Skocz do zawartości
Fisthurry

Hd4870 Vs. Gtx260

Rekomendowane odpowiedzi

Weź GTX`a 216 o ile nie będzie droższy więcej niż 70zł. Jeżeli będzie droższy to lepiej HD4870 bo różnice w wydajności nie są warte większej sumy.

Wg mnie nie są warte nawet 70zł. Ale to już kwestia oceny dość indywidualnej. Dał bym max 50zł więcej za 260@216. Przy czym Powercolor 4870 z fajnym chłodzeniem jest za 499zł w esc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70zł nie , ale 50zł tak co za głupota :lol: .

Przecież napisałem, że to subiektywna ocena. Głupotą jest wg mnie dawanie sobie wciskać kit a to tu jeszcze 20zł drożej, to akurat poszło w górę, a to lepiej wziąć droższe choć tak na prawdę nie jest lepsze, w sumie w ten sposób na wszystkich częściach po 20zł masz już 120zł droższego kompa, często za to można kupić dużo lepszy procesor albo grafikę.

To ma być obelga czy co? Takie mam zdanie i już. 260 jest nieznacznie lepsza od 4870 ale żeby za to sypać 70zł co jest 14% ceny 4870 powercolora, o którym wiem, że jest bardzo dobrze wykonany bo już go instalowałem u kumpla. Tyle nie warto dać. 10% czyli 50zł bym jeszcze dał chyba, żeby akurat brakło mi kasy i musiał bym wziąć tańszą. Na moja ocenę wpływa fakt, że za 725zł czyli 45% drożej jest 4890 powercolora niestety z ref chłodzeniem. Ceny z esc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jak z tym 4890 ? Czytałem na necie dzisiaj testy Radka HD4890 i był tam GTX260 core 216 od EVGA chyba, i był w każdej grze szybszy od niego. Zastawiałbym się nawet nad HD4890 lub GTX260 tylko nie wiem co i jak z tymi kartami, ktoś doradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 260 świetnie się kręci i uwzględniając OC trzyma się blisko GTX 275 i HD4890. Moim zdaniem najbardziej opłacalna karta w tej chwili - o ile podkręcasz. Jak nie, to lepiej dopłacić do HD4890/GTX 275.

 

@Fisthurry

Pewnie była podkręcona... O tym właśnie piszę powyżej. Jednak w każdym teście na pewno nie wygrywa - zależy od gry.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na suche mhz tylko jaki jest procentowy wzrost mhz , także 4890 nie kręci się tak super. Chyba , że się go ładnie voltujesz i zmieni się chłodzenie. Taki zwykły 4890 kręci się 10-15% , gtx260 25-30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX260+ z Galaxy aka KFA2 który ostatnio nieźle wypadł w testach na PPC jest za 575 zł klik W Proline jest na pewno wersja core 216 ale nie mogę podlinkować trzeba wejść ze strony.

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na suche mhz tylko jaki jest procentowy wzrost mhz , także 4890 nie kręci się tak super. Chyba , że się go ładnie voltujesz i zmieni się chłodzenie. Taki zwykły 4890 kręci się 10-15% , gtx260 25-30%.

I jaki z tego morał? W efekcie kręcony 275 jest słabszy w większości gier od kręconego 4890. 260@216 przynajmniej tak pisał Gierek po Oc jest wciąż słabszy tak to zrozumiałem od nie kręconego 275. Jeżeli kręci się powyżej to ok, napisz.

@izded

Porównuje ceny z esc o taki tu jest standard. Inaczej zawsze możemy znaleźć gdzieś taniej i będzie dyskusja czy pixmania to dobry sklep i czy można z niej cytować ceny, czy agito splajtuje a może przetrwa, czy sklep bez jednego komentarza w necie też się liczy. Ceny z jednego sklepu to podstawa. Jeżeli ją kwestionujesz to ogólnie co do wszystkich części aby nie robić jakiegoś chaosu.

Po info o OC jednak uważam, że jeżeli ktoś ma więcej kasy to niech dodaje do 260tki. Ale bez fanatyzmu :) Bez OC nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na testy na które ja patrze i są warte przeglądania , to 275 gniecie 4890 w 90% gier w teście. Jak się robi testy na wbudowanych benchmarkach to wyniki są zupełnie inne , ale niektórzy nigdy tego nie zrozumieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na testy na które ja patrze i są warte przeglądania , to 275 gniecie 4890 w 90% gier w teście. Jak się robi testy na wbudowanych benchmarkach to wyniki są zupełnie inne , ale niektórzy nigdy tego nie zrozumieją.

W to Ci wierze, ty patrzysz na takie testy, w których GTX gniecie HD. Ja obejrzałem kilka zaraz po premierze i sytuacja była 3/2 dla radona średnio ale w żadnym nie było ogólnej przewagi GTXa. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zwisa , jak komuś zależy na tym to sprawdzi dokładnie :wink: . Odnośnie testowania działa to w dwie strony , nvidia może być szybsza w wbudowanym benchmarku , a realnej w grze wyraźnie przegrywa ati. Dlatego takie testy całkowicie przekłamują rzeczywistą wydajność. Ale jak ktoś jest zapatrzony na daną firmę to go nic nie interesuje , także szkoda strzępić język.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

260@216 przynajmniej tak pisał Gierek po Oc jest wciąż słabszy tak to zrozumiałem od nie kręconego 275.

Nie, miałem na myśli, że kręcony (przy 700M-750MHz) GTX 260 jest minimalnie (>5%) gorszy od podkręconego GTX 275. Niepodkręconego GTXa 275 przegania...

 

Darujcie sobie tę dyskusję, bo do niczego to nie prowadzi - jeden mówi, że GTX 275 tłucze HD4890, drugi, że jest odwrotnie... Prawda leży po środku, choć faktycznie zauważalną przewagę (w ilości wygranych) ma GTX 275 - potwierdzam.

 

Do niedawna GTX 275 był zauważalnie droższy i dlatego HD4890 był lepszym wyborem, ale widzę tendencję spadkową cen i w tej chwili cenowo się zrównały te karty.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@

Poszukałem sam aktualnych testów i nie wiem czy to wynika ze sterowników, czy z czego, ale teraz 275 jest szybszy niż 4890 w mniej więcej takiej samej proporcji 3/2. Tak więc rację przyznam, ale co do miażdżenia to raczej bujda. Tym bardziej opłaca się 260tka, która cenowo okazuje się bardzo atrakcyjna przy takim potencjale OC.

Teraz rozumiem czemu miqel dał 260tki do zestawienia na sierpień. Ale dalej nie czaję czemu dał 250tki, które potencjału OC nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając testy to HD4870 nawet w większości prześcigał 260. Będę kręcił i procka i kartę. A co byście powiedzieli o Phenomie x2 550 i PowerColor HD4890 ? Które na esc to 260@216 ?

Edytowane przez Fisthurry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz X3 720 - 1 rdzeń więcej na starcie i większe szanse na czwarty. A podkręcają się praktycznie tak samo...

 

Palit/Gainward. Polecam Galaxy GTX 260+, ma bardzo dobre chłodzenie, będziesz mógł sobie na nim pokręcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pixmani jest zotac 275 za 723 zł z groszami.

 

GTX 275 jest szybszy w większości gier od 4890 i lepiej się kręci. za tą cenę najoptymalniejszy wybór.

W pixmani...

importują każdorazowo z Francji, to powoduje katastrofalną jakość, nie respektują gwarancji a jeżeli to ponosi się wysokie koszty przesyłek, często nie przedstawiają faktur co uniemożliwia odliczenie zakupów na firmę.

To wg Ciebie jest optymalny wybór? Tym bardziej, że karty graficzne nie należą do bezawaryjnych komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które GTX260 są core 216 ? jak to sprawdzić? może ma ktoś linka do takiej listy? różnica między 260 GoldenSample a 4870PowerColor to ponad 100pln NETTO czyli prawie 130. To już jest dużo, to będe sobie mógł kupić Q9550 zamiast czegoś niższego. Czy 4870 pozwoli grać przez najbliże 1-1,5 roku na 22" monitku, w 1680x1050 z minimalnym AA i AF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870 wystarcza do 22" ale 1650*1050. Jeżeli masz 22" full HD to już może nie wystarczyć. Nie warto oszczędzać na procesorze aby kupić lepsza grafikę z tego powodu co podał andrew777. Procka zmieniasz rzadziej niż kartę graficzną, poza tym jak dobrą byś nie kupił grafikę to i tak jesienią wchodzi DX11 i będzie cię korciło by ją zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czytając testy to HD4870 nawet w większości prześcigał 260. Będę kręcił i procka i kartę. A co byście powiedzieli o Phenomie x2 550 i PowerColor HD4890 ? Które na esc to 260@216 ?

Olewajac "testy" i bazujac na tym , ze mialem 4870 , mam GTX260 to moge powiedziec , ze spora iloscia testow nie warto sie sugerowac ;) W wiekszosci? Zarty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teraz opłacalnośc kart wygląda tak

<250zł 9600GSO

<400zł 4850

<500zł 4870

<630zł 260

<760zł 275

<1100zł 285

Dalej nie wiem czy lepiej wyjdzie cross fire 4890 czy SLI 275.

Wg mnie nie opłacają się takie karty 295, 4870x2, 4770 w swojej obecnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...