Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś testu z poborem prądu radka 5870 w cf względem 5970 na takich samych taktach jak 5870. Macie jakieś namiary, bo przeglądam i nie mogę się doszukać.

szukałem niespełna 20 sec.

 

w google wpisz power consumption ati 5870 lub 5970, wyników od metra

i pytanie, co oznacza "na tych samych taktach" skoro VGPU jest różne na tych kartach, MHz maja marginalny wpływ na pobór pradu

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem niespełna 20 sec.

 

w google wpisz power consumption ati 5870 lub 5970, wyników od metra

i pytanie, co oznacza "na tych samych taktach" skoro VGPU jest różne na tych kartach, MHz maja marginalny wpływ na pobór pradu

Te same takty tzn. 5970 -> 850 core, 1200 mem. Bez podniesienia voltów pewnie się nie obejdzie, dlatego interesuje mnie ta kwestia i szukam tych danych.

 

BTW nie wiem co szukałeś 20 sec., ale na pewno nie znalazłeś tego o co pytałem.

To co ja znalazłem wczoraj, co mniej więcej pasuje wygląda tak:

5870 -> 850 core, 1200 mem;

5970 OC -> 875 core, 1250 mem;

 

Dołączona grafika

 

----------

 

Panowie, mając 2/3 karty, regulacje w CCC ( obroty wentylatora, taktowania ) odbywają się dla każdej z kart osobno, czy wspólnie?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELo u mnie 5850 idzie na 940 Gpu i 1290 stock V , a na napięciu 1.3 na 1040 Gpu grafa ma kosmos OC , niebawem wrzuce screeny 3dmarka :)

 

 

A więc o to i rezultat :) Gpu 1000 pamieci 5000 . 20tysi na 5850 :D

post-3025-1263765805_thumb.jpg

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie!

 

Ja powiem tylko tyle, że Majkel ma dobry towar w dobrej cenie - sam u Niego kupiłem HD5970 - szybko, miło, kulturalnie.

Proszę bez uwag typu że to reklama - a czego nie, skoro kupno u Niego nie różni się niczym od kupna w takim Vobis np.

 

Tak sobie myślę, że HD5870 jest takim odpowiednikiem Radeona 9700 - Prawdziwym HITEM swojego czasu, na miarę takich Hitów jak 8800GTX, GeForce3, Voodoo3 itd...

 

Zapewne również FERMI będzie kartą wymiatającą, ale to już w innym przedziale czasowym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak z ceną będzie, bo to że wydajność będzie większa raczej pewne ( NV musi dać szybszego jednordzeniowca bo inaczej kiepsko z nimi ).

 

Co do 5870 jest to niesamowicie fajny sprzęt. Chyba jeszcze dokupię coś. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELo u mnie 5850 idzie na 940 Gpu i 1290 stock V , a na napięciu 1.3 na 1040 Gpu grafa ma kosmos OC , niebawem wrzuce screeny 3dmarka :)

A więc o to i rezultat :) Gpu 1000 pamieci 5000 . 20tysi na 5850 :D

Ile V max dawałeś na GPU?

1,3Vgpu to trochę dużo, jakie temperatury miałeś?

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile V max dawałeś na GPU?

1,3Vgpu to trochę dużo, jakie temperatury miałeś?

 

Temp miałem max 88 karta sama sobie regulowała obroty . V max dałem 1.3 v czytałem gdzieś że 1.4 dają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co zmieniaja chlodzenie.

 

Kupilem do HD5850 cooler Scythe Setsugen. Sam cooler sobie jakos radzi (26st idle, max 60 stress przy bezglosnych 800 obrotach ) ale skandalem jest ze radiatorki na pamieciach sie wogole nie trzymaja (odkleily sie i wpadly w lopatki wiatraka :lol: ). No i do sekcji zasilania nie ma dopasowanych radiatorkow. Takze to trzeba dodatkowo dokupic lub dobra tasme dwustronna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co zmieniaja chlodzenie.

 

Kupilem do HD5850 cooler Scythe Setsugen. Sam cooler sobie jakos radzi (26st idle, max 60 stress przy bezglosnych 800 obrotach ) ale skandalem jest ze radiatorki na pamieciach sie wogole nie trzymaja (odkleily sie i wpadly w lopatki wiatraka :lol: ). No i do sekcji zasilania nie ma dopasowanych radiatorkow. Takze to trzeba dodatkowo dokupic lub dobra tasme dwustronna.

baw sie dalej bez radiatorów na sekcji zobaczymy kiedy karta za 1k wykituj, zapodaj jeszcze tylko furmarka i zobaczymy jak pięknie zdycha, generalnie juz od serii 4890 albo fullcover albo standardowe, oczywiście rdzeń ma niski temperatury ale za to pamieci i sekcja zasilania płonie w oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z piszczeniem elektroniki w karcioszkach? Bo moja jęczy(bo piszczeni to to nie jest :mur: ) okrótnie, miałem kiedyś piszczące części od kompa ale to... tragedia :sad:

Ale tylko w 3d bo w 2d cisza i spokój

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z piszczeniem elektroniki w karcioszkach? Bo moja jęczy(bo piszczeni to to nie jest :mur: ) okrótnie, miałem kiedyś piszczące części od kompa ale to... tragedia :sad:

Ale tylko w 3d bo w 2d cisza i spokój

W 3D mam wrazenie, ze zasilanie wyskoczy z chlodzenia. Wiekszy pisk niz na 2 x 4870.

 

2D tak jak piszesz, cisza, spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...