarancję próbować wysłać? A co do chiefteca, to raczej z nim jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najmocniej przepraszam, ze przerywam rozmowę o elektrykach, drutach napięciowych i przygasających piekarnikach - mam konkretne pytanie jesli można i przypadkiem dotyczy ono płyty z tematu ;)

- odpala wam się mobas z dzielnikiem 4.0 na memkach ? przeciez zaraz wyp... ja przez okno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS ( za drogi, więc odpada ) , listwa - nic nie da, ale nic nie spalisz; ZASILACZ - podanie właściwego napięcia czyni cuda.

Najprostsze rozwiązanie - idź do kogoś kto ma stabilne napięcia ze swoim pudłem i zostaw je tam na parę dni, nic nie zmieniaj w konfiguracji. Jeśli będzie oki, to masz (imho) rozwiązanie.

Nie życzę Ci zmiany instalacji w chałupie.

Druga opcja: Płyta pada/była padnięta od zawsze. Kondzioły nie muszą być spuchnięte by nie dawały rady, potrafią wyschnąć ot tak sobie... bez objawów - nie da się tego sprawdzić bez oprzyrządowania.

 

@meeron

Nigdy takich memek nie wsadzałem ale wiem, że moje robią te 1700 na Intelu.

Trzeba trafić mocnego proca (kontroler pamięci) by to zrobić na Phenom`ie.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najmocniej przepraszam, ze przerywam rozmowę o elektrykach, drutach napięciowych i przygasających piekarnikach - mam konkretne pytanie jesli można i przypadkiem dotyczy ono płyty z tematu ;)

- odpala wam się mobas z dzielnikiem 4.0 na memkach ? przeciez zaraz wyp... ja przez okno...

4x czy 8x? Odpalić to powinien na każdym. Ewentualnie przywal co nieco V na NB (1,3 - 1,35 V). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się właśnie rozchodzi o to, że X4.00 nie wstaje, inne dzielniki funkcjonują bezbłędnie.

niestety max co mogę wydusić z pamięci nie daje mi możliwości wyciągnięcia przyzwoitych MHz na procku, niższy dzielnik by mnie tu podratował.

voltowałem już wszystko i to grubo ;)

 

to jest ich prawdopodobny max...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem by nie scalać..

 

UPS, ile by kosztował pod taką konfigurację sprzętową? Płyta, też była wymieniona, bo była na gwarancji.. Teraz przykładowo mam spokój przez jakiś czas, do pojawienia się ponownie problemu, zapewne zawiozę gdzieś do rodziny ten PC i popatrzę, a da się jakoś inaczej sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się właśnie rozchodzi o to, że X4.00 nie wstaje, inne dzielniki funkcjonują bezbłędnie.

niestety max co mogę wydusić z pamięci nie daje mi możliwości wyciągnięcia przyzwoitych MHz na procku, niższy dzielnik by mnie tu podratował.

voltowałem już wszystko i to grubo ;)

 

to jest ich prawdopodobny max...

A jak z alphami? Spróbuj dać w miarę ostre timingi w rodzaju: 7-7-7-21 1T 27-8-4-4-4 tRFC 160 ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga luk, nie próbowałem tego dzielnika na ostrych alphach

pobawię się jutro bo dziś sprzęt strzelił na mnie pełnego focha, w tym momencie odmawia mi juz prawie wszystkiego ;)

 

edycja:

wstał bydlak! dzięki za poradę, jutro sprawdzę czy się coś potkrenci czy nic B-)

 

edycja:

i nic mi to nie dało

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem, wziąłem się za sprawdzenie zasiłki w starym PC. Wymontowałem zasilacz, po czym wziąlem się za odkręcenie chiefteca, jednak po chwili zaczyna coś mi tu nie pasować.. Bo wiem w starym mobo mam wtyczkę 20 pin, z kolei zasilacz ma wtyczkę 24 pin, da radę to jakoś podłączyć, bez wybierania się do sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem tego chiefteca do starego pc, no i mam problem.

 

Po kolei: po podłączeniu zasiłki zrobiłem backup, a następnie postawiłem system od nowa.. Przy instalacji jednego z sp, naszła mnie chęć na sprawdzenie firmy listwy zasilającej.. Przy odwracaniu listwy, komp zresetował się.. Nie za bardzo się tym przejąłem i dokończyłem konfigurację nowego osa, lecz po fajrancie ogromnie się zdziwiłem, bowiem przy próbie wyłączenia komputer zresetował się.. I tak teraz jest nie mal przy każdym uruchomieniu ponownym pc, co mam zrobić? Przywracałem domyślne ustawienia BIOS - bez skutku.. Czy to wina chiefteca? Mogło mu się coś stać? Przeskanuje memorki i zobaczymy.

 

PS.: dodam, że przy wyłączaniu kompa przyciskiem na obudowie wszystko jest jak należy, aby nie przez system..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam złożyć nowego kompa opartego o tą płytę i mam kilka pytań do aktualnych jej posiadaczy:

- Czy na tej płycie z BIOSem F1/F2 ruszy procek ze steppingiem C3 Phenom II X4 925/945 ? Na stronie pisze, że dopiero od F4 obsługuje, ale jakoś update BIOSu bym musiał zrobić - innego procka AM3 nie posiadam (w razie wątpliwości wezme zwyklego 925/945... C2)

- Czy nie ma problemów z montażem karty HD5850, czytałem gdzieś na necie, że może zawadzać o PATA?

- Ostatnie pytanie w zasadzie bardziej procka dotyczy... Jak wygląda wydajność BOXowego coolera do Phenom II 925/945 ? Czy bez zabaw w OC spokojnie da rade utrzymać temperature na rozsądnym poziomie i będzie w miare cichy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam złożyć nowego kompa opartego o tą płytę i mam kilka pytań do aktualnych jej posiadaczy:

- Czy na tej płycie z BIOSem F1/F2 ruszy procek ze steppingiem C3 Phenom II X4 925/945 ? Na stronie pisze, że dopiero od F4 obsługuje, ale jakoś update BIOSu bym musiał zrobić - innego procka AM3 nie posiadam (w razie wątpliwości wezme zwyklego 925/945... C2)

- Czy nie ma problemów z montażem karty HD5850, czytałem gdzieś na necie, że może zawadzać o PATA?

- Ostatnie pytanie w zasadzie bardziej procka dotyczy... Jak wygląda wydajność BOXowego coolera do Phenom II 925/945 ? Czy bez zabaw w OC spokojnie da rade utrzymać temperature na rozsądnym poziomie i będzie w miare cichy ?

Możesz mi zdradzić tajemnicę gdzie masz dostępny 945/925 c3? Może jeszcze x2 555 się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i da rade, ale nie zdzierżysz hałasu jaki to badziewie generuje ;), zresztą po zamontowaniu tego co mam w opisie temperatury mi spadły o jakieś 15-20C, więc to chłodzenie jest niewiele warte tak naprawdę. Mam AII X4 620 i pisało, że też niby obsługuje od BIOSu F4 a jakoś poszedł na F2 i mogłem zrobić upgrade.

 

maxymili - możliwe, że ma w domu. Sam chciałem sobie kupić proca, żeby był, z dobrym steppingiem, a potem składać reszte. Nie zrobiłem tego i teraz .. cóż trudno się mówi :/

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...